Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denduska
28. júl 2010

@bamarama82 noo, mam pocit ze v MT cisarsky v spinali nerobia, len v celkovej - teda akutnu sekciu urcite. Neviem preco, ako poznam gyndosov, tak sa im asi nechce cakat alebo co 🙄
Ale ked som sa ja pytala, povedali ze v spinali nie, iba ak v epidurali. Dalej som to uz nezistovala, asi by sa bolo treba priamo tam opytat. bud porodnika alebo anesteziologa Neviem preco by to nemohli urobit aspon v epidurali, ak je to planovana sekcia, tak sa to dava normalne do operacneho programu a niet kam sa plasit.

bamarama82
28. júl 2010

@denduska ja sa v tom moc nevyznam ale aky je rozdiel medzi spinalom a epiduralo???

zuzyca
28. júl 2010

ahojte, mám ešte jeden dotaz... robí sa nástrih hrádze v martine automaticky, alebo len keď je to nevyhnutné... aké máte skúsenosti?

zuzyca
28. júl 2010

@bamarama82 rozdiel je v mieste vpichu lokálneho anestetika a následne v znecitlivení... epidurál sa pichá k nervovým zakončeniam, čiže necítiš bolesť, kým spinálna prijamo do chrbtice, čiže znecitlivenie je silnejšie a je znecitlivená celá panvová oblasť... aspoň tak mi to vysvetloval prof. Danko...

denka1
28. júl 2010

@zuzyca Podla mna nie.Ked Dr vidi,ze potrebujes nastrih,tak ti ho urobi,ale inak nie.Aspon mne to nerobili.Nastrihli ma,az ked som potrebovala 🙂

bamarama82
28. júl 2010

@zuzyca a ty tak dies rodit ked ti to vysvetlovali? ja sa v tom moc nevyznam, len som citala, ze cisarskym sa da rodit bud v celkovej anesteze alebo spinali a to som myslela ze je vlastne epidural.

andrejkaz
28. júl 2010

@bamarama82 no co ja poznam baby tak mali sekciu aj v epidurali....asi to dost zavisi aj od okolnosti

katrinka8
28. júl 2010

zuzyca Aj ja si myslim, ze nerobia nastrih automaticky - ako vravi denka1 Lebo ked ma dr sila (co som si, mimochodom, nevsimla, lebo som to necitila, len som zrazu akusi nit zbadala 😀 ), tak mi hovori: "Musim Vas zasit, lebo som Vas musela nastrihnut" - tak som usudila, ze sa to asi automaticky nerobi...

denka1 Veru, to varenie je dakedy riadne na nervy vymysliet 😎 Ale aj mne sa zda, ze sa malej lepsie dycha v tomto pocasi a je akasi culejsia, ci co 😀 Len tie vykyvy teplot sa mi nepacia, ja to vseobecne zle znasam 😠 Asi emigrujem do teplych krajin 😀

denduska
28. júl 2010

@bamarama82 najvacsi rozdiel je v technike (epidural je zlozitejsi a picha sa "povrchovejsie", spinal hlbsie). a dalej v ucinku epiduralom sa da urobit od odstranenia bolesti az po uplne znecitlivenie, staci dopichnut vyssiu davku, pricom spinal ti urobi len uplne znecitlivenie od pasa nadol "ochrnies" 😅

@zuzyca nastrih asi nerobia automaticky, teda mne pri prvom porode robili ale mala isla ruckou vpred takze museli a pri druhom nerobili.

zuzyca
28. júl 2010

@bamarama82 pravdepodobne by som tak rodiť nemala... ale pýtala som sa ho na epidurál, či mi to odporúča a vtedy mi vysvetloval, kam sa čo pichá...

mircova
2. aug 2010

Sú tu nejaké budúce maminy čo idú rodiť v MT???

zuzanockamt
2. aug 2010

@mircova ja uz o mesiac priblizne sa tam chystam 🙂 ... a ty si z MT .. lebo ja ano, takze nad inou porodnicou ani nerozmyslam

mircova
2. aug 2010

Aj ja som z MT....takže rodiť budem tiež tu. Už sa ti to kráti, ako sa cítiš??? Ja som zatiaľ v o pohode, ale termín mám až v októbri. 😉

zuzanockamt
2. aug 2010

@mircova ja sa citim celkom fajn, len uz tak nevladzem ako pred tehu ... ale II. trim bol horsi ako tento

mackopuf
2. aug 2010

Ahojte,idem sa s vami podelit o svoju dnesnu skusenost ☹
dneska sa nam Vanesska postarala o zazitok,no zial neprijemny. STRATILA SA!
My byvame na 5 psochodi bez vytahu. MM mi zavolal,ze ci nejdeme na zmrzku,ze mam poslat malu dole po schodoch (vzdy to tak robime) a ze mam maleho nachystat a prist za nimi. Tak som malu vystrojila a sla dole. Za takych 20 minut pridem aj ja dole a mm sa ma pyta,ze kde mam chrustika. Ja ze mysli maleho a ja mu na to,ze vsak tu. Ale on vravi,ze vsak Vanessku,ja ze vsak je s tebou. A vtedy sa to zacalo...doslo mi ,co sa vlastne stalo. Bolo to hrozne,totalna bezmocnost,lebo sme sice obehli na aute miesta,kam by mohla ist,ale aj tak clovek nevie,co sa takemu 3-rocnemu dietatu prehrava v hlave. Po 20 minutach hladania mm uz nevahal a zavolal na policiu,lebo to uz bolo skoro tristvrte hodinu,co bola niekde sama. Dovtedy som bola celkom kludna,v ramci moznosti(myslim to tak,ze som nebola nejaka hystericka a ze by som zjapala). Hlavne som sa snazila zachovat pokoj,lebo som vedela,ze by to ani malej a vlastne nikomu nepomohlo(hlavne som sa bala o mlieko).Rozklepana som vsak bola cela . Po pol hodine,co sme zavolali policiu sa vdaka Bohu nasla! Ten kto pozna MT,tak presla sama od strojara az po divadelne namestie,kde sa prihovorila asi dakej tete a ta ju zaniesla ku prave hliadkujucim policajtom . Nemam odhad ako je to vzdialene od nas z domu,no peso asi tak 15 minut.
No boli to hrozne stresy,neprajem to nikomu zazit
Takze maminky prve co deti ucit,ked uz budu vediet hovorit:nie kukulienku,alebo pec nam spadla ale meno a adresu :D 😉

zuzadula
3. aug 2010

@mackopuf ...uff, tak to muselo byt pre vas oboch velmi narocne!!! ale skvele je, ze sa vsetko dobre skoncilo a malinka je v poriadku!!! 🙂 ... ale urcite je to pre nas vsetkych dobre ponaucenie, ze by sme tych nasich malych drobcov nemali podcenovat a naozaj mysliet min. o krok vpred !!! 😕
A neboj, mliecko bude v pohode.. 🙂.. verim, ze keby si mala pocit, ze ho trosku menej, bude to len prechodna zalezitost, ktora sa rychlo napravi!! 🙂
Ja som sa tak bala o mlieko, ked som mala havarku.. boli to poriadne stresy, ale doplnila som tekutiny, dojcili sme trosku castejsie a bolo to OK 🙂 Drzim prsty!!!
Inak so stratou malehomam aj ja skusenosti!!.. dvakrat som myslela, ze ho uz neuvidim.. raz na vianocnych trhoch v Blave a raz v Chorvatsku.. na cudzej plazi, na jedno ostrove..vzdy bol v sekunde prec.. a hladanie trvalo nekonecne dlho.. ale nastastie to tiez dopadlo dobre 🙂.. ale v tej Blave som naozaj myslela, ze ho v tom dave nemame sancu najst a ze ho urcite niekto uniesol!!!..

mircova
3. aug 2010

@mackopuf fúha ... si to v rámci možností zvládla super.....kto by to bol povedal, že také malé dieťa sa vyberie samo do mesta....človek fakt nevie, čo sa jej prehnalo v hlavičke 😒
Super, že to tak dobre dopadlo...Držím palce, aby sa už nič podobné nestalo 😉

mircova
3. aug 2010

@zuzanockamt Už si pre istotu zbalená do pôrodnice???

zuzanockamt
3. aug 2010

@mircova ja som zbalene uz asi 2 tyzdne

mackopuf
3. aug 2010

@zuzadula
@mircova
no baby,nebolo mi vsetko jedno. Radsej som si dala vecer cierne pivo na to mlieko 😀 . Cez den to bolo v pohode s mlieckom,takze som sa asi drzala dobre v ramci moznosti 😉

denka1
4. aug 2010

@mackopuf Jezis,tak co tu citam,co sa ti stalo, je hrozne.To bolo stastie ,ze sa jej nic nestalo.Dnesna doba je hrozna.Deti sa unasaju,kradnu rodicom z ihriska,ja by som rovno odpadla,keby som zistila,ze nemam malu pri sebe.Som rada,ze to vsetko dobre dopadlo a ze je Vaneska v poriadku a nic sa jej nestalo. 🙂

katrinka8
4. aug 2010

mackpuf, prepanjana, chvalabohu, ze to tak dobre dopadlo a mala je OK a aj mliecko ostalo. Ja som sa nasim tiez v meste ako malicka stratila, ale vraj ma nasli podla revu 😀 Ale tie nervy su teda isto hrozne, clovek nevie, co vsetko ho v dnesnej dobe moze stretnut... Super, ze ste zachovali chladnu hlavu a ze aj Vanesska je taka duchapritomna, ze sa pomohla najst. Niekde som citala radu od jednej mamicky, ako ucila svoje deti, ze ked sa nahodou stratia, maju o pomoc ziadat radsej zeny, najlepsie ine mamicky s detmi. Zda sa, ze je to dobra rada 😉

zuzanockamt
5. aug 2010

baby, bude mi treba do porodnice aj odsavacku? ... vraj v niektorych porodniciach to chcu 😕

ikulka
5. aug 2010

@zuzanockamt zuzanočka bude ti treba nám kázali každej jednej ktorá nemala kupiť.... 😉

sorciera24
5. aug 2010

@ikulka to co za blbost?...to je teraz novy trend?....lebo pred rokom ma nikto nenutil kupovat odsavacku, ved ked nechcem odsavat odsavackou, ma nemozu nutit..nie? 😠 ...ja som ju nemala a ani mi ju nikdy nebolo treba!

zuzanockamt
5. aug 2010

dakujem baby za info, mne sa to nechce kupovat

mircova
5. aug 2010

Ja som odsávačku ešte nekúpila a ani to nemám v pláne.
Nie je to lacné bohvie či to budem potrebovať,
moja švagriná si kúpila, ale tá jej nakoniec nevyhovovala a musela kúpiť inú takže vyhodené peniaze 😒

katrinka8
6. aug 2010

Baby, odsavackub isto netreba do porodnice - nie je to povinne 😉 Myslim, ze dokonca tam na zapozicanie v pripade potreby nejaku maju. Isto ju vopred netreba kupovat - zbytocne by ste mohli vyhodit za nu peniaze, ak by Vam ju nebolo treba. Ak by bolo treba, obchody a lekarne su uz teraz otvorene stale, poslete niekoho, kto Vam ju kupi. Radsej si pozrite vopred, aka by Vam vyhovovala, aby ste dotycneho vedeli navigovat 😉 Nam ju tiez nebolo treba zatial...

andrejkaz
6. aug 2010

@katrinka8 este ked ste boli v porodnici vy,tak poziciavali odsavacky,ale zial uz nejaku tu dobu nepoziciavaju,boli maminky,co ich potom nevratili 😖 ale tiez si myslim,ze dopredu netreba kupovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre