Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

katarinkad
25. mar 2008

Ahojte. 🙂

najde sa tu este niekto kto rodil v Krompachoch???
Rada by som pocula este nejake nazory. A tie co ste tam rodili, treba si nadstandard izbu nejako rezervovat dopredu???
A neviete nahodou ci tam nechodia rodit aj nejaky lekari z Presova?

magg
25. mar 2008

chodievala tam lekarka z PO, myslim, ze sa volala Minarikova, ale asi uz nechodi. Mala by si tam ist aspon raz pred porodom do poradne, vtedy je dobre sa informovat o nadstandardnej izbe, ale pokial nebude prave volna, navstevy mozes prijimat v saloniku, aby ste mali sukromie

katarinkad
25. mar 2008

no ja som si aj myslela ze Minarikova tam chodila. Ja k nej chodi momentalne do poradne.
magg, myslis ze to mi staci ked tam pojdem posledny mesiac? Alebo sa tam treba ist ukazat skor?
A ako vyzeraju ostatne izby? Da sa? Pochybujem ze budu mat volnu tu nadstandardnu ked je len jedna. 😢

magg
25. mar 2008

Vsetky izby su v pohode, co sa zariadenia tyka, ked som tam bola ja, nebol rozdiel medzi nadstandardnou izbou a ostatnymi. Len to, ze nadstandardna ma telku a si tam sama, ja som dokonca nadstandardnu izbu najprv ani nechcela, lenze, ked som rodila, nebola tam ziadna "biela" rodicka a tak som sla radsej na nadstandardnu, aby som nepozerala na prazdne postele.Nie je tam sice ziaden prepych, ale je tam pokoj a cisto, a ochotny personal, ktory sa snazi maximalne vyhoviet. Malu som mohla mat pri sebe ako dlho som chcela a ked som si chcela oddychnut, bez problemov ju zobrali. Navstevy mohli chodit neobmedzene a tiez sme mohli mat pri sebe malicku. A nosili mi jedlo na izbu, lebo sa mi zle hojila jazva po nastrihu (zapalila sa) a nemohla som prve dva dni vobec chodit.Pred porodom masaze, lopta, sprcha, volny pohyb a mala som aj EDA. Ak chces pri porode aj manzela alebo blizku osobu plati sa myslim 300 sk

magg
25. mar 2008

myslim, ze to bolo tak, ze staci ist len do poslednej poradne, ale teraz neviem presne, mozem zistit

katarinkad
25. mar 2008

magg, dakujem za info. Este by ma zaujimalo, ci ti nevadilo ze je tam vela romskych spoluobcaniek. Moze sa stat ze budem s nejakou na izbe? 😀 A co toalety a sprchy? Je tam cisto? A lekari? Mala by som si nejakeho vopred dohodnut?

magg
25. mar 2008

urcite sa nestane, aby ta dali do izby s romkou, dokonca ani aby ta dali na izbu, kde ich davaju(ja nechcem aby to vyznelo rasisticky, ale pokial nevedia dodrziavat hygienu, bola by to diskriminacia slusnych rodiciek, ak by boli na spolocnej izbe, zas musim uznat, ze pokial som tam bola, personal sa velmi pekne choval aj k nim, hoci niekedy boli drze jak podosvy a ja by som sa pri ich spravani na ne ani neobzrela). Co sa tyka cistoty, nadstandardna izba ma vlastnu kupelnu , je tam wc, umyvadlo a sprchovaci kut, je to pomerne nove, cistucke a celkom aj pekne. Kazde rano utieraju v izbach prach a podlahu (zda sa mi, ze aj vecer, ale to uz neviem presne) Ked som rodila ja bolo v porodnici 6 romiek a ja 😀 , ale ani som si nevsimla, ze tam nejake su, ako sem - tam na chodbe na nejaku nadabis, ale oni maju izby na opacnom konci chodby, takze stretnes ich nanajvys ked idu na sal, alebo na vysetrovnu, alebo zo salu (oni sa nenechaju odviest na voziku, lebo si myslia, ze na nom vozia mrtvoly 😀 )
Ja som lekara dohodnuteho nemala, mal ma odrodit primar, lebo k nemu som chodila do poradne, ale ked o na mna prislo, bol na dovolenke 😅 takze som rodila pri doktorke H a bola som velmi spokojna, ona je taky kludas a tak sa to akosi prenieslo aj na mna,takze hoci sa malej von velmi nechcelo, cele to prebehlo velmi pokojne

katarinkad
25. mar 2008

dakujem magg. Moj porod je sice este daleko, ale chcela by som rodit v Krompachoch. Na Presovske porodnice pocuvam len same zle veci. Ved aj tam je romiek plno. 😀 Ved ked uz budem v pokrocilom stadiu, tak sa tam s manzelom vyberieme pozriet. Lekara si asi vyberat nebudem, no Epidural by som chcela aj muzicka pri porode. 😀 No kto vie ako to cele este nakoniec bude. Je to este daleko, ale uz som viac menej rozhodnuta ze na 100% chcem rodit tam.

katka.m
26. mar 2008

No, starej prešovskej pôrodnici trošku krivdíš. Ja som tam odrodila dve deti, to druhé len pred dvoma týždňami a bola som veeeľmi spokojná. Zariadenie nie je nsíce nič moc, ale personál je super. Ako na pôrodnom oddelení tak aj na novorodeneckom. A tie Rómky tam ani nestretneš, sú úplne oddelene, akurát jeden deň po sekcii strávia na izbe intenzívky, ktorá je v druhej časti. Upratujú tam v priebehu dňa často, takže je tam čisto. A ako hovorím, pôrodník, ošetrujúci personál a atmosféra bola super.

katarinkad
26. mar 2008

dakujem katka.m ze si sa podelila so svojou skusenostou. Ja to neviem posudit, kedze som este nerodila, nepoznam z vlastnej skusenosti ani staru ani novu porodnicu. Ja len pisem na zaklade nazorov tych bab ktore tam uz rodili a co napisali. 🙂 Asi to aj zavisi od toho na aky personal natrafis, a aky priebeh ma tvoj porod a tak....No s tym zariadenim by tam uz mohli nieco spravit. 😉

janes0071
4. jún 2008

Ahojte.Co sa tyka Nemocnice v Krompachoch mozem vam vrelo len odporucat.Nemozem povedat ani krive slovo na tuto Nemocnicu,ci uz na primara,doktorov,doktorky alebo na personal.Moj porod trval asi 15minut a to som prvorodicka 😝 rodila som pri doktorovi H..skvely doktor.aj ludia as tam k vam spravaju naozaj skvelo a hlavne sanitarky tie su tiez uzasne...pochvalujem si to tam..a doporucujem Vam damy 😎

janes0071
4. jún 2008

Jo a co sa tyka sestricky s cervenymi vlasmi...uuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasne to dieza..fakt,je vidiet ze ma svoju pracu rada....velmi pomoze.

janes0071
7. jún 2008

Ak ste tu nejake Krompasanky podte do temy regiony Krompachy..diiiiiiikkkkkk

tina_
8. jún 2008

o Krompachoch neviem, ale v prešovskej starej som rodila, pôrod bol plánovaná sekcia - to bolo super, ale starostlivosť na novorodeneckom...nikdy viac. Mali sme problém s dojčením a "vďaka" "starostlivosti" sestričiek a ich otrasnému prístupu som nakoniec po dvoch zápaloch musela po mesiaci s dojčením prestať...
Ja sa chystám rodiť do KE-Šace, a čo počúvam o Prešove, tak je to aj po tých siedmich rokoch v bledomodrom to isté...
Možno keď žena rodí normálne a má hneď mlieko je to iné, ale keď sa vyskytnú problémy, tak pomoc som nevidela...
A to nehovorím o tom, kým som po 7 dňoch "vybavila", aby nás prepustili - behala som od detskej ku gynekológovi - lebo "dieťa vám neprepustíme, kým vám nevyberú stehy" a "stehy vám nevyberieme, kým nemáte prepustené dieťa..."

katarinkad
28. júl 2008

je tu niekto kto ma cerstve info z porodnice v Krompachoch??? 😵

denisocka
30. nov 2008

baby,ešte je tu niekto z vás? počuvajte-neviete nahodou niekto kam odišla z gynky z nemocnice v Krompachoch dr.Lukáčova???? je to surne,ak niekto vie-nech mi napíše do IP

ajabaja
14. jan 2009

Ahojte,

viete niektora posudit, ci je lepsie rodit v krompachoch, alebo v spisskej?
napriek tomu, ze v levocskej nemocnici som nikdy nelezala, tak som ju vypustila zo zoznamu....hrozne zle referencie pocuvam :(

dakujem za info

pekny den

marcinka
14. jan 2009

denisocka, ze vraj odisla do snv, ale nie som si ista...

ja cakam druhe babatko a tiez sa chystam rodit do krompach... rodila som tam aj prve a bola som spokojna, akurat teraz sa pomenil personal, tak neviem ako to tam je, ma niekto skusentosti s terajsim personalom,hlavne co sa tyka doktorov..

dakujem...

tica
7. feb 2009

ahojte čo sa týka gin. kromapchy tak som veľmi nespokojná... ležala som tam kvôli tomu že mi hrozil predčasný pôrod no a pan primar Gerženy mi vôbec nesadol absolutne mám voči nemu veľké výhrady... inač sestričky veľmi milé ... s Gerženym som nespokojná lebo mi naordinoval takú liečbu že až keď som prišla ku svojmu gin. tak mi povedal že jedne s tých liekov sa nemajú dávať tehotným ženám a tie druhé že v takom vysokom štádiu tehotenstva nemajú žiaden význam.... no a to ešte nieje všetko nevedel sa rozhodnúť najprv mi povedali že ma budú podšívať alebo dávať pesar na druhý deň volala mamina osobne s primárom a jej povedal že nič také robiť nebudú a o pol hodiny na to prišiel za mnou že ten pesar mi asi dajú na ďalší deň sa to isté opakovalo že išla som k nemu na prehliadku a som sa ho spýtala tak čo s tým pesarom bude sa dávať alebo nie keď som bola na koze tak mi povedal že nie že sa to všetko stiahlo naspäť no a potom som vychádzala z ambulancie tak mi povedal tak možno ho dáme ... no a na ďalší deň prišiel na vyzitu a povedal že ten pesar mi založia ... tak aj bolo ... ešte okolo toho sa veľa udialo ale potom ma pustili domov ... potom som prišla ku svojmu gin. a ten mal celkovo nejasnosti z tej správy tak ma poslal tu do snv aby ma pozreli že čo to vlastne je a hneď ma nechali aj v nemocke som mala silný zápal pošvy a bolo mi povedané že pesare sa už veľmi dlhú dobu nedávajú takže tak to je a porovnať snv s krompachami mi teraz nerobí žiaden problém jednoznačne u mňa vyhráva SNV super prístup sestier a sanitárok a aj doktory niesu zlý až tiež nemôžem toho Škerlíka ale radšej nech je taký primár dôsledný ako on ako ten v krompachoch ten prišiel na vyzitu a mi nič nepovedal a Škerlík všetko vysvetlil takže to je super ... rozhodnutie je len na vás ps: v Krompachoch je len lepšie aspoň tak to je na gin. že na dva izby jedná sprcha a v SNV je na tú sprchu a záchody trochu viac izieb ale to sa dá zvládnuť

paulap
9. feb 2009

Ahojte 🙂
Tiez som nedavno lezala na gyn. v Krompachoch a nemozem povedat kriveho slova na primara, na vizity chodil a vsetky vysetrenia robil v podstate sam. Je tam teraz malo lekarov, tak maju dost prace vsetci od sanitarok cez sestricky az po lekarov.
Moj problem spocival v oddelovani placenty ☹ Moj gynekolog je tiez zo Spisskej a povedal, ze nie je rozdiel v liecbe pacientok vo spisskonovoveskej a krompasskej nemocnici, vsade sa snazia pomoct.
Podla mna vela zalezi od postoja samotnej pacientky, ziaden lekar nie je zly. Aj pri porode je lekar v podstate len chvilku, ked to ide dobre, ani tam nema vela prace, a ked to ide zle, vzdy sa najde niekto, kto spochybni pracu toho druheho, lebo pocul, ze vo Spisskej je taky porodnik lepsi atd.
A pozor na preklepy - spravne je gynekologia a nie ginekologia

aiuto
18. feb 2009

Ajabaja-ja som rodila v Krompachoch pred viac nez dvomi tyzdnami a mala som velke stastie, pretoze som mala pri porode uz tu spominanu sestricku s cervenymi vlasmi - neviem ci sa vola Harajdova, ale ak hej, tak presne tak ako mne pomohla aj mojej mamke pred tridsiatimi rokmi pri porode mojho brata. Je uplne uzasna, sprava sa ku kazdej pacientke ako k nadstandardnej a pocas porodu robi vsetko mozne aby navodila prijemnu atmosferu a uvolnila rodicku. Mna pan primar pri prezerani zvnutra pred porodom tak vynervoval, ze som zatvorila nohy a viac ho medzi ne nepustila 😵 -neviem ci kazdu, ci ja som taka citlivka, ale velmi bolestivo ma prezeral... tak ma nechal a s nervami odisiel a vsetky pripravy pred porodom na porodnom stole uz robila len ta zlata sestricka, vdaka ktorej bol maly na svete za necele dve hodinky a primar uz prisiel len ma nastrihnut, odstrihnut pupocnu snuru a zasit ma. Inac na vizitach uz bol velmi prijemny a starostlivy, tak nemozem povedat ani nanho nic zle. Vsetky sestricky su tam zlate a pani doktorke Humenanskej sa podla mna nevyrovna ziaden porodnik, je velmi velmi citliva a prijemna. Nemala som s nou sice pri porode skusenost, ale z rozpravania svagrinej a spolubyvajucich na oddelelni, ktore ona odrodila, som na nu pocula same chvaly a pri malych rannych vizitach a pri akychkolvek malickostiach, s ktorymi som za nou isla, bola uzasne ludska a ochotna.
Ja patrim pod obvod spisskonovovesskej porodnice, ale Krompachy ma ani neviem preco velmi lakali-mozno tym, ze vsetci znami sa tam narodili i odrodili 🙂 a ani trosku nelutujem. Kazdemu ich odporucam a prajem, aby mali pri porode kombinaciu cervenovlasej sestricky a pani doktorky Humenanskej 🙂

mimuska773
26. mar 2009

Ahojte,nebol teraz niekto z vás v Krompachoch a ako ste boli spokojní.Akosi tu nikto z tohto okolia neprispieva.

ingra73
27. mar 2009

ahoj mimuska, neviem ako je v Krompachoch, no pokial mozes, vyhybaj sa starej porodnici v Presove....lepsie povedane, iba ak tam mas niekoho znameho, tak vojdi do tejto budovy, inac sa jej vyhybaj na kilometre, cize na Tvojom mieste volim Krompachy 😉

mimuska773
27. mar 2009

Dakujem za odpoved.Ja som rozhodnutá pre Krompachy.Len som chcela vedieť niečo viac.Ale nikto z okolia tu asi nie je.

petra1985
10. apr 2009

ingra73 starej porodnici v PO trosku krivdis.. rodila som tam pred dvoma tyzdnami a nemozem povedat jedno zle slovo.. personal uzasny, lekari tiez super.. izby su tam uz vymalovane nie je to nic extra ale neviem 6 dni sa tam vydrzat da ked nie si nejaka nobl zienka🙂 ked budem rodit zas tak len stara v PO.. a uz ked sa bavime o rozdieloch medzi starou v PO a porodnicou v Krompachoch v Krompachoch mas 70% ciganok a v PO len 40% 🙂 a to viem od svojho porodnika, ktory pendluje raz do jednej raz do druhej.. u mna vyhrava stara porodnica🙂

ingra73
10. apr 2009

petra1985: odlezala som si v starej porodnici 3 tyzdne, cize pisem rovnako o vlastnej skusenosti, ako ty o svojej. Nemam odtial dobre spomienky, a nikomu staru porodnicu nebudem nikdy odporucat. A nepriala by som ani najhorsiemu nepriatelovi zazit to, co som zazila ja. 😖

petra1985
11. apr 2009

no tak si to mozno nemala lahke a dopadalo to na tvoju psychiku.. ja som tam stravila 6 dni a urcite sa to dalo vydrzat ani sa mi domov nechcelo ist.. 3 tyzdne pocitam, ze si mala nejaky problem ok neberiem ti to.. kazda ma svoj nazor.. len ma zaraza s akym hnusom a odporom o starej poniektore pisete 😕

kiki5
14. apr 2009

ak možem aj ja svoj nazor ja som ležala 4 týždne v monobloku v po a personal ok strava ok čisto aj dr. ok. je pravda že tam bolo asi 5 pacientiek čo ich preložili zo starej lebo tam nechceli byť- neviem prečo ale v novej je to ok.

ingra73
14. apr 2009

kiki5, ja som tri krat rodila v monobloku, je sice pravda, ze to bolo bezproblemove, no so starou porodnicou sa to neda ani porovnat, v starej som sa ocitla proti svojej voli, prelozili ma tam z monobloku, kvoli tomu, ze v starej porodnici maju detsku JIS, ale nemam odtial dobre zazitky, akurat s dievcatami na izbe bolo super, ale co sa tyka wc, sprch, priestorov, upratovaciek, a poniektorych ludi z personalu-jednoducho otras... i ked aj v tej nestastnej starej porodnici je zopar ozaj odbornikov, cize ludi v spravnom case, na spravnom mieste...

kiki5
16. apr 2009

ja som do starej ist nechcela prave pre wc a podobne. v monobloku som mala wc na izbe sama pre seba a sprchy boli čiste. upratovačka chodila 2krat do dna až to liezlo na nervy. no a ldr. su velmi maldučký ale zato priatelský a človek s nimi aspon môže porozprávat lepšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre