Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

janja2502
18. apr 2009

ahojte, aj ja sa chystam rodit do novej, tak som zvedava.

ivana82
22. apr 2009

Ahojte, ja som rodila v starej porodnici, celkovo som tam stravila 10 dni, lebo som tam lezala este 4 dni pred porodom, neviem to s nicim porovnat, lebo to moj prvy pobyt v nemocnici, ale nestazujem sa, v izbach bolo az horuco, strava ok, az na "desiatovu"polievku, personal bol fajn (az na lekarky), sestricky boli ochotne pomoct kedykolvek a o ktorejkolvek hodine...naozaj wc, sprchy, nic moc, ale ja som bola spokojna, pretoze tam neslo ani tak o mna, ako o maleho, a kedze on bol v cistom a bolo o neho vyborne postarane, ja som sa mala kde umyt a najest, vyspat, tak to bolo ok...ak nie si nejaka panicka, ze doma zijes v sterilnom prostredi, tak tych par dni tam zvladnes...to je moj nazor...nie sme tam na relax, ale aby sme priviedli na svet babatka... 🙂

petra1985
22. apr 2009

ivana82 vyjadrila si sa skoro presne tak ako ja 😅 dalo sa nie? ale ta polievka desiatova bola fakt hnusna 😖

ivana82
22. apr 2009

my sme mali prepasovanu sol v krabicke od sody bikarbony, ci citrodeka, teraz presne neviem co to bolo, ale asi soda bikarbona 🙂 a aj tmave pivo nam doniesol manzel jednej spoluleziacej, ale to nam sestricka z novorodeneckeho dobrou radou kazala odlozit, mohol by byt problem...ale zlate tam boli skoro vsetky (lekarky a 1 sestricka - pomlcim), inak v pohode 😀

petra1985
22. apr 2009

no ked som bola ja spravili asi dva dni taku hnusnu bez soli a potom na dalsi den uz posolili 🙂 ale boli tam aj baby co mali baba v inkubatoroch tak tam travili mesiace kvoli babatkam a mali tam hotovu kuchynu🙂 tak sme chodili k nim .. no a sestricka.. asi viem o ktorej hovoris🙂 lekarky - tam som spoznala len jednu a mam dost..
no to pivo bola odvaha 😀

maruska.mac
22. apr 2009

Ahojte. Ja som rodila v PO v monobloku- a nemozem povedat jedno zle slovo. Bola som velmi spokojna.

katusik84
30. apr 2009

ivana82, a o ktorých lekárkach hovoríš? Môžeš byť konkrétna?

janja2502
3. máj 2009

maruska a u koho si rodila?

maruska.mac
4. máj 2009

Rodila som pri dr. Licakovej- bola velmi zlatucka. 🙂

cicula636
7. okt 2009

ahoj tu adka xixi ja mam termin 21.februara 2010 a budem rodit v krompachoch je tu niekto s podobnim terminom,

sue250
12. okt 2009

caute baby co sa tyka krompach nikdy viac prisla som o dvojicky v 6m gerzeny mal stastie ze som to nehnala pred sud, otrasny clovek, bez chrbtovej kosti, do krompach uz neodporucam pretoze tam ostala len humenanska a gerzeny vsetci rodia v snv, ja som si zvolila levocu a som max,spokojna, pretoze primariat vyhral dr.smolko z presova, plus dalsi dvaja dosli dzurilla a hlavak, co sa tyka lekarov super, v krompachoch mi povedali ze nikdy deti nedonosim len do 7m a som v 40tt cize maju tam bordel. V Levoci mi vyhovuju izby pretoze tam nie su tie hnusne zelezne postele ale nove drevene ako doma))) a nemocnica sa ma rekonstruovat inak vela zien z Presova uz prichadza do Levoce.

paulap
20. okt 2009

Pred 3 mesiacmi som si porodila Ivku v krompachoch a nemozem povedat zleho slova na sestricky z porodnice. Lekarov tam bolo dost, su tam dvaja z kosic a jeden z presova.
Nanestastie som sa musela do nemocky 4 dni po prepusteni z porodnice vratit, aj s malou tyzdnovou Ivinkou 😒 O mna sa starali velmi dobre, asi vedeli preco, len akurat o malu mali niektore sestricky z novorodeneckeho problem postarat sa. Tvarili sa, ze maju neviem kolko roboty navyse s nou. Jaj, zle sa spomina 🙄 Ako keby to bola moja chyba, ze som sa tam dovalila aj s malou. No nechajme to tak.
Inak na porodnici su super porodne asistentky, takze odporucam 😎 Pri porode su viac ako lekari.

cmuky82
20. okt 2009

chcem sa opytat kedy je najvhodnejsi cas s vyberom porodnice? kolko dopredu treba dat o sebe vediet, ze mate zaujem?

andrejka77
20. okt 2009

ja som rodila v monobloku aj som tam lezala pred porodom,a som bola velmi spokojna.hlavne sestricky boli suprove.co sa uz neda povedat o sestrach na novorodeneckom.

paulap
20. okt 2009

cmuky staci mesiac pred terminom, ale ked si zavolas, oni ti povedia. Do poradne sa chodi podla objednania 🙂

cmuky82
24. okt 2009

vdaka za odpoved paulap 🙂

anavila
30. nov 2009

caute...Lauru som rodial v Krompachoch a teraz asi idem do PO do starej, ide mi hlavne o to aby bolo dobre postarane o maleho/malu. Dufam ze som sa spravne rozhodla, potom to budem vedeit porovnat a napisem, ak to prezijem 😉

anavila
30. nov 2009

porod v Krompachoch bol u zasny, mala som cervenosvlasu sestricku pri porode, mam velmi pekne spmienky, horsie to bolo s novorodeneckym personalom, aj ked sestricky boli fajn, doktorka mi za celych 9 dni nic neprisla povedat o malej, o jej zdraqv. stave a to ma odradza. Aj nasa detska doktorka ma vyhrady voci Krompachom, vraj jej odtial chodia deti so zahnisanymi pupcekmi a s vysokou zltackou. O to mi predovsetkym ide, ja to nejak prezijem, len nech je o maleho dobre postarane

lentilka3000
1. jan 2010

Ahojte babenky,vidim,ze su tu uz dost stare prispevky,nieje tu niekto,kto ma termin vo februari a chysta sa rodit do tejto nemocky??? 😵

lentilka3000
1. jan 2010

Myslim Krompachy 😀 😀 😀

resetka
8. jan 2010

Ahoj ja tiez rozmyslam nad Krompachami alebo snv a tiez neviem ako to tam momentalne je (v krompachoch)...Termin mam koncom marca. Poradite?

lentilka3000
8. jan 2010

Ahoj resetka,ja pojdem asi na 100% rodit do Krompach,kedze je to pre mna najblizsia nemocnica.Termin mam koncom februara,tak potom dam vediet.Ale vcera som tam bola na ultrazvuku a bola som jedina biela 😀 😀 😀 medzi nasimi romskymi spoluobcankami 😀 Sedeli asi 13 vedla seba,dost som sa na nich bavila,aj ked som im nic nerozumela 😀 Len dufam,ze nemaju vsetky termin koncom februara 😎 😎 😎 ...lebo ma asi porazi... 😅

modroocko78
13. jan 2010

Takže môj názor na pôrodnicu v Krompachoch je asi taký,rodila som v novembri,personál okolo pôrodu vynikajúci,červenovlasá pani sestrička mi počas kontrakcií masirovala kríže,ako prvorodička som bola moc zvedavá,tak som sa na všetko pýtala a ona ochotne všetko vysvetlila až na pôrod malý bol veľký takže šiel von pumpou,rodili so mnou aj primár aj dr.Humeňanská.Zlá skúsenosť bola jedine v tom,že mi pani doktorka zabudla pri šití tampón,ktorý mi po 2 týždňoch doma vyšiel+teplota celý deň.Záver nech si každý urobí vlastný.Na novorodeneckom sa treba všetko pýtať,lebo malého brali na všelijaké vyštrenia a ja som o ničom nevedela,až keď bolo po všetkom...

resetka
15. jan 2010

po porode vam dieta dali hned na brucho a potom na prsnik? Je tam vo vsetkych izbach rooming in? Dakujem

resetka
15. jan 2010

Nasla som tento link, len neviem, nakolko je aktualny

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/746/kos...

lentilka3000
15. jan 2010
modroocko78
16. jan 2010

Ahoj Resetka v Krompachoch mi malého nedali na brucho a k prsníku,hneď ho zobrali na vyšetrenie a videla som ho až po 2 hodinách,doniesli mi ho na izbu.

nikusiatko
1. mar 2010

Ahojte baby, ako je to s pôrodnicou v Krompachoch? Ako to tam chodí? Čo preferujú a čo si tam máme doniesť so sebou?

lentilka3000
2. mar 2010

Ahoj Nikusiatko,ja som rodila pred dvoma tyzdnami v krompachoch a som nadmieru spokojna.Lekarska starostlivost na vysokej urovni,sestricky mile,ochotne a starostlive.Takze co sa tyka personalu od sanitarok az po primara davam 1*.Ja som mala tu nadstandartnu izbu,plati sa 10eur na den,ale neviem si ju vynachvalit.Mas tam vlastnu telku,wecko a sprchu.Navstevy mozes mat kedykolvek babatko ti donesu na izbu kedy budes chciet.Inak stale tam bolo kopu romok,ale tie maju izby samostantne.Bolo tam riadne vzruso,ked na nich sestricky vrieskali .pretoze si tam robili co chceli.Utekali domov cez navstevne hodiny,zdrhali z porodnych sal a chodili potajomky fajcit na wecka 🙄 🙄 🙄 Takze kazdy den tam bol poplach.
Do porodnice ti treba doniest ,samozejme Nocne kosele aspon 3 odporucam,poporodne vlozky3 bal.pribor a hrncek no a hygienicke potreby.
pre babatko kazu 3 balenia plienok.mydlo,detsky olej,obrusky na dupku a kremik na dupku.
Ja som rodila cisarskym rezom,robil ma primar s doktorkou H. a uz teraz sa citim skvele.
Takze ak by si este nieco chcela vediet ,tak napis 😵 😵 😵

nikusiatko
2. mar 2010

Juj tak to som rada, mam termín 20 apríla a rozhodla som sa pre Krompachy. Počula som už všeličo tak som sa radšej chcela presvedčiť takto. No tak s našimi spoluobčankami aspoň bude sranda. Aj ja som rozmyšľala o nadštandardnej izbe a to sa musí objednať dopredu alebo nejako takto? Či je to len o šťastí či bude voľná keď sa maličký ohlási na svet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre