Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

lentilka3000
2. mar 2010

Ja som mala stastie,ze bola prave volna,prisla som do nemocnice necakane,tak som si hned pytala tu izbu.Ale ono keby aj bola obsadena,tak hned ako sa uvolni,tak ta premiestnia.Inak sestricky su tam fakt velmi mile,az mi ich bolo luto,ako sa trapili s tymi romkami.Oni porodia a o 10minut sa chystaju domov.Sestricky su radi,ak tam maju nejaku 😅 bielu tvar 🙂 .Takze ,neboj...Drzim ti palce...nech ti to dobre dopadne 😵

nikusiatko
2. mar 2010

chcem sa ešte opýtať ako je to s klystírom a holením....som prvorodička, ale som povahovo typ, ktorý musí všetko vedieť aby som bola kľudná.
Inač a zatiaľ ďakujem za informácie. 🙂

lentilka3000
3. mar 2010

Ahoj Nikusiatko,mna sestricka oholila vecer pred sekciou,a klystir som dostala rano o piatej,kedze o 8.30.som mala naplanovanu sekciu.A co sa tyka toho holenia,je dobre ak uz budes oholena,oni ta potom uz len doholia.A ak ti mozem poradit,vezmi si z domu vlastnu ziletku ,lebo mna holila s takou tupou a skriabalo to ze az 😠

nikusiatko
3. mar 2010

Juj no ešteže som sa tu na túto stránku prihlásila, vážne som rada, že sa tu podozvedám veci, ktoré mi nik nevie poskytnúť. Uf tak v sobotu ideme ešte dokúpiť nejaké veci, dúfam, že to nakoniec všetko dobre dopadne. Veď sa mi to už blíži ako voda.

lentilka3000
3. mar 2010

Neboj,urcite ti to dobre dopadne,ja som sa tiez bala,ale bude tam o teba dobre postarane.Len co ma trosku mrzelo,boli sestricky z novorodeneckeho a ich pristup.Ako ku prvorodicke som cakala,ze sa budu spravat trosku inak.Ani mi nic nevraveli o kojeni,na vsetko som sa musela pytat,ale nejakej jasnej odpovede som sa nedozvedela.Oni vraj nemozu podavat informacie a doktorku som videla az raz,ked mi prisla povedat,ze malej davaju infuziu kvoli nizsej porodnej vahe. 😖 A to som predtym stresovala,ze preco mi ju nedoniesli na kojenie,az po nejakej pol hodke mi prisli povedat,ze preco mi ju nedonesu ☹ Velmi som sa vtedy zlakal,ked vsetky babatka boli pri svojich mamickach len moja Ninka nikde 😖

nikusiatko
3. mar 2010

No tak to som počula o tom novorodeneckom, o ich prístupe k rodičkam. Mám síce obavy o všetko to určite každá mamička, ale už by som to chcela mať za sebou...chcem ho už mať pri sebe a už je toho aj tak dosť veľa. A vaše maličké sa ma ako?

lentilka3000
3. mar 2010

Aj ja som to chcela mat uz za sebou,tie posledne tyzdne boli strasne,cas isiel pomaly,brusko uz prekazalo a tie prebdene noci 🙄 Ale stalo to zato,teraz mam doma anjelika a som velmi stastna 😉
Malinka mi v porodnici este aj pochudla,po sekcii som nemala vela mliecka,viem ze prve dva dni nic nepapala,potom ju asi zacali dokrmovat,schudla mi z 2700 g na 2450g ☹ ale to vraj vsetky deti pochudnu po porode.Tak teraz aj odsavame aj dokrmujeme nutrilonom,tak uz nam pomalicky pribera 😉 Je zlatunka ,stale mi spinka,ani ju niekedy neviem zobudit na krmenie.mam aj par foto vo fotoalbume.
Tak Ti drzim palce,nech to vsetko dobre dopadne,nech je maly zdravucky a silnucky 😉
Tie sestricky z novorodeneckeho boli inak celkom mile,len som cakala trosku viac...Ale kedze som mala tu izbu tak som ju mala casto pri sebe...aspon nieco... 😉

nikusiatko
3. mar 2010

No veď sme akurát dnes rozprávali s manželom, že ak sa bude dať a natrafím tak vezmeme tu izbu. Mám rada svoje súkromie a predsa len nie sme priamo z Krompach a manžel nemože chodiť za mnou ako sa mu zachce. Má taku super pracu 🙂 Ale hlavne, že nejakú má. Teraz v utorok idem do poradne som zvedavá ako dopadne. Čo bude nové. Či mi už nahodí častejšie kontroly alebo nie. Dokonca ma ešte ani nekontrolovala či sa nahodou nedajbože neotváram. Tak ktovie čo bude...

lentilka3000
4. mar 2010

A kam chodis ku lekarke?do SNV?A Spisska porodnica sa ti nepozdava?ze rozmyslas nad Krompachami...Ani mna lekarka nekontrovala,ci sa neotavaram,pokial nemas nejake tazkosti,tak to neni potrebne 😉 A ako sa inak citis?Cakate prve babatko? 😵

nikusiatko
4. mar 2010

Ku Kovačovej v Krompachoch...celkom milá lekárka. Viete čo Spišska ani nie, lebo pre mňa je to od ruky, manžel pracuje v Krompachoch a tam bývajú aj moji rodičia, čiže ak by som niečo náhle potrebovala nieje žiaden problém. Ano je to naše prvé bábatko....no už pomaličky sa cítim unavene, častejšie ma pobolieva chrbát a sem tam aj podbruško z čoho mam vačšie obavy. Ale mám super manžela, ktorý mi veľmi pomáha. 😉

lentilka3000
4. mar 2010

No Kovacova je super,som pocula len same chvaly na nu.Ja som chodila ku Brnovej a tiez sa nestazujem 😒 To je super ,ze Ti manzel pomaha(dufam,ze nevadi ,ze ti tykam 😅 ) to ja tak automaticky kazdemu tu na konikovi 😅 Aj moj pomaha a velmi,a hlavne teraz ,ked je tu malinka,nic nestiham,aspon ze domacnosti veli teraz moja mama ja sa tocim len okolo malinkej 😀 Tak nech si ta setri ten tvoj manzelik... 😎

nikusiatko
4. mar 2010

Heh ja som zvedava ako ako to budem stíhať...Poznám takých manželov, ktorý nechali všetko na manželke a ona aj tri deti na krvu z toho jeden novorodenec. Hroza....a v noci pekne spinka? Jasnačka kľudne si aj tykajme...nie veľmi dobre sa mi takto píše ak vykam 😀

lentilka3000
4. mar 2010

Neboj,vsetko stihnes,ten prvy tyzden,ked vas prepustia z porodnice bude tazky.Ale len si treba najst nejaky ten rezim,ja som zo zaciatku nevedela,kedy prebalit,kedy nakojit,najhorsie bolo to,ze mne malinka aj cez den vela spala,kedze bola drobunka,nevedela som,ci ju mam budit ci co 😖 Ale teraz papame kazde 2 a pol hodinky aj trosku cajiku davame,takze uz je to v pohode.A v noci nam vyspi aj 3-4 hodinky 😉
Inak neuvazovali ste nad monitorom dychu?My sme do toho zainvestovali a je to super vec,clovek je taky kludnejsi,ked viem,ze babatko si v pohode dycha aj v noci.Bez toho by som asi mala nepokojny spanok,musela by som ju stale sledovat...

nikusiatko
4. mar 2010

Vieš čo o tom sme neuvažovali, ale to ti verim, že si kľudnejšia určite sa aj viac uvolniš pred spankom aspon akym takym. No ten prvy tyzden to bude zaujimave ale manzel mi slubil ze si vezme volno aby som sa aj ja zregenerovala a nasla si aspon aky taky system. Akosi vies nechcem aby sa mi do toho plietli nase mamky...viem, že budem potrebovat pomoc...ale skusim to aspon zvladnut sama s manzelom a ak to nepojde tak zavolam moju maminu. Predsa len bude prvorodeny tak si tiez neviem predstavit ze co a ako s malym. kedy dat papat a co vlastne s nim 😀

zuzmag
8. mar 2010

Ahojte kocky......tak aj ja sa chystam rodit do Krompach aj prvy krat som tam bola a bola som spokojna..... 🙂 Nikusiatko pozeram ze mame podebne termin tak sa mozno stretneme.... 😉

nikusiatko
8. mar 2010

Jej no važne....ano v poslednej dobe počuvam dobre reči na krompašskú porodnicu tak som veľmi zvedavá. No ale sa nam to blíži čo? 😀 Ešte že mame všetko nakupene, aspon s niečim mam už pokoj.

zuzmag
8. mar 2010

no nika kto jak ja este nemam vsetko cakam na manzelika kedy pride z prace leborobi na kamione...... ☹a tiez chodim ku Kovacovej nestretli sme sa tam niekedy????

nikusiatko
8. mar 2010

😀 😀 uf tak to neviem ci sme sa niekedy stretli ja chodim dost skoro rano, aj zajtra idem do poradni tak neviem. Ktovie ako to budem potom. Ou tak tu pracu s tym kamionom nezavidim mala som koleginu ktorej manzel tiez jazdil s kamionom a viem ze to mala dost tazke.

resetka
9. mar 2010

Ahojte baby,

tak ja som sa tiez rozhodla rodit v Krompachoch. Bola som uz v 1. poradni, termin mam koncom marca. Takze je to uz blizko. Ale ako ste pisali o tej cene za nadstandardku, tak ja som v cenniku nasla 15 EUR, co sa mi zda uz moc. Pytala som sa aj primara, ci prikladaju babo hned po porode, tak mi potvrdil, ze ano...to je pre mna velmi dolezite, aby sa rozbehlo mliecko a zacala sa stahovat maternica... No a manzel pri porode je ok, ale ak su v porodnej sale 2 zienky, tak nemoze byt pri tom. Trochu mam obavy z novorodeneckeho...

nikusiatko
9. mar 2010

Hm ano akonahle ma uz viac zienok zaujem o nadstandardnu izbu tak hned vedia zdvihnut cenu. Uf tak ty to mas resetka dost blizko my az o mesiac neskor...samozrejme aj to zleti ako voda. Dnes som bola v poradni a vraj mam uzku panvu vraj taka na hranici tak neviem....az som dostala strach z toho co ma caka. Ale myslienka na to male potesenie potom je krasna. Ano o tom novorodeneckom som pocula ale co uz nemoze byt vsetko na jednotku. Dufajme, ze to nejako zmakneme. Resetka ty si bola v poradni v nemocnici alebo ako?

resetka
9. mar 2010

Ahoj, v poradni som bola v nemocnici preto, ze som zo snv a lekara mam tu. Takze ak chcem rodit v krompachoch, tak tam musim chodit aj do poradne...moj doktor ale chce, aby som sla este aj k nemu.

lentilka3000
9. mar 2010

Resetka,ta izba stoji urcite 10 EUR na den,ja som tam rodila pred troma tyzdnami,tak dufam,ze to medzitym nedvihli 😠 .Ked som sa na tu izbu pri prijme pytala,tak mi vraveli,ze stoji 10 EUR.Potom ale pri plateni pri prepustani,som bola trosku sokovana,lebo,ked mi ratala dni,tak mi pocitla za kazdy den 15 EUR.Ja som sa ale ozvala,ze mi vraveli ze 10EUR tak preco mam teraz platit 15 😠 ,tak vrchna hned ,ze pardon,ze sa pomylila... 😨 .Tak som nakoniec platila len 10EUR.Ale na gynekologii je este jedna nadstandartna izba a niesom si ista,ci ta nestoji az 15 EUR no a porodnici tych 10 Eur.No odporucam Vam,hned sa pytat na cenu!!! 😉 Aby ste mali istotu 😉

resetka
9. mar 2010

Tak to diky za info, urcite sa opytam, lebo 15 a 10 je dost rozdiel. A neviete nahodou, ako su navstevne hodiny, ak nie ste na nadstandardke?

nikusiatko
9. mar 2010

Tam čo mam ja info su povolene navštevy každy den hocikedy ale len vo vyhradených priestoroch. Keď maš nadštandardnu izbu tak tiež hocikedy ale zas môžu dojst aj na izbu. Aspoň toľko čo viem ja. Preto aj ja rozmyšľam o tej izbe.

lentilka3000
9. mar 2010

Ked mas tu izbu,tak navstevy mozes mat kedykolvek.Inak su navstevne hodiny v stredu ,sobotu a nedelu od 13.30-15.30.Aspon tak to tam bolo vypisane 😉 Ale neviem to presne,lebo ja som sa o to velmi nezaujimala,lebo ked som mala navstevu,tak ju sestricky poslali ku mne na izbu 😉 Jeden den,bol pri mne muzik od 10tej do 15,30 hod. a vtedy mi aj doniesli obedik na izbu🙂 😎 😎 😎

anibas
9. mar 2010

dievčatá potrebujem tel. číslo na prietoky monoblok máte ?

nikusiatko
9. mar 2010

Podľa mňa to bude aj na dohode so sestričkami. Určite pustia aj mimo navštevnych hodin ak to nahodou nevyhovuje manželovi inokedy ak nahodou pracuje cez navštevné hodiny. Ano ja len kvoli tym hodinam chcem tu nadštandardnu izbu no a ešte aj kvôli tomu, lebo ja mam rada osobne kľud a pokoj. Dnes mi v poradni merala rozmery panvy...a vraj som tak hranične. 23/26/29/17. No dočitala som sa, že v niektorých takých prípadoch už robia sekciu a mne vravela, že ešte skusime klasicky porod a ak by sa niečo skomplikovalo tak sa urobí sekcia. Lenže som dostala trocha strach, pretože ja žiadne komplikacie nechcem....uf. Tak dnes som mala super poradňu. Do ďalšej idem 31 marca a ostavam aj v poradni a urobia mi aj predoperačné vyšetrenia. Uf ale sa nam to blíži. ajajajjaaaaaaaaaaj 😅

lentilka3000
9. mar 2010

Nikusiatko,ja ked som lezala v nemocke,tak tam bola tiez jedna baba,ktora mala uzku panvu,sice neviem,ci mala hranicne hodnoty alebo ake,no automaticky isla na sekciu 😒 Tak neviem,ci je to dobra sprava pre Teba,ale ak by mali byt nejake komplikacie,tak urcite je lepsia sekcia,ved naco riskovat??? no nie?

nikusiatko
9. mar 2010

No veď ide o to. Ja nechcem riskovať nič a vážne niektoré žienky čo som čítala brali a mali o troška vačšie panvy ako ja a už mali sekcie tak neviem. Dosť ma to vystrašilo....neviete nahodou či budu merať panvu aj v pôrodnici? Alebo tam sa ešte môže rozhodnúť o postupe pôrodu? Lebo mi bolo povedané ak pôrod nebude napredovať tak sa spraví sekcia...lenže aj to je už riskantné podľa mňa nechávať tak dlho trapiť sa matku a aj dieťatko. Vážne mam obavy čo ďalej. ☹

lentilka3000
10. mar 2010

Neviem,ci budu merat panvu aj v porodnici,ale myslim si ,ze ano.A to chodis do poradne este ku Kovacovej vsak?Podla mna treba cakat na vyjadrenie doktorky Humenanskej priamo v porodnici.Opytaj sa Kovacovej,ze kedy mas zacat chodit do poradne uz do nemocky 😒 Ja som sla asi v 37 tyzdni,uz som mala aj predoperacne,lebo u mna bol na 90 percent isty cisarsky kvoli zlej polohe babatka 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre