Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

jaja511
5. apr 2010

Juj ahojte baby tak ja mam termin az 4.maja a druhy termin 11.maja,ale neviem no. Na buduci tyzden tiez idem na tie predoperacne vysetrenia ku Kovacovej tak ako ty Nikusiatko tak som zvedava ze co mi povie ze ako to vyzera. Inac robila ti aj ultrazvuk?lebo mne pri predchadzajucej poradni ultrazvuk nerobila,ze iba 3 usg preplaca poistovna,iba mu srdiecko skontrolovala. Inac mna dost casto pobolieva podbrusko tak ako pri MS uz sa zacinam bat ci to je ok...

nikusiatko
6. apr 2010

čože??? kovačova ti toto vravela? veď mne robi usg v každej jednej poradni...čudne. to povedz kovacovej ze ta pobolieva podbrusko ale to by už aj pomalicky malo zacat, vies taky malinky poslickovia. oni by ta mala popravde uz skontrolovat aj zdola ci sa nahodou neotvaras....lebo ja ano. no ja mam tych poslickov dost silnych a citim aj silne tlaky. juj tak ako pozeram tak ja dost neskoro potom idem na tie predoperacne co? 😀 cipana u mna to je vsetko na poslednu chvilku. ja sa otvaram a len trpnem kedy to na mna pride, lebo uz sa zacinam citit vazne cudne. a ty ides rodit do krompach???

zuzmag
6. apr 2010

Ahojte tak ja idem zajtra na odbery......tak som sama zvedavá že čo mi povie už by ma mohla tiež pozrieť aj so spodu..... 🙂 aby som bola kľudnejšia....

jaja511
6. apr 2010

Ano idem rodit v Krompachoch. Takze to mozu byt ti poslickovia uz? Urcite jej to poviem ked pojdem do poradne,tiez idem na tie odbery a predoperacne buducu stredu,tak potom napisem ze co a ako. zatial sa majte pekne 🙂 Zumag a ty mas kedy termin?

nikusiatko
6. apr 2010

no ved toto, podla mna by mohla skor kontrolovat stav krcka ci sa nahodou zena neotvara aj ked to nieje moc dobre, ale ku koncu by to malo byt normalne. podla mna to mozu byt poslickovia aj ked taky slabsi....casom sa ich intenzita bude zvysovat. aspon u mna to tak bolo...a teraz je bezne ked sa nato aj v noci zobudim. ale da sa to prezit. zienky ako prezivate posledne tyzdne....uz sa nam to blizi co

jaja511
6. apr 2010

juj no blizi sa to blizi, som doteraz bola frajerka,ze pohodicka. Ked sa ma niekto pytal ci sa bojim, tak ja mu hned na to,ze coho 😀. Ale ked momentalne rozmyslam nad porodom, tak uz nie som az tak v pohode. Ako to bude prebiehat, ako budem rodit, kedy. Viacrodicky aspon vedia ze do coho idu 😵 Ja sa vlastne bojim, tesim a neviem dockat zaroven 🙂

nikusiatko
7. apr 2010

presne tak, ja sa hlavne obavam toho ze nespoznam kedy to na mna pride....veci mam pobalene a teraz uz len cakam...ale uz to zacina byt fakt cudne...heh. akosi ma to uz nebavi uz sa na drobceka moc tesime....v noci sa mi zle spi, cudesne sny 😀

lentilka3000
8. apr 2010

Nikusiatko,mne sa pred porodom stale snivalo s babatkom,ale kazducku noc 😵 ,raz sa mi snivalo,ze uz idem rodit,potom zase ze si uz malu odnasam vo vajicku domov z porodnice 😀 sranda no... Baby uz sa vam to riadne krati,myslim na Vas... 😉

Moja mala je teraz trosku nachladena,poviem vam,tie sopliky su strasne,uz jej to steka do hrdielka a potom chrapčí ☹ ,chudatko moje,no musime si prejst vsetkym 😖 som dala par foto 🙂 drzte sa 😉

nikusiatko
8. apr 2010

ano uz som si ich vsimla, je vazne ukazkovo nadherna....krasa. len nech sa vylieci...a pocasie vycasi ze uz sa chodi len a len vonku.
mne sa snivaju take hluposti a potom rano neviem co je realita a co bol len sen. v jednom kuse na wc....ale aspon si zvykam aspon troska nato co bude potom. uz by som to mala najradsej za sebou, ak by aspon clovek vedel, kedy to na neho pride. inac som sa chcela opytat chcu v porodnici v krompachoch aj tie podlozky pod zadok na postel?

katarinkad
8. apr 2010

Ahojte 🙂
babulky, tak uz sa to krati....co nevidiet budete maminky 😉 Drzim palceky!!!!!! Hlavne nech su deticky zdravucke, porod zvladnete, uvidite ze je to krasny zazitok....neopakovatelny, nezabudnutelny 😵 😵 😵 😵

nikusiatko, podlozky nechcu, no ja som mala....bolo mi tak pohodlnejsie a nemusela som davat pozor ci pospinim plachtu 😀

nikusiatko
8. apr 2010

Ďakujem.....no tak to som rada....pobalena som a už neviem ci by sa mi tam do tasky nieco zmestilo. a o poplatkoch nahodou neviete? kolko sa plati za otca pri porode? Tak dúfam, že to zvládneme...ideme do neznámeho. heh ja si ani neviem predstaviť, že budem mamina.....😀 až mi je to čudne....

zuzmag
13. apr 2010

Ahojte kocky no čo este ste doma???? ci uz nebodaj ste niekto porodili????? 🙂
Ja sa uz len tak povalujem a cakam kedy to pride uz sa mi zda dlho..... ☹ uz ste boli na interne vysetrenie???? Ja idem v piatok do poradne a v pondelok na interne tak ma objednala tak to hadam este stihnem.

jaja511
14. apr 2010

ahojky. Tak ja som bola dnes u Kovacky a povedala mi ze to asi do terminu nepotiahnem. Tak musim si uz dnes pobalit tasku do porodky.lebo to len odkladam odkladam. Ja idem na interne 26. 4, tak dufam, ze stiham 🙂 Inac zumag, ty si bola uz pozriet v porodke?ides rodit do Krompach? A este aby som nezabudla,je to len povera alebo pravda,ze ked sa niekde udries alebo popalis,ze babatko moze mat tiez znak na tom mieste?Mne sa podarilo popalit so zehlickou na nohe 😒

nikusiatko
14. apr 2010

ahojte kocky, juj uz som sa bala, ze sa tu rodi vo velkom, lebo akosi dlho ste neodpisovali 😀 no tak za otca pri porode sa plati 15 euro. heh. vcera som bola hore v nemocnici na pasy...ze vraj uz tam je slabsia cinnost maternice....a som otvorena na 1 cm, tak uz len cakam kedy to pride. aj mne vravela kovacova ze do terminu pochybuje ze vydrzim ale zatial je 14 a nic. tak neviem no...dnes v noci vlastne nadranom som mala o tretej poslicka a potom o stvrtej tak ja uz ze to konecne prislo a tuk nic sa dalej nedialo...uz ma to vazne prestava bavit. maly brutalne kope normalne citim ako sa otvaram...mala som prv poradnu na 23 /po termine/ ale vcera mi to zmenila na 19 v pondelok. a ze vraj ked uz nedojdem tak bude vediet ze uz som porodila. v nemocnici na pasoch v ambulancii su velmi mile sestricky ...az som bola z toho v soku. len aby som to nezakrikla. zienky uz chcem aby bol vonku. vcera som bola na internom u latkanicovej tak mozem ist kludne rodit. uz sa caka len na prcka. no pozrite sa kolko som toho tu napisala.....to tak, ked dlho nekecame. 😉

jaja511
14. apr 2010

nikusiatko a to do nemocky ta poslala Kovacka, ci to sa mam ja pytat sama,ze tam chcem ist? A co su to tie pasy? Nejake specialne vysetrenie?

nikusiatko
14. apr 2010

to ma poslala ona, že keď stihnem tak tam mam isť....skus sa opytať či ti netreba isť, to si len ľahneš daju ti dve pasy cez bruško a 15 minut ležiš a počuvaš srdiečko maličkého 🙂 ...tam meraju ako mu bije a aka je činnosť maternice či už nahodou nemaš kontrakcie....uplna pohoda. Važne ak ťa nepošle tak sa jej opytaj....

nikusiatko
14. apr 2010

a kedy ideš teraz najbližšie ku kovačovej? ja v pondelok ach jaj keď stihnem.... 🙂 dufam, že nie...lebo už chcem mať drobčeka pri sebe

lentilka3000
14. apr 2010

Baby,no konecne ste nieco popisali🙂 vidim,ze ste stale 2 in 1🙂 Nikusiatko,takze na teba to moze prist kazdu chvilu,fiiiha🙂a chces mat otca pri porode???vsak,su tie sestricky v porodnici mile,ja som na tie pasy chodila velmi rada,len prckovi sa velmi nepacilo,ked som lezala na chrbte,zacala vystrajat az az 😀 Jaja551,ja som sa tiez este pocas tehotenstva popalila na ruke,ked som vyberala pizzu z rury 😅 a mala nema nic,takze je to asi len povera 😉
tak baby,drzte sa 😉

nikusiatko
14. apr 2010

juj no povedz cipana...už ma to nebavi ako, najradšej by som to už mala za sebou...alebo aspon keby sa to už začalo. v pondelok mam znova poradnu tak neviem ako dopadne...ale mam tušaka a pri mojom štasti ju ešte určite stihnem....

jaja511
15. apr 2010

tak ja idem do poradne 26.aprila,v ten den aj na to interne,tak som fakt velmi zvedava,ci to stihnem...Inac baby,vy ste si uz vybrali pediatra pre babo? Treba to vybavit este teraz pred porodom alebo staci ist po? Inac ten moj maly sa tak silno tiska- to mi aj Kovacka potvrdila vcera po vysetreni, ze ja normalne mam az strach ist niekam mimo mesta,asi sa uz chce vynadivat na tento svet z druhej strany 😀

nikusiatko
15. apr 2010

podla toho co ja viem tak pediatra treba vybavit prv...staci sa ho iba opytat ci ti vezme babo, lebo papiere a vsetky vysetrenia by mali posielat z porodnice rovno pediatricke. vies jaja511 aj mne to vravela a ze vraj pochybuje ze vydrziim do terminu a aha tu...uz je 15 aprila a este furt nic 😀 nejako je to vsetko na malickom....ale sa uz velmi tesim nato ked to uz na mna pride. a mam tusaka ze este nakoniec budem prenasat, len potom to uz bude asi sranda trosicka o inom pretoze mam troska uzsiu panvu tak ktovie akoby som potom rodila ak by bol velky...preto tajne dufam, ze to uz pride, aby som hlavne kvoli tomu nemala problem.

lentilka3000
15. apr 2010

Ja som si pediatra vobec nevybavovala skor,len potom v porodnici sa mam pytali na meno lekara,ze kam maju poslat papiere 😉 asi po tyzdni som sla s malou prvykrat do poradne a papiere tam uz boli,takze o nas vedeli 😉

nikusiatko
15. apr 2010

To asi zalezi na kazdom ako on chce....ja som sa bola opytat petrekovej a vravela ze ano tak som spokojna. uf zienky dnes mi maly robi sarapatu....tlaci sa a tlaci...uf bude to velmi zaujimavy den...mam takeho tusaka, ze tak skoro dnes kopat neprestrane...niekedy mam pocit ze uz aj hlavicky sa mozem dotknut 😀

zdenkakl
15. apr 2010

Ahoj baby, davate si epiduralku? Rodim v Krompahoch...

nikusiatko
15. apr 2010

Ja si nedavam...aspon dufam, ze ju nebudem potrebovat....ak ano tak uz bude potom neskoro 😀 neviem rozmyslala som nad nou, ale nenadchla ma ta myslienka, skor nie ako ano.

paulap
15. apr 2010

Ahojte zienky,
vela trpezlivosti prajem pri cakani na den D 🙂
Aj ja som rodila v Krompachoch a bola som velmi spokojna, aj otecko bol raz pri porode, druhykrat nestihol 😀
A epi som chcela mat pri prvej, lebo som nevedela do coho idem. Noo, ale nepodarilo sa ju pichnut, vraj malo miesta medzi stavcami a porod sa dal vydrzat - mala vazila 4350 g. A pri druhej som epi uz nechcela.
Zienky drzim palce,nech Vam to ide rychlo 😎

lentilka3000
15. apr 2010

Nikus... no mam taky tusak,ze cez vikend to na teba pride 😀 dufam,ze tasku uz mas zbalenu 😀 ozaj a neviete niektora ,ako je to s tou doktorkou Humenanskou?ci uz ordinuje?drzim palce vsetkym aprilovkam 😉

nikusiatko
15. apr 2010

Paulap.- juj ďakujem aspon ja za seba za povzbudzujuce slova, dufam, ze moj otecko to stihne 😀 ...lentilka3000 myslis ze to pride cez vikend??? juj aka rada by som bola keby to uz prislo, z porodu ani taky strach nemam ako sa skor na malickeho tesime. no tak to ti dam lentilka vediet ci to uz prislo alebo nie a ak by prislo tak poviem manzelovi nech to tu pride napisat oki? 😀 inac myslela som ze to je drahsie otecko pri porode v porodnici maju napisane 15 euro celkom fajn nie?

jaja511
16. apr 2010

ahojte baby. Tak diky za radu. Pojdem sa opytat aj ja za tou detskou lekarkou, ci ma zoberie. Inac Nikusiatko aj ja mam vybranu Petrekovu,chodila som k nej ako dieta 🙂 juj dnes ma caka este tolko upratovania,ale ked mna to tak bavi. Ja musim vzdy nieco robit lebo by som sa unudila len tak pred telkou. Ale to upratovanie ma asi preto tak drzi, ze sme sa prestahovali tak chcem mat vsetko tip top a hlavne,aby malo vsetko svoje miesto - doteraz vsetko nakope pohadzane lebo sme menili okna a malovali. Dufam, ze to coskoro dame dokopy. lebo chudak moj manzel, ked odidem do nemocnice,tak ani ponozky nenajde 😀

lentilka3000
16. apr 2010

ahojte,tych 15 eur je fajn suma,aj ked si myslim,ze by to malo byt zadarmo,nechapem preco sa musi vobec nieco platit,ved muzi maju taku istu zasluhu na babatkach ako my 😀 no nie?Nikusiatko,jasne ,daj vediet ,uz tesim na fotecky maleho Adrianka 😀 a viete na 100percent,ze to bude chlapcek 😅
Paulap.ked pojdes do porodnice,tak dopredu priprav muzikovi ponozky na kazdy den 😀 😀 😀 teda,ak to stihnes 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre