Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

nikusiatko
16. apr 2010

No tak to mas pravdu s tym, ze by to malo byt zadarmo....och upratovanie, ak by som nemala takeho manzela akeho mam tak je tu riadny neporiadok 😀 ale on mi vzdy len povie ty moja len lez este sa narobis dost ked maly bude na svete a vsetko robi on.....to vazne baby. normalne ja som tak rada ze ho mam. inac zistila som z coho mam strach a dost velke obavy...z toho ze nepridem nato ze uz zacal porod. kontrakcie, voda, zatka.....ja vazne neviem. dnes mam cely den bolesti v krizovej oblasti a uz mam stresy. ach jaj.....

zuzmag
16. apr 2010

tak ste sa poriadne rozpísali ......takže ja som dnes bola v poradni všetko je ok len mam malo železa tak mi dala sorbifer...v pondelok idem na interne vo štvrtok na CTG a v piatok do poradne uffff ťažký týždeň ☹ samozrejme ak to stihneme lebo tiež už sem tam mam bolesti v podbrušku a kríže ma strašne bolia....Ja mam termín 24.4.presne na moje narodky tak by som sa nepohnevala keby som aj v ten deň rodila to by bol darček 😀
jaja551 ja som už rodila v Krompachoch tak to tam trošku poznám dufam že sa tam toho moc nepomenilo.... 😉
tak sa držte a keď niečo píšte..... 😎

zdenkakl
16. apr 2010

Zuzi, malo zeleza je u tehotnych normal, takze ziadny strach. Lieky na zelezo zapekaju, daj si radsej nieco z ciernych ribezli...Kolko mas hodnotu zeleza, nevies?Ja som bola dnnes na predoperacnom, mam vysoky fibrinogen, ale tiez to tehotne maju, takze vsetko je ok.Len nech mala je uz na svete...Tiez mam termin na svoje narodky.
Baby, paci sa vam meno LARA, alebo poradte nieco...

lentilka3000
16. apr 2010

Nikusiatko,to urcite zbadas,ze sa ti zacal porod,tie kontrakcie zacnu byt pravidelne,postupne sa ti zacnu intervaly medzi nimi skracovat,neboj...zmaknes 😉 a inak...vikend sa bilzi... 😀
aj ja som mala malo zeleza,brala som maltofer,mna nezapekalo,len stolica mala taku divnu farbu 😅 😅 😅
Zuzmag ,aj tebe sa to uz blizi,no baby nezavidim Vam,som rada,ze uz mam po vsetkom,a hlavne,ze som rodila cisarskym 😝
Zdenka,Lara je kraaaasne meno,aj Barborka,Timea,Lea.....

nikusiatko
16. apr 2010

juj zienky co robit...vazne to neprestava, brusko mi tvrdne a od neho bolest v krizoch a do podbruska ale da sa to vydrzat....neviem co robit.... ☹

zdenkakl
16. apr 2010

Lentilka dik za nazor
Nikusiatko, podla mna sa to o chvilocku prevali, tak drzim palce.

nikusiatko
16. apr 2010

myslis??? a to kedy mam ist do porodnice? ak to neprestane, alebo co...pripadam si ako taky debil. ale ved ani zatka, ani voda nevysli...len ta bolest od rana....ale len po trosicke sa stupnuje...no neviem este pockam a uvidime...zienky radte.... ☹

zdenkakl
17. apr 2010

nikusiatko este si doma? urcite zistis, kedy mas bolesti ked sa ti budu pravidelne opakovat, tak startuj auto...

lentilka3000
17. apr 2010

No podla mna je uz Nikusiatko v nemocke 😀 ktora bude dalsia?

jaja511
18. apr 2010

ahojte baby. tak ja mam uz peknych par dni bolesti v podbrusku. Kovacova mi len povedala,ze do terminu to pravdepodobne nepotiahnem. Mi dala poradnu na 26.aprila.Tak teraz neviem. Je to normalne,ze ma to boli? Hlavne ked rano vstanem. Taka bolest ako pri ms. Mozno som len ja nejaka precitlivena alebo co. Ved aj ked ma pozerala zo spodu,tak som na druhy den chodila ako by som mala uz porodit - strasne ma tam dole pichalo 😒 Moze to byt uz nejaka predzvest porodu? Inac ti poslickovia, to su par dni pred porodom alebo je to individualne?

lentilka3000
18. apr 2010

jaja,ti poslickovia,to je inividualne,niekto to ma uz od 8 mesiaca,inak tie bolesti ako pri menstruacii som mala posledne
3 tyzdne pred porodom aj ja,to vobec niesi precitlivena,tie bolesti ma asi kazda 😒 kebyze boli na nevydrzanie,tak by som asi sla k lekarke.pokial sa neotvaras,tak je vsetko oki 😉

jaja511
18. apr 2010

diky Lentilka si ma upokojila lebo uz som zacala trosku stresovat, ci to je ok. Juj ja mam tie bolesti uz dobre 2 tyzdne tak som zvedava ze kedy to pride 🙂 Sa tesim na maleho ale aj strach zacinam mat z toho- pre mna vsetkeho neznameho, ze ako to bude prebiehat....

zdenkakl
19. apr 2010

Nikusiatko je uz isto v nemocnici, uz aby som tam bola aj ja...Jaja, nemusis stresovat, vsetko zvladnes. Personal je tam mily, pomozu Ti. Ja som sice tiez velmi stresovala, az tak, ze som si dala epidural, aj teraz si davam, ale ked si silna, je to v pohode

jaja511
19. apr 2010

no ja tiez zvazujem ten epidural ale vraj ta anesteziologicka ci kto to picha ze ona tam je len do 15:00. Neviem co je na tom pravda. Inac ked si mala Zdeni ten epidural ako to bolo ked ta sili? lebo ja som uz viackrat na konikovi citala, ze ten epidural niektorym babam neviem ci pichli skor alebo co ale ze cele to sitie citili a vraj to bolo hrozne 😖
Inac ty si z Krompach ked sa smiem spytat? a kolko stoji ten epidural? Ja som bola pozriet v nemocke som sa chcela o tom informovat, ale neordinuje sa tam a nikoho som tam nenasla 😠

zdenkakl
20. apr 2010

jaja511 ja som necitila nic, eda mi ucinkopvala este asi 2 hodiny po porode, mozno viac. som z krompach. eda stoji 100 eur, tvoja gynekologicka ti da vymenny listok, s ktorym pojdes na ARO a oni si ta zaeviduju. hej, pichaju len cez den , lebo je malo lekarov, ktori to pichaju. nieje to vobec nebezpecne, ako sa mnohi domnievaju... ja som bola spokojna, maximalne, lebo som mala tazky porod

zuzmag
20. apr 2010

no ahojte ....ako sa mate??? neviete nikusiatko uz porodila??? ja sa citim celkom fajn tak som zvedava kedy to pride...uz keby som to mala za sebou 😠 vo štvrtok idem do nemocky na CTG tak uvidime že čo .....samozrejme ak budeme este doma...

jaja511
20. apr 2010

No do kelu takze ked budem rodit v noci tak mam smolu 😖 .No nic porozpravam sa s gynekologickou ze co a jak....

zdenkakl
20. apr 2010

jaja, asi tak, aj ja sa bojim noci...: )

nikusiatko
21. apr 2010

kočky ahojte...tak ja som už doma.....😀 volá sa Adrian 3400 g a 50 cm 😀 takze tie bolesti co som vam opisovala boli kontrakcie.....narodil sa 17 aprila o pol dvanastej doobeda. 😉

jaja511
22. apr 2010

jeeeeeeej ahoj Nikusiatko. Z celeho srdca blahozelam a prajem vela vela zdravia tebe i malemu 😉 Juj tak to je super ze to uz mas za sebou. A ked sa mozem opytat, mala si prirodzeny porod? Rodila si s epiduralom alebo bez? A pri kom si rodila?Jaj prepac za tolko otazok 😀. Inac ja mam pocit ze tie moje bolesti ze to su tiez kontrakcie,ku Kovacke idem v pondelok tak som zvedava ci to stihnem....Hm a este jedna otazocka: kolko ti trvali tie kontrakcie?

nikusiatko
22. apr 2010

no mala som prirodzeny....trval od prijmu do nemocky 8 a pol hodiny...vrajsom mala rychly porod. bez epiduralu no a rodila som pri hricovi....kludne sa pytaj moja...odpoviem 😉

jaja511
22. apr 2010

no na toho Hrica som pocula ze je v pohode taky zlaty vraj. Ty si si ho vybrala,ci mal prave sluzbu? A nevies ako ta Humenanska?Robi aj ona?
Takze si to v pohode zvladla aj bez epiduralu, si naozaj silna zienka. Ja mam velky strach z toho vsetkeho, ten epidural ma byt akoze moja psychicka podpora 😀 Ale ked citam ze si to v pohode zvladla,tak to je pre mna vacsie povzbudenie 😉 Asi som nemala citat tolko hrozostrasnych skusenosti inych mamiciek 😠 .
Hm, a v akych intervaloch si mala kontrakcie ked si sa rozhodla ze ides do nemocky?

jaja511
22. apr 2010

A skoro som zabudla. Merali ti v nemocke panvu? Ja neviem ja som velmi uzka a mam obavy ze co a jak. Kovacka mi panvu nemerala ani raz 😒

lentilka3000
22. apr 2010

Ahojte baby,Nikusiatko,blahozelam k Adriankovi a s tym vikendom som mala pravdu 😀 😀 😀 Prajem vela zdravicka obom a tebe aj vela milecka🙂 opis podrobnosti,chcem vsetko vediet teda,ak si pri malom najdes cas 😀 ..a cakam na fotecky... 😉

nikusiatko
23. apr 2010

no takze: 😀 intervaly som nemala presne...raz to bolo 15 raz 20 aj pol hodina potom zas 5 minut....takze sme si s manzelom vraveli ze ideme do porodky a uvidime co sa bude diat. otvorena na 2 cm.....hm malo 😀 ale uz som tam bola. ale zacalo to mat rychly spad...CTG, oholenie, klystir...a uz na 4,5 cm o dve hod na 6 cm....a to si ma uz nechali na stole....a potom to prislo....ideme rodit.....ono EPI som nechcela, nehovorim, ze porod nebol namahavy a bolestivy....ale nechcem ho ani do buducna.... 😉 par zatlaceni, nastihy...a Adrian je na svete. hric? ani som si poriadne nevsimla kto bol pri mne...nejako si to ani nebudes uvedomovat...ako vazne jedno vam poviem....to novorodenecke je o nicom...nic vam nevysvetlia. a teraz som to konecne dopisala, tento odstavec pisem celucicky den...dobre nie? a teraz mam konecne troska casu tak vam ho aj dopisem. 🙂 tak sa zatial majte a dakujem za blahozelania.

lentilka3000
24. apr 2010

Nikusiatko a mala si aj manzela pri porode?inak krasnu vahu mal malicky 😒 A vy,ostatne baby ako sa mate?drzite sa?

adapo
25. apr 2010

ahojte kočky, vidím, že ste tu zohratá partia. Ja som bola totiž zvedavá na pôrodnice v okolí PO. Bývam v PO, ale nie som rodáčka. V auguste 2009 som rodila v BJ, tak som bola zvedavá, či som urobila dobre. A vidím, že áno. Je zaujímavé čítať, ako to v niektorých nemocniciach funguje. My už uvažujeme o druhom bábätku, tak preto porovnávam a som už o niečo múdrejšia ako pred rokom. Môžem povedať o svojich skúsenostiach. Takže rodila som v BJ, mala som vybaveného lekára a dodnes to neľutujem, pretože som mala komplikovaný a dlhý pôrod. neviem si predstaviť, aby tam bol niekto, koho som nevidela, samozrejme manžel bol pri mne. Akurát v noci, keď som ležala na izbe, mala som už kontrakcie, bola som sama. Malého som porodila až na druhý deň poobede, takže som bola taká vysilená, že som si dala pichnúť epidurál. Tam je to dobre v tom, že anesteziológ je vždy po ruke. Keďze bol malý dosť veľký a zle otočený, nemohla som ho vytlačiť. Okrem toho som mala ešte iné komplikácie, ale nerada na ne spomínam. Nakoniec sa to podarilo a všetko dobre dopadlo. Takže môžem povedať, že lekári boli super, sestričky tiež, všetko vám vysvetlia, pretože ja som do príchodu nemocnice ani nevedela, čo je klistír. Len som o tom počula, ale samé hrôzostrašné historky, potom som si uvedomila, že to je banalita v porovnaní s pôrodom. Myslím si, že keby som nemala taký pôrod, vydržím bez epidurálu, ale napriek tomu ho odporúčam. Je síce dosť drahý, ale aj po pôrode sa ženy lepšie cítia a mne pomohol aj pri zašívaní, keď ma nastrihli, nič som necítila, len už oddychovala. mohla by som písať aj do rána , ale malý čaká, takže sa majte krásne a aprílovkám držím palce.

zdenkakl
26. apr 2010

adapo, aj ja som jednoznacne za EPI, nikdy nevies aky bude porod... dufam, ze aj teraz ho stihnem

adapo
26. apr 2010

zdenkakl, presne tak, nikdy nevieš, ako to dopadne. neviem si predstaviť, ako by som to celé vydržala, je som si ho dala pichnúť okolo obeda, takže som si bolesti užila dosť, potom som si hovorila, že som mohla aj skôr.

zdenkakl
26. apr 2010

to sme na tom podobne, ja som mala hrozostrasny porod po 9 hodinach intenzivnych bolesti som bola otvorena len na 3 palce-katastrofa, potom okolo 3 rano mi ju pichli a bolo super

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre