Pôrodnica v Prešove a Krompachoch. Ktorá?

funilieta
21. okt 2007

ahojte mam velku dilemu...prosim tehulky aj maminky, ktore maju nejaku skusenost ci uz dobru alebo zlu v porodnici v PO alebo v Krompachoch... neviem sa totiz rozhodnut, lebo kazda ma svoje + a -. tak neviem dakujemmmm 🙂

nikusiatko
12. mar 2010

Uf tak to ja môžem byť rada, pretože zaha ma nepali vôbec, ale ten chrbat a tie noci....ajajajajaaaaaaaj. napr. tej noci to bolo strašné. ľahnem na chrbát, ťažko sa mi dýcha a malému sa to nepáči. tak ľahnem na ľavý bok ten začne bolieť akoby mi ho šlo rozbiť. a to isté sa deje na pravom. Viete čo už ten spánok v poslednej dobe nemá zmysel 😀

lentilka3000
12. mar 2010

To je uz taka predpriprava na babo 😀 ja odkedy mam malu, v noci zaspim tak na hodinku,potom sa zobudim,pozeram na Ninku ako spinka a tak to ide kazdu noc.je to taky prerusovany spanok,niekedy si idem taka unavena poobede zdriemnut ,a ked sa mi podari trosku zaspat,tak uz je mala hore a pyta si papat 😵
Takze baby spite kym mozte 😉

nikusiatko
12. mar 2010

no veď toto, zas je lepšia takato predpriprava na buducnosť akoby som potom z ničoho nič namala spať....momentálne som si už nato aj celkom zvykla, ale niekedy dostanem riadne nervy. 😀 Moja znama ma dcerku Nelku a ona je taka kľudna, ani nevie že ju má. Má 4 mesiace ale v noci spinka ako dospelak 😀 Tak ktovie aky bude naš drobček. Tak sa na neho tešim. Keby tak vedel cez to bruško povedať kedy sa chystá na tento svet. Maminkaaaaaaa presne o mesiacccccccccc...😀 😀 😀 Inač keď začnu kontrakcie a ide sa do pôrodnice hneď vas dajú na vašu izbu alebo som počula o nejakych vzdycharnach....ou ma to hnusny nazov.

lentilka3000
12. mar 2010

Ta hnusna zdycharen to je taka izba,su tam 2 postele a este jedna ,na ktorej sa robia tie pasy,je tam take okno ,cez ktore ta sleduju sestricky a hned vedla je porodna sal.Ale podla mna ked ti zacnu kontrakcie,tak hned ta daju na sal. 😨

resetka
12. mar 2010

ja som v 38.

resetka
12. mar 2010

lentilka, a ako to je v krompachoch? ked si dosla, tak ti bola pridelena sestra, ktora ta kontrolovala a pod.? Ja som totizto rozpravala s primarom, ze ci prikladaju babo hned po porode na brusko. On vravel, ze ano, ale ked som sa pytala sestricky, ta tvrdila, ze nie, ale ze nemal by byt problem...tak sa pytam, ze s kym budem tieto moje poziadavky konzultovat...napr.manzel chce byt pritomny pri vysetreni baba...a nechceme, aby bolo ulozene do inkubatora, ale bolo na mojom brusku tie 2 hodiny a mohlo sa prisat aj...

nikusiatko
12. mar 2010

No tak to su zaujimave otazocky, len odpovedajte tie co mate s tym skusenosti, ja len precitam a bude mi mozno lepsie. Pytala som sa znamej ci ju poslala kovacova posledny mesiac do poradne do nemocnice a ze vraj nie. no tak neviem.

resetka
12. mar 2010

nikusiatko, lekari nezvyknu posielat do nemocnice do poradne, pokial rodis v meste, kde mas aj lekara...ale tym, ze ja mam lekara v snv, tak chodim do poradne aj do nemocnice do krompach, kde chcem rodit...neviem ako kovacova, kedze ona nie je porodnicka

nikusiatko
12. mar 2010

No a na tie pasy potom ako???

lentilka3000
12. mar 2010

Resetka,ja ked som tam dosla,tak za mnou stale chodila jedna a ta ista sestricka,lebo mne hned pichli infuziu,lenze ja som este nesla rodit,tie infuzie mi davali na potlacenie kontrakcii aby som vydrzala este 2 dni.Neviem,ako to bude ked tam uz dojdes v bolestiach,ci ti pridelia sestru 😕 alebo ako...A to ci prikladaju babo hned k prsniku ti neviem povedat,kedze som mala sekciu,takze u mna to bolo nemozne,kedze ma zisivali.Mne malu len ukazali na 2 sekundy a hned ju brali na vysetrenie.Viem,ze oni vsetky babatka ukladaju do inkubatora na zahriatie. Informuj sa potom u sestriciek,ale myslim si,ze ti vyhoveju.A budes mat aj manzela pri porode?

Nikusiatko,ty sa len pytaj Kovacovej,ved tie pasy su dolezite pred koncom tehu...nechapem 😨

katarinkad
12. mar 2010

jaaaj resetka 🙂
neviem ci bude vyhovene tym tvojim poziadavkam, ale ved ked porodis, tak povies dr. nech ti daju babo na brusko...snad nebudu proti. 😉 (no poviem ti, ja som bola rada ze som ho videla, zaplakalo, pozrela som ci ma ruky, nohy...a ze ho zobrali prec, lebo mala som dost.) 😵 😵 😵 😵

Aj ked moja skusenost je taka, ze hned ako porodis, ti babo ukazu, resp.vidis ho ako z teba vyslo, manzel si ho sfoti a hned ho prebera dr. z novorodeneckeho oddelenia,ktora ho ide okamzite vysetrit a poumyvat, resp. ak je to potrebne,dietatko putuje do inkubatora. Tam sa mozes ist nan pozriet, teda ty nie, lebo ty lezis a ides rodit placentu a budu ta zasivat, ale manzel moze ist a pozriet sa na babo na novorodenecke odd. pofotit si ho, natocit a taaak....

katarinkad
12. mar 2010

nikusiatko, nechapem, ty si este nebola na CTG (na pasoch)??? Ani si este nebola v ambulancii v Krompachoch?

katarinkad
12. mar 2010

Jaaaj, az teraz som si vsimla ze si este len v 35tt....takze este mas cas, staci ist v 37tt, mozno aj neskor 😵

lentilka3000
12. mar 2010

katarinka,teraz som si pozerala tvoje foto.mas nadherneho synceka,taky sibalik vyzera byt,fakt je krasny,musis mat z neho radost 😵

katarinkad
12. mar 2010

lentilka, dakujem. 🙂 🙂 Sibal je to riadny....strasne rychlo rastie....mam pocit ze som len teraz rodila, a uz mam doma takeho velkeho nezbednika. 😀
Aj ty mas krasnu babulku. Blahozelam. 😵 Take malinke drobatko....ako to zvladas?

lentilka3000
12. mar 2010

No moja je taka drobunka,ale zato je dlha,som jej namerala nejakych 55 cm a este nema ani mesiac 😀 ale sme boli vcera pri lekarke,tak mi vravela,ze uz pekne pribera,za 10 dni nabrala 320g tak som rada.Uz to zvladame celkom dobre,sme mali trosku problemy s umelym mlieckom,nejako jej nesadlo,tak grckala,ale uz je to v pohode 😵
Borisko je krasny chlapcek,taky chutnucky 😉 a druhe neplanujete?

katarinkad
12. mar 2010

Nech Ninuska pekne pribera 🙂 a rastie vam do krasy. Ake mliecko jej davas? Nedojcite? Ja som vobec nedojcila,takze my sme boli od zaciatku na UM. 😉
Druhe.......no uvidime, aj by sme este chceli jedno babo.....no zatial nas Boris plne vytazuje, tak uvidime. 😵 A hlavne ja by som sa chcela niekedy aj poriadne vyspat, lebo od kedy ho mame sa mi to este nepodarilo. 😀

lentilka3000
13. mar 2010

Ja som kojila asi tyzden,potom som uz len odsavala a dokrmovala nutrilonom,no teraz uz papa len umele,ja uz stracam mliecko 😒

jaja511
16. mar 2010

ahojte tak niekto sa tu pytal na tu MuDr. Humenansku ci je pravda ze je niekde na stazi. Tak ja mam informacie z pravej ruky, ze ona nikam neodisla, len si robi doktorat a preto od 1. marca kazdy PO,UT,ST a Piatok v Krompachoch nie je, ambulanciu zastupuje MuDr. Kovacova a ultrazvuky vam ma spravit vas gynekolog. Takyto oznam je vyveseny i na porodnici a tam pisu,ze do odvolania to plati. Tak ja dufam, ze to len par tyzdnov tak bude... Inac baby sterilizator flias a odsavacka mlieka.To mam tiez kupit uz teraz pred porodom? Vobec neviem ze naco tam mam prihliadat myslim pri vybere. Poradte please.

resetka
16. mar 2010

jaja, ja si to vobec dopredu nekupujem. Ved mozno nebudes musiet odsavat a ani dokrmovat. Navyse ta to moze lakat na dokrmovanie, ked vies, ze doma vsetko na to mas a to moze byt zaciatok konca dojcenia...Takze ja si odsavacku kupim, az ked budem fakt potrebovat, teda manzel kupi. Najlepsia je taka, ktora funguje ako striekacka. Mozes si zvolit tlak.

resetka
16. mar 2010

baby a rodili ste s epidurálkou?

katarinkad
16. mar 2010

jaja, diky za info z pravej ruky 😉

resetka, ja som rodila bez EPI....mala som ju sice vybavenu, ale kedze som rodila v nocnych hodinach, nebol tam anesteziolog /oni su k dispozicii iba cez den-tusim do tretej /....a vlastne som EPI ani nepotrebovala, lebo tie bolesti boli zvladnutelne 😵

nikusiatko
22. mar 2010

no ahojte kočky....heh dlho som tu nebola, vlastne som sa dlho neozvala. Ako sa mate a drzíte? ja celkom fajn, no uz nevladzem...heh ledva dycham..fucim ako lokomotiva 😀 dnes som mala zaujimavy den, strasne mi zrana tvrdlo bruško a boleli ma krize tak ako keby som mala dostat menzes. troska som ostala v soku ale ked to prestalo a uz sa to neopakovalo tak som to nechala tak ale keby sa to znova stalo v niektorych z nasledujucich dni mam ist k lekarke??? co myslite? lebo to tvrdnutie ma znepokojuje......

lentilka3000
31. mar 2010

Baby,kde ste vsetky? co mate nove?

zuzmag
31. mar 2010

ahojte ......mamičky...... ešte ste celé 😀
ako sa máte? ja som bola minuly týždeň v poradni pri dr.Kovačovej tak mi robila ultrazvuk ako vždy aj prietoky......zatiaľ je všetko ok....pytala som sa jej ci to mi uz netreba ist na CTG do nemocnice tak vravela ze nie ze to robi uz ona.... ale ze keby som chcela tak ma tam posle .....tak teraz neviem.Ale to sa ani nemusim ist ukazat do nemocnice ze tam chcem rodit? Ked to pride na mna ☹ tak len jednoducho tam pojdem? ci ako to vlastne je? 7.4.idem na odbery.....tak sa jej musím opytať.
lentilka ako sa mate? malička rastie???? 🙂
trosku ti zavidim že už máš po všetkom...... 😎

lentilka3000
1. apr 2010

Zuzmag ahoj,ja som tiez mala dilemu,ze kedy sa ist ukazat do porodnice,ci to treba ci nie...Tak som sa nakoniec pytala mojej lekarky,ze kedy tam mam ist.Lenze ja som mala na 90 percent isty cisarsky,tak ma tam poslala uz v 36 tyzdni.Takze od toho 36 tyzdna som chodila priamo do nemocky ku doktorke Humenanskej.ozaj,neviete,ci sa uz vratila?Skus sa jej potom opytat o tej nemocnici, ked pojdes na tie odbery,ved pre istotu 😉
A moja mala je uzastna ,rastie jak z vody,uz ma cez 4 kila,za 10 dni mi pribrala 700g,ved aj papa poriadne 🙂
A vy ostatne baby co?Azda uz nerodite? 😵

nikusiatko
3. apr 2010

Uf este aspon ja osobne nie...heh. ale bola som teraz v stredu u kovacovej v poradni aj na predoperacne odbery a urobila mi vyter a ma aj skontrolovala no a zistila ze sa uz otvaram....tak davaj ho na ultrazvuk a tam bolo kraaaaaaaasne vidiet ako sa mi uz drobec tlaci pomalicky vonku. toho tyzdna som mala aspon raz do dna poslicka. uf dobra sranda. a vyjadrila sa ze pochybuje ze vydrzim do terminu to je 20 april. tak teraz len trpnem ze co bude, bolesti sice mavam v podbrusku take rezave, citim ze sa drobec tlaci tak len cakam co nastane. som zvedava ci nepride na svet 10 aprila to ma narodky. 😀 juj baby zacinam mat obavy o seba nie ale o maleho, hej a este ze mam vraj nejaky zapal tak ho musime rychle preliecit...tak teraz este beriem vaginalne tablety. uf....zacina to byt riadna sranda.....

lentilka3000
4. apr 2010

JEEJ Nikusiatko,no vidis,uz sa ti to krati 😀 😀 tak uz o chvilu budes mat drobca pri sebe 😉 tesis sa?vsak su tie posledne tyzdne hrozne?😅 A bola si uz na CTG v nemocnici?heh,bola by sranda,keby sa ti maly narodil na tvoje narodky 😵 tak drzim palce... 😉

nikusiatko
5. apr 2010

V nemocnici som ešte nebola po pravde ani neviem čo to je. 😀 ani kovačova nic take nespominala. no tak ved to je zakon schvalnosti bola by sranda vazne keby sa narodil desiateho. 😀 sice dostavala by som menej darcekov 😀 ale ved o to nejde hlavne nech je zdravucky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre