Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

katarinakk
21. jún 2013

@aamonka Ďakujem, vždy topoteší, keď si niekto spomenie

aamonka
21. jún 2013

@katarinakk nemusite dakovat, ved za to mozete sama. zelam Vam iba spokojne maminy 😉

strapka
21. jún 2013

@viviem ja sa nemôže na nikoho sťažovať a to som bola 2týždne na udržiavaní,hrozil mi pôrod v 32tt,všetci boli milý,rodila som pri Guothovej a pôrod som mala veľmi rýchly,po odtečení vody sa malý narodil za pol hodky a pokiaľ mi neodtiekla voda som nemala žiadne bolesti.nepríjemná je Zifčáková,ona je tiež z MT a robí pondekok a utorok,prvé som rodila u primára,tiež super a chvália si aj Kolára,jedine čo som nechcela bol Hruška,

viviem
22. jún 2013

@strapka a ako nakoniec, neporodila si predcasne? takze si to mala ohladne porodu super a nekomplikovane, aspon nemas hrozne spomienky 🙂 ...ta zifcakova nema od nikoho dobre referencie, ze tam este robi? sa cudujem...ju vobec nepoznam ani z videnia a to som lezala aj na gyn aj na porodnici...nemala som to stastie 😀 ....ani hrusku nechcem...to su dvaja co vobec nechcem a ak tam budu just ti dvaja na sluzbe, tak idem rodit inde...nechcem si nikoho ku porodu zaobstarat, ale keby som mala to ,,stastie,, a chcel by rodit niekto koho nechcem, mozem to odmietnut a daju mi ineho co ma sluzbu?....

viviem
22. jún 2013

@trgypadl ja nikoho nechcem stresovat a ziadneho lekara neponizujem jeho odbornostou, len je to v realite tak, ze niektori gynekologovia su viac porodnici a niektori viac ambulantni gyn....napisala som svoj nazor, ktory nie je zavadzajuci, ale informojuci o mojich skusenostiach a ,,strachu,, pred porodom, kedze tiez mam ake take skusenosti....nic som si nevymyslela a mam kvantum informacii na lekarov, kedze som tam dost dlhu dobu praxovala a moj okruh priatelov je z tej branze...hm ked porodim sa mam vyjadrit? uz som jedno porodila...ako prvorodicka som prisla na porodnicu, dostala som dr. zilkovu a ona ma brala tak, ze porodim az o 24hod, lenze ked ma asi o dve hod pozrela, tak som bola uplne otvorena a hlavicka v porod. cestach...lenze bola noc, zacala rodit druhorodicka, odbehla ku nej porodit, potom ked prisla ku mne hlavicka skoro von, dala ma predychavt, namesto tlacenia, zrazu klesali ozvy srdiecka, pribehol dr. grochal a maly bol von...tak co si o tom myslis? ved som mala tlacit, ked dieta bolo skoro von a nie predychavat, grochal sa na nu pozrel ci je nie normalana....tak niekedy nezalezi len na rodicke, ale aj na lekarovi, lebo ja som mala ukazkovy, rychly porod a ona ho skoro zbabrala...a otazka znie kde bo, vtedy grochal, ked sme rodili dve? az potom dobehol.....a zase nie som nejaky pedant do organozovania svojho porodu, lebo ani prvy ani druhy porod si porodnika nedohodnem, a to viem, ze vela zien to tak robi a nikto ich neodcudzuje, proste chcu mat dobry pocit, ze porod bude pri lekarovi ktoremu doveruju a to je tiez dolezite, aby zena nemala strach a predsudky voci lekarovi...len by som bola rada, keby som natrafila na porodnika, ku ktoremu som nepocula zle veci...dakujem za pochopenie 🙂

marley7
22. jún 2013

Keď si chcem zobrať "niekoho" k pôrodu v RK pôrodnici, tak kedy, resp. od kedy tam môže so mnou byť?! Už v prvej dobe pôrodnej, alebo v druhej?! Ďakujem 🙂

trgypadl
22. jún 2013

@viviem ja som nenapisala, ze niekoho ponizujes alebo ze si si nieco vymyslela., tvoj nazor berem.kazdy ma nejake skusenosti s lekarmi, niekomu niekto vyhovuje a niekto nie, niekto ma pozitívne skusenosti a niekto negativne.nie kazdy clovek vyhodnoti urcite situacie rovnako.a co sa tyka porodov tak aj ja mam ako take skusenosti to je vsetko. 😉

trgypadl
22. jún 2013

@marley7 moze byt uz v 1.dobe porodnej pri pokrocilejsom naleze na por.cestach.

strapka
22. jún 2013

@viviem rodila som na začiatku 37tt a pre malého už nebolo žiadne riziko.že nás budú prevážať do MT,Zifčákovú som si užila pri mojom pobyte v nemocnici a potom po pôrode,ked bola na vizite,tak bola veľmi milá .u mňa si mysleli,že porodím až ráno,no išlo to veľmi rýchlo.prepustili ma domov s podmienkou,že akékoťvek bolesti budem mať musím hneď prísť a vydržala som doma 2 týždne.Nemusíš sa báť aj tie mladé lekárky sú šikovné a aj milé,Hrušku som tam ani nestretla a to som aj po pôrode bola v nemocnici 10 dní,malý mal silnú žltačku

katarinakk
23. jún 2013

@viviem praxovať na pôrodnici je jedna vec a robiť tam je celkom iná. A čo sa týka vášho pôrodu: tá pani pred vami porodila pol hodinu skôr ako vy. Tak asi doktorka vedela, prečo vám kázala predýchať. Ani váš pôrod nešiel tak ako ho opisujete. Asi ste dosť dobre netlačila keď ste rodila s pomocou Krystelerovej expresie - vy ako človek znalý problematiky viete čo jeto a pre iných - je to tlačenie na brucho. A čo sa týka dr.Grochala - ten bol operačná pohotovosť a nie lekár prvej služby, takže pokiaľ sa nič na pôrodnom sále nekomplikuje, tak tam op.pohotovosť nemá čo robiť. Doktorka volala pre pokles oziev vášho dieťaťa, za ktoré ona pravdepodobne nemohla, preto tam prišiel Dr. Grochal. A že nekázala tlačiť? Ona vedela prečo. Práve pri poklese oziev sá má predýchať pár kontrakcií aby sa dieťa mohol zregenerovať. A to by ste mali vedieť, keď ste tak dlho praxovali na pôrodnici. A keď už sme pritom, ja si vás vôbec nepamätám

viviem
23. jún 2013

@katarinakk to ma tesi, ze si ma tak dobre pamatate, ze ste mi boli pri porode 🙂 porod prebiehal ako spominate, ale ja si myslim, ze som nemala predychavat, ale tlacit a pri tlaceni zacali klesat ozvy...kazdy ma svoj uhol pohladu...myslim, keby som rodila sama a nie este vedla mna rodicka, tak by moj porod prebiehal bez tlacenia na brucho....nerobim sa mudra, praxovala som, jasne, ze nepracovala, ale je to viac ako niekto nepozna vobec nic...a praxovala som pred 7 rokmi a studentov si pamatat je asi moc, kazdeho...vy tiez mate svoje nazory na lekarov a lunicka ako porodnika vraj moc nemusite, tak nie som jedina co posudzuje lekarov...inac mozno, ze som slabo tlacila, ale bolo to asi tym predychavanim a naslednou uz unavou...najma ked som nad ranom porodila, nespala a predtym som bola na turistike a nato aka som bola vychrtla som porodila celkom ok....super, ze viete kto som, klobuk dole, takto si to vsetko pamatat 🙂 verim, ze ku porodu dostanem take sestricky ako som mala pri prvom....

hedka17
26. jún 2013

@viviem @strapka ja som rodila tiez pri Guotovej a som rada,ze prave ona bola pri porode,ked som prisla ,ze idem rodit mal nocnu Hruska a to som sa modlila aby sme vydrzali,lebo jeho som pri porode nechcela,pocas prveho tehotenstva som lezala tyzden na pozorovani a teda dr.Zifcakova dufam,ze ju tam nestretnem vobec sa mi nepaci jej pristup, co mi je luto,ze dr. Grochal uz v nemocnici nerobi,lebo je to velmi dobry a mily dr. Pri prvom som vobec neuvazovala pri kom chcem a pri kom nechcem rodit,teraz sa len modlim aby som schytala prijemneho dr.nakolko ich tam par uz nie je 😒

strapka
26. jún 2013

@hedka17 v marci ešte robil,ale iba pondelky ,utorky a ešte mal služby,prve som rodila u primára a aj druhé som mala,ale išlo to rýchlo,mysleli si že vydržím do rána,ale nebolo to tak

marienocka25
8. júl 2013

Ja som mala pri pôrode dr.Hrušku, je to riadne prísny doktor, ale myslim si, že je to veľký odborník a po pôrode bol veľmi milý, vysvetlil mi veľa vecí, prečo robil toto tak a nie tak , čo by sa stalo, keby zvolil taký postup. A napr. ja na dr. Grochala zase nemôžem povedať dobré slovo, keď som ležala na oddelení ale s inými problémami, správal sa hrozne. Spamatávala som sa z neho poriadne dlho a len pri pomyslení na jeho meno ma strasie od strachu. Takže každý ma nejaký názor na lekárov, tiež sú to ľudia.

mita9
12. sep 2013

ja uz mam od porodu pomaly 7mesiacov....ale stale nan spominam v podstate v dobrom......na gyn. som lezala skoro mesiac, kvoli tomu, ze maly chcel ist velmi skoro von....starostlivost vyborna, ci uz doktori alebo sestricky.... co hodnotim ako veeelke negativum bola strava- bapr. na ranajky som dostala LEN biely jogurt......ale s tym doktori a sestricky nic nemaju 🙂 .....Rodila som u Kollara (aj som chcela unho rodit, tak som rada ze mi to vyslo 🙂 ) sice sme rodili 3 naraz 😀 ale nestazujem sa starostlivost od vsetkych vyborna......jedine obrovske negativum co ma bude mrziet asi do konca zivota je, ze som maleho nedostala po porode ku sebe na ruky.......pravdepodobne vzniklo nedorozumenie medzi mnou - sestrickou - a kollarom......bohuzial ☹ ...viem ze sestricka sa ma pytala ci chcem maleho, ja som povedala samozrejme ano a kollar do toho ze teraz nie..... (mala som velmi bolestive sitie) ....a sestricka to pochopila, ze ja maleho nechcem ☹ ...... ale inac velka vdaka pre sestricky na novorodeneckom, ako sa mi starali o maleho, ked tam bol na infuziach......a hlavne jednej mladej sestricke...maly sa mi nechcel prisat prve dni......a ta mladucka sestricka si sadla ku mne a ze neodide kym sa maly neprisaje 🙂 a mozno vdaka aj jej maleho stale kojim a od kedy sme doma UM nemal ani mililiter 🙂 ...v nemocnici mi maly vobec nepriberal ale hned ako sme prisli domov zacal krasne priberat a teraz uz ma cca 9,5 kg :-P

mirka
18. nov 2013

chcem sa opýtať, ako je to s podávaním vitamínu K hneď po pôrode, bábätko ho dostane injekčne, alebo v kvapkách?

bzuco
19. nov 2013

@mirka
predpíšu ti kanavit pre bábo, ak sa dobre pamätám

tanickapr
5. dec 2013

baby, prosim vas nemate kontakt na ultrazvuk-monograficky 2d v statnej nemocnici v RK?DAKUJEM

snazilka1983
4. jan 2014

@katarinakk Dobrý den. neviete mi prosim vas povedat ako ma sluzby dr. puskeiler na porodnici? ako casto tam byva ako porodnik?

katarinakk
5. jan 2014

DR.Puskeiler, pracuje na pôrodnici okrem piatka stále

zevdavamama
12. jan 2014

AHojte dievčatá, ak máte skúsenosť s pôrodom tam, prosím zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

laura1984
12. jan 2014

Dobry den. Neviete mi prosim povedat ci sa treba objednat na predporodnu pripravu, ktora sa uskutocnuje poslednu stredu v mesiaci? A zienky, ktore tu rodili: prikladaju dietatko k prisniku este na porodnej sale? dakujem

yanulkab
12. jan 2014

staci tam prist v stanovenom case, tusim ze o 13....

laura1984
15. jan 2014

@yanulkab dakujem.

iwky
17. jan 2014

@laura1984 ak je všetko v poriadku s bábätkom tak prikladajú hneď po pôrode. prvá dcérka mala infekciu, museli ju ihneď vziať na novorodenecké do inkubátora. Druhý chlapček bol úplne v poriadku a tesne po pôrode som ho dostala na telo, malý sa prisal .... mala som vďaka tomu úplne iný pocit z pôrodu, zrazu som bola plná energie. keď malého zabalili do perinky, bol so mnou a s partnerom na sále ešte dosť dlho 🙂

mirka
25. jan 2014

@laura1984 neobjednava sa, proste prides na porodnicu, ja som mala malinku cele 2 hodiny pri sebe po porode, rodila som pred tyzdnom 🙂

yanulkab
1. feb 2014

prikladaju, ale treba si ho popytat, keby sestru manzel nezastavil, hned by malu odniesli do inkubatora akoze sa "zohriat" aj ked bola uplne v poriadku.

ssslnieckooo
2. feb 2014

@yanulkab ja som si pýtať malého nemusela, dali mi ho hneď po pôrode.

yanulkab
2. feb 2014

asi zalezi od sestry ktora ma sluzbu....

laura1984
9. feb 2014

@mirka dakujem za odpvoed, uz som absolvovala tu mini pripravu na porodnici. Ja by som tiez chcela malicku mat pri sebe po porode ak bude vsetko v poriadku. A aka bola spokojnost s porodnicou ked mate take cerstve skusenosti? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre