Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

sestra1
5. jan 2015

@akneil1804
možnosť výberu je vždy...nech sa páči DK alebo aj LM....voľba je len a len na Vás, dokonca môžete pokračovať aj ďalej, ak myslite, že Vás čaká niečo lepšie...aj tak si myslím, že všetko je o ľuďoch a teraz nemyslím len personál nemocníc. Prajem veľa šťastia a najmä spokojnosti.

sue
5. jan 2015

Zaujímavé ako sa názory mamín rôznia 🙂 ja som sa po 7 rokoch opäť rozhodla rodiť v Ružomberku,napriek tomu - alebo práve preto,že každá z nás má na výber 🙂 sme v BB a rozhodovala som sa pomerne dlho,ale opäť zvíťazil Ružomberok 🙂 dúfam,že nebudem sklamaná a že odídeme ešte šťastnejší ako v januári 2008 🙂

evica01
5. jan 2015

@akneil1804 no a mne sa zda, ze si moc "mudra". Posluchaj sestricky a doktorov a bude vsetko ok.

snazilka1983
5. jan 2015

tiez som teraz v oktobry rodila v RK nemocnici a musim povedat ze sestricky tam boli fakt super. rodila ma dr. Cigasova a ta bola tiez super nemam si naco stazovat aj manzel bol pri mne a malu mi pekne dali po porode hned ako ju utreli a odvazili. ja som bola spokojna. 🙂

akneil1804
6. jan 2015

ja som dala svoju skusenost, ktora bola zla. a nebolo to prvy krat co som nebola s porodnicou spokojna. bola som tam viackrat aj s inym problemom a skoncilo to tak,ze ma museli previezt do BB , aby zachranili co v RK pokaslali. takze kto pise, ze som moc mudra je asi tiez moc mudry. ja som tam proste nezazila nic dobre. a mna tiez rodila Cigasova, ktora ma po porode zosila tak, ze ma museli nanovo zasivat. takze tak...

akneil1804
6. jan 2015

@sestra1 ja na vyber nemam. nakolko nemamam rodicov ani svokrovcov iba manzela, ktory pracuje a musi sa tiez starat o dceru... by nemal cas behat za mnou inam ako do RK. tak kvoli tomu zas volba RK. nie kazdy ma stastie na moznosti vyberu nemocnice.

sue
6. jan 2015

@akneil1804 a prečo píšeš, že nemáš na výber? Vždy je na výber - ak si tak nespokojná, tak si tam nemala ísť...vždy sa dá ísť vopred, porozprávať s lekárom, so sestrou, prebrať pôrodný plán, popýtať sa na novorodenecké oddelenie a podobne... Ak trváš na nejakých veciach, tak si treba dať podpísať plán + vziať so sebou osobu, ktorej dôveruješ, aby na to dohliadla, ak si ty myslíš, že nebudeš vládať... Vždy je to o prioritách a o tom, či sa len spoľahneš, ale potom nesmieš nadávať...tiež by ma zaujímalo, či si vždy keď si bola nespokojná riešila svoje pocity s vedením - pretože je to potrebné, oni nemajú ako zlepšiť veci, ak my pindáme len na internete...

...a mimochodom som rada, že si napísala, že aj v BB sa dá niečo napraviť 🙂 ja sa tunajšej nemocnici vyhýbam ako čert krížu 🙂 takže všade je to asi aj o ľuďoch - aj na strane personálu, aj na strane pacientov 🙂

sestra1
6. jan 2015

@sue plne súhlasím

any395
12. jan 2015

Srdečne vás pozývame na skupinové prednáškové stretnutie do Spišskej Novej Vsi 24.1.15, venované priebehu celého pôrodu-medikalizovaný&prirodzený. Oslovujeme a radi privítame tehuľky, vhodné aj pre oteckov a všetkých, ktorých sa téma dotýka a zaujíma. http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
Taktiež poskytujeme poradenstvo v období tehotenstva a predpôrodnú PFP prípravu-cvičenie a teoretická časť, ktorú vedie pôrodná asistentka s licenciou. info nájdete na www.porodnaasistencia.sk 🙂

ivirk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinakk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinakk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvietok89
30. apr 2015

Ahojte, prosim vas akceptuju v rk nieco ako porodny plan od rodicky? Dakujem

sestra1
2. máj 2015

@kvietok89
pokiaľ lekár rozhodne, že s určitými požiadavkami neohrozuješ seba alebo dieťatko, tak pôrodný plán sa akceptuje, je vhodne oboznámiť personál o pôrodnom pláne dopredu.

sue
22. dec 2015

Jej ja som ani nenapísala popôrodné reakcie 😊
Rodila som neplánovane pri MUDr.Kollárovi. Samotný pobyt na pôrodnej sále trval päť hodín aj s dvomi popôrodnými hodinami.
MUDr.Kollár bol fajn, gro práce ale urobila skvelá pôrodná asistentka pani Katka, ktorej budem do smrti vďačná za to, ako mi spríjemnila pôrod 😊 krásne ľudsky, citlivo, vypočula, snažila sa pomáhať. Dvihla sebavedomie, aj keď ma už bolesť lámala a nebola som statočná mama 😃

Počas celého pobytu bolo všetko fajn - odporúčam nadštandard...

Jediný šrám bola pani primárka novorodeneckého oddelenia, ktorú som snáď nevidela usmiať sa a nepočula niečo vysvetliť...aj keď som sa pýtala 😃

Joj a ešte 😃 jedna sestrička s novorodeneckého - báječná ženská, čo sa dojčenia týka 😊

Z lekárov skvelý bohužiaľ bývalý pán primár, MUDr. Javorka, MUDr. Kollár fajn odborník len občas zvláštny humor 😃 no a MUDr. Luníček, ktorý mal byť pri pôrode, no nakoniec sme to nestihli 😊

...takže zhrnutie: dóležité je vedieť čo chcem a odkonzultovať to s pôrodníkom a PA, mať kondíciu!!! a vedieť do čoho idem 😊 pripraviť sa vopred na to 😊 potom nebudete hysterické a ľahšie sa bude komunikovať 😊

nina316
26. jan 2016

Ja som rodila prvé bábätko v inej pôrodnici a je to neporovnateľné Keby som si mala znovu vybrať už by som rodila iba v RK 🙂 . V Ružomberku bol skvelý personál. Všetci príjemní, usmiati, slušní, milí - jednoducho profesionáli. Odpovedali na všetky otázky, čo ma zaujímali, poradili. Rodila som u dr. Kollára, pôrod bol krásny zážitok, ani neviem ako mi tam ubehol čas. Sestričky sa vždy spýtali ako sa cítim, či niečo nepotrebujem. Boli veľkou oporou.

strelka11
3. feb 2016

Ahojte. Keďže som z Martina a idem rodiť plánovane do RK, chcela by som vedieť, čo budem potrebovať do pôrodnice....alebo skôr čo nebudem, čo mi v nemocnici poskytnú. Prvé dieťa som rodila v MT a tam dali ich koľelu na pôrodný sál, na izbe bola masť na zapareniny, lieh na pupoček a dieťatko mi kúpali sestričky. Potrebovala by som vedieť či mi treba vlastný pohár zobrať, príbor, nožničky na nechty pre dieťatko, poštolky a bavlnené plienky. A všade čítam, že mám prísť do pôrodnice už s vyplnením dotazníkom na meno pre chlapčeka a dievčatko, to odkiaľ mám ten dotazník zobrať? 😕

katuliena82
3. feb 2016

rodila som v Rk obidve deti. Prve dieta este pred 13 rokmi v starej pôrodnici. Druhe pred 7 rokmi uz v novej. Nemozem sa absolutne stazovat. A rodit tam budem znova. SEstricky boli mile, lekari tiez. Vzdy sa mozno najde "menej" mila sestricka, ale ako celok funguju skvele. Dietatko kedysi najprv obliekli, kym ho dali mamke po porode. Ale pri druhom synovi mi ho hned prilozili a mala som ho pri sebe dlho. Ziadne nahlenie, nech sa chytro prisaje. A sestricky na novorodeneckom su v poriadku, az na pani vrchnu, ktora ma niekedy zlu naladu. Ale to je jedna osoba zo vsetkych. Odporucam Rk

katuliena82
3. feb 2016

@strelka11 o nicom takom som nepocula, nemyslim ze je to pravda. A maminky si velakrat meno rozmyslia az po porode.

strelka11
3. feb 2016

@katuliena82 tiez sa mi to zda blbost, lebo pri prvom somnou vyplnala dotaznik kvoli menam az na pôrodnej sale. Tak ďakujem 🙂

katuliena82
3. feb 2016

a este k pani primarke z novorodeneckeho, je velkou zastankynou dojcenia. Zazila som, ked maminka na izbe povedala, ze ona este nema mlieko (3.den po porode), na co pani primarka poziadala mamku, aby si vyhrnula koselu. Stlacila jej bradavku a z prsnika vystreklo mlieko prudom....v tej chvili som ale fandila pani primarke, lebo maminka sa za tie 3 dni nepokusila si dieta ani prilozit. A chodila si po umele mlieko ku sestrickam. Takze ak ma mamka problem s dojcenim, je super poziadat sestricky o radu. Su tam skvele zeny, ktore naozaj poradia

katuliena82
3. feb 2016

@strelka11 v kazdom pripade, mozes nas tu informovat ak to bude inac :D

kuckova
4. feb 2016

strelka košeľu, alebo pyžamo,alebo v čom chceš byť prezlečená si zober svoju, taktiež ti treba vložky, toalet.papier , hygienické veci pre seba čo používaš, pohár ani príbor ti netreba, pre malé plienky, vlhčené utierky ,kozmetiku akú chceč, lieh na pupček ti poskytnú, žiadny dotazník sa nevypľňa ohľadom meno, dobre je si zobrať sebou sobášny list a seba v dobrej kondícii a nálade 🙂

strelka11
4. feb 2016

@kuckova dakujem za rady 🙂

strelka11
4. feb 2016

@kuckova prosím ťa ten sobášny list, však stačí len kópia...nemusím ťahať so sebou originál?

kuckova
4. feb 2016

@strelka11 určite aj kopia

bubinho
18. apr 2016

@stankas presne tak vsetko je tam ok len sestonedelie dve starsie damy strasne nieco

lia23
10. jún 2016

Ahojte maminky...aky maju nazor porodnici na prirodzeny porod po sekcii?

snazilka1983
11. jún 2016

@lia23 robia ju až keď je nevyhnutná. Uprednostňujú prirodzený pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre