Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

mirka
25. nov 2006

ahoj domček, epidurálku dávajú aj v RK

domcek
28. nov 2006

Ahojki mirka. Nuz tak to je dobre ale na mojom rozhodnuti to nic nezmenilo. Ale som rada ze vy ste mali dobre skusenosti. 😉

mirina
2. dec 2006

Ruzombercanky ahojte, ja tiez riesim problem s vyberom porodnice - RBK vers. Dolny Kubin. Pocula som uz rozne nazory na obe porodnice /hlavne negativne dojmy z novoroden. odd v RBK/. Bola som sa osobne pozriet v RBK a stale sa neviem rozhodnut. DK alebo RBK??? Neviete ktora z nich ma lepsie-kvalitnejsie vybavenie?

domcek
4. dec 2006

mirina ahoj co sa tyka modernejsieho vybavenia a aj prostredia rozhodne DK.

fiona
6. dec 2006

BAby pisala som mail s panom primarom Barancom (boze dufam ze som to dobre napisala 😕 )
chcem si zmenit gyndu za RBK myslim si ze je v pohode nie?videla som ju na internete napr polohovatelne kreslo,epi atd...(dufam ze je to vsetko pravda)
prosim vas ked si raz objednam epi a porod zacne niekedy nad ranom alebo o polnoci daju mi ju?
ci to davaju len v pracovnych hodinach?

domcek
7. dec 2006

Fiona epi za zvacsa planuje. Pretoze ak pries do porodnice uz s bolestami moze byt uz na epi neskoro pretoze ta zabera vacsinou do pol hodiny od podania. Ja som volila preto DK ze epi tu davali len cez den a ak prave anesteziolog nebol prineakej operacii na gyn oddeleni ale to bolo pred 4rokmi aky stav je teraz neviem,

mirka
9. dec 2006

fiona, kamarátka mala zajednanú epi, len jej ju nestihli dať, lebo mala veľmi rýchly pôrod, jeden anesteziológ chodí len cez deň a druhý máva služby aj v noci a to čo si videla na nete je pravda 🙂 každú poslednú stredu v msiaci o 13-tej je stretnutie na pôrodnici, tam ti odporúčam ísť pozrieť, trvá to cca 2,5-3 hod., dr. tam rozpráva otom ako to tam funguje, o pôrode o tlačení, dýchaní, potom tam príde detská dr., a ide sa pozrieť aj na pôrodnú sálu. Je to fajn, že ti to potom nepríde také cudzie, aspoň mne to pomohlo 🙂 už som sa potom nebála ísť do nemocnice 🙂

juliam
8. jan 2008

žienky, boli ste už daktorá z vás pozrieť v novej pôrodnici?

pata401
26. feb 2008

kamoska tam akurat rodila pred mesiacom a povedala ze je to lepsie ako stara nemocnica

sue
26. feb 2008

...rodila som pred 7.týždňami a som veľmi veľmi spokojná 😵
Personál pôrodnice a šestonedelia 100% , novorodenecké oddelenie 60% ...
Na pôrod spomínam s radosťou 😵

renkauk
11. máj 2008

ahojte dievcata no co by som ja za to dala keby som mohla byt osetrovana doma na slovensku konkretne v RK odkial pochadzam a zlaty dr.Hruska keby mohol byt na mieste kde som teraz .citala som si ze sa stazujete na sprchy a tak podobne ja som tiez rodila v starej nemocnici ,ale lekari za to nemozu ako to tam vypadalo hlavne ze sa vedeli dokonale postarat o pacientky a aj zdravotne sestricky u mna maju velku poklonu .ja zijem momentalne v anglicku a to by ste mali zazit pomery ake su tuna tu jedna lekarka robi v jednej ordinacii vsetko ,cize pozera do krku a do hmhmh dole no proste nevenuju sa vam ako u nas na slovensku ze mate rozne odelenia na rozne choroby .ja mam teraz strasni problem mam strasne bolesti bola som vo februari na steroch a po mesiaci mi prisli vysledky ze to je bezne take bezne ze dnes mam strasne bolesti a horucky pred tim som bola na slovensku liecena na cisty a dva krat som mala problemy s krckom maternicnym a to som hned bola hospitalizovana a tu nic iba mi napisali je to bezne ale co?pytam sa rakovina?uz tri tyzne ma stale boli hlava v kuse ziadne lieky nezaberaju nevladzem nic som mlatna a to musim chodit do prace ved mam rodinu dve deti .A nehovorim o tom ze moju mamku v 40-tke operovali zo spodu aby zabranili rakovine a v 50 mala rakovinu prsnika s cim stale bojuje takze nemam mat obavy?No zdravotnictvo v GB je strasne nehovoriac o tom ze mam tu kamaratku s ciech a ta potratila zacala doma v tretom mesiaci krvacat prisla na pohotovost a nehali ju cakat na lavicke a nic jej nerobili len dake lieky dali ziadne cisstenie musela odletiet do ciech a dalsia kamoska je tiez tehotna je skoro v siestom mesiaci a zatial mala len dva krat sono a zo spodu ju ani nepozreli ani raz aj ked ma problemy no neni to na hlavu tak len si vazte dievcata a zeny nase zdravotnictvo tak preto som to tak rozpisala aby ste sa nasli a neboli poniektore nespokojne ja sa uz tesim na prazniny v lete ked prideme do RK hned budem letiet za mojim vybornym lekarom na ktoreho nedam dopustit dr.Hrušku pa

zuzana612
14. máj 2008

Ahoj Renka,

aj ja chodim k dr. Hruskovi a tiez som s nim spokojna, aj ked sa niekedy nacakam v cakarni, Pred 2 mesiacmi sa mi narodil Matusko a po mojich skusenostiach v porodnicou na nu tiez nedam dopustit. Lezala som aj na gynekologii v januari a potom tyzden na porodnici po CR a nemozem povedat jedno zle slovo na cely personal, dokonca ani na novorodenecke sestry na ktore niektore zeny nadavaju. Ja mam fakt len pozitivne skusenosti a druhe dieta budem tiez urcite rodit v Ruzomberku, aj ked byvame s manzelom v Spisskej. A hoci som aj ja 4 roky zila v Londyne, nastastie s anglickym zdravotnictvom nemam ziadne skusenosti. Ale kamoska rodila pred rokom, uz v stredu mala bolesti ale ju zakazdym poslali domov ze kym nie je otvorena na 5-6 nema ani chodit. Tak trpela doma, v sobotu ju konecne zobrali, v nedelu jej povedali ze ak do dvanastej neporodi tak jej porod vyvolali, a nakoniec sa je maly narodil vecer o siestej CR po neuspesnom tlaceni, zvonovom a kliestovom porode. Takze nase zdravotnictvo je na tom asi fakt dobre, ak nemas kopu penazi a nerodis v nejakej drahej sukromnej klinike.

ilijanka
21. máj 2008

ja som z ročníka Karola Javorku a musím sa ho zastať- to, že v škole robil aj niečo iné okrem sedenia nad knihami z neho určite nerobí horšieho lekára, ba práve naopak, verím, že je dobrý gynekológ a určite aj dobrý psychológ- podľa toho, čo tu čítam, pohoda pri pôrode je veeeľmi dôležitá 🙂

zuzana612
28. máj 2008

Tak to by bol urcite rad keby ta pocul. Ale mas pravdu, myslim ze Javorku maju vsetky baby najradsej, lebo sa snazi aj dost bolestivy porod ulahcit a vnasa do toho taku lahku atmosferu 🙂 Ja som tiez rodila pri nom, ale cisarskym ale co hovorili druhe baby, tak ho tam pomaly kazda rodicka zere 😀 Ale aj ostatni Dr. su dobry, takze nemocnica je na urovni

asitka
28. máj 2008

ahojte....ja žilinčanka....a rodila som v rk...dva krát....a keby som mala ešte daľších 5 detí...tak idem rodiť do rk...lekrári sú skvelí...všetci....aj sestričky....fakt som sa nestretla s ničím negatívnym od dr..či sestier.....musím ale uznať, že komunikácia s novorodeneckým oddelením bbola niekedy o rozum....ale to tiež záleží na akú sestričku natrafíte...a aký má práve deň....veď uznajte....nie všetky aj naše dni sú ideálne....a nie vždy máme dobrú náladu....ale ináč...sú v nových priestoroch....izby ako aj toalety, či sprchy sú na úrovni....pôrodné sály detto....a čo sa týka dr.javorku....je to bohový pohoďák...a to som u neho ani nerodila....ale z neho tá pohoda a dobrá nálada priam vyžaruje....takže budúce mamičky....smelo do ružomberskej pôrodnice 😀

januska191
1. júl 2008

Ahojte, chcem sa spytat, ake mate skusenosti s Dr. Ockom. Som tehotna v 3-4 mesiaci a zda sa mi ze je nejaky vystraseny, nechce mi nic poriadne povedat, na babetko stale hovori, ze je este malicke a pocula som, ze nechce hovorit pohlavie, co ja urcite vediet chcem. Kedze som tehotna prvy krat, bola by som rada, keby som citila, ze sa nemam coho bat a budem o vsetkom kompletne informovana. Neviem, ci mam ist k inemu, manzel vravi, ze vo vojenskej je dobry lekar, urcite rozumiete ze chcem aby bolo o babetko aj ked je este v brusku dobre postarane.. Dakujem vopred za podolene skusenosti 🙂

mirka
2. aug 2008

januska, ja chodím k dr. Očkovi, keď som bola tehu, vôbec som nebola spokojná, presne preto, čo píšeš. Keď už nie som, zas je to ok 😒 Ale meniť dr. nejdem, neni ani za koho vymeniť 😒 ak chceš vedieť pohlavie, pýtaj si od Dr. Očka papier, nech ťa pošle na sono do nemocky, tam ti povedia pohlavie, aj čo budeš chcieť viac 😉

kasis
7. aug 2008

januska, tiez som jeho pacientkou, tiez sa mi zdal taky nemastny, neslany, este som aj na rizikovom bola, ale to ma uz 2tt pred porodom poslal rovno k primarovi na oddelenie, tak som bola ako tak spokojna, ze sa o mna dvaja staraju.Co sa tyka pohlavia,mne Dr.Ocko povedal bez problemov a to 2x, ze bude baba 😎 a tot pri porode, ze gratulujeme k chlapcekovi 😀 😉 , ale je to jedno,mylit sa v takychto pripadoch je to najmenej, hlavne ze je OK. Ked si si nie ista, chod na oddelenie za Dr. Javorkom, myslim on mava UTZ v utorok poobede a bez problemov ta aj vysetri aj ukludni 😉

asitka
7. aug 2008

a ja mala kartu u neho...ešte keď som v rk bývala...potom som si ju od neho zobrala....no v za som mala zlú gynekologičku...a tí čo boli dobrí...tí nebrali.....tak zas sa k nemu vrátila...radšej si k nemu docestujem...aj dva tehotenstvá so mnou odbil....neni zlý...aspoň ja si nemám na čo sťažovať....a treba sa hlavne pýtať...kto sa nepýta...sa nedozvie....asi tak.. 😀

januska191
12. aug 2008

ahojte, dakujem za nazory. pan dr. je v pohode, nebudem ho menit, len som si myslela, ze ked otehotniem, tak sa bude trosku viac "starat" ale nie je to tak. Uz som si vybavila 3D ultrazvuk v Dolnom Kubine, tak sa tesim co mi povedia tam, aku radost mozme ocakavat. Len v tom prvom soku som trochu zneistela, ked som videla aky ma k tomu postoj, ked mi potvrdil tehotenstvo.. Ale pre neho je to uz rutina a pre mna nieco nove.. V pondelok idem k nemu tak som zvedava, co mi povie.. Ahojte...

emjee
6. jan 2009

Porod v Ružomberku (nové oddelenie)

erikakuli • Dnes o 17:19
ahojte mamičky,

chcela by som vedieť aké mate skúsenosti s pôrodom v RK na novom oddelení, lekári, sestričky, detské sestričky, prostredie atď. ďakujem

mishusha
7. jan 2009

tak zacnem tym prostredim, nakolko som mala cisarak, tak som videla len operacnu salu a predooperacnu salu. uplne super dojem to na mna urobilo, steny zltucke a ziarive aj ked bola von uz tma, takze sa clovek citi veselsie pred takou tazkou ulohou 🙂 a celkove zariadenie posobi novo, aj ked tam maju vela veci zo starej porodnice.
co sa tyka personalu, tak ked som rodila ja, asi bola uplne suprova zmena... sestricky aj doktor (Dr. Ondrejka) boli uplne skveli,stale sa nieco pytali,rozpravali, srandovali, aby to napatie zo mna opadlo, a verim, ze to robia s kazdou mamickou...
na jiske su taktiez skvele sestricky, velmi ochotne a napomocne.
nuz a na oddeleni sestonedelia to velmi zavisi od zmeny, ktora prave sluzi. Nemozem povedat, ze by mi vyslovene niekto prekazal...ked sa clovek slusne pyta a ziada na co ma pravo, vsetci sa spravaju v pohode.
Len to novorodenecke oddelenie ma trosku sklamalo...(myslim tym sestricky) i ked to vsetko zavisi od cloveka...
su aj ochotne aj neochotne. ale hovorim, ked si clovek otvori pusu, tak robia to co maju robit 😀
inak mozem porodnicu v rk odporucit, lekari super, roming in, vacsina sestriciek v poho, sprchy slusne aj wcka hygienicke,len ta strava.... 😀 😀 😀

kanana
14. jan 2009

ahojte maminy,

13.3. mám termín fungujú ešte tie kurzy predpôrodnej prípravy poslednú stredu v mesiaci o 13 00 hod., bol na nich niekto v poslednej dobe alebo sa chystá?

geegee
15. jan 2009

kanana, ak som dobre pochopila, myslis stretnutia v porodnici - to nie su kurzy predporodnej pripravy. Je to stretnutie s doktormi a oboznamenie sa s prostredim porodnice a ako to tam funguje...kurzy su o niecom inom.

kanana
15. jan 2009

No a robí ich tu vôbec niekto? Lebo na stránke pôrodnice to bolo takto definované...Na nete márne pátram ani materské centrum tuším nefunguje ani cvičenie pre tehotné, tak neviem, či zle pátram alebo fakt nič...

mishusha
15. jan 2009

kanana, ta streda to je len ako povedala geegee... len ta prevedu po oddeleni a poukazuju...
o kurzoch neviem nic... ja som tiez chcela chodit...ale najblizsie to je asi v dolnom kubine

sisark
6. mar 2009

Ahojte, je tu niekto s termínom pôrodu apríl 09, pozerám, že sa to tu stoplo v januári...

kanana
11. mar 2009

Ahoj sisa, neviem kde sú všetky nastávajúce mamičky z RK, ale ako sa tak sledujem pri mojom šťastí to možno aj do apríla potiahnem 😉

juliam
15. mar 2009

kanana, v RK už funguje materské centrum... teraz ale pozerám, že ideš každú chvíľu rodiť, tak ti to už bude asi nanič 😅

zirka
18. mar 2009

ahojte, ja mam termin 3.7. a od aprila zacinam predporodnu pripravu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre