Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

baaaabika
24. jún 2010

Ahojte mamicky.
Som tiez z Ruzomberku-okolia a rodila som v Rk porodnici tiez v marci ako Vy Katana 11.
S porodnicou a personalom gynekologie som bola maximalne spokojna, taky pristup k ludom som v nemocnici veru este nezazila a zaroven tymto dakujem vsetkym sestram a lekarom, ktory sa o mna postarali, ako pred porodom, pocas neho a po nom. Sestricky boli velmi ochotne, trikrat sa mi po porode stala nehoda, takze som ich stale "otravovala" tym, ze potrebujem nocnu koselu 🙂 . Uzasny ludia na tej porodnici.
A teraz novorodenecke oddelenie.
Neviem ako Vy Katana, ale ja sa tu priklanam na stranu nespokojnych mamiciek "Alami, Adikab a Leyuska". Vsetko som si spätne precitala a maju vo vsetkom moj suhlas. Tak neznesitelne zeny ako sestry z novorodeneckeho som este nezazila! Ja som sa to tam snazila vsetko v tichosti vytrpiet, plakala som ked ma nikto nevidel - nesla som sa stazovat! Moje dietatko mi priniesli, na druhy den po porode, bolo v inkubatore a dalej sa nikto o nic nestaral. Ako prvorodicka som nevedela ako spravne dieta prilozit k prsniku, nikto mi nic nevysvetlil. Ale snazila som sa prist na postup sama a nastastie sa podarilo, zial kvoli zapalu som po 2 mesiacoch kojit prestala, ale to je uz volaco insie. Sestry sa spravali na moj vkus povysenecky a s detmi, ako som si vsimla zaobchadzali obcas len ako s "balickami s cislom" . Mna zarazalo na nich ich pristup a musim povedat, ze keby mam opät rodit, pojdem do Kubina. Nechcem to tu rozvyjat dalej, lebo ako som si vsimla niektore maminky maju tendenciu nas, ktore sme boli nespokojne osocovat tym, ze si za to mozme same. Ja som tam nikomu nic zle nepovedala, nikoho som neotravovala a za to som si zasluzila falosne usmevy a pristup taky k dietatu, ze som len krutila hlavou. A ked som pozdravila trebars aj na chodbe nejaku sestru, tak ledva z nej volaco vyslo!
Tiez by ma mila Katana 11 zaujimalo ako je mozne, ze sme tam boli v rovnakom case a mame rozdielne nazory. Asi sa o Vas starali ine sestry 😉 alebo ste si to nevsimali, neviem.
Ja som bola rada, ze ma pustili po tyzdni domov, ale spamätavala som sa asi 2 tyzdne z toho zazitku tam. 😠

@katana11
Som vemi rada, ze ste sa stretli len s takym dobrym pristupom na novorodeneckom a ze pred vasimi ocami zaobchadzali s dietatkom nezne a s milym usmevom. To Vam zavidim, nebolo nas tam sice vela (aj ked v marci tam bol riadny naval), ale co si pamätam tak aspon 2 mamicky tam nonstop chodili "usmoklene" , a ked som sa ich na obede spytala preco - co sa im stalo, tak bola odpoved jednoznacna ........ domyslite si 🙂 .

A na zaver gynekologiu a porodnicu odporucam, lekarom a sestram tam mozem tiez ruky bozkavat a dakovat za zivot jak moj tak mojho dietatka. A novorodenecke, lekarky a primarka super ALE sestry otras! Asi treba vymenit personal za milsie a jemnejsie zeny 😀

katana11
24. jún 2010

@baaaabika
Nooooooooooooo čo na to povedať ... 😨 neviem, stojím si za tým čo som napísala, ale mrzí ma ak takéto chovanie ste si zrovna schytili. Ja viem nejdem ich obhajovať ako sa povie sú aj oni len ľudia, ale ja som ozaj nemala taký pocit. Hoci prvý krát mi tiež malinku doniesli priložiť na prsník až na druhý deň a to až po obede, čo som sama už stepovala pred novorodeneckým, ale to bolo ozaj len kvôli zdravotnému stavu malinkej nakoľko sa mi narodila predčasne a potrebovala byť v inkubátore. Moja spolu bývajúca druhorodička, bola len trochu na nervy s toho že tak trošku diktujú ako držať dieťa, že nesmela s malinkou ležať v jednej posteli, lebo ju môže priľahnúť, že by mala baliť malinku do vankúša s rukami pri tele, ale tieto veci viem pochopiť čisto z bezpečnostného hľadiska nakoľko sú aj oni povinný kontrolovať starostlivosť a zaobchádzanie s novonarodencami. Keby že sa niečo stalo bolo by už neskoro. Ale inak nič iné ako som povedala mne dobre že z bradavky mlieko nevytláčali aby mala pila. A keď mi ju prikrmovali a mne sa mlieko tvorilo nakoľko som malinkú nemohla až tak vysiľovať saním s prsníka tak sama sestra mi doniesla lampu na ohrev prsníka aby ma prsníky neboleli a aby sa mi lepšie mlieko odstrekovalo. Vyšli mi v ústrety keď spolubývajúca ochorela tak mi volali na izbu, prípadne osobne, aby som išla nakŕmiť malinku na novorodenecké. Po na strihu ako sami viete sa riadne ani sedieť nedá a oni boli také zlaté že mi pod riť zakaždým dali na drevenú stoličku predo mnou vankúšik. Nejdem už hovoriť klady ktoré som ja konkrétne zažila ale viem sa do ich situácie trošku vžiť Veď po niektoré tam už robia niekoľko 10-rokov a tie detváky im idú ozaj ako sa povie cez ruky. Neviem možno som neskoro zaznamenala „materské pudy“ a pocit že som už mama a až tak precitliveno som to tak nebrala. Teraz som už len s malinkých banalít nervózna keď mi niekto malinku hegá inak v kočíku ako ja, keď niekto si predo mnou neumyje ruky a chytá malinku po tvary, proste šialene som na ňu naviazaná a bojím sa neskutočne ako každá mamina našich ratolesti. Inak si vaše oprávnené obavy neviem vysvetliť ale môže byť. Tu už nešlo o nás ale o naše ratolesti tak sme možno mnohé veci už zaznamenávali inak. Veď celý život je o veciach ktoré sa mám môžu ale aj nemusia páčiť a tak je to aj s ľuďmi a komunikáciou, niekedy môže viaznuť a nie vždy sa nám môže páčiť. Aj keď na druhej strane ide naozaj o živé striebra na ktoré sme háklivé tak by to mohli trošku sestričky brať s tohto ľudského hľadiska a nie ako niektoré ste povedali ako „rožky“ , ale čo sa týka hlavne najdôležitejšej časti a to zdravia dieťaťa tak tam ja osobne môžem len a len chváliť mne sa o malinkú naozaj profesionálne postarali a čo sa týka hýčkania na to sme už mi mamini. Pozdravujem všetky maminky a buďme ozaj rady že máme ozaj zdravé a nádherné deťúrence. 😅

sue
29. jún 2010

Katana, vieš že je blbosť aby zdravá matka (nie narkomanka a alkoholička) priľahla dieťa... že niektoré deti neznášajú pocit byť zviazané vo vankúši? Atď....

katana11
30. jún 2010

Mne to nemusíš hovoriť, ak ste dobre čítala tak som tým mierila na personál v nemocnici na čom si oni potrpia a nie ja... ale škoda slov lebo tu sa zachýlu budú rozoberať aj narkomanky a alkoholičky. Majte sa

sue
30. jún 2010

Katana, však a to nehovorí o niečom, keď personál novorodeneckého nemá ani informácie o tom,že pre novorodenca je najlepšie keď spí pritlačný na matkino telo?

katana11
30. jún 2010

@sue
Isto to aj oni vedia, ale sue nemocnica nie holubník. Mnoho prvorodičiek riadne nevie ani chytiť dieťa, nie to manipulovať sním si na bruchu, veď keď sú doma tak isto si už každá robíme po svojom. Nechajme to tak radšej, nech sa tu vyjadrujú iný na svoje osobné skúsenosti 😉

asitka
3. júl 2010

ja som sa tu už vyjadrovala...zo žiliny som šla 2 krát rodiť do RK... pôrodnícke oddelenie je skvelé....novorodenecké....??? ...mala som dieťa na patologickom oddelení novorodencov....chodila som si tam malú kojiť...takže som tam trávila hodne času....videla som...ako sa o detičky starajú..krmia...ošetrujú...či v inkubátoroch....či mimo nich....ako ich kúpu, ako ich prebalujú....atd.......zažila som, keď doniesli čerstvého novorodenca z pôrodu..krásny prístup sestričky......a nemôžem ani raz povedať, že by sa k deťom nesprávali dobre....a to som tam bola 9 dní.....je pravda...že oni tie detičky už berú ako rutinu...vedia ako správne dieťa chytiť....a pri tom počte detí, čo im už prešlo cez ruky....sa nám novopečeným matkám to zdá ako,keby nemali cit...oni ho majú....aj vy....dieťa už po 350tom prebalovaní neprebalujete akože aha zázrak...ale rutina...tak si skúste predstaviť, koľko krát to museli robiť oni....je pravda...aj mne sa stalo, že ma vytočili...ale každý máme niekedy svoj deň....tiež sa mi stalo, že mi sestrička povedala, keď som si pri prvom dieťatku nevedela malého priložiť, že čo ma učili na vysokej škole....skoro ma rozdrapilo od zlosti.....ale tak, vždy sa nájde iniciatívny blbec....ktorý to celé pokazí.....ako keby sa niekde zanedbala starostlivosť...tak nepoviem ani pol slova...trochu empatie by niektorým tým sestrám nezaškodilo...ale ináč mám dobré spomienky na pôrodnicu v Ružomberku....

tretulka
11. júl 2010

nejako je tu mrtvo, co nikto z MK nerodi v RBK? 😕

geegee
11. júl 2010

A toto je najlepsia sestricka z novorodeneckeho. Dala by som jej medailu 🙂
NIkdy nezabudnem, ked mi obliekala starsieho syna pred odchodom domov a oslovila ho "krtko". Zlata zienka 🙂

bzuco
11. júl 2010

@geegee
presne - -môžem len súhlasiť...táto je úplne zlatá 😵 😵 😵 😵

manee
11. júl 2010

@bzuco hehe, ja ju poznam osobne, si tykame. Ja sa na porod len chystam, ale som rozhodnuta, ze to bude v RBK, ved vsade su je dobry aj zly personal, a som presvedcena, ze nik nechce zle. Podla mna aj vela zalezi od nas zien, ze co ocakavame a ako sa my spravame...Pre mna je dolezite, aby som mala po ruke manzela, keby som nieco potrebovala, aby tam boli lekari, ktrorym doverujem a sestry, ktore mi odpovedia na vsetky otazky....viac nechcem.

geegee
11. júl 2010

manee, noooo, sestry odpovedia. DOlezity je ale obsah odpovede. Bola som svedkom rozhovoru, kedy sa novopecena mamicka na sestricku obratila s tym, ze sa jej nedari malu nakojit, a sestricka jej povedala, ze ved zvieracie matky to tiez nikto neuci - a odisla ☹
Podla mna su tie sestricky jednoducho vyhorene. Burn out syndrom v praxi. Nemyslim si, ze su zle ako ludia.

manee
11. júl 2010

@geegee s tym sa clovek stretne zial v kazdom povolani, tu je to ale asi o to citlivejsie, ze mamicky su unavene a ubolene a neskutocne sa o svoj poklad boja.....tak je to take citelnejsie....a neda sa nad tym len tak hodit rukou...

tretulka
11. júl 2010

@geegee tak myslim, ze takato veta by rozhodila kazdu mamicku 😔 , ja to beriem, ze kazdy ma pravo nemat svoj den, ale taketo veci by sa nemali stavat a nie na takomto oddeleni, a presne z toho dovodu ako pise manee, ze maminy su ubolene, vystrasene, o to viac potrebuju podporu...ja sama viem ako ma rozhodila veta jednej sestricky, ze nemam ist domov z porodnice, lebo nemam spustenu poriadne laktaciu a moje dieta v nemocnici schudlo-nepocula som este o miminku, ktore by v nemocnici nejako rapidne pribralo 😠 , podotykam ze po sekcii, lebo moje dieta bude hladovat - nakoniec som dojcila 20 mesiacov 😉 , ale v tom momente to bolo pre mna nieco strasne a nevedela som hned zareagovat.....mne sa tiez stalo, ze maly strasne plakal a nechcel sa prisat a sestricka mi vbehla do izby a nahukala na mna, ze ci neviem prist za nimi, posadila ma na postel, malemu stlacila ustocka a prsnik mu vrazila do ust, jasne, ze sa prisal 🤐 ...ale toto nebolo v porodnici v RBK

cerfaa
30. júl 2010

ahojte baby 🙂
cakame prevé bejby a poviem vam, uz sa toho neviem dockat! Tiez sa chystam rodit v RBK, teraz v stredu som tam bola na tej exkurzii, kde vam ukazu co a ako tam funguje, porodny sal, novorodenecke, izby kde budete a tak... Celkom sa mi to pacilo, no uvidime ake to bude v reale. Dufam ze budem mat stastie a bude okolo mna dobry kolektiv sestriciek, nerada by som zazila to co pisali maminy tuto predomnou.
a - tretulka, mozno sa v porodnici stretneme, ja som sice este len 36tt+5, ale doktorko ma varoval ze to moze prist aj skor, mam mekky a skrateny krcok maternice a brusko mam tvrde v jednom kuse. Aj ked dufam ze malinka si u mna este pobudne, nech sa narodi silna a hlavne zdrava.
Tak zatial pa 😉

gaby21
30. júl 2010

ahoj, tak ja som tiez rodila v RK a bola som nadmieru spokojna, s nicim podobnym, co tu pisu som sa nestretla ani len naznakom. Ale velmi zalezi aj od mamicky, ako spolupracuje so sestrickami a hlavne nebrat vsetko tak velmi osobne, ved aj oni su len ludia a obcas maju zly den. Ked budem rodit druhe, urcite v RK, mam na porod krasne spomienky 😵

tretulka
30. júl 2010

@gaby21 dobre padne poctu pozitivne info o ruzomberskej porodnici, ja to mam za par 😉 , pri kom si rodila?
@cerfaa mozne je vsetko 😉

bzuco
30. júl 2010

@tretulka
moje kamošky utekajú húfne rodiť do DK, vraj je o tam oveľa lepšie...a ty - Kubínčanka-ideš zasa do RK 😅

tretulka
30. júl 2010

@bzuco vidis, to je zivot 😉 .... ja chcem rodit pri mojom dr. takze preto RK

manee
13. aug 2010

@tretulka a to sa da, vybrat si v RBK doktora k porodu?

bzuco
13. aug 2010

@tretulka
blahoželám k maličkej - je krásna, videla som ju na stránkach nemocnice 😉

tretulka
13. aug 2010

@bzuco dakujem velmi pekne, uz som nahodila nejake foto aj sem 🙂

tretulka
13. aug 2010

@manee neviem povedat, ci sa da zajednat dr. k porodu, ja som si v podstate nezajednala, ale ja som trosku specificky pripad 😎

manee
13. aug 2010

@tretulka gratulujem k dceruske

cerfaa
21. aug 2010

@bzuco kde si sa prosím ta dopatrala k fotkam miminiek z nemocnice? ja to totiz niekde nemozem najst :( (asi zle hladam) ... 😅

bzuco
21. aug 2010

@cerfaa
http://old.uvn.sk/main.php?id=44&novorodenci=OK...

otvoríš si stránku www.uvn.sk, na ľavo je kolonka "lôžková časť" -klikneš, a potom si nádeš gynekologicko-pôrodnícke oddelenie a pod tým je foto novorodencov - klikneš a si tam

jaenka
11. okt 2010

Ahojte maminky a buduce maminky, rada by som pridala do fora moj nazor na porodnicu v RK. Som z LM, no napriek tomu aka je porodnica v LM krasna, som rodila pred dvoma tyzdnami v RK a musim povedat, ze som bola veeeelmi spokojna. Rodila som pri p. Mudr. Javorkovi ml., ktory bol neskutocny a vrele ho odporucam ostatnym buducim maminkam. Porod prebehol bez komplikacii (na prvorodicku som porodila do 6 hodin), samozrejme velka vdaka patri aj porodnym asistentkam, ktore boli uplne zlaticka 😉 .Mnohe pisete ze ste mali zle skusenosti so sestrickami z novorodeneckeho, to ma velmi mrzi ☹. Osobne si myslim ze to bolo najma o pristupe sestricka a mamicka, o vzajomnej spolupraci. Aj mne sa zo zaciatku zdalo, ked mi doniesi maleho prvy krat kojit ze ma maju na haku 🙂. Ale ked som bola jemne neodbitna tak zistili ze asi bude dobre spolu spolupracovat a nerobit si protiven, podotykam potrebne to bolo len u niektorych. Inak boli velmi prijemne a opakovane ma ucili ako mam maleho kojit a pod. veci.Nemozem na ne povedat nic zle.Po tychto skusenostiach som sa rozhodla, ze urcite ak budem cakat druhe babetko pojdem opatovne rodit do RK. Ostatnym maminkam prajem vela stastia a spokojnosti.

tretulka
20. okt 2010

@jaenka som rada, ze si bola v RK spokojna, rovnako ako ja 😵 , aj ked na mna mnohi pozerali ako na mimozemstana, ked som povedala, ze idem rodit tam a nie u nas v DK - hoci ani proti porodnici v DK nemam vacsie vyhrady 😉

giulianka
3. jan 2011

prosím o radu všetky skúsené mamičky, vidím, že už máte za sebou veľa - kde sa da chodit v RK cvičiť? 😨 neviem na nete nič zohnať. veľká vďaka!

katarina2945
4. jan 2011

Dievčata z Ruzomberka, prosim vas, kde sa da najblizsie vybavit 3D sono??? Vdaka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre