Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

magdal1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdal1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
carribean
6. máj 2013

mudr lunicek je uplne uzasny clovek a lekar!!!!! je to pre mna anjel s velkym srdcom!!!! vyzaruje z neho uplny klud....neviem ako mozte povedat ze k lunickovi nie????vsak keby bol kazdy lekar taky - hned je zivot krajsi!!!!!!

marley7
10. máj 2013

@katarinakk Dobrý deň, chcela som sa spýtať, nakoľko budem rodiť v RK pôrodnici a rada by som si dala pichnúť epidurál, len nikde sa nemôžem dopátrať, či treba absolvovať nejaké vyšetrenie, aby mi mohli podať pred pôrodom epidurál, alebo stačí len prísť, zaplatiť si a dajú mi ju. Prosím Vás veľmi pekne o info!

marley7
10. máj 2013

Milé mamičky, prosím vás, neviete mi poradiť, či treba do ružomberskej pôrodnice nejaké vyšetrenie pred podaním epidurálu pred pôrodom?! Alebo stačí prísť, zaplatiť si ju a povedať, že ju chcete?! Ďakujem pekne!

katarinakk
11. máj 2013

Ak chcete epidurál, už v ambulancii Vášho gynekológa by Vám mali odobrať krv a poslať Vás na anesteziologické konzílium. Dá sa to urobiť aj v pôrodnici, ale nie vždy sa to stihne, pokiaľ nie sú výsledky tak Vám ho nikto nepiche. A vyšetrrenie krvi nejaký čas trvá, tak to riešte cestou Vášho gynekológa. Ak ste presvedčená, že to chcete, tak sa nedajte odbiť, oni to neradi robia, je to práca naviac.

marley7
12. máj 2013

@katarinakk Ďakujem vám za info! Zaujíma ma to preto, lebo nechodím ku gynekolog. v RK, ale rodiť idem v RK pôrodnici. V nemocnici, v meste kde mám môjho gynekologa netreba žiadne vyšetrenie pred epidurálom. Že stačí len pred pôrodom povedať, že chcem epidurál. Preto som chcela vedieť, ako to je v RK.

lucyliena
15. máj 2013

@carribean ja som k MUDr. Luníčkovi chodila a keby som doteraz u neho tak nie som tehotná, meral mi folikuly a pod. ale nikdy ma neposlal na žiadne vyšetrenia, chvalabohu, že som odišla k MUDr. Javorkovi - na neho nedám v živote dopustiť, len vďaka jeho prístupu čakáme mimi...Ale každopádne MUDr. Luníček má naozaj milý a príjemný spôsob vyjadrovania a keby som nemala žiadne iné problémy zrejme by som od neho nikdy neodišla.

lucyliena
15. máj 2013

@marley7 vyšetrenie treba mať urobené už vopred, pýtala som sa na to, lebo chcem epidurálku tiež takže radšej si daj spraviť vyšetrenia ešte prostredníctvom tvojho gynekológa 🙂 aby v pôrodnici nebol potom žiadny problém a v RK sa platí 100,-€ za epi...+ ak chceš otecka pri pôrode + 20,-€.

carribean
16. máj 2013

@lucyliena ano to suhlasim, ako odbornik slabsi ale ako clovek strasne ludsky! 😉

espritka2
18. máj 2013

@lucyliena Ja keby neprejdem k Mudr. Luníčkovi tak asi nikdy nebudem tehotná. Takže myslím,že je to asi individuálne,ale každej pomôcť asi nedokáže nik na svete.

lucyliena
19. máj 2013

@espritka2 urcite je to individualne, ale bohuzial na moj problem nestacilo sledovat folikuly a nasadit prirodny prostriedok gynex...bola som u neho viac ako rok a nikdy ma neposlal na hematologiu, genetiku, spermiogram s partnerom a dalsie vysetrenia, ani mi to neprislo divne kedze som ani netusila, ze iny lekar by uz robil komplexne vysetrenia...odisla som na popud mojich kamaratiek, ktore sa cudovali ze so mnou este stale nic nerobi a prekvapko prislo u mojho sucasneho gynekologa, ktory okamzite riesil komplexne vysetrenia a navrhoval moznosti ako dalej...Ja osobne proti MUDr. Lunickovi nic nemam nakolko naozaj ma uzasny pristup k pacientkam, ale vadilo mi aj ze napriek objednaniu na urcitu hodinu ma bezne vzal o hodinu neskor co uz u MUDr. Javorku nepoznam, ked ma objedna na urcitu hodinu tak max. cakam 10 min. a pre mna to je tiez velke plus, kedze ako tehotna mavam caste nevolnosti a pobyty v cakarnach neznasam najlepsie 😉. Kazdopadne kazda zienka musi najst lekara ktory jej najviac sadne a najma ku ktoremu ma doveru a myslim ze mozeme byt rady, ze v nasom meste si mozeme z dobrych lekarov vyberat...😉

katarinakk
26. máj 2013

Pre carribean.Prečítala som si Váš príspevok o Dr.Luníčkovi. Nechcela som sa zapájať do diskusie o ňom, mám naňho svoj názor, lebo s ním občas pracujem, ale prišla som do nočnej a našla som tu - na pôrodnej sále pacientku od rána 4. hodiny, ktorú tu nechal "strašne ľudský človek". Je vyčerpaná, neodýchnutá a bude možno rodiť za 2 hodiny. Neviem ako zvládne pôrod, či bude vládať tlačiť.... Viete práca v ambulancii je úplne iná ako na pôrodnej sále. Ak budete raz tehotná zavolajte si ho k pôrodu a verte mi dáte za pravdu lucyliene a iným

gaby21
26. máj 2013

@lucyliena
@carribean Baby, Luniček, bol dlhe roky primarom na Lučkach takze a jeho odbornosti by som nepochybovala, napisal aj niekolko odbornych člankov na neplodnost

gaby21
26. máj 2013

@katarinakk Mna by len zaujimalo, ze ako jej mal konkretne doktor Luniček pomoct, mysliš, ze moze nejako urychlit porod, alebo čo vlastne? Pytam sa lebo obidve deti so porodila cisarskym, tak neviem či sa da porod urychlit

sue
26. máj 2013

Neviem,ci tu troskunehra rolu aj "boj" medzi internymi lekarmi nemocnice a dochadzajucimi lekarmi len na sluzby...... Kazdopadne mame slobodnu volbu lekara 🙂 takze kazdy podla vlastneho uvazenia.

katarinakk
26. máj 2013

Ja nespochybňujem jeho odbornosť, ale pomôcť sa jej určite dalo. Keď tie kontrakcie neboli efektívne, mohla si na oddelení pospať, odýchnuť. Ku koncu už mlela z posledného, ale naštastie porodila celkom fajn. Aj doktor sršal humorom. Mám pociť, že primárom na Lúčkach nebol, bol ambulantný lekár, ale nie som si celkom istá. Píšem to len preto, lebo mnohé z Vás sa sťažujú na príliš dlhý pôrod, no možno niekedy za to môže aj lekár, nie práve len Dr.Luníček. Podľa môjho názoru Dr.Luníček je možno dobrý ambulantný lekár, a naopak oddielenský lekár by možno tápal na ambulancii, ale chába mu kontakt s oddelením

gaby21
27. máj 2013

@katarinakk Prečitaj sa tento članok, niekde ku koncu sa piše ze Luniček bol priamarom na Lučkach 😉 http://koktail.pravda.sk/hviezdne-kauzy/clanok/...

carribean
28. máj 2013

viem ze bol primar, je to moja rodina.....to neznamena ze je skvely odbornik.....skvely clovek urcite!!!!takych je malo!!!!ale ja som chvalobohu zdravotne problem nikdy nemala takze nemam ziadny problem s nim 🙂)))

ivca82
28. máj 2013

Tak moja osobná skúsenosť s dr.Luníčkom - nemohla som otehu dlhšiu dobu a keď nestačilo sledovanie folikulov a lieky, tak mňa aj muža poslal všade kam sa len dalo, a po 2,5roku som bola tehu 🙂 ja som bola a aj som s ním spokojná aj po ľudskej a odbornej stránke, ešte som nakoniec pri ňom aj rodila. Jediné mínus pre mňa je to čakanie v čakárni napriek objednaniu na čas. A aby som nebola od témy tak s pôrodnicou som bola spokojná, personál ozaj skvelý, neviem ako sa volala jedna pôrodná asistentka, taká krátkovlasá v okuliaroch, ktorá bola pri mne, ale tá bola skutočne zlatá.

viviem
5. jún 2013

takze ohladne dr. lunicka, ja som bola najprv u dr. ocka, ale ockov pristup ku mojim velmi vaznym problemom vo veku 20 rokov bol lahostajny a tvaril sa, ze som zdrava, nechcem vraviet ake ochorenia som mala, ale to boli choroby zien co odrodili, zien po 40tke a nie mladeho dievcata, trpela som pri nom rok, rok som zila, skor nezila, ake zenske problemy s kazdodennymi neznesitelnymi bolestami boli dost aj na moju psychiku...isla som najprv ku kamaratovi gyn do ziliny paucinovi, ale ani nic vazne nezistil, bola som aj este predtym ako som zacala chodit ku dr. ockovi urgentne hospitalizovana v poprade, kde ma chceli operovat, ale ja som odmietla, ze sa to vyriesi v ruzomberku, ale to bola chyba dostala som sa ku ockovi a ten zamietol operaciu, ze moje gyn problemy su problemy crevne, taky debil...no a po znamosti som sa dostala ku dr. lunickovi a ten hned odporucil operaciu, kedze tak dlho trvajuce problemy nemozu byt prehliadane...pri laparoskopickej operacii mi zistili aj odstranili endometriozu, potom myom, rozsiahle varixy po maternici, jeden vaz maternice uplne na hranici roztrhnutia, co ho znicila choroba, takze bez lunicka by som skoncila uplne neplodna a asi na psychiatrii z tych bolesti, operaciou sa moje bolesti stratili...po urcitom case som zacala mat zase gyn problemy, tak lunicek povedal, ze ak zazracne otehotniem, tak to moze vyliecit endometriozu, chodila som na folikulometriu a hned som otehu...no a teraz som zase tehu, neplanovane, takze ja som spokojna s pristupom, odbornostou lunicka....ja mam tiez svoj nazor na gyn ktori maju sluzbu na porodnici, takze lunicka by som pri porode nechcela, takisto hrusku atd, lebo oni su na ambulanciach a odrodene maju malo oproti lekarom porodnikom...rada by so mala pri porode grochala, ale uz tam nepracuje a podla toho kto tam teraz robi mam nocne mory z porodu a to mam rodit na vianoce, tak ktovie co za lekari tam budu na sluzbe, mlade neskusene alebo gyn na sluzbe, ach jaj

siska07
6. jún 2013

zienky a to pred cc 2.5 rokmi platil otec pri porode nieco do 4 eur, a teraz sa plati 20? dobre som to niekde zahliadla tu vo fore?

ssslnieckooo
6. jún 2013

@siska07 jj platí sa 20 éčok za otca pri pôrode 🙂

bzuco
7. jún 2013

druhé dieťa sa mi narodilo ešte za slovenskej koruny a vtedy ockovia platili 100SK
tak to išlo riadne hore 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ...mám pocit, že 20€ berú ako 20SK 😝

trgypadl
8. jún 2013

mila viviem, k tvojmu prispevku, ze co tam budu za lekari sa musim vyjadrit.nechapem preco mas nocne mory z lekarov, ked budes rodit ako pises az na vianoce.pracuju tam lekari kt. su vzdelani a maju nejeden porod za sebou, niektori maldi, ale myslim ze skusenosti maju dost.ked porodis tak sa potom vyjadri o skusenosti lekarov, lb. su potom taketo informacie metuce.a niektorym maminkam zbytocne robis stersy a mozno uplne zbytocne.

a este informacie k poplatku za otecka, bohuzial ako zdvihne vedenie poplatky za ucast pri porode tak take bohuzial su.kazdopadne si treba porovnat sj s inymi nemocnicami, kt. tie poplatky maju niekedy omnoho vyssie.

sue
8. jún 2013

Mudr. Lunicek predtym ako posobil ako primar v kupeloch Lucky posobil ako klasicky porodnik v porodnici v L.Mikulasi ;) takze praxe ma dost 🙂 ....a ja osobne by som nerada rodila pri cloveku,ktory ma vidi pri porode prvykrat...a teda som za to,aby rodili s mamickami ich gynekologovia,ktori ich poznaju a vedia ich anamnezu v idealnom pripade od mladosti...

helika81
18. jún 2013

Baby,ktoré chodíte ku Hruškovi,a čakali ste bábo,tak Vás aj rodil?sa pýtam,že aký je?Keď ja mám tiež strach ale mám 9 dní do termínu tak sa nejdem strachovať lebo psychika robí svoje...len by ma zaujímalo aký je Hruška ku svojím pacientkam?

aamonka
21. jún 2013

@katarinakk dobry den, viem, ze vasimi rukami preslo nespocetne vela maminciek, urcite sa na mna nepamatate, ja na Vas ano. Vy ste ma prijimali ked som isla rodit svojho prveho syna, pri druhom porode ste uz boli do konca so mnou. Chcem sa Vam velmi pekne podakovat za vasu pomoc, ste uzasna osobka. Ked som Vas tam druhykrat videla, vedela som, ze bude dobre. Vela sil do dalsich dni Vam zelam 🙂

strapka
21. jún 2013

@viviem ja ked som rodila v marci,tak Grochal tam este robil,ale on robil iba pondelok a utorok,neviem ci sa to uz zmenilo

viviem
21. jún 2013

@strapka dakujem, to by som bola happy, kebyze tam este robi, ale vraj uz tam nie je, odkedy to neviem?...no prve som rodila z nedele na pondelok, cize pondelok nad ranom pri grochalovi...aj teraz mi vychadza na pondelok...a ty mas aky nazor, ktori lekari su ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre