Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

blonda123
6. nov 2012

Ahojte.Pouzila ste niektora pred porodom na posilnenie hradze epi-no pomocku?A rodili ste bez nastrihu?akceptuju to aj v rbk?Dakujem

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blonda123
7. nov 2012

Ak sa mozem opytat u koho si rodila?

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blonda123
7. nov 2012

Tak to si ma potesila ze su super.Pouzivala so epi-no?

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blonda123
8. nov 2012

A cim si masirovala, ked sa mozem opytat aky krem si pouzila a kedy treba zacat?

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika426
5. dec 2012

Ahojte, chystate sa niektorá v dohladnej dobe rodiť v Ružomb. porodnici? Ja mam prijem v pondelok a v utorok mam planovanu sekciu.

zirka
17. dec 2012

ahoj, a ako si dopadla?

blonda123
17. dec 2012

@zirka ahoj pozeram ze mas termin v aprili ja tiez, teda 5teho

zirka
17. dec 2012

Pekny mesiac,vsak 🙂

dulkagabulka
18. dec 2012

prekrásny príbeh bezbolestného pôrodu z ružomberskej pôrodnice

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

blonda123
20. dec 2012

@zirka pekny mesiac,no dufam ze nebudem cez velku noc v nemocnici 🙂

zlatanka
21. dec 2012

ahojte maminky tak ja v RK budem rodit az v marci 🙂 ale uz teraz mam bobky 🙂 moj doktor je Javorka mlady a chcela by som aj pri nom rodit...a nemate niektora ze co vsetko treba do porodnice?dakujem

juliam
29. dec 2012

@zlatanka http://www.uvn.sk/uvn/index.php?option=com_cont... tu je stránka rbk pôrodnice, kde píšu, čo si treba priniesť. osobne by som ešte doplnila nejakú veľkú šálku alebo flašku na čaj (ten je vždy urobený na chodbe, tak si môžeš ísť nabrať), šľapky do sprchy, jednorázové podložky pod seba na posteľ (oni to tam síce menia, ale len raz za deň, tak keď budeš potrebovať, vymeníš svoje), ponožky (mne osobne tam bolo ale strašne horúco, veľmi kúria), príbor dajú, ale aspoň malú lyžičku si zober, jednorázové nohavičky (tie sú super, lebo nemusíš prepierať, len proste vyhodíš do koša), nejakú knižku, krížovky, pero, minerálku, ovocie... 😉 snáď som pomohla.

juliam
29. dec 2012

@dulkagabulka jej, to je moja kamoška 🙂

dulkagabulka
29. dec 2012

@juliam to som rada,ze ju spoznávaš.Veľa ludí si totiž myslí, že si príbehy vymýšlame 😉

zlatanka
29. dec 2012

@juliam jej dakujem krasne 🙂 a ty si rodila v RK? ja sa hrozne bojim este 2 mesiace ale uz teraz mam bobky 🙂

iwky
29. dec 2012

@zlatanka aj ja idem rodit v RK porodnici koncom februra...uz som tam raz rodila, a nemas sa coho bat. /ybavenie porodnych sal je super, aj personal porodnice ... a tych par dni na sestonedeli sa da vydrzat. Niektore sestricky su uplne uzasne, ine zase nie ale to je tak vsade. Ja som prvu dcerku odrodila pri Dr. ZIFCAKOVEJ anemozem na nu povedat nic zle. NEMALA som nejaky tazky porod takze by mi bolo asi jedno kto by ma odrodil.... a zober si vsetko co je na tej stranke napisane a urtcite aj tie poporodne gatky. Su super, najlepsia je znacka Tena, uplne pohodlne. A tie e podlozky pod seba co ti uz kocky pisalu, nie kazda sestra je ochotna ti to vymenit za novu. Mne jedna dala bez problemov ked sa mi zaspinila, ina povedala ze mi maju doniest z domu. Drzim prsty, vsetko bude OK ;)

zlatanka
29. dec 2012

@iwky tak mozno sa tam aj stretneme 🙂 ja mamtermin 4.3. ale moze byt aj skor...a ku akemu doktorvi chodis?ja k mlademu Javorkovi...doteraz som sa vobec nebala ale ked sa to uz blizi tak mam starch a stale rozmyslam ako to male babo zo mna vide 🙂 a bojim sa sitia a toho hojenia...a nemam rada byt niekde v cudzom prostredi takze to bude pre mna hrozne 🙂 a este ani neviem kde je porodnica 🙂 viem ze za cestou pri stanici ale potom dalej neviem ze do ktorej budovy a ci to tam najdem

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zirka
29. dec 2012

neboj, porodnica ostala v areali byvalej statnej nemocnice hned za kubinskou krizovatkou oproti Poliklinike. Vratnicu maju a urcite Vas nasmeruju........no ten areal zas nie je taky velky, aby sa tam dalo stratit :D
porodnicke oddelenie je uplne na vrchnom poschodi v budove :D

iwky
29. dec 2012

@zlatanka možno sa tam naozaj stretneme, ak budem prenášať ako pri prvej tak porodím až začiatkom marca.. no bola by som rada keby už v polke februára sa vypýtal na svet. Ale to sa zrejme nestane 😀 A pôrodnicu nájdeš, na vrátnici ti poradia a aj tak budeš chodiť od 36. tt na CTG do tej budovy. Ja chodím k Dr. Luníčkovi, no ten má teraz málokedy služby v nemocnici tak ho asi pri pôrode ani nevychytám. A ideš mať epidurál?? Pôrodu sa neboj, hlavne mysli pozitívne a teš sa lebo negatívne myslenie to všetko ovplyvní ... ja som sa pred prvým pôrodom absolútne nebála, nevedela som čo ma čaká ani som si nečítala tie kadejaké hrozné príbehy žien na fórach. A porodil som 4,5 kg dieťatko úplne prirodzene... šitie som mala len maličké na hrádzi- vôbec som ho necítila a za tri dni som bola úplne fit, akoby som ani nerodila. Dúfam že to aj teraz tak dobre dopadne... mňa najviac bolelo počas šestonedelia keď sa mi panva vracala na pôvodné miesto, malá mi ju asi moc roztiahla, ale to tiež trvalo po príchode z pôrodnice asi 3 dni, takže nič hrozné. A si mladá... vtedy sa telo dá do pôvodného stavu oveľa skôr ako u starších rodičiek.

zlatanka
29. dec 2012

@iwky ved uz keby sa pytal na svet o 2tt skor by bolo fajn lebo uz teraz ma vsetko boli uz je drobec otoceny dole hlavickou a strasne mi tlaci na panvu...epidural asi nie nechce sa mi to vybavovat 😀 ty si ides dat?bolesti sa ani tak nebojim len toho po porode ako sa mi to bude hojit vobec si neviem predstavit ako to bude dole vyzerat ked tade vyšlo babo 😅 a potom sa asi budem bat mat aj sex...necitam moc ziadne pribehy z porodu len tak minuloe uz na mna prislo preboha ved zachvilku rodim 🙂 neznasam nemocnice ja som vtedy ako male dieta takze si to neviem ani pradstavit 😒 urcite bude musiet byt pri mne drahy 🙂

iwky
29. dec 2012

@zlatanka zober si do pôrodnice Rosalgin, je to super na vyplachovanie rany 🙂 a ja som si tiež myslela že budem plakať celý týždeň v pôrodnici, ale nakoniec to nebolo až také zlé a to sme tam boli s krpatou až 10 dní a z toho prvé štyri som ju ani nemala pri sebe. Ale nikdy som nebola na izbe sama, vychytala som za tých 10 dní 2 kočky, obidve v mojom veku....a potom som nemala čas myslieť na to, ako mi je tam zle. Keby som bola sama na izbe tak neviem neviem... epidural si tiež nejdem dávať. Aj som si hovorila po prvom že bez epi už nepôjdem rodiť, zmenila som názor.... asi sa viac bojím toho vpichu do chrbtice ako bolesti. A tiež budem mať zase chlapa pri sebe, takže sa už tešííím. A sexovať som sa bála aj ja, prvý krát sme asi po 8. týždňoch a úplne v pohode... tak ako pred tým 😀 A možno sa vôbec nepotrháš... ja som vnútorný štych nemala ani jeden.

zlatanka
29. dec 2012

@iwky a ako sa s tym rosalginom vyplachuje? 🙂 tak dobre siju v RK? ako to tam vlastne funguje? pridem na prijem a co dalej?co budu so mnou robit? 😀 sa ja tesim ale aj bojim 🙂 nech to uz rychlo ubehne tie 2 mesiace 🙂

juliam
29. dec 2012

@zlatanka áno, rodila som v RK. prvé dieťa pri Procházkovi a druhé pri pôrodnej sestre, lebo doktor nestihol pribehnúť k pôrodu 😀 bola úžasná, pritlačila mi na hrádzu, tak som porodila bez potrhania, aj keď mal malý 4 kg. ináč celý personál je milý a ochotný. nemáš sa čoho báť a už vôbec nečítaj a nepočúvaj žiadne hrôzostrašné príbehy rodičiek 😉 príroda je neskutočná, všetko zariadila tak, ako to má byť. počas tehotenstva sa ti predsa telo pripravuje na pôrod, rozširuje sa ti panva, mäkne krček, svaly sú flexibilné, prispôsobia sa... inak ak nechceš, tak ťa nemusia nastrihávať, ale to si musíš tuším priniesť napísané. prečítaj si tento článok mojej kamošky, čo rodila v RK: http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...
a čo sa týka sexu, tak sa tiež nemáš čoho obávať. samozrejme nečakaj hneď búrlivé milovanie, určite pomaličky na to a postupne uvidíte 😉 držím palce 😵

iwky
29. dec 2012

@zlatanka neviem ako je to presne keď už prídeš s bolesťami a odtečenou plodovou vodou napr. v noci, lebo ja som mala pôrod vyvolávaný takže ma prijali v piatok ráno, vyšetrili ma, zapísali si moje údaje... urobili mi klistír, ľahla som si na pôrodné kreslo na sále, dali mi infúziu, napojili na pásy a už som len čakala na kontrakcie. No žiadne neprišli a porodila som až na druhý deň v sobotu 😀 dali mi ráno druhú vyvolávačku a do troch hodín bola krpatá na svete ....
a rosalgin je nariedený v takom aplikátore, keď ho stláčaš ide z neho ten roztok, tak normálne v sprche si tým pooplachuješ ranu... vraj je aj nenariedený, ale ten som nemala neviem ako sa používa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre