Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

magdalena205
25. máj 2014

Ja som nie najmladšia ,
rodila som v Ružomberku nedávno ( v oktobri 2013)
Personál aj asistentka bola perfekná ,
Odporúčam .Pa

krprtka
25. máj 2014

Ja som rodila v RBK trikrát zo štyroch. Keby čosi, pôjdem tam znovu 😀 Jediné, čo naozaj môžem vytknúť, je strava a to nie som náročný stravník 😝

zuzika251
27. máj 2014

@martinasenajova
@ssslnieckooo môžem poprosiť ešte o informáciu, či v nemocnici v RK dávajú "štátne" nočné košele, alebo je nutnosť priniesť si z domu? ja som 2x rodila v MT, tam nám vždy dali nočné košele ich a ja som mala pokoj... dík za odpoveď.

ssslnieckooo
27. máj 2014

@zuzika251 mne dali aj počas pôrodu aby som si nezašpinila svoju, no potom som už mala svoje košele. Nemala som problém, dali mi dokonca aj jednorazové podložky do postele keď som potrebovala.

feriste
27. máj 2014

ja mam zmiesane pocity z Rk porodnice- personal ok, ale sestricky z novorodenckeho sa mi zdali dost odmerane, co je pre prvorodicku dost neprijemna skusenost... Ale lekari su fajn🙂

martinasenajova
27. máj 2014

@zuzika251 v 2012 mi dali nočne košele ich aj k pôrodu aj potom na šestonedelie. ale teraz nedávali , aj ostatné baby mali len svoje. takže sa už na to nespoliehaj radšej , lebo asi to už neplatí 🙂

ssslnieckooo
28. máj 2014

@zuzika251 tak som sa pýtala mamči na tie košele - je tam PA a že už veru nedávajú košele, lebo staré sa už rozpadli a od nemocnice nedostali bohužiaľ nové, nie sú peniaze ☹ takže už len vlastné treba mať 😒

zuzika251
28. máj 2014

@martinasenajova
@ssslnieckooo kočky ďakujem Vám za informáciu, musím si teda nakúpiť 😖 😝

marienocka25
1. jún 2014

Pred 11 dňami som porodila v ružomberskej nemocnici. Môžem napísať len a len samé pochvalné slová k celému personálu nemocnice, sú to fantastickí ľudia, optimistickí, milí, stále sa prihovoria, porozprávajú ak Vás niečo trápi pomôžu, pohladia. Rodila som tam druhý krát a som nadmieru spokojná. Na oddelení sme boli výborná partia, naozaj sme sa kopec nasmiali. Lekári pohladkajú po vlasoch povzbudia, pri pôrode p. dr. Kollár vytvoril výbornú atmosféru. A to že niektoré sestričky sú milučké, iné menej...... bože aj my sme nejaké, každá je iná, jeden deň máme dobrý, druhý horší.
Čiže odo mňa jedno veľké ĎAKUJEM celému personálu nemocnice.

maminkasisa
6. jún 2014

Ja som tiez rodila v ruzomberskej porodnici a som z LM, a urcite tam este pojdem rodit.
Bola som velmi spokojna s lekarmi a aj sestrickami, a aj s dietatkom mi sestricky na novorodeneckom pomahali. Strava v pohode, nezdalo sa mi to az take zle, ved musime si davat pozor co zjeme, ved
kojime. A ja som mala manzela pri pôrode od zaciatku, vobec som nepocula o tom, ze tam nemoze byt so mnou stale... Mne osobne trosku vadilo, ze sme rodili dve naraz a navzajom sme sa poculi, aj ked sme ani jedna moc nestonali, bolo mi to take neprijemne, nevedela som, ako to bude prebiehat, ci ma to bude moc boliet... a ci budem kricat.... a bol tam aj jej manzel, tak mi to pripadalo take zvlastne, ze ma bude aj on pocut, ale ked uz prisiel samotny pôrod, bolo mi to uplne jedno....
Inac ruzomberku porodnicu ja mozem len odporucit, personal je velmi dobry, profesionalny, co je najdolezitejsie a kazdy vie, co ma robit. Ja som asi mala stastie na prijemny personal, ale za tych 6 dni co som tam bola, sa asi vystriedali vsetci a boli fajn.

zlatanka
15. júl 2014

Ahojte 🙂 prosím vás neviete ako to je v rk pôrodnici keď budem len 1,5roka po prvej sekcii či nechajú rodiť normálne alebo hneď druha sekcia?máte nejakú skúsenosť?ďakujem

manee
3. aug 2014

@zlatanka ja mám síce od sekcie už štyri roky, ale pýtala som sa presne na to môjho doktora a on povedal, že ak je tehu v poriadku, nie je dôvod na opakovanú sekciu a preto bude druhý pôrod prirodzený....

misicka101
5. aug 2014

Dievcata z RK prosim Vas, neviete mi napisat, kde presne v Ružomberku je gynekologia - príjmova abmulancia? Mam sa zajtra hlasit u dr. Ondrejku a neviem kde to presne je, teda ako sa tam dostanem... 😒 Pojdeme cestou z DK a neviem ci je to pri krizovatke smerom na Kralovany alebo vzadu vo vojenskej... ☹

trgypadl
5. aug 2014

@misicka101 ahooj,z krizovatky smerom na kralovany,hned po pravej strane.na vratnici Ta uz potom presne nasmeruju 😉

misicka101
5. aug 2014

Super, ze nemusim behat po celom Rbk... 😝 Dakujem Ti velmi krasne a prajem pekny dnik 🙂

gabiiika21
4. okt 2014

Veľkè ĎAKUJEM lékárom a personálu tejto nemocnice. Bola som riziková tehuľka a ležala som 9týždňou na udržiavaní. Snažili sa pre mňa urobiť maximum. Za ten čas vznikli aj nejakè menšie nezrovnalosti, ale veľmi som sa bála o bábo a potrpela som si, aby starostlivosť o mňa bola viac ako 100%. Všetko dobre dopadlo a drobček sa narodil skoro na termín. Najväčšia vďaka patrí Mudr. Čigašovej a Mudr. Kollárovi.
Určite pôrodnicu odporúčam. Čo sa týka novorodeneckèho katastrofa a to hlavne kvôli jednej hnusnej, nepríjemnej sestričke. Škoda, že neviem meno, ale teraz by som s ňou riadne pozametala. Žena po pôrode citlivá, zlè jednanie a zaobchádzanie s bábätkom no zle. Malèho mi doniesli s modrinou na kolienku a má dodnes fľak, tak by ma zaujímalo, ako s ním zaobchádzali.
Takže budúce mamičky nedajde sa znechutiť takýmito sestričkami, ale povedzte si svoj názor a nedajte sa. Druhý krát už budem múdrejšia 😉

mizu89
4. okt 2014

@gabiiika21 Tak o tom personale som aj ja pocula.Ale mala si stastie ze si mala Cigasovu ta je ozaj super. 🙂

ludinka
14. okt 2014

@marienocka25
@maminkasisa
@gabiiika21
@mizu89
a ostatne
kocky neviete ci sa da v ruzomberskej porodnici zazmluvnit dopredu porodink? popripade kolko to stoji?
nerodila niektora z vas nahodou pri Doc. Tomasovi? dakujem

maminkasisa
15. okt 2014

da sa zazmluvnit porodnik, ale nie oficialne, je to individualna dohoda, plati sa podla dohody s porodnikom, viem, ze Doc. Tomas je dobry na cisarske, asi najlepsi je Dr. Kollar, ak sa vyskytnu nedajboze nejake komplikacie je velky odbornik, aj Puskailer je super porodnik, zeny ani moc nie, ono sa povie, ze lahky porod odrodi hocikto, ale tie tazsie, to v ruzomberskej porodnici asi chlapi....
a este je dobre ak sa da rodit dopoludnia, ked je tam najviac personalu.... najhorsie je to v noci a cez vikend.....

gabiiika21
15. okt 2014

@ludinka oficiálne sa nedá zazmluvniť lekár, ale po dohovore myslím, že je veľa ochotných lekárov sa dohodnúť a odrodiť. S doc.Tomášom mám tiež veľmi dobré skúsenosti. Veľký odborník s profesionálnym prístupom a dobrým srdcom😉. Myslím, že by bol ochotný prísť k pôrodu. Zájdi za nim určite pochodíš. Ja by som si znovu vybrala dr. Kollara.

ludinka
16. okt 2014

@gabiiika21
@maminkasisa dakujem vam kocky za odpovede, aspon viem ze co a ako...a dr. kollar ma svoju ambulanciu ? alebo ako by som sa s nim mohla spojit?

maminkasisa
16. okt 2014

dr. Kollar nema ambulanciu, robi iba v nemocnici, zisti si kedy robi a dohodni sa, je naozaj super pôrodnik, ja by som pri nom rodila zase....

gabiiika21
17. okt 2014

@ludinka choď do nemocnice dole na prízemí je príjem a opýtaj sa sestričiek kedy slúži. S ním sa dá dohodnúť🙂. Ja by som ho tiež znovu volila

mita9
31. okt 2014

@maminkasisa nic v zlom ale prosim ta nepis hluposti tipu najhorsie je rodit v noci a cez vikend. od pol noci som bola na porodnej sale, maly sa narodil 6:20, starostlivost z kazddej strany vyborna!!! ked som este pred pol nocou isla za sestrickou ze ma bolesti, a ked prisla na mna riadna kontrakcia chytila ma za ruku a dychala som nou. potom som islana porodnu salu a ako som napisala starostlivost vyborna a to bola noc!!

maminkasisa
31. okt 2014

@mita9 myslela som to tak, ze ak by sa vyskytli nejake komplikacie, tak je lepsie rodit cez den, ked je tam viac personalu....
kamoska to zazila, mala tazky porod, a rodili dve, tak preto som to napisala

ludinka
3. nov 2014

@mita9 ahoj, ak sa mozem opytat pri kom si rodila ty? dakujem

mita9
3. nov 2014

@ludinka kollar. A rodili sme tri naraz 😀

ludinka
3. nov 2014

@mita9 tak dufam ze aj na neho budem ma stastie 🙂

avokinagic
27. nov 2014

Ale mate skúsenosti,robia nejaký problém z toho ak su papiere na epiduralku vybavene skôr ako pred 21dnami? Lebo mna doktor poslal vybavit si to hneď ako mi vypisal ziadost na anesteziologiu a na tom pouceni je pisane ze platí 21dni. Moj dr nad tým iba kyvol rukou ze 21dni platí iba v prípade operácie a uspania, nie epidiralky ale nerada by som aby mi ju odmietli pichnúť kvôli par dňom (ak by som to presvihla)

akneil1804
5. jan 2015

Ahojte. Moja skúsenosť s pôrodom v RK pôrodnici je veľmi veľmi veľmi zlá. Pri prvom tehu som asi mala smolu na doktorku, ktorej sa nechcelo čakať na môj klasický pôrod a tak mi dala oxytocín - 3dávky, ktorý som veľmi ťažko predychávala, nakoľko tie bolesti boli neskutočné...sestričky boli strašné a iba kričali a ziapali po sebe a po mne. mala som tam aj manžela, ale iba pred pôrodom, potom ho poslali preč ....našťastie som silná povaha a sestričky aj doktorku som dosť drsne poslala ......po pôrode mi dcérku ani nedali a odniesli ju hneď preč- pritom bola zdravá a nemala žiadne komplikácie. Nebudem rozpisovať to otrasné správanie sestričiek, ale skôr aj ochotu pomôcť pri kojení...vraj som matka a mám mať inštinkt na to. že čo mi majú čo ony ukazovať. tak som skončila s krvavými prsami a musela som malú odstaviť. a nehovoriac o nonstop vizite, ktorá viac škodila ako pomáhala. bohužiaľ aj tentokrát pôjdem rodiť do RK, lebo na výber nemám, ale už aspoň viem, čo a ako...takže nech sa na mňa tešia hlavne nepríjemné sestričky🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre