Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

grenadinka
19. máj 2010

adikab takto nie kazda sestricak na novorodeneckom je zla. ja sa im chcem vsetkym podakovat, lebo pre mna boli aj oni oporou, ale predsa jedna sestricka z novorodeneckeho, napriek tomu ze bola skoro vzdy mila a a ustretova. mala som z nej taky divny pocit.a dieta som jej len velmi nerada nechala, ale musela som.

sliepka
20. máj 2010

Ja som rodila tiež v Ružomberku, bolo to už síce dávnejšie, ale chcem aj tak prispieť. Baby píšu že setričkám z novorodeneckého nezáleží na tom či matka kojí, v prvom rade by malo na tom záležať tej matke , ved porodila ona a nie sestra a asi vám veľmi na tom či kojíte alebo nie nezáleží ked veľmi radi sa dáte dieťatko na celú noc do "úschovy " na novorodenecké oddelenia kde vám ho tie otrasné sestry postrážia to sa nebojíte ho tam nechať? Kojenie je prirodzená vec a ženy primitívnych kmeňov kojili a aj nadalej koja , treba len trocha viac trpezlivosti a sebaobetovania a všetko ide treba len vydržat.

alami
21. máj 2010

milá sliepka - veď práve o tom hovoríme, že by sme chceli kojiť prirodzene a mať dieťa pri sebe, ale ak sestrička príde, vytrhne dieťa z rúk matky počas kojenia!!!, nepovie kde ho berie a nepríde s ním nikoľko hodín a za ten čas mu strkne flašku s bebou, tak tam už to kojenie primitívnych kmeňov končí 😉
(za ten čas samozrejme matka klope za tými dverami a buď sa nedokolope, alebo má odpoveď - teraz nestíhame, teraz neviem čo, teraz sa nedá, neviem kedy ho donesieme, počkajte na izbe... O tomto hovoríme

A dieťa som mala na vlastnú žiadosť pri sebe od prvej popôrodnej noci (rodila som večer) ale tam treba písať kolkovanú žiadosť, aby človek dostal do rúk vlastné dieťa

alami
21. máj 2010

inak - anuci a sliepka, neviem prečo vymýšlať nejaké nicky, ste mohli pekne po poriadku - sestrčka2, sestrička3... 😉

leyuska
21. máj 2010

Ako sa hovorí trafená hus zagága. Tiež som toho názoru, že tu píšu práve tie sestričky. Nie žeby sa zamysleli nad sebou, ako ich arogantné správanie a povyšovanie znášajú práve čerstvé mamičky, ale aj obyčajné pacientky na gynde. Ale namiesto toho budú tu písať sprostosti. Ja som si na gynde a pôrodnici odležala dosť často, keby som mala napísať svoje skúsenosti, tak by som odradila veľa mamičiek. a potom, čo by ste už tam len robili, keď máte takú namáhavú prácu. Ja by som si to s vami kľudne vymenila, za výchovu a učenie 13 až 15 puberťákov. To by ste inak hovorili. To by ste si hneď spomenuli na milé, malé detičky, čo občas zaplačú!!!! Že koľko roboty!!!! Alebo si skúste iné oddelenie: chiru, ÁRO, onkológiu,.... a utierajte tam tie zadky!!!! Nad svojim správaním ku pacientke, by sa mali zamyslieť aj poniektorí doktorkovia.
Česť sestričkám, ktoré sú milé aj prívetivé. To poteší každú dušu, čo je v nemocnici 🙂

anuci
21. máj 2010

pani alami,mate smolu,ja nie som sestra......a ked citam tieto riadky tak som stastna 😀 ,tiez robim s ludmi a som rada,ze nemaju taketo forum......,

grenadinka
21. máj 2010

ale no tak zeny, ved kazda z nas ma tazke zamestnanie. kazda z nas vidi chyby v sestrach. treba si uvedomit ze kazda z nas po porode je bicovana hormónmi , no tak sa na to pozerame trochu inak. urcite nasim detom nechcel nik ublizit, len ony tu svoju pracu beru uz tak len pracovne. a to ze deti dokrmuju, no nie je to spravne, ani ta sladena voda nie je bohvieco. alo ved tyzden to vydrzime a doma si deti naucime ako chceme. mne druhu dceru krmili desat dni len z flase a kojim doteraz. a aby bolo jasne ja som si dieta na novorodenecke neodkladala, mala problem a musela byt proste tam. tak nebudte na tie sestry take hnusne. 😀

porodnicka
22. máj 2010

Milé žienky
ja pracujem tiež na pôrodníckom oddelení, čiže sa ma vaše sťažnosti tiež týkajú,pokiaľ budete uvádzať všeobecnú sťažnosť na celé oddelenie nič nevyriešime. Máte možnosť vyplniť dotazník spokojnosti a menovite uviesť sťažnosť n atú a tú sestru alebo pôrodnú asistentku aby sme mohli chyby odstrániť.My budeme tiež radi ked budete domov z pôrodnice odchádzať spokojné a nespomínať na chvíle strávené v pôrodnici , len v zlom. 🙂

karin2
22. máj 2010

Ja som to konkretne vyriesila,ale nie s novorodencami,ale porodnicou.Prisla som v noci,pichli infuziu po dvoch hodinach papierovacky!!!!!!! 🙄 ,zavreli na izbu a hotovo.Zaliezli ,zatvorili dvere o 01,30. Od 02 som stepovala a stenala po chodbe,pretoze bolesti len silneli...no prvorodicka....co by chcela....o 4,50 som to nevydrzala a isla som ich zobudit...nic proti ich spanku...ale ked maju pacientku..... 😎 😠 ...porodila som 5,30 rano!!! Mile babky,kde boli tie uzasne porodnicke sestricky?????,novorodenecke behali celu noc,az mi isli na nervy,lebo sa vzdy nieco opytali.....ale pomoc mala prist od inakade......vsade je vela veci co treba riesit,aj my by sme mali uvazovat ,ci ich bereme ako sluzky,lebo aj taku poznamku utrusila jedna v jedalni 😀

bzuco
22. máj 2010

karin - tam asi niektoré majú mylnú predstavu o tom, že prvorodička nemôže porodiť za skôr ako 12 hodín 😝
pri dcére som prvú kontrakciu dostala okolo 4 ráno a 11,40 bola na svete
pri malom to bolo ešte rýchlejšie - prvá kontrakcia 5,00 a 9,00 bol tu 😉 ...a to mi sestrička ked som prišla o 7,00 na príjem tvrdila, že tak skoro to nebude 😝 - a ja som už mala kontrakcie každé 3 minúty ....lenže o 8,00 ked sa na mňa prišiel pozrieť doktor a skonštatoval otvorenie na 8 - tak nechápala ani sestrička 😀 ...potom to už išlo takým bleskom, že doktor, ktorý bol pri pôrode ledva dobehol z vizity 😀

grenadinka
25. máj 2010

porodnicka, ja osobne nemam ziadnu staznost, ale myslim si ze tie dotazniky sa nie vzdy dostanu do tych pravych ruk. bojim sa ze tie negativne dotazniky by presli cenzurovu

katarinakk
29. máj 2010

Milé mamičky,aj ja by som sa chcela zapojiť do Vašej diskusie o pôrodnici v RK. Robím tam už viac rokov ako máte poniektoré z Vás. Nestačím sa diviť, čo všetko píšete. Pani "leyuska" Vy ste asi učiteľka! Koľkokrát ste Vy išla od rodiny na sviatky do nočnej, keď všetci sedeli doma? Ja n emám v práci pauzu každých 45 min., ani veľkú prestávku,prázdniny. Keď učiteľ nič nenaučí dieťa povie - nemá nato, je neprispôsobivé, nechápe.... Ale keď my niečo zanedbáme, máme postarané o bývanie zadarmo a stravu na pár rokov dopredu! a čo sa týka práce na iných oddeleniach- všade robia sestry aj špinavú robotu, lebo tí ľudia sú imobilní. Ale na pôrodnici zazvoní pani, ktorá je relatívne zdravá, že potrebuje vymaniť vložky! A čo sa týka pôrodných asistentiek- ako môže niekto povedať, že keď tam nie je rodička, že je tam veget! Vyštudujte aj Vy a prídite robiť na pôrodnicu, radi Vás privýtame, keď už nás platia za nič nerobenie! Akosi ste pozabudli, že väčšina detí sa narodí za pomoci pôrodných asistentiek- kedže ste unavené, nevládzete tlačiť, že koľkokrát Vám práve tie hrozné sestry zachránia dieťa, keď sa dusí - možno aj Vaším pričinením, nespoluprácou pri pôrode! To s puberťákmi nikto nezažije! Trochu úcty a tolerancie si predsa zaslúžime. a čo sa týka novorodeneckých sestier: sú ochotné Vám vždy pomôcť, ale zamyslite sa niektoré nad sebou. Nie každá mamička chce kojiť, sú také čo si deti "odkladajú" na novorodenecké odd., lebo si chcú oddýchnuť, potom majú návštvu... dieťa je až na poslednom mieste. Tak prestante útočiť na nás my sme tu pre Vás a verím tomu, že ani jedna sestra nechce nikomu ublížiť, ale pomáhať. Ale to musí byť ochota spolupracovať aj na druhej strane.

adikab
29. máj 2010

Mila katarinakk. Aj ja mozem napisat, ze som sestricka a poobhajovat vsetky tie, co sa nazyvaju sestrickami. Ale dajme tomu, ze je to teda Vase povolanie. Ja som nikoho konkretneho neurazila, a ani o to nemam zaujem. ALE ako som tu uz pisala, k mojej dcerke sa jedna sestricka z novorodeneckeho spravala strasne ..dokonca bola tak drza, ze ma odsotila a ja som sa udrela ..ale slak to opalil ..jedine co ma zaraza je, ze sa k detickam tato "bosorka" spravala ako k handram a jej vybavovanie bolo na urovni sprostej, drzej pubertacky!!!!!! A taka podobna povaha je aj dalsia nemenovana sestricka ..kvoli nej tam mala nejedna mamicka take depresie, ze chodili po chodbach s placom a keby sa mohli, tak by sa stazovali. No, ale to radsej ani nechcem vediet akoby dopadlo. Ja som tu uz spominala, ze sestricky z porodnice a porodne asistentky boli super..a tiez sanitarky. Tie maju aspon ochotu pomoc mamickam a postarat sa o pohodlie. Ja som zazila vsetky porodne asistentky a lekarov ..mala som tazsi porod 25hodinovy, takze sa pri mne vystriedali vsetky smeny. Ja nie som ruzombercanka, ale to je jedno ..proste okrem manzela ma nemal ani kto prist pozriet, ale vdaka vybornej komunikacii a vybornemu pristupu, som sa vdaka tymto skvelym sestrickam a asistentkam citila dobre aj v tych tazsich chvilach.
Taktiez musim dodat, ze pani lekarky a pani primarka z novorodeneckeho boli tiez velmi prijemne a dali mi odpoved na vsetko, co ma zaujimalo.
To ako kojit ..mi ziadna sestra "ochotna" neukazala, proste mi dcerku dala do postele a "nakrmte ju" !!! Sama som si ju prikladala ako som vedela ..nastastie som prisla na to aj sama a po dvoch dnoch sa mi pustilo dost mliecka a doteraz uspesne, bez dokrmovania kojim. Dcerku som mala od prveho dna pri sebe ..nikam som ju neodkladala ako tu pisete. Ked som totiz videla tie semetriky ..bala som sa nechat im moju dcerku. Pani co bola so mnou na izbe, bola po cisarskom reze ..takze ona dcerku mala na novorodeneckom a nosili jej ju na krmenie. Ta pani, a nielen ona, nadavala, ze malicku jej tam najskor nakrmia a potom ju donesu akoze krmit ..totiz jej dcerka vzdy po dvoch potiahnutiach z prsnika zaspala a spala az kym si znovu po nu neprisla nejaka "mila" sestricka, a ked ta moja spolubyvajuca spomenula, ze mala nepapala, ze ci ju nahodou nekrmili, tak len odvrkla, ze sa mala snazit!!!! A to je aky pristup!!!! Ja viem len o dvoch schopnych a milych sestrickach z novorodeneckeho a tie boli uuuplne slniecka.
A este nieco ..pri mojom porode bol dr.Kollar a ten bol pre mna takou velkou oporou, ze som sa citila aj v tazkych chvilach ako s niekym, s kym sa bat nicoho nemusim. Ma svojsky pristup, ale ja mu vdacim za vela. Kym prisiel moj manzel travil so mnou cas, rozpraval mi vtipne historky ..sem tam ma pohladkal povzbudivo po chrbate a povedal, ze to zvladnem, ze sa nicoho bat nemusim (kedze ja som bola vystrasena ako male decko). Porodna asistentka bola tiez ku mne ako "mamina" ..drzala ma za ruku a davala mi povzbudivymi slovami silu pokracovat dalej. A samozrejme nebyt mojho manzela ..neviem ci by som dokazala bojovat tolko hodin v takych kontrakciach ake som mala. A vdaka este raz dr. Kollarovi ...zvladla som porodit aj bez nastrihu a nemala som ziadne poranenia. Proste ma rutinne nenastrihol ako sa to robi ..ja som uz 3 hodiny po porode behala, sama som sla do sprchy ..proste som sa citila ako keby som ani nerodila.
Nebyt toho negativneho pristupu sestier z novorodeneckeho nemala by som ani pol zleho slova na porodnicu v RK. Vsetko bolo super, ale tie zenske nie!!!
A urcite nie som jedina ..pretoze ani jedna matka sa nemusi a nechce pozerat na take zaobchadzanie s detmi akeho sa dopustaju tieto sestricky! A jedna pani tu v teme tiez spravne napisala ..deti nam zobrali, ani nepovedali kam a doniesli nam ich dopichane a uplakane ..a nikto matkam nic nepovedal!!!! Za ten arogantny pristup sa mozte hanbit!
A posledne.. plne suhlasim s mamickami "alami a leyuska"

katarinakk
29. máj 2010

Milá adikab, neviem, či ste pozorne čítali môj ohlas. Týkal sa tých matiek, čo si myslia, že pôrodné asistentky nič nerobia. Ja som sa nevyjadrovala o práci sestier na novorod. oddelení. Vy ste jedna z matiek, čo chcela mať svoje dieťa hneď pri sebe a chcela kojiť od začiatku. Ale verte mi, že sú matky, a nie je ich málo, čo v prvom rade dbajú o svoje pohodlie ako o dieťa. Za roky mojej praxe som zažila nejednu rodičku, ktorá to chcela mať za sebou čo najskôr bez ohladu na stav dieťaťa. Nebolo to tak dávno, čo som pri pôrode chcela počúvať ozvy plodu a budúca " matka " mi povedala, že nech ju nechám, že veď "ešte žije". A potom zrovna dr.Kollárovi na izbe povedala, keď je gratuloval, že už konečne vrhla. Máte pocit, že je to matka aká má byť? Ja veľmi nie. Aj s takýmito sa tu stretávame.Za tie roky som ich zažila viac než dosť. A ešte k vedeniu pôrodu, nie je pravda, že lekári robia rutinný nástrih hrádze. Ak je všetko v poriadku, dieťatko sa má dobre, ozvy sú v poriadku a v neposlednej miere je koža hrádze pružná, tak sa od nástrihu upúšťa. Ale nie vždy je to možné. Ak je dieťa väčšie, alebo sa kazia ozvy, je lepšie vykonať epiziotómiu ako "vyrobiť" ruptúru až do konečníka. Nechceli by ste to zažiť!Je rozdiel porodiť dieťa s váhou 2750 g a dieťa s váhou 4100g. Ak ste neboli s prácou novor. sestier spokojná, napíšte menovite s ktorou, verte mi sú tam aj milé a dobré sestry, ktoré deti pohladia, povarujú.
A ešte raz, ak si niekto myslí, že práca pôrodných asistentiek je ľahká, veľmi sa mýli. Nikom neprajem ten pocit bezmocnosti, keď máte rodičku na sále, všetko je v poriadku, blíži sa "finále" a náhle "padnú ozvy" a vy ste bezradná. Viete ako sa tažko rodí dieťa, keď rozhodujú sekundy o jeho živote, vytiahli by ste ho aj očami, keby sa dalo. Vtedy robíme čo je v našich silách, aby ste z nemocnice odišli dva zdraví matka a jej dieťa. Ale na to sa rýchlo zabudne... mnohí - to nehovorím o Vás- ešte útočia na prácu pôrod. asistentiek amyslia si, že tu máme veget. To sa sgtrašne mýlia. Ako som už uviedla, n ech si prídu skusiť ten veget na vlasnej koži, ja tu už takto vegetujem viac ako 25 rokov, a po tých článkoch čo sa tu objavujú začínam strašne ľutovať, že som si vybrala toto povolanie.

grenadinka
29. máj 2010

@katarinakk ani neskusajte lutovat ze ste si vybrali tuto profesiu 😉 , ste sikovne a vsetci to vieme, len niektore damy asi stale chcu na niekoho nadavat. nedajte sa vytocit. 😉

adikab
29. máj 2010

Ved nieco podobne som napisala ..ja som porodnym asistentkam vdacna za ich pristup a za to, ako mi pomahali ..pretoze som mala naozaj velky strach zo vsetkeho co sa okolo mna dialo. A podobny nazor mam aj na lekarov a sestry z porodnice. Ochotne mi dali aj dve kosele, ked som mala nehodu. Ja mam tazke srddce na niekoho ineho, ale opakovat sa uz nebudem.
A myslim, ze byt porodnou asistentkou je nieco krasne ..byt pri zrode noveho zivota 😵
A to, ze niektore matky si ten dar, mat dieta nevazia ..to by som musela byt velmi vulgarna...pretoze my sme nase vytuzene dietatko pocali po vyse 2 rokoch trapenia, slz a bezmoce.

leyuska
30. máj 2010

Pani Katarinakk, áno som učiteľka. A vy máte tiež mylnú predstavu o učiteľkách, ako veľa iných ľudí. Ja učím hlavný predmet, čiže matematiku. Teda vyučovacie hodiny nemôžem odfláknuť, keďže deti nemajú poriadne knihy, všetko im robím doma ako pracovné listy na svoj vlastný papier a vytláčam im to doma, teda zas vlastný toner. Keď prišiel za mnou rodič alebo dieťa cez prestávku s nejakým problémom, nikdy som ho neodbila. Viem, že každý učiteľom závidí prestávky, či "prázdniny", teda naše dovolenky. Ja cez prestávku nemám kedy ísť na záchod, a to nie ešte piť kávičku. Pijem ju o tretej studenú. Nechodím domov o dvanástej, ako si poniektorí myslia. Poobedia venujem žiakom svoj čas vysvetlovaním, ak niečo nepochopili na hodine. Takisto ráno o siedmej som dávala deťom doučovania, čo muselo moje dieťa skôr vstávať do škôlky. Na úkor toho, aby som sa venovala svojej vlastnej dcére. Ale to ťažko pochopí ten, kto to nezažil.
A čo sa týka sestričiek, moja mama robí už viac ako 30 rokov v zdravotníctve, takisto mám sestru zdravotnú sestru, takže viem, ako je byť bez mamy, či sú sviatky, alebo noci. Ale ide tu o to, ako sa poniektoré správajú ku pacientke. Ja som nikdy do žiaka alebo do rodiča nevrčala, keď ma iný žiak nahneval, svoje problémy som nezaťahovala do práce. Všetko sa dá vysvetliť. Ale v nemocnici, keď má žena zdravotné problémy, alebo sa bojí o svoje dieťatko, tak je normálne, že chce od sestier a lekárov pochopenie. Ja nie som z tých, čo stonajú pri každej bolesti.
Ja som rodila pred štyrmi rokmi. Týždeň pred pôrodom som ležala na udržovaní (ale aj počas tehotnosti). A keď som deň pred pôrodom hovorila sestričke, že mi asi tvrdne brucho, tak mi odvrkla, že si nemám po ňom šmátrať! Dobre, tak ani predtým som sa na nič nesťažovala, tak po tomto už vôbec. Česť iným sestričkám, čo mi pekne vysvetlili, že budem vedieť, keď mi nastanú kontrakcie. No v noci mi kontrakcie začali. Sestrička ma dala na pásy, mala som kontrakcie každé 3 min. Keď prišile lekár, povedal, že to treba udržať, lebo pri prijímaní do nemocnoce mala malá len 2,20kg. Najprv mi dali lieky, to nepomohlo, potom mi dali infúziu, tá mi kontrakcie utlmila. Naposledy prišiel za mnou lekár o pol 11-tej, že ako sa mám. O pol druhej som sa pýtala sestričky, či nemám ísť na pásy alebo sono, keď som skoro rodila už v noci a necítim sa dobre. Tak sa pozrela do múdreho zošita a že ošetrujúci lekár mi nič nenapísal. Ale nakoniec som sa doprosila na tie pásy, ale kontrakcie mi neukazovali, aj napriek tomu, že som cítila sťahy. Pri večery som dostala dosť riadne kontrakcie za sebou. Znova som sa pýtala na pásy a nič. Večer pri vizite som to hovorila lekárovi, lenže ten mal starosti napodobnovať svojich kolegov a odvrkol mi, že keď budem mať za hodinu 6 kontrakcií, tak sa mám ozvať. Kontrakcie som mala každých 6 min, lenže nechcela som rušiť sestričky s lekárom ako sa rehocú v ošetrovni, ale mojej spolubývajúcej bolo ĺúto, že mám bolesti, tak šla za ním, ja som ju o nič nežiadala. Lekár dobehol na izbu, že či už nevládzem, keď posielam druhých. Ja som nikoho neposielala! Šla som na pásy a kontrakcie ako hrom. Prišiel za mnou službukonajúci pôrodník, robil mi sono. Hlavičku som mala vtlačenú v lonovej kosti, že ak som otvorená, musím ísť rodiť. A bola som na 6. Prepichoval mi plodovú vodu, do 2. hodín som porodila. Malú mi zobrali hneď do inkubátora. Ráno, primárka z novorodeneckého ani bú ani mú, či si ju môžem ísť pozrieť, keďže ako prvorodička nemôžem vedieť, či môžem len tak ísť na novorodenecké. Ale predsa som šla tam klopať s malou dušičkou, či si môžem pozrieť dcérku. Keď som sa šla spýtať primárky na zdravotný stav dcérky, otvorila mi vrchná sestra novorodeneckého a opravila ma, že to nie je doktorka Nemcová, ale primárka. Ja mám tiež titul, ale nevešiam ho na nos každému, ani si nepotrpím na tom, aby ma pred menom titulovali. Mne je jedno, či má tri tituli pred a tri za menom, pre mňa je to lekár! Bála som sa, že moja dcérka bude mať poškodenú pečeň, tak mi to povedala primárka. Áno, ja som dcérku nemala hneď pri sebe, ale nie preto, žeby som ju nechcela, ale preto že bola v inkubátore! Bola som na izbe s ďalšou mamičkou, ktorá porodila predčasne. A keď nám detičky konečne doniesli na izbu na celý deň, tak sme sa veľmi tešili. POobede dofrčala do izby sestrička (mala už ísť na dôchodok), že či chceme mať deti na izbe. Tak druhá mamička povedala, že chceme, veď sú konečne s nami. Za minútu dofrčala druhá, a začala po mne ziapať, že čo nechcem dať dcéru na ožarovanie, má žltačku. Tak som sa nezmohla na slovo ako mi ju vydrapila z rúk. To vidno, že keď viazne komunikácia medzi sestričkami, tak sa nečudujem, že bude aj medzi pacientkou a sestrou. Som sa modlila, aby ma už pustili domov, aby som si mohla vychutnať konečne moju dcérku bez stresou a nervóznych sesatričiek. A už vôbec nebudem spomínať kojenie a následné dokrmovanie a dávanie cumlíkov na novorodeneckom. Ja som si aj v noci viac krát odsávala mliečko, aby mala moja dcérka moje, Keď ju tam dokrmujú. No neviem, či jej dávali to správne, Keďže flašky sú rovnaké. A ten prístup vrchnej sestry, keď som prišla kojiť dcérku prvý krát na novorodenecké! Ja neviem, či nevedie, že matka musí byť v pohode, aby kojila. Aj napriek zlým skúsenostiam, keď som prišla domov som si kojila kedy som chcela a ako som chcela, aj napriek tomu, že ma to strašne bolelo a nemala som toľko mlieka. Ale častým prikladaním sa mi mliečko predsa dosť tvorilo. Koľké maminy mali mlieka neúrekom a po troch mesiacoch a aj skôr prestali dojčiť, lebo sa im v noci nechcelo vstávať. Ja som dojčila skoro každú hodinu v noci. Aby ômi malá náhodou neprestala piť, keďže bola predčasne narodená! Chcela som ju čo najdlhšie dojčiť, aj keď som mala pri tom problémy, druhé bz sa na to dávno vykašlali! Mne šlo v prvom rade, aby bola moja malá zdravá. Mne bolo jedno, že v noci ja málo spím! Mne bolo prednejšie moje dieťa. Kojila som ju 14 mesiacov, dokým som namala zápal, inak by som ju kojila viac!

leyuska
30. máj 2010

A už nejdem vôbec písať, čo som zažila v nemocnici pred Vianocami, keď som potratila bábätko! Či už išlo o tie dve, čo sú dole na príjme, o poniektorých sestričkách a Puskeillerovi! Už nemám na to chuť vysvetlovať mamičkám, čo mali všetko v pohode!
Ja som nerodila ako nejaká násťročná. Prvé aj druhé nenarodené bábätko bolo naše vytúžené, na ktoré sme sa veľmi tešili!
Škoda tu písať svoj názor, alebo svoje skúsenosti. Kto nezažil, nevie!

adikab
30. máj 2010

Moja rec ..kto nezazil nevie. Mne tu tiez uz jedna "expertka" napisala, aby som sa vyliecila z traumy. Ale mne osobne vadil drzy a arogantny pristup tych sestier. Pride, vytrhne dietatko matke z ruk a ani bu ani mu.
Ja budem urcite este dlho lutovat, ze som im tam nenapisala svoju staznost!!
A leyuska ..mne tiez "neverili" kontrakcie ..pasy im nic neukazovali ..trapila som sa od soboty do pondelku. Nespala som ..ved ako, ked mas kazdych 5minut bolesti, vysilena som bola ..a nikto nic 😒 . No, ale ved zvladla som ..hoci doteraz mam naozaj strach zazit to vsetko znovu.

leyuska
30. máj 2010

Ja tiež ľutujem,že som im tam nič nenapísala, ale človek vtedy nemá ani chuť tam niečo písať a ešte viac sa trápiť! Alebo som im tam mala drzo niečo povedať, možno by boli hneď v pozore.
Ja som sa tiež bála mať druhé. A keď som sa už rozhodla, tak som potratila. A ten prístup. Idem za sestričkou do vyšetrovne, že som začala strašne krvácať a vo vyšetrovni, bakalárky, zdravotné sestry a vrchné, alebo ako ich mám nazvať, dá hepa z prijímu a pýtam sa ktorá je sestrička, tak nič. Ja neviem, či spomedzi 10 ľudí mám vedieť, ktorá ma službu, keď všetci čumia a nik sa neozve! A potom večer, keď poviem sestričke, že vypadli som mňa dve hrče, tak bez okolkov šplechne do očí :" to potratíte!". Tak uznajte, to je aký prístup! Berú to tam aj doktori, ako keby sme boli jalovice, donosí alebo potratí, to nie je moja starosť, to je len robota, ktorú si musia odrobiť. Neviem, keby manželky doktorov mali také problémy, tak sa idú pototo. Alebo dcéry sestričiek, to obre viem zo skúseností. Ale obyčajná žena, neotravujte, nesťažujte sa, ...! Majú jediné šťasite, že som prvé porodila ako som porodila. A keď príde lekár nepripravený na vizitu, a ešte húka, keď mu ja poviem diagnózu ako som ju ja pochopila. Proste ja nie som spokojná s takýmto bezcitným prístupom.

katarinakk
31. máj 2010

Milé nespokojne mamičky! Nechcem tu rozoberať čia práca je namáhavejšia - učiteliek, či zdravotných sestier. Každý si háji svoje. Právo zasmiať sa má predsa každý. Aj učiteľky sa rehocú ( ako ste napísali na nás) často zo svojich žiakov, robia si z nich terč výsmechu, aj to som zažila keď sa učiteľka vysmievala z dieťaťa, trochu obéznejšieho - ale to už je o inom. Ale ak ste sa dobre pripravovali na pôrod, vedeli by ste, že pôrod môže začať aj tzv.poslíčkovými kontrakciami, ktoré sú síce bolestivé, ale bez efektu na pôrodných cestách ( žena sa pri nich neotvára) a niekedy trvajú aj viac ako týždeň, ale to predsa viete, alebo nie? My sme výučbové pracovisko, študenti k nám chodia a aj budú. Ak máte s tým problém, stačí to napísať do informovaného súhlasu, ktorý podpisuje každá pacientka. Učiteľky snáď nechodia na prax? Vy sa len sťažujete na personál nemocnice, ale kde je úcta k zdravotníkom? Prídem na izbu, pozdravím sa a nič... žiaden pozdrav. Ak sa Vám tak veľmi u nás nepáčilo, treba ísť inde, na západe príde rodička do nemocnice s kontrakciami a ak nie je otvorená na viac ako 5 cm ide domov, keď porodí nikoho nezaujíma, či m á žlté dieťa, či priberá, či je očkované, či je rodička v poriadku - po pár hodinách ide domov. A čo sa týka titulov- v našej nemocnici ich má väčšina sestier a nezakladajú si na tom ako Vy píšete. Aj napriek Vašim negatívnym ohlasom, chodí stále viac žien k nám rodiť aj z iných okresov - asi vedia prečo.

leyuska
31. máj 2010

Samozrejme, že aj medzi učiteľmi ale aj inými zamestnaniami, sa nájdu ľudia, kt. si robia posmešky z iných. V tomto máte určite pravdu. Skôr ako som sa ja stala učiteľkou, tiež som si svoje odchodila v škole. Stretla som sa z rôznymi učiteľmi. A práve nebudem ja taká na žiakov, keď som sama zažila ukrivďovanie v škole. Áno aj u nás sú v škole kolegyne, čo sa posmievajú žiakom v zborovni, čo ohovárajú rodičov, robia sa predsudky. Ja si len pomyslím, ako to bolo keď som ja chodila do školy, čo hovorili tie moje učiteľky na mojich rodičov, a predsa nebudem to robiť ja, kd mi to vadí. Ja mám každého žiaka, či jeho rodiča v úcte. Nerobím rozdiel, či je to jednotkár, alebo štvorkár. Ja nemám rodičov vysokoškolákov, čo zarábali majland. Ja sa viem vžiť do situácie, rodičov a ich detí, keď nemajú zaplatiť za knihu, koľkokrát som zaplatila ja, a oni mi dali, keď mali. Ja som dosť ústretová.
Stačí, keď sda vžijete do situácie tej, ktorej mamičky. Akoby ste sa vy cítili na jej mieste. Pre Vás je to rutina, ale pre nás nie!
A čo sa týka titulov, nepísala som o sestričkách!
Ja tu nekritizujem všetky sestričky, ale tie s ktorými som mala zlú skúsenosť. Keby som vedela ich mená, tak ich napíšem, aby som neubližovala starostlivým a milým sestričkám. Bohužiaľ ich neviem. Nebojte sa, ja viem, čo si musia sestričky odskákať v nemocnici. Sú viac pri pacientoch ako lekári. To všetka česť. Ale uznajte, či sa budete hnevať, alebo nie, každý pacient si zaslúži milého slova, to povzbudí každú dušu v nemocnici, ako som už písala v jednom príspevku.

katarinakk
31. máj 2010

Ja viem, každý máme dobrú aj zlú skúsenosť, či už s učiteľmi, alebo zdravotníkmi. V každom povolaní sú dobrí aj zlí. Ale nie všetci sme rovnakí, je nás viac takých,čo sa snažíme pomôcť, vyjsť v ústrety všetkým rovnako. Všade sa nájde aj pár jedincov, ktorí kazia meno celému oddeleniu, a popri nich trpia všetky obetavé,láskavé a ochotné pomôcť. Aj my sa však stretávame z rôznymi ľuďmi, sú pacientky nevrlé, neochotné spolupracovať, všetko je pre ne samozrejmosť. Ony majú len práva a my len povinnosť- ale takých je našťastie málo. Z ľudí sa akosi vytratila tolerantnosť, pochopenie, spolupráca a hlavne úcta voči iným. My nemôžeme za to, že v našom povolaní je aj "papierová robota" a je je stále viac, my nemáme prijímaciu kanceláriu so sekretárkou, čo to urobí za nás. Preto sa možno niekomu zdá dlho príjem rodičky, ale my to urobiť musíme. Ale to už je o inom. Prajem Vám všetkým, len radosť z Vašich detičiek menej stresujúcich zážitkov z nás zdravotníkov ( a naopak). Pekný deň.

leyuska
31. máj 2010

Máte pravdu 🙂 . Všeobecne s ľudmi je ťažké pracovať. To my už nezmeníme. Tak dúfam, že keď prídem nabudúce do nemocnice, tak sa stretnem častejšie s tými zlatými sestričkami 🙂 .

anuci
1. jún 2010

Mila adikab,neurazaj!!! nie som expertka a ak to pre Teba nebola trauma tak o com tu vypisujes!!?????? Napisala som Ti uprimne zo srdca,co to pre mna znamenalo,taky pristup,ale ako citam 😎 😠 ,je to ubohe pochopenie .....expertka....

anuci
1. jún 2010

Staznost chod napisat,ved su tam dvere otvorene,,,ci nemam pravdu.... ????skoda nieco pisat....ani ucitelia nie su vsetci taki ako leyuska,,,,tiez mam svoje skusenosti....ako je cela trieda hlupa,rodicia lenivi,lebo sa detom nevenuju a ucitel to nekonkretizuje....ale nemaju takuto stranku....skoda....a doucovanie?????na rodicku vyhlasia,ze deti nechodia na nultu hodinu a ked tam pridu tak zrovna,je chora,ma chore dieta,pozabudla a pride neskoro......aj to su len ludia.....tiez nemaju prenasat svoje sukromie,oblubit si niekoho pre priazen rodicov ....a vela ineho......ved Dufam ,ze ako expert trocha viem o com je zivot::::

adikab
1. jún 2010

A ja ti anuci prajem, aby sa raz aj k tvojmu dietatku niekto spraval, tak ako sa "hentie" spravali k nasim detom!!!! Ja nemam ziadnu trauma, len mi vadi, ze take zeny robia s detmi ..ze vobec robia s ludmi, ked sa nevedia spravat. Zazi to na vlastnej kozi a potom si pohovorime. Tak prosim ta neries to, o com nemas ani troska potuchy.

leyuska
1. jún 2010

Neviem, prečo sa tú útočí na maminky, ktoré si napíšu svoje zlú skúsensosti so zaobchádzaním v nemocnici. Pre každú matku, ktorá túži po dieťatku a konečne ho má, je ťažké vidieť, ako sa s ním zaobcháda. To by mala každá mamička pochopiť, aj tie, čo nemali takú skúsenosť. Možno budem asi prehnane pre niektorých súcitná, ale trápi, keď sa zle zaobchádza s každým dieťatkom, aj keď to nie je práve moja dcérka. Plne súcitím s mamičkami, ktoré niečo zlé zažili. A ani neodsudzujem tie, ktoré mali dobré skúsenosti. Ale nech sa pokúsia vžiť do našej situácie, tiež by si nechali ubližovať svojim detičkám. Nejde tu o popôrodné hormóny, ako tu jedna písala. Tie by som musela mať ešte po štyroch rokoch po pôrode. Ani teraz nestrpím, keď sa ubližuje mojej dcére.
A čo sa týka písania sťažností, jedna moja kamoška napísala sťažnosť a sestričky chodili za ňou, že čo tam popísala a ešte boli horšie. Nie každá sťažnosť dopadne na úrodnú pôdu, nie každý znesie kritiku.
Ja som to v škole na hodinách riešila tak, že žiaci mi anonymne písali, čo sa im páči a čo nie na hodinách, a potom sme to spoločne riešili. A neurážala som deti. Proste, každý má na danú vec svoj názor, tak neviem prečo ho tu nemôžeme napísať.

alami
1. jún 2010

adikab - súhlas
a viete čo, milé sestričky? táto téma začala takto:
annjelik - 2. aug 2006 o 17:27 Fotoblog - Pošli IP
Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

takže my si tu budeme svoj názor písať taký, aký ho máme, To že sa vám to nepáči, nie je náš problém - to by mal byť váš problém a zamyslieť sa nad sebou! Nevnucujte nám, aké ste super, keď tu toľké píšeme, že super nie ste! Keby ste boli, sami od seba by sme písali, že nám bolo v pôrodnici super a že sa tešíme na ďalšie stretnutie s vami. podľa počtu príspevkov uznajte, že toto je téma, kde sa bavíme my a ak ste prišli sem na koníka len preto, že jedna nakukla a videla, čo sa tu píše, tak nech sa páči, venujte sa ďalej svojej práci
😉
Ak sa niekto opýta, ako je v Rk pôrodnici, nebudem predsa písať, že sestričky sú tam super, keď si to nemyslím! Myslím, že toto je slobodné fórum, kde si môžem napísať slobodne svoj názor a nik ma nebude presviedčať, že ho mám mylný. Nech sa páči, dokážte nám, aké ste dobré svojimi činmi, aby prišli do tejto témy aj mladé mamičky, ktoré napíšu - bola som tam a som spokojná

alami
1. jún 2010

A ak sa vám máli sťažností - jednu na 2 strany máte odo mňa v knihe prianí a sťažností zo sept.2007, ale môžem ešte napísať aj priamo riaditeľovi nemocnice, ak treba - stačí povedať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre