Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

eli13
23. sep 2009

kosielky aj vankus maju v nemocnici, tak si mysli, ze je skoda zaspinit si svoje

janah283
23. sep 2009

diki moc 🙂

grenadinka
8. okt 2009

ja by som sa chcela opytat, ci nemate niektora skusenost koho sa mam opytat na izbu kde by som bola sama.
ked som tam rodia prvy krat tak madaly na izbu c. 15 to je ta pri kuchynke a jedalni, ale to bolo len nahodou.
je tam iba jedna postel a je to strasne fajn, aj dieta ma svoj klud aj ja som si tam dobre oddychla.
neviete ci sa mam pytat stancnej sestry? na tu izbu.
ale asi by bolo dobre sa hned dohodnut.
ak mate niektora skusenost aj s tou "nadstandardnou" izbou tak kolko ste platili.

aisha1011
10. okt 2009

Ahojte baby..par mesiacov dozadu som sa pytala na ml. Dr. Javorku..zistila som ze su nanho iba same chvaly..🙂a teraz by som potrabovala zisti aky je ako praktik Dr. Lunicek.. mam pri nom kamaratky.. a chvalia ho...tak preto sa pytam..totiz to sa rozhodujem medzi Lunickom a ml. Javorkom...Viete mi niektora poradit??

gaby21
10. okt 2009

Ahoj aisha, Lunicka mozem iba odporucat, je to skvely odbornik, v prvom tehotenstve mi odhalil geneticku vadu uz v 13stom tyzdni tehotenstva, je stale k dispozicii na telefone, za co si ini doktori uctuju euraciky ako nadstardantnu sluzbu. Celkom sa mi vidi aj ako clovek, vzdy velmi odlahci situaciu, cize sa na kazdom vysetreni citim uplne v pohode!

aisha1011
11. okt 2009

hmm tak to je potom super odporucenie🙂len sa teraz neveim rozhodnut:D

janah283
15. okt 2009

ahoj aisha, vies mi poradit aky je postup ak by som chcela ku porodu niekoho konkretneho? cakam prve babo, tak by som nerada niekoho neprijemneho, budem mat dost stresu aj tak :D

krpuch
15. okt 2009

ahojte baby...tak ja byvam v strede lm a ruzomberku...a neviem sa rozhodnut kam ist rodit...

sue
18. okt 2009

Krpuch,určite Ružomberok 😉

krpuch
18. okt 2009

sue preco v RK? si tam rodila?

sue
18. okt 2009

Krpuch, áno.

krpuch
18. okt 2009

a pocula si nieco zle na LM?

sue
18. okt 2009

Krpuch, ležala som tam týždeň...priestory sú tam nádherné, ale nevedela by som si vybrať lekára. To je dôvod prečo RK.

krpuch
19. okt 2009

hm, lebo mne kamoska, co tento rok rodila povedala, ze su mili aj doktori aj sestricky. tak teraz neviem.

sue
19. okt 2009

Krpuch,nevravím,že nie sú milí,ale nie je tam ani jeden komu by som zverila do rúk život seba a svojho dieťaťa 🙂

krpuch
20. okt 2009

dakujem teda za nazor 🙂 ale vlastne, ak nebudeme mat do porodu opravene auto..budem musiet ist busom a do LM to mam bez prestupovania..tak aj tak asi nic nevyriesim :(

paskudka
4. nov 2009

ahojte viete mi niekto poradiť dobru gynekologičku
v Ružinove

manee
2. máj 2010

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci neviete, ci este chodi Ml. Javorka ku porodom, teraz, ked uz ma ambulanciu a kolko sa zato priplaca. a Kolko sa priplaca zato, ze je otecko pri porode?

adikab
5. máj 2010

Ahoj Manee.
Mlady doktor Javorka mava sluzby v nemocnici, takze ak budes rodit, ked bude mat prave sluzbu tak mas stastie 🙂 .
Inak k porodom nechodi. A za otecka pri porode sa plati 3,30eura.

grenadinka
15. máj 2010

sice to sem pisem dost neskoro, druhu dcerku som tiez rodila v ruzomberku. porod bol uplna brnkacka. ale chcem naozaj pochvalit dr. Luníčka- naozaj bol velmi mily, sice skoro nestihol prist, ale aj tak je to frajer. no a sestricky boli uplne bozske, k takemu personalu pojdem rodit este aspon raz. vsetci su tam uzasne kapacity
😀

adikab
17. máj 2010

Tak to je fakt ..personal porodnice je super ..ale sestricky na novorodeneckom, tak to su riadne mrchy a to je fakt pekne slovo. Keby mam ist rodit znovu, tak prave kvoli sestrickam z novorodeneckeho by som sla rodit hocikam inam, ale ten ich pristup uz nechcem zazit. Hroza!!!!!!!

sestra1
18. máj 2010

Milé nespokojné mamičky....najmä so sestrami z novorodencou, alebo mrchami ako nás nazývate, každej z vás by som dopriala zažiť aspoň deň v našom povolani, a byť vždy ustretová, milá a usmievavá,vždy vyhovieť vašim často nesplniteľným požiadavkám, či už bojujete o život dieťaťa, či pomahate pri kojení, krmite, kúpete,či čičikate možno práve vaše plačúce bábätko ....a to nehovorim o tom, čo všetko musíme zvládnut mimo edukácie matiek o strarostlivosti o dieťa za službu...pri čítaní vašej kritiky, často spolu s kolegyňami uvažujeme čo robíme zlé, no vždy sa nájdu nespokojné osôbky. Milé mamičky radšej sa tešte zo svojho zdravého dieťatka a buďte rady, že je o vás najmä o dieťa postarané. 😉

lila794
19. máj 2010

Prepacte, ze sa vam tu votrem, nerodila som sice v RK, ale davam za pravdu sestre1. Obdivujem sestricky z novorodeneckeho oddelenia. Maju to tazke v porovnani napr. s porodnymi asistentkami. Tie ak nebol ziadny porod, tak mali doslova "veget", ale novoro sestricky makali stale. Tiez su len ludia a nik nevydrzi byt stale usmiaty a mily.

adikab
19. máj 2010

No, kedze si v Rk nerodila nemas tusenia o ich pristupe. Moju dcerku mi jedna nemenovana sestricka dopichala pred mojimi ocami do päticiek tak, ze dcerka mala strasny zachvat placu, a ked som ju hladkala aspon po hlavicke (nech vie, ze som pri nej), tak ma ta sestra odsotila az som sa udrela o stenu a zrevala na mna nech sa jej nestaram do roboty. A ked ma uz mali prepustit domov dalsia nemenovana sestricka nebola vobec ochotna mi napisat prepustaciu spravu ..a popritom vedela o tom, ze musim odist uz rano, lebo potom nema uz kto po mna prist. Ochotnejsie su tam sanitarky ako tieto sestricky ..tie boli k nam ustretove a snazili sa pomoct aj s tym, co v kompetencii vobec nemaju. Nie som jedina, co ma o nich rovnaku mienku. Vela zien tam malo depresie najmä kvoli ich negativnemu pristupu ..a posledna vec, aj ucitelky v materskych skolkach maju na starosti kopu deti, ale zato s nimi nezaobchadzaju ako s handrami a k matkam sa nespravuju ako k neschopnym. A to tu nejdem rozvijat debatu o tom, ako sa spravaju k matkam, ked nemaju mliecko a potrebuju dokrmovat babätko. A odporucam precitat si tu dalsie prispevky o "VASOM milom pristupe" !!!
Velmi ma mrzi, ze som v knihe staznosti nenapisala co si myslim o vasom pristupe a ako "dobre" som sa u Vas mala!

adikab
19. máj 2010

A skoro by som zabudla ..pocas Vasich kavickovych seansi nie ste schopne otvorit klopajucim mamickam!!! Nie jedna sa nastala pred dverami na novorodenecke. Naozaj velka skoda, ze len dve sestricky s novorodeneckeho boli velmi mile ..to je strasne malo.

lila794
19. máj 2010

Adikab, ano, je pravda, ze som tam nerodila a nezazila to. Beriem späť!!!!!! Ked je to tak, je to velmi smutne! Ja som pisala zo skusenosti z nasej porodnice. Tam boli novoro sestricky naozaj zlateeeee, pomahali ako vedeli a mohla som ist za nimi aj so "somarinkou", aj 100x som sa mohla opytat tu istu vec, velmi nam pomahali v kojeni, aj s detickami a ked sme uz nevladali, ochotne nam babatka zobrali aspon na par hodin, aby sme si oddychli. A kavickove seansy nehrozili, vzdy som ich videla "kmitat v robote". A boli stale usmiate, milo sa prihovarali, k detickam boli uplne zlatucke. Bolo vidiet, ze svoju pracu maju rady a ze to neberu len ako zamestnanie, ale ako povolanie 🙂
Takze fakt, je mi luto, ze to u vas takto "funguje".

anuci
19. máj 2010

Mila adikab,ja som rodila v Rk nedavno a povedala by som ,ze z tych asi 11,som natrafila na ochotu.....nechapem,ze za 5,ci 6 dni ste tam nasli taky horor. Ludova mudrost hovori,ze kazda palica ma dva konce,aj kazda situacia dve strany,,,,ci nie???? skoda,ze sme sa tam nestretli,aby som to mohla posudit objektivne. Nenoste im kavicky,mile mamicky.....ked im ich zavidite!!!! nespinte mena ludi,ked mate taky jednostranny nazor....a ostatne z Rk mate taku istu skusenost!!!!!???????Ja sa zastavam toho,ze si vsetko vybavim z oci do oci a nepisem na vsetkych a na vsetko....prajem pekny den a skore uzdravenie z traumy... 🙂 😉 🙂 😉

ivca82
19. máj 2010

Anuci, ja som tu nerodila, a už len s toho čo som počula, mám normálne obavy, aj keď pri druhom dieťati už aspoň viem, čo a ako s dieťatkom, ale ako prvorodička som naozaj nevedela, aj keď mi každý rozprávala čo a ako, ale presa len, kým si to človek neprežije nevie. Tam kde som rodila som mala šťastie na sestričky, maximálna ochota a ústretovosť, ale keby to bolo naopak, tak neviem neviem...

alami
19. máj 2010

adikab - súhlasím vo všetkom, gynekológia- dr aj sestričky super. Zato novorodenecké - otras. žiadna spolupráca s matkami, žiadna ochota, s deťmi manipilujú ako s bábami - za 11dní čo som tam bola s druhým synom som sa narevala ako kôň! Lebo som si nedala skákať po hlave ako pri prvom - ktorého som vďaka dokrmovaniu sestričiek poza môj chrbát kojila len 6 týždňov!
Milé sestričky, aj predavačka v obchode sa dnes správa k zákazníkovi slušne, ale vy máte stále postoj k matkám ako - ty čuš, ja som tu pán. A keďže sú ženy po pôrode psychicky aj fyzicky vyšťavené, nevládzu sa brániť a všetko to mlčky znášajú. trochu súcitu by vám nezaškodilo. Ak neviete čo je to empatia, skúste si to slovo nájsť v slovníku, očividne vám nič nevraví.

geegee
19. máj 2010

Ja som rodila v RBK dva krat - 2006 a 2008. Oba razy som sa snazila robit maximum aby som dieta kojila a sestricky podla mojho nazoru mali na haku, ci je dieta kojene, alebo nie. Druhy raz som veru ani nekojila, ale odsavala skoro rok. MOzno stacilo trosku NAOZAJSTNEHO zaujmu zo strany sestriciek a slo by to. To jemoja vyhrada k novorodeneckemu oddeleniu. A mozno nejaka vacsia informovanost typu - ideme vase dieta ockovat proti tomu a tomu - lebo co sa ja pamatam, tak prisli zdravotnici do izby , zaockovali deti a nikomu nic nepovedali - ako keby matky boli vzduch 😔 No urcite si viem predstavit milsi pristup. Na gynekologicko-porodnicke oddelenie mam prijemne spomienky. Mozno aj preto, ze som mala dost prijemne oba porody 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre