Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

mirka
9. feb 2014

@laura1984ja som mala velmi zlaty personal pri porode, mala som aj porodny plan, ktory som, kedze ma prijimal primar, diskutovala s nim, ale nemala som tam nic, co by nerobili, kedze za 7 rokov od mojho prveho porodu sa to velmi zlepsilo, ale bola som prekvapena, ze ho citali aj ostatni, ktori boli pri mne a respektovali ho, takze ja som bola velmi spokojna

martinasenajova
27. feb 2014

moja skúsenosť : prijali ma s pravidelnými kontrakciami , každých 6 min. ,14.augusta tesne po obede.. trápila som sa tam celé poobedie v bolestiach. celú noc som chodila po chodbách ako duch lebo som nemohla ani ležať vdaka bolestiam - chodby boli uplne prazdne, ani DR. ani sestry. posledné vyšetrenie mi spravili niekedy kolem 10tej večer , dali mi uvolnovaciu tabletu a potom všetci šli spať (asi okrem mňa). vačšinu času som strávila na wc alebo romantickými prechádzkami chodbou. ráno mi sestrička povedala pri pásoch že "ja nemám bolesti" tak som na nu vyvalila oči po prebdenej noci. vyžiadala som si aby ma "zdola"vyšetrila doktorka. tá sa zháčila že " moja ale ved vy ste už na 8 otvorená , čo nekričíte???" prosila som o klistir, ktorý mi už samozrejme nespravili kedže som bola na 8 otvorená. prepichli mi plodovú vodu (robí sa to tenkým kovovým nástrojom s ostrým háčikom na konci , pani alebo slečna ktorá mi to robila sa pár krát dobre trafila, ale nevadí). nasledovalo kvantum infuzii na vyvolanie porodu. tak som teda už konečne bola na porodnej sále , celý čas zmindrákovaná z toho že trčím v porodnici den a noc a nikto mi nebol schipny spravit ani len klistir pred porodom!!! infuzie začali zaberať a na mna (vtedy už uplne unavenu) prišli silne kontrakcie . od toho momentu po koniec pôrodu to trvalo ešte cca 5 hodín. som najvdačnejšia že tam bol so mnou moj manžel, bola to jedina a najvačšia opora. naraz so mnou rodili dalšie ženy, čiže sestry sa museli obracať a doktori tiež. ako velké negatívum som videla že na mna čumeli "v najlepšom" asi 3-4 stážisti alebo praktikanti , čo bolo úplne nepríjemné. nemala som žiadny porodný plán, no myslím si že sú ústretoví a vyhovejú požiadavkám. čo sa týka toho súkromia by som si to tam jednoznačne už uviedla. po porode babatko zobrali "ohriat" do inkubatora a mna nechali ležať na porodnom kresle ešte asi hodinu a pol. tiekla zo mňa ešte krv , po kresle až na zem a pani upratovačka s tým mala značnú námahu tak mi porozprávala ako "sa na to môže vysrať" "ako je všetko zaje.ané" atd atd....no končím s negatívami. nechcem preháňať ani zveličovať. toto boli veci ktoré sa mňa osobne dotkli . a okrem nich možem povedať že ako všade , nájdu sa zamestnanci ktorí to berú osobne a svoju zlú náladu prenesú aj na vás, prípadne čosi odfláknu. ale myslím si že doktori v tejto porodnici vedia robit svoju prácu a záleží im aj na matke aj na dieťati. poviem vám že aj ked som bola z niektorých veci naštvaná, to drobátko čo sa mi narodilo zatienilo všetky negatíva na svete . bude vám to fuk a budete tam len pre neho. niesú to kupele ani dovolenkový rezort, ideme si to tam oddrieť a vrátiť sa spať domov s dieťaťom. o chvílu idem rodiť druhý krát, jednoznačne do RK porodnice. budem počúvať rady a inštrukcie personálu a snád pojde všetko druhý krát hladšie 🙂

gaby21
27. feb 2014

@martinasenajova Toto sa ti stalo v RK? Hrozne, si to mala riešiť, ja som tam dvakrat rodila a maximalna spokojnosť, so sestričkami, doktormi, aj stazistami. Je mi luto ze sa to tam tak pokazilo. Ja som sice tiez nocou bludila po chodbe, ale mne to nevadilo, porod postupoval pomaly, neviem čo by mala sestrička robiť, či prechadzať so mnou, ak ti bolo velmi zle skušala si klopkať na dvere? vazne ťa odmietli? fakt boli všetci mili sa mi to ani veriť nechce, ze sa to tak všetko zmenilo a s tou upratovačkou vrchol si sa mala sťazovať. Inak ti stazisti mne osobne velmi psychicky pomahali, strašne boli zlati, ale ak si ich nehcela, nedavali ti podpisovať suhlas, ze mozu byť pri porode?

martinasenajova
27. feb 2014

@gaby21 áno, okrem toho čo som napísala som stretla aj velmi milých ludí , nechcem aby to vyznelo tragicky zasa...riešiť som to nemala chuť , ved vieš, mala som iné radosti 🙂 mne nešlo o to aby sa so mnou prechádzala sestrička po chodbe v noci - len som chcela podškrtnúť že mali dosť času, aj navyše, na to aby zistili včas že sa otváram a spravili mi napr. klystir - miesto toho sestra skompromitovala moje tvrdenie a povedala že nemám bolesti .myslím si proste že toto su všetko individuálne problémy jednotlivcov a ich zlé reakcie v danej situácii. nemyslím si že to zhadzuje celú porodnicu a jej kvalitu.
dodám ešte pre nové mamičky : ak je pôrod hladký si žena vždy chváli, akonáhle je komplikovanejší už nastávajú háčiky. ale to máte tak - kto nič nerobí, nemože nič posrať 🙂

ssslnieckooo
28. feb 2014

@martinasenajova osobne sa ma dotklo "všetci išli spať". Mne tam pracuje mama, je pôrodná asistentka, pôrodný sál aj ten ich kútik kde majú svoje miesto veľmi dobre poznám, sú tam dve mini kreslá a dve počítačové stoličky, neviem si predstaviť po prvé kto by sa tam ako vyspal a po druhé, kto by si dovolil v službe spať. Dosť odvážne tvrdenie. Nikde v tvojom príspevku som sa nedočítala, keď si mala také bolesti, prečo si nešla zaklopať za nejakou sestričku a povedať jej, že sa asi niečo deje, že máš bolesti??? Prečo si aj vtedy nepožiadala o klystír? Ja som nemala ľahký pôrod, bol vyvolávaný a predsa nemám zlú skúsenosť a za celý môj pobyt v pôrodnici som tam nenašla nikoho spať. Mne vodu prepichoval lekár pri ktorom som rodila a vôbec som to necítila. A k tomu konečnému bodu kto nič nerobí, nemôže nič posrať, sa radšej nejdem vyjadrovať...Ja som mala s pásmi opačnú skúsenosť, kedy mi kontrakcie stroj zaznamenával a ja som nič necítila. Tak kde je pravda čo sa týka stroja ktorý má zaznamenávať bolesti??? K stážistom, aj ja som ich mala, lebo je to nielen vojenská, ale aj fakultná nemocnica, tak keď tam chodia na prax asi tam byť musia. A ak si s tým mala problém, mala si ich odmietnuť, všetko sa po rozhovore dá, ale ako si sama podotkla, kto nič nerobí, nemôže nič posrať...To isté by som povedala inak, kto nič nepovie, nech sa potom nesťažuje. Osobne na konci mi to bolo srdečne jedno koľko je tam kde ľudí, myslela som na to, aby bol malý konečne na svete a mne aby sa konečne uľavilo a tiež mi praktikantky skôr pomáhali, ako mi vadili. Ale všetko je o ľuďoch. Ja keď som niečo chcela, išla som, poprosila som, pomohli mi. Neviem aký by malo pre mňa zmysel tam držať hubu a sem potom prísť nadávať 😠

gaby21
28. feb 2014

@martinasenajova Ja by som ti chcela ešte napisať, ze tvoj porod sa mi vobec nezda byť komplikovany, takto prebieha velmi vela vyvolavanych porodov, na tom tvojom nič koplikovane nevidim 😝

martinasenajova
28. feb 2014

@gaby21 ja som sa ani raz nezmienila o tom že moj bol komplikovaný. napísala som to všeobecne

martinasenajova
28. feb 2014

@ssslnieckooo no z tvojej reakcie som prekvapená ja. po prvé: nenadávala som , nikoho som neočiernila. len som napísala svoju skúsenosť. nenapísala som kopu vecí z priebehu lebo to tu nepotrebujem pitvať, napríklad klopať som bola X krát. Po druhé: veľmi by ma zaujímalo či si si svoj stav a progres pôrodu hodnotila sama???! pretože ja na toto ozaj niesom študovaná ani kompetentná. a myslím si že od toho sú tam sestry aby sledovali pacientku aj napriek tomu že je to v noci , o klystir sa nežiada ale myslim si že sa robi automaticky po zhodnotení doktorom že je na to čas, či sa mýlim??
nenapísala som nič hrozné ani kritizujúce na porodnicu , len som napísala čo podla mna bolo negatívum pri mojom porode a čo bolo pozitívum.
k tej vete "kto nič nerobí , nič nemože posrať" : skús si ju prečítať ešte aspon tri krát a pochopiť čo nou bolo myslené. lebo asi presný opak ako si vydedukovala.... myslela som tým že ludia ktorí pracuju a vykonavaju tie cinnosti sa mozu pomylit , pomylit sa nemozu iba ti co nerobia nic!
vazim si kazdu sestru co robi v SK zdravotníctve lebo mám muža zdravotaka a viem ako to funguje a kolko veci je nefer!!! ale to neznamena že nemožem hovoriť o svojich negativnych skusenostiach.
a k izbe sestier: neviem ako vyzerá a je mi to jedno. len tvrdím že ma nikto cez noc neriešil. a podla tvojho som asi mala každých 6 min. zazvoniť pri každej kontrakcii? alebo im opakovať 30 krát že mám bolesti? hádam oni majú zhodnotiť čo robiť a kontrolovať to či? ja niesom lekár ani sestra

micikatka
28. feb 2014

@ssslnieckooo ja som v rk rodila cca pred dvoma rokmi a predstav si jedna sestricka z gynekologie spala počas nocnej. sla som si vypytat nieco na tvrdnuci prsnik ked mi nabehlo mlieko a klopala som, nik neotvaral len som pocula ako si tam niekto pochrapkava :o) a kedze som mala bolesti prsnika, tak som zazvonila na ten zvoncek co sa nema zvonit len v pripade ohrozenia zivota. a dobehla o chvilku rozospata sestricka ze co vyzvanam.
reagovala som na margo toho ze si napisala ze si tam nikto nedovoli spat počas sluzby. neznamena to vsak ze som toho nazoru ze sa to deje stale.

martinasenajova
28. feb 2014

@ssslnieckooo ooo a ešte na margo toho že som držala hubu : prepáč mi ty osobne, ked sa ťa to tak dotklo , že som nebola schopná pri pôrode povedať že mi vadí že mi traja ľudia čumia na fuňu. v tej dobe som už mala cca 26 hodín pravidelné kontrakcie , nespala som a nič som nejedla. im so sorry 🤐

martinasenajova
28. feb 2014

všeobecne: čo sa týka toho prepichovania plodovej vody je to úplne bezbolestné , nechcem nikoho domýliť. vôbec to nebolí. ale na prvý krát nevyšlo a pichla ma ním niekolko krát, potom ho vytiahla a spravila to znova úplne hladko a bezbolestne.

ssslnieckooo
1. mar 2014

@martinasenajova ja nepotrebujem na nikoho tu útočiť ako ty potrebuješ reagovať agresívne. Čo som chcela napísať som napísala, viacej sa nemám čo k tomu vyjadrovať a ani sa nenechám vyprovokovať k nejakej hádke alebo nezmyselnej diskusii. 😉

martinasenajova
1. mar 2014

@ssslnieckooo áno všimla som si, ako dobre znášaš kritiku oddelenia tvojej mamky 🙂 maj sa fajn a želám ti veľa dobrých skúseností

svetluska82
1. mar 2014

@martinasenajova no ja som rodila pred 12r okmi v inej nemocnici, ale setrick abola pri mojej posteli stale. A to som nemala ani znamosti 😀 Kazdych 10minut sa pytala, ako sa citim. A to som rodila rano od druhej

martinasenajova
1. mar 2014

@svetluska82 no ved ja mám kamošku pôrodnú asistentku v LM a tá na mna pozerala že to čo za tlak, že minimálne pásy sa mali robiť častejšie lebo od 10tej večer do 6tej ráno sa mohlo hocičo stať...a doktorka ráno sama zdžubala sestru že kde bola doteraz 🙂 to je asi o človeku no...

katarinakk
7. mar 2014

nedá mi nereagovať na Vaše dotazy. Ja robím na pôrodnici už 30 rokov az a tú dobu som sa stretla z nespočetným množstvom rodičiek. Nikdy som si nedovolila spať pri rodičke, alebo tvrdiť, že žena nemá bolesti. Tak aby Vám bolo známe, CTG prístroj je v prvom rade na zistenie stavu plodu a nie na určovanie intenzity kontrakcií. Niekto ich mám ninimálne a nejde už vydržať, niekomu "kreslí kopce" ako Tatry a bolesti necíti. A čo sa týka klyzmy - klystíru. Nie je pravda, že sa podáva rutinne. Mnohé z Vás píšu do pôrodných plánov, že si to neprajú, tak sa radšej pýtame. A Vám p.Senajová vodu určite neprepichovala žiadna slečna, ale doktorka, tak neviem, kde sa netrafila..Otvor do pôrodného kanála nájde snáď každý... Viete,aj nález na pôrodných cestách nie vždy zodpovedá postupu pôrodu. Ak ste sa otvorila za noc na 8 cm, tak tie 2 cm do pôrodu Vám trvali aj z infúziou dosť dlko, nemyslíte. Ak by ste niečo čítali o pôrode, tak by ste vedeli, že pôrod u prvorodičky niekedy može prebiehať aj 24 hodín. Na jednej strane chodia ženy s pôrodnými plánmi, kde si nežiadajú nič na urýchlenie pôrodu, na druhej keď sa žena otvára pomalšie, tak s ňou zas nikdo nič nerobía všetci spia...A čo sa týka stážistov: my sme fakultná nemocnica, to znamená, že sme aj výučbové pracovisko! Vy si myslíte, že niekto vidí iba Vás? Všetci sa niekde učia, všetci praxujú. Keď študentov nebudeme nikde púšťať, povedzte mi kde sa všetko naučia? Potom zase všetky píšte, aký nemožný personál je v nemocniciach. A tej svojej kamoške povedzte, že či aj v LM monitorujú ženu á 1 hodinu? A pečo množstvo žien z iných okresov chodí rodiť do Ružomberka? No asi preto, že sa tu o nich donbre postaráme.NIektoré ženy si tovôbec neprajú, aj CTG záznam ženy stresuje. Hocičo sa stane aj doma, ako zdravotná sestra by to mohla vedieť! A na koniec, ak sa Vám v Ružomberku nepáčilo, všetci sme spali, vyberte si nemocnicu inde. Na Slovensku ich je dosť. A nakoniec: som dnes v nočnej, nikto nerodí a predstavte si, ja nespím!!!!

stanlezy
10. mar 2014

Pridám aj môj postreh... Minulý rok v novembri jednu sobotu sa náš synator rozhodol prísť na svet. Trošku na zaskočil načasovaním a spôsobom ako si to vymyslel. najskôr sa rozhodol vypustiť trochu vody, asi jej mal veľa... Panika stres a nakoniec v kľude sme došli do pôrodnice cca o 5 ráno. Vysetril nás doktor, ktorý oznámil ze všetko je v poriadku a treba počkať na kontrakcie a pravdepodobne večer alebo v noci sa bude rodit. Čo čert nechcel, vymenila sa smena a pani doktorka chcela mať kľud a šup ho vyvolavacku. Prečo a načo? (žiaden problém nebol, jedine ak pani doktorka chcela mať večer kľud tak načo čakať, podotýkam manželka prvorodicka a odmietnutie jej zamietli s tým že ona je kompetentna a vie vo robi....) pôrod bol taky ako umelo vyvolany.... Čiže na ... Myslím že i doktorka si musela po tom drbnut ukludnovak aspoň za pol litra, že sa to vďaka bohu podarilo... Ale nie všetko sa podarilo.... Na počet stehov potrebujem dve ruky a to šitie tiež žiadna sláva... o ďalšom prírastku môžem zatiaľ len snívať keďže bociany majú iné starosti a tak ako sa to robiť má, tak tak to i po tak dlhej dobe zatiaľ ide len veľmi ťažko, koli obrovskej vnútornej jazve.... Všetko mohlo byť inak keby nebola ta debilna móda všetko urychlovat....
Dakujem vám pani doktorka za vašu odbornú prácu. Nebyť asistentiek ktoré robili co mohli neviem neviem ako by to dopadlo... Co viem k vám nikdy viac.... Teda ak to vôbec ešte bude niekedy potrebné ... Dúfam že sa v tomto príspevku spoznáte a bude váš trápiť svedomie ze ste dvom mladým ľuďom do.... život....
Ps.. Aspoň že synator sa vydaril 😀
Ps2. Porodnica i personál boli v pohode ale mamičky stijte si za svojim a ak to nie je nutné odmietnite urychlovanie pôrodu a nechajte to na príodu...
Ps3. Prečo at po tak dlhej dobe píšem? No čakal a dúfal som ze sa to zlepší ale zatiaľ.......

ssslnieckooo
11. mar 2014

@stanlezy smutné veru...ja len k tomu vyvolávaniu, aj ja som mala vyvolávaný pôrod ktorý trval celý deň, keďže som bola úplne zatvorená, tak mi stieklo pár infúzií no napriek tomu som porodila bez poranení a šitia. Chvala Bohu. Ale ja som rodila pri MUDr. Kollárovi, to je top pôrodník a vďaka nemu mám aj napriek vyvolávanému pôrodu krásne spomienky na príchod nášho malého a priala by som to každej maminke 🙂

martinasenajova
11. mar 2014

@katarinakk nemusíte formulovať svoju odpoved tak ostro! ja si myslím že každý si z toho utvorí svoj názor. v žiadnom prípade som netvrdila že ste pri mne spali konkrétne vy. ale tvrdila som že som za celú noc nestretla nikoho z personálu a nikto za mnou ani neprišiel. ako si vôbec trúfate hovoriť za svojich 30 kolegov, to máte dobrý prehlad. a áno viem že pásy sa robia kvoli bábatku , práve preto si myslím že by sa mali robiť častejšie ako každých 8 hodín pri pravidelných kontrakciách. čo sa týka toho prepichovania vody - viem čo som cítila a vy nemáte právo to spochybnovať, napísala som aj to že na druhý krát som to ani necítila takže asi sa niekde stala chyba. je mi jasné že to bola doktorka ale asi to bola aj pani/slečna ako som napísala, či?! čo sa týka stážistov : niektoré ženy napísali že im to vobec nevadilo pri porode. budiš. ale myslím si že aj napriek tomu že ste fakultná nemocnica by si ženy mali mať právo vybrať či ich tam chcú mať alebo nie, minimálne by ste sa na to mali pýtať. je to dost chúlostivá vec mať pri porode 345 ludí naviac.
a na záver, ani raz som nepovedala že som s porodnicou bola nespokojná. nešla som tam na dovolenku. ale napísala som svoju skúsenosť, ak ste si nevšimla, aj negatívnu aj pozitívnu. a toto je btw diskusia! čiže by ženy mali mať právo sem prispievať svojimi postrehmi a skúsenosťami. ak ste čakali že sem budú ženy písať len BOL TO NAJKRAJší ZážITOK MOJHO žIVOTA , RK PORODNICA JE NAJ tak pardon, ale nie vždy to každý vníma tak ako vy. Tá moja kamoška je mimochodom na takej istej pozícii ako vy takže asi má trochu prehľad. či aj to spochybníte?
moj záver: láskavo ma nehádžte do jedného vreca s ostatnými , ja som netvrdila že máte nemožný personál a podobné kydy. a prečítajte si všetko nerobte si len výcuc toho čo vám nelichotilo. nemám dôvod si tu niečo vymýšlať a ani trochu som to neprikrášlila. bolo to tak. tak nechajte na ženách aby si utvorili svoj názor. ja som si tiež rada prečítala názory iných predtým než som si vyberala porodnicu.
a čo sa týka mojho výberu porodnice. po tomto vašom pedantnom prístupe som jednoznačťne rozhodnutá pre RK lebo som presvedčená že vy sa o mňa dobre postaráte a nezanedbáte ma. 😉 prajem pekný deň

katarinakk
11. mar 2014

Milá pani Senajová, o 30 člennom personále na pôrodnici môžeme len snívať! Pozrela som si Váš priebeh pôrodu, v noci vás kolegyňa kontrolovala a vy ste driemala, čiže tie kontrakcie neboli až také silné. Ale to vy asi viete lepšie. Amniotómia sa robí na prerušenie plodových obalov tak neviem kde vás pichli... Vy máte pocit, že odbornosť lekárov závisí od toho či je to slečna alebo pani? Píšete, že sa pár krát trafila inde, tak vážte aj vy slová! A čo sa týka stážistov:každá rodička podpisuje informovaný súhlas s ich prítomnosťou, takže ak tam boli, určite ste to podpísali aj vy, čo dosť pochybujem, lebo ste rodili 14.8 ako píšte a vtedy boli prázdniny, žiadna prax. Tak neviem kde sa zobralo tých 345 ľudí naviac. My vždy rešpektujeme priania rodičiek, ak si neprajú študentov, tak tam nie sú. Slovo kydy si nechajte pre tú vašu super kamošku.

martinasenajova
13. mar 2014

@katarinakk ten 30-členný personál som povedala obrazne. nemám dôvod si vymýšlať žiadne prehnané stories. napísala som pravdu. a pamatám si všetko takže ma poučovať nemusíte. na ten priebeh pôrodu by som sa napriek tomu pozrela aj ja teda , čo je tam napísané. a nebudem tu rozoberať to ako ma vážená pani doktorka pichla pri prepichovaní plodového vaku. môj manžel tam bol a videl všetko na vlastné oči, či aj on mal halucinácie ked tam videl stážistov? a nepodpisovala som nič také - aspon mi to nebolo povedané ! nemám už chuť hrať tu s vami tenis 🙂 pozdravujem kolegyňu ktorá ma kontrolovala, aj tú ktorá mi povedala že žiadne bolesti nemám 🙂 vaše reakcie, nielen na moj príbeh ale aj na predošlé ktoré sa tu objavili hovoria za všetko. týmto ukončujem diskusiu s vami!

ssslnieckooo
14. mar 2014

@martinasenajova doteraz som nepochopila len jeden malý detail. Ja mať super kamošku PA tak idem rodiť tam, kde ona pracuje. Však ona sa postará na 110% a ty nebudeš viac riskovať ak zase náhodou všetci na pôrodnici zalomia spánkom spravodlivých a čo je hlavné spokojnosť bude na oboch stranách 😉

cerez
14. mar 2014

@martinasenajova Pri kom si rodila? Držím ti palce, nech druhý pôrod už bude lepší a budeš mať medzi sebou príjemný ľudí. Myslím, že je dôležité na koho natrafíš. Ja som bola s dr. Puskeilerom veľmi spokojná, ľudský, chápavý a citlivý.

martinasenajova
14. mar 2014

@ssslnieckooo hned by som šla 🙂 ale je na materskej , aj pri prvom porode bola už

martinasenajova
14. mar 2014

@cerez jasné že hej, ved preto som nezanevrela na porodnicu, lebo viem že je to o ludoch 🙂 ale ja verím že budem mať už väčšie šťastie . pri samotnom pôrode som mala dr. guothovú a tá bola tiež veľmi príjemná . no som zvedavá hihi. potom napíšem dalšiu skúsenosť . a Ďakujem ti si milá 🙂

susan18
24. mar 2014

@stanlezy Páči sa nie za to, že ste si prežili s manželkou tak škaredý pôrod, ale že ste sa podelili o skúsenosť. Vďaka

denike
24. mar 2014

Ja som rodila v ruzomberskej porodnici v decembri. Som z Banskej Bystrice, ale kedze sme "ruzomberska rodina" a navyse BB porodnica ma hroznu povest, isla som rodit do RK. Moj porod bol tiez vyvolavany, kedze infuzia s oxytocinom nezabrala, na druhy den ho vyvolali tabletkou. Prezila som poriadne porodne muky a zaroven strach o dieta, pretoze monitory neustale signalizovali slabnuce srdiecko. A jednoznacne mozem povedat, ze personal porodnice je uzasny. Nielen, ze su to profesionali na svojom mieste, su to LUDIA, ktori neberu svoju pracu ako rutinu a rodicky nerataju na kusy, ale nesetria ani usmevmi a povzbudeniami. Bola som na sale od 11 do 18, kedy som akutnou sekciou porodila krasneho chlapceka. Pocas nepostupujuceho porodu ma vsetci povzbudzovali. Ked sa rozhodlo o sekcii, aj napriek obrovskym bolestiam a stavu uplnej vycerpanosti som videla, aky je RK porodnici zohrany tim. Vsetci vedeli, co treba urobit, organizacii nebolo co vytknut. Na porod nemam vobec pekne spomienky a nerada nan spominam, ale viem, ze nebyt skveleho personalu, mohlo to byt vsetko ovela ovela horsie.. ja som vdacna a ak by som rodila znova, urcite v RK!

petamaj
31. mar 2014

Ahojte,chcem sa spýtať,či je ružomberská porodnica otvorená pre vaginálny porod po cisárskom reze (po prvom) - napíšte mi ak niečo viete. vdaka za každu info

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamaj
1. apr 2014

@petrusska6 ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre