Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

cerez
28. aug 2006

Drzim palceky kazdemu, kto dokaze otvorene povedat, ze sa mu nepaci pristip sestriciek. Ale najdu sa aj prijemne osobky. Pre dietatko sa treba niekedy prekonat a zbavit sa strachu. 🙂

geegee
28. aug 2006

aj my chodime k Pogranovi... 😲

dolinka
28. aug 2006

straaasne mly, zdvorily a dobry odbornik je aj mudr.Grochal

cerez
29. aug 2006

Geegee, čo hovoríš na Pograna? Ako sa správa? Už sa vie ovládať, alebo má stále neprinerané poznámky typu: "čo rodičia pokazili, ja napravím..". Nás sa také poznámky teda poriadne dotkli.Žiadny rodič na svete nemôže za to aké dieťatko sa narodí.

geegee
31. aug 2006

Cerez, boli sme tam len na jednej kontrole...a okrem toho som sa s nim stretla len v porodnici, ked pozeral vsetky babatka...v tej porodnici prisiel, poskusal, a vysypal zo seba ako treba nasiroko balit, ale tak rychlo to hovoril, ze nemas sancu si to zapamatat. Proste isiel od babatka k babatku ako stroj a vsade asi opakoval to iste.
No a u neho v ordinacii...neviem...taky je neosobny, az by som povedala, ze tie male zlate babatka s nim nic nerobia 😒 Zatial nic take ako hovoris nestihol povedat 😕

cerez
3. sep 2006

Tak to gratulujem, že bol aký bol! To sa prekonal. Nám pomohli v Kubíne a dcérke dali nožičky do sádry. Potom sa cvičilo a chodilo na ortoprotetiku. Pri Pogranovi by sme skončili pod nožom! 😖

deni1
11. okt 2006

Ahojte Ružomberčanky,idem sa spýtat ide sa pôrodnica stahovať do bývalej štátnej nemocnice a kedy?

mirka
11. okt 2006

ahoj deni, na stretnutí na pôrodnici nám vraveli, ež sa majú sťahovať teraz v októbri, ael stále to neni isté.

deni1
11. okt 2006

mirka dakujem,lebo už by som chcela ist do novej aj ked to mám ešte daleko.ale pozerám že ty tam budeš asi prvá budem držet palce aby ti to vyšlo

mirka
11. okt 2006

no čo ja viem, ja by som radšej asi rodila v tejto starej, lebo som to tam už videla 😅 tak mi to už potom nepríde také cudzie

deni1
11. okt 2006

ved ani mne tam tak nič nevadilo len tie sprchy sú otrasné a strašné

mirka
11. okt 2006

no ak to je také sko na gynekológii, kým sme čakali dr. na chodbe, tak som si tam odskočila a poviem ti pravdu, dosť som bola z tých záchodov zhrozená. Ani som si nemyslela, že také niečo ešte existuje 😕

deni1
11. okt 2006

tak tam som nebola ale myslím že také isté.A každú stredu a piatok to tam polievali asi 100% savom až sa tam nedalo dýchať a štípali s toho oči. 😝

mirka
11. okt 2006

😀 tak dúfam, že pôjdem v piatok večer a do stredy som doma 😀

lidka619
20. okt 2006

Caute babenky, ja sa tiez chcem pridat k tejto teme. Rodila som pred 1,5 rokom v RK porodnici a bola som nadmieru spokojna s personalom.Ci uz ratam setricky, alebo doktori. Super. Prijímal ma mlady Javorka, vsetok strach opadol, navodil taku atmosferu, ze som nechapala a normalne som sa tesila na ten pobyt /lebo som bola prijata po termine/. Same srandicky, srandicky, vesela atmosfera, vtipkovanie so sestrickami, jednym slovom pohodicka. Velmi som chcela pri nom rodit, lebo mal sluzbu piatok 13-teho, a zeny si ho pochvalovali. Nakoniec som malu porodila na druhy den 14-teho mája 2005 pri MUDr.Hruškovi /môj gynekolog/, ktory mal rovno vtedy sluzbu. Bola to ta vyhoda, ze on poznal mna, ja jeho, a aj 6 rokov predtym som prvu dceru tiez rodila v nedelu pri nom ked mal sluzbu. Porodnica je uplne super, nemyslim tym priestory, /tie sú v katastrofalnom stave/, ale ta pohoda co tam vyzaruje-fakt nieco perfektne.Kazdej nerozhodnej mamicke odporucam poslednu stredu v kazdom mesiaci exkurziu po oddeleni, ktoru sprevadza mlady Javorka. Tu sa vlastne vsetky moje obavy a strach rozplynuli a uz vobec som sa nebala ist rodit. A este velke plus vidim v ucasti otca pri porode. Mozem porovnat, lebo pri prvom nebol a pri druhom ano, tak je to sto a jedno.
P.S: a tie sestricky na novorodeneckom boli uzasne. Nemam ani jednu zlu spomienku na tento porod a pobyt v nemocnici. Az mi bolo normalne luto, ked som odchadzala a to myslim vazne. 😉

mirka
20. okt 2006

Lidka ahoj, o Hruškovi som počula len veľmi zlé veci. Má blbé poznámky a potichu rozpráva. Kamarátke v noci ku pôrodu vôbec neprišiel, až ku koncu, takže všetko tam robila sestrička (vyhlásil, že v noci nepodáva výkony!!!)Minulý týždeň pri ňom rodila ďalšia kamoška, tak pri tej najsilnejšej kontrakcii je prikázal vytrepať sa na kreslo, keby tam nemala priateľa spadne. On sa len prizeral. Keď si predýchavala kontrakcie a povzdychala si pri tom vyhlásil, že hádam nebude rodiť ako v španielskej telenovele. Tak čo to je za prístup???? Ako on môže vedieť, aká je to bolesť, aspoň si môže zahryznúť do jazyka a tieto sprosté poznámky si odpustiť 😠

lidka619
20. okt 2006

Mila Mirka,dost ma to prekvapilo, co si napisala, neviem, nestretla som sa este s takymto ohlasom nanho, je pravda ze rozprava potichu, ale ako doktor je fakt dobry.Mozno je to moj postoj, pretoze chodim k nemu, poznam ho, je sice ako prihriaty 😅 ,ale co mna je po nom. Hlavne ze si urobi svoju robotu na 100 percent. Akoze najradsej som ked ho nevidim, /co asi nie som sama/ ale ked treba, tak sa s nim dá. Mozno ze mal len blby deň, ale fakt je, ze nemal mat blbe poznamky. V každom pripade, 100 ludi, 100 chuti. Ja si nan stazovat nemozem. Zasa viaceri si chvalia Kollara, ja som sa ho bala ako cert svätenej vody.

mirka
20. okt 2006

no, čo sa týka Hrušku, aby som mu zas až tak neubližovala, vraj je výborný gynekológ, ale otrasný pôrodník. Neviem, ja mám Očka, čo tiež nie je výhra. Ale tak v RK si človek moc nenavyberá. A máš pravdu, 100 ľudí, 100 chutí. Na Grochála som počula dobré veci, na mladého Javorku a ešte aj Kollár je vraj fajn. Neviem, ja svoj pocit a názor dám za pár dní 🙂 Držte nám palce 🙂

lidka619
20. okt 2006

Samozrejme ze budeme drzat prsteky, a kedy mas termin?

mirka
21. okt 2006

lidka, dnes 😀

lidka619
21. okt 2006

Mirka este si vychutnaj posledne okamihy s bruskom, zachvilu ti bude chybat- to mi ver. 🙂

mirka
21. okt 2006

lidka ja viem, ale už som z toho čakania nervózna. Už chcem to bábo, nie brucho 😒

mirka
13. nov 2006

ahojte, tak idem hodiť ešte čerstvé dojmy z pôrodu 😀

bola som v našej pôrodnici 10 dní a bola som max. spokojná 🙂 zariadenie je síce 100-ročné, ael je tam čisto, či už na toaletách, alebo celkovo. Rodila som pri dr. Javorkovi, je to fakt super lekár, sestričky, či už novorodenencké, alebo z pôrodnice boli tiež veľmi dobré. Také o akých som sa napočúvala a už dopredu som sa ich bála tam ani neboli. Strava bola na čakačke lepšia ako tá per matky, ale tak tam si človek asi nenavyberá (síce jeden večer sme dostali pomaranč ku večeri 😒, no a ten sme tak mohli zjesť 😖 ) a pôrod bol fajn, nebolo to vôbec strašné, ani až tak bolestivé, ako nepríjemné. A Hrušku som zažila len raz, keď mi robil vyšetrenie plodovej vody 😖 bŕŕŕ, to bolo tiež nepríjemné. Očko tam za celých 10 dní nemal ani jednu službu.

Lidka, na to bruško si spomeniem v noci, keď kŕmim malú a zaspávam posediačky 😀 😀 😀 inak nie 🙂

kia
13. nov 2006

ahoj mirka ta ruzomberska nemocnica to je vojenska?
nevies ci je realne nejako sa do nej preradit? chcela by som sa stat klientkou 😕 ale neviem ako 😔 s priatelom sa stahujeme pravdepodobne do BB a nie som si ista ale myslim si ze ruzomberok nie je velmi daleko od bystrice, ci ano?
Byvam v Krtisi a dako nepoznam mesta daleko vzdialene odo mna 😕 🤐

lidka619
13. nov 2006

Ahoj Mirka, tak ako som si prečítala, sa ti tam celkom páčilo 😀 . Len dúfam, že si si nič nezabudla, pretože ak áno, tak do roka sa tam určite vrátiš 😀 😀 😀.
Kia ružomberská porodnica patrí pod vojenskú nemocnicu, ak chceš pozri si aj stranku : http://www.uvn.sk/main.php?id=44&novorodenci=OK

mirka
23. nov 2006

lidka, prepánajána nestraš 😀 nič som si tam nezabudla 😕 dúfam!!! povedali sme si, že druhé bude až vtedy, keď budeme mať pocit, že nám chýba nočné vstávanie 😀 skôr nieeeee 😀 asi to nevychádza tak ako sme plánovali ešte počas tehotenstva, že dve za sebou 😅

mirka
23. nov 2006

kia, napíš mail do pôrodnice, odpíšu ti (adresa je na stránke pôrodnice). Na stretnutí na pôrodnici bol s nami aj pár zo Žiliny, ktorí chceli rodiť v RK, tak dr. javorka vravel, že to nie je problém, len by si zrejme musela ísť pred plánovaným termínom do nemocky 😒 ale neboj, na čakačke je telka, takže čas ide celkom rýchlo 😉

geegee
23. nov 2006

mirkaaaa...my sme telku nemaliiiii 😠 😀
A co Kajo, aky bol porodnik? 🙂

mirka
23. nov 2006

tak ten bol super, ked mal službu, tak všetci mali normálne lepšiu náladu 🙂

domcek
24. nov 2006

Ahojte ja som tiez ruzombercanka ale volila som radsej DK. A aj svoje druhe dieta pojdem tam rodit. A tolen preto ze som sa stretavala len so samými negativnymi skusenostami a nerobilu tu epi a myslim ze ani teraz. Ale som rade ze vy mate pozityvne skusenosti. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre