Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

micikatka
19. feb 2013

napisem vam aj ja moju skusenost s porodnicou v rk :o)
slabe bolesti som dostala v noci zo soboty na nedelu, do porodnice sme sli az okolo 3 poobede, sluzbu mal Kollar, spytal sa ze kde som tak dlho, tak som odpovedala ze nam kazali na prehliadke porodnice prist az ked budu kontrakcie po 7 minutach. skonstatoval ze do polnoci porodim.
mala som stastie ze ten den som rodila sama, tak som mala sprchu len pre seba. okolo 6 mi prepichol vodu, a potom som len predychavala kontrakcie. od 7 som uz musela lezat, co mi moc nevyhovovalo, lebo tie kontrakcie boli fakt uz časte. pytala som od por. asist. nieco od bolesti, ale ona povedala ze mi nemoze nic dat, a aj keby mohla, tak by mi to neodporučala dat, ze to len zbytocne predlzi moj porod. tak mi dala aspon pohar vody.
od osmej uz bol pri mne aj doktor, a o pol hodku som uz mohla tlacit. dve porod. asist. mi velmi pomohli tym, ze si moje nohy dali tak aby so msa mohla zapriet o ich telo. a 20.50 sa mala narodila. doktor ma musel nastrihnut, lebo mala mala 4 kg :o) sitie trosku bolelo, ale uz mi ot bolo jedno, ked kontrakcie prestali :o)
malu mi na chvilku ukazali, ale museli ju zobrat do inkubatora, lebo sa nevedela sama nadychnut :o( priatel aj moja segra čakali pred salou. a po hodine ma sestricka previezla na posteli do chodbicky k nim, a potom na izbu. malu mi doniesli rano. ale museli si ju este nechat, lebo mala krat. pupocnu snuru, tak nechceeli aby sa jej dostala infekcia.
na dalsi den ju nosili na prikladanie, asi kazde tri hodinky aj v noci :o) potom dostala zltacku, tak ju mali pod tym svetlom cely den. zase len na kojenie nosili. ale kezde som este nemala mlieko (az na treti den) tak viem ze ju prikrmovali striekackou mlieckom od inej mamicky. kvoli zltacke a tomu pupku nas pustli az na 7 den domov .o(
sestricky a lekari na sestonedeli boli fajn, nemam voci nim ziadne vyhrady, akurat primarka dest. oddelenia mi prisla neprijemna, az ked som sa na nu stazovala jednej milej sestricke, tak asi jej nieco povedala a primarka zmenila spravanie. (islo o to ze som vlastne o malej nic nevedela kym som sa sama nespytala)
no a este jedna sestricka na novorodeneckom bola neprijemna, ale ostatne boli velmi zlate a ochotne. urcite by som sla rodit zase do rk. :o)

zlatanka
20. feb 2013

@micikatka ahoj mozem sa ta spytat v akych casovych intervaloch si mala kontrakcie ked ta to chytilo v noci a sli ste az na druhy den o 3poobede? lebo neviem co mam cakat?ako to ma boliet a na zaciatku aky je medzi nimi casovy odstup...dakujem 🙂

micikatka
20. feb 2013

@zlatanka bolesti take slabe (aj ma par krat prehnalo) prisli v noci zo soboty na nedelu, okolo 4, a boli tak okolo 20 minutove intervaly, a v nedelu o tretej poobede sme sli na porodnicu. takze uplne od zaciatku to trvalo cca. 17 hodin. ale do tej tretej boli konktrakcie nie az tak bolestive, to sa dalo v pohode predychat. po tretej uz boli častejsie, tak sa mi zdalo ze to bolelo o trochu viac. no a po prepichnuti vody sa to rozbehlo naplno :o)
a boli to ako bolestiva menstruacia. (ja som tiez nevedela ze ako to boli, nikto mi to nepovedal)

zlatanka
20. feb 2013

@micikatka takze to moze trvat tak dlho? a ja sa bojim ze nestihnem 🙂 takze najskor 20minut a pootm za tych 17hodin sa to skratilona 7min tak? 🙂 ale aj tak nejak dlho ale to je asi u kazdeho ine...takze keby ma napriklad teraz zacalo boliet v 20min.intrevaloch tak mam este cas?boze ja sa bojim ze nestihnem prist do nemocnice kym sa okupem,dobalim joj boze 🙂 tak to by mal aj drahy stihnut prist 😀

micikatka
20. feb 2013

@zlatanka neboj sa, urcite stihnes :o) niekde som citala ze ked zacnu bolesti, tak este mozes dopozerat serial :o) a tak ist do porodnice.
nam na prehliadke porodnice povedali ze prvorodicky by mali prist do porodnice az ked maju kont. v 8 - 10 min. intervaloch, ale zalezi aj od vzdialenosti od porodnice :o)
pre mna bolo lepsie doma predychavat kontrakcie ako v porodnici (bola som často v sprche uz aj doma, tepla voda mi pomahala), samozrejme ze ak by odtiekla voda, prip. bolo nejake krvacanie tak treba ist hned do porodnice.
a ides rodit s epiduralkou?

zlatanka
20. feb 2013

@micikatka jaj aha 🙂 ja som myslela ze ked zacnu kontrakcie tak hned nejake v 10min.intervaloch a ze pootm nestihnem 😀 no aleniektore maju aj tak ze hned ako pridu do porodnice tak idu rodit a niektore este dalsie hodiny cakaju....mne by bolo tiez lepsie doma pockat a az potom ist do porodnice lebo ak pridem skoro tak tam budeme ste 2dni 😀 porodnicu mam 15min. 🙂 nie nejdem si davat epi len dufam ze mali sa bude pytat sam,lebo ak by mi mali vyvolavat tak to bude horsie...aj ta bolest aj to ze tam budem musiet byt od zaciatku(myslim tak ze cele tie bolesti co inak by som bola doma budem musiet byt v nemocnici ☹ )

micikatka
20. feb 2013

@zlatanka pozri, ja som bola v piatok na poradni primar povedal ze sa pomalicky pripravujem, otvorena len na 1,5 cm, ze sa uvidime o tyzden :o) a druhy den v sobotu vecer mi odisla hlienova zatka, a uz v noci zo soboty na nedelu prisli slabe bolesti a v nedelu vecer sa mala narodila, takze to moze prist aj u teba tak rychlo :o)
a ked ma videl primar v pondelok rano na velkej vizite, tak mi len pogratuloval ze to prislo tak rychlo :o)
no ono tie castejsie bolesti zacnu po odteceni vody, aspon u mna to tak bolo. sprcha ti velmi pomoze, taka fajne tepla hlavne na krize. a este je super poloha, ze si klaknes kolena na siroko od seba a budes si sediet na chodidlach. alebo ked budes klučat.

zlatanka
20. feb 2013

@micikatka ono sa to rata odn zaciatku bolesti az po porod? ako ty si mala ze 17hodin od prvej kontrakcie po porod...ja som myslela ze je to vela 17hodin 😀 moj akamaratka porodila za 3hodinky...no ale ono je rozdiel aj v tom ci si doma alebo od zaciatku bolesti v nemocnici.a kolko dni pred terminom ti odisla zatka? mne este nic..no mame este 12dni zajtrab idem do poradne tak uvidim...minuly tyzdne este nic niesom otvorena len povedal ze krcok je uz makky tak neviem ci to znamena ze do terminu sa pekne vsetko pripravi a pojdeme ci co 🙂

micikatka
20. feb 2013

@zlatanka den pred terminom :o)))) niekomu ale odide aj dva tyzdne pred porodom, niekomu az v den porodu, je to individualne.

zlatanka
20. feb 2013

@micikatka mne zatial este nic 🙂 mouno ani neodide...neviem budem pozerat 😀

zuzimao
20. feb 2013

@zlatanka Mne napríklad v nedelu do obeda pomali odchádzala hlienová zádka a podvečer mi odtiekla plodová voda. Dovtedy som žiadne kontrakcie nemala. Až potom sa mi pomali rozbehli, keď už som bola v nemocnici na príme. Je to fakt veľmi individuálne. 🙂

zlatanka
25. feb 2013

ahojte prosim vas kolko po termine vyvolavaju porod ? este mame7dni ale myslim ze krpce sa von pytat sam nebude...a ked si predstavim dalsi tyzden navyse ☹ a ked by mi museli vyvolavat a sla by som rano na prijem tak moze ist so mnou aj mm ci ho hned poslu domov? sama to tam nezvladnem 😒

zirka
25. feb 2013

😀 zbytocne sa nestresuj......Tvoj lekar Ta posle do nemocnice, ak bude treba. Pokial viem, manzel s Tebou moze absolvovat prijatie, ale potom ho zavolaju az na samotny porod 😀 ale na sale budu s Tebou sestry :D pokial budes moct urcite Ta nechaju chodit, pripadne stravit cas v sprche.

mita9
27. feb 2013

@zirka som nou bol manzel na porodnej sale v podstate od zaciatku.....ziadne ze az na samotny porod

zirka
27. feb 2013

@mita9 ahoj, mna sa lekarka opytala, ci chcem niekoho pri porode, lebo ak ano, tak je najvyssi cas volat :D ale ja som skoro celu prvu dobu porodnu stravila doma. Po prichode do nemocnice nas personal upozornil, ze manzel moze byt pritomny az pocas samotneho porodu. Ale ja som rodila pred 3,5 rokmi 😀

blonda123
11. mar 2013

Ahojte, neviete ci su este zakazane navstevy na porodnici?Teda koli chripke?Dik

zlatanka
11. mar 2013

@blonda123 uz nie od minulej stredy su povolene 🙂

blonda123
11. mar 2013

@zlatanka Tak to som rada.Dik

llela
12. mar 2013

Zienky chcem sa opytat. Tiez idem rodit do Ruzomberku. Ale neviem si nejako predstavit ten spolocny porodny box, oddeleny len tou zastenou. Nieje to neprijemne ked vlastne vsetko pocujete od susedy🙂 Viem ze v tej chvily to asi moc nebudem vnimat, ale aj tak.

sonnya
12. mar 2013

@llela treba veriť že tam budeš sama 😉 ja som bola na sále celý čas sama...

juliam
13. mar 2013

@llela ja som tam bola ešte s jednou rodičkou, a vôbec mi neprekážala. vtedy sa sústredíš na seba a na svoje bábätko, tak to naozaj moc nevnímaš. jedine žeby bola mooooc hlučná. ale to bude asi to najmenej, čo ťa bude trápiť 😉

svetluska82
16. mar 2013

Ahojte🙂 Velmi ma zaujalatáto diskusia. Chcela by som sa opytat na Dr. Hrusku... Je fakt taký neludský? Je to moj gynekolog, zatial sa len usilujeme o bábo, no chodim k nemu len krátko, tak neviem.... Dokonca po precitani Vasich recenzii zvazujem zmenu doktora. Dakujem za kazdé info

petka1075
16. mar 2013

svetluska82 myslím si ze dr. hruska je velky odbornik a velmi skuseny a neludskeho som ho este nezazila 🙂

jablcko1
20. mar 2013

Žienky, neviete mi povedať, resp. nepamätáte si, či je na ružomberskej pôrodnici klimatizácia?! Ďakujem

mita9
21. mar 2013

@llela ja ked som rodila, tak sme rodili tri 😀, cize vsetky kresla obsadene 😀 ...popravde som to ani nevnimala len ma deptalo ze som tam prisla prva a porodila som posledna 😀 😀

zuzana612
21. mar 2013

@svetluska82 ja chodim ku Hruskovi uz roky,presla som si s nim troma tehotenstvami a ako s gynekologom som s nim bola spokojna. Ako porodnika som ho nezazila kedze som mala tri cisarske. Ma sice svojsky humor 😀 a rozprava strasne potichu, ale myslim ze je dobry odbornik 🙂

katarinakk
23. mar 2013

Dobrý deň, nedá mi nereagovať na Vaše príspevky, ktoré sa týkajú dr.Hrušku. Ja sním pracujem pomaly 30 rokov a ešte som ho nevidela v situácii, v ktorej by nejako ubližoval ženám - to si predstavujem pod pojmom neľudský. Je to odborník vo svojom odbore, venuje sa mu už veľa rokov, má dobré výsledky aj u žien, ktorým sa nedarí otehotnieť. A ak nejakej rodičke, ktorá, podotýkam, nespolupracuje pri pôrode, povie, že nie sme ako v španielskej telenovele, kde pôrod trvá niekoľko minút, tak v tom prípade je "neľudský". Za roky ktoré som prežila na pôrodnici som toho zažila na napísanie románu (ak sa dožijem dôchodku, tak to urobím a verte bude to bestseler) ale nikdy nikomu neublížil. Je pravda, že má svojskú povahu, ale kto sme ideálny a naj....? A Vy svetluska82 zmeňte svojho lekára na základe Vašej nespokojnosti s jeho prácou - ak si myslíte, že ju nerobí dobre - a nie na základe rečí, ktoré počujete a vôbec nemusia byť pravdivé..

juliam
23. mar 2013

@svetluska82 dr. Hruška je aj môj gynekológ a ja som s ním spokojná. niekedy sa aj zasmejeme. pri pôrode som ho nezažila, ani moje známe pri ňom nerodili, tak to neviem posúdiť.
@jablcko1 klimatizácia v pôrodnici je - otvoríš okno a vetráš 😀 😉 možno na VIP izbe ju majú, neviem.

semotka
24. mar 2013

jablcko1 ty sa chystáš na zahraničnú dovolenku či ideš rodiť

jablcko1
24. mar 2013

@semotka Chystám sa rodiť, ale vieš si to predstaviť napr. v 36 st. horúčave?! Preto som sa pýtala 🙂 Viem, že bývajú niekde klimatizácie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre