Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

juliam
29. dec 2012

@zlatanka pri oboch deťoch mi odtiekla plodovka a pri druhom začali kontrakcie hneď do 2 hodín potom. tak ma manžel zaviezol do pôrodnice. vchod je zboku (od cesty), je tam výťah. hore zazvoníš na zvonček. keď prídeš, dajú ti veci na preoblečenie, manžel tvoje zanesie dole do skladu, kde si ich pri odchode prevezmeš. ak teda bude muž pri pôrode, zaplatíte (už neviem koľko) a aj on sa preoblečie. no a potom s tebou doktorka povypisuje prijímacie papiere, vyšetrí ťa... ak chceš (nemusíš), dajú ti klistír. no a potom si už "len" predýchavaš kontrakcie, muž ti pomáha, aj ostatný personál. mne napr.vadilo rádio, čo mali pustené, tak som ich poprosila, či ho môžu vypnúť - vypli bez problémov 🙂 ak budeš čokoľvek potrebovať, pomôžu. inak pôrodnicu si môžeš ísť dopredu aj obzrieť a spýtať sa na to, čo ťa zaujíma. bývajú tam stretká. je to napísané na stránke.

zlatanka
30. dec 2012

maminky dakujem ze ste ma upokojili 🙂 teraz by som sla rodit aj hned 🙂 tak velmi sa tesim celu noc sa mi snivalo ze uz rodim a ked som sa rano zobudila tak nic... 🙂 este 2 mesiace dufam ze to uz rychlo prejde 🙂 a vy ste si napisali ten porodny plan? a ste si aj predcvicovali jradzu ci nie? a este ked sa chodi na tie pasy tak je to tam kde sa ide aj rodit?tiez tym vytahom atd?

@iwky
@juliam

juliam
30. dec 2012

@zlatanka ja som nemala pôrodný plán, ani hrádzu som neprecvičovala. pásy má možno aj tvoj doki, zisti si. možno nebudeš chodiť do pôrodnice na ne. ináč ich bud robia na prízemí v tej istej budove alebo hore na pôrodnici - na chodbe, kde sa prijímajú návštevy. tým výťahom sa chodí tuším len vtedy, ked sa rodí. inak pôjdeš vchodom oproti vrátnici a po schodoch hore.

zlatanka
30. dec 2012

@juliam lebo ja by som tiez nechcela nastrih dlho sa to hoji 🙂 moj doktor nema tak sa chodi do porodnice ale kde fakt neviem musim sa spytat mojho doktora.

blonda123
30. dec 2012

@zlatanka nerozmyslala si nad pomockou epino, ktora pomaha proti nastrihnutiu a natrhnutiu hradze?ja o tom uvazujem ze si ju kupim a budem cvicit.

zlatanka
31. dec 2012

@blonda123 ahoj ja neviem citala som o tom ale neviem.ty ides tiez v RK rodit?

anika11
31. dec 2012

@zlatanka ja som posledne chodila na pasy dole na prizemi,tam kde je aj pohotovost a prijem gynekologie,tak ako bola niekedy chirurgia.na poschodie som chodila az ked som bola hospitalizovana.Inak necitala som celu diskusiu,ale ja teda mozem nasu porodnicu odporucat.som si to vyskusala dvakrat.prvykrat mi tam zachranili zivot a druhykrat ho zachranili mojmu babu 🙂 vsetci su tam mili a ochotni.ja som sa aspon stretla len s takymi ludmi.naozaj sa nemas coho bat,ja by som teda kludne isla znovu 😀

blonda123
31. dec 2012

@zlatanka ano idem rodit v ruzomberku a termin mam 5 aprila

blonda123
31. dec 2012

@zlatanka inac aj ja chodim ku mlademu Javorkovi no ku porodu si ho volat nejdem, neviem ci on vlastne aj chodi ku porodom a neviem ci by mohol on odrodit babo, nevies ako to je?

zlatanka
1. jan 2013

@blonda123 ja mam termin 4.3. A javorka je aj porodnik ale on asi robi skor Len v noci to keby sme na neho Len natrafili a v RK sa neda zazmluvnit doktor k porodu.a kedy chodis do poradne?ze co som ta tam uz nevidela 🙂

mita9
1. jan 2013

@zlatanka v rk sa da zazmluvmit lekar..nenedna znama si zazmluvnila lekara

zlatanka
1. jan 2013

@mita9 lebo ja som sa pytala mojho doktora a povedal ze sa neda a aj na stranke je napisane ze sa neda a ak si nemozem zazmluvnit mojho tak potom je to jedno kto ma odrodi 🙂

mita9
1. jan 2013

@zlatanka daju sa zazmluvnit len musis ist konkretne za danym doktorom a s nim sa dohodnut......ale tu su fakt vsetci doktori dobri takze myslim ze to nebude potrebne......javorka mal akurat vcera sluzbu 🙂....je tu jedna doktorka ktora ak bude mat sluzbu ked pridem rodit tak odchadzam do DK ☹...

zlatanka
1. jan 2013

@mita9 a javorka bol kedy vcera lebo vcera robil normalne tam v ambulancii kedy asi tak byva tam?ja som sa ho minule opytala a povedal ze sa neda mozno on lebo ked cely tyzden robi v ambulancii a len ak na nocne ide do porodnice alebo ako...ale ved to je jedno 🙂 a ktora doktorka?si bola na pasoch vcera?ci kde?

juliam
1. jan 2013

@zlatanka mladý Javorka je peckový. škoda, že som ho nemala pri pôrode, lebo musel niekam súrne odísť. sa potom smial, že čo som ho nepočkala 😀 a ja som rodila doobedu a vtedy tam bol. inak už veľa žien som počula, že chlapi sú lepší gynekológovia ako ženy 😉

zlatanka
1. jan 2013

@juliam ved to ze ja k nemu chodim a chcela by som aby bol aj pri mne 🙂 kedze ma uz pozna 🙂 🙂 a je celkom vtipny takze by sa mi rodilo asi lepsie 🙂

juliam
1. jan 2013

@zlatanka myslím, že keď to už bude vrcholiť, tak ti bude jedno, kto ťa odrodí. lebo doktor príde len priamo k pôrodu. počas 1. fázy sú pri tebe len sestričky a pôrodná asistentka.

zlatanka
1. jan 2013

@juliam to viem ved inak mi je to jedno ale tak bolo by lepsie keby mi medzi nohy pozeral niekto koho poznam 😀

juliam
1. jan 2013

@zlatanka aj to ti bude jedno, a aj to, že tam bude ďalších 10 ľudí 🙂

zlatanka
1. jan 2013

no nejako to prezijem a to kolko tam byva tych ludi?

zirka
1. jan 2013

nechcem byt zbytocne ironicka 🙂.....ale porod je uplne v pohode oproti velkej vizite :D

blonda123
1. jan 2013

@zlatanka chodim kazde tri tyzdne, teraz idem najblizsie 10.01.A ty ako casto chodis?

blonda123
1. jan 2013

@mita9 a ktora je to doktorka ak sa mozem opytat?aby ak nahodou sa jej vyhnut, a vlastne preco?

zlatanka
2. jan 2013

@blonda123 zajtra idem este po 3tt ale potom uz kazde 2tt 🙂

mita9
2. jan 2013

@zlatanka javorka mal v noci na silvestra nocnu 🙂 .....
@blonda123 zivcakova sa vola...je stara a strasne necitliva a na vsetko hundre 😠

juliam
2. jan 2013

@zirka teraz už ani veľká vizita nie je to, čo bývala 😀 doktor sa len opýta, že či je všetko ok, nič nekuká a odíde.

somsa
10. jan 2013

A neviete ako je to s nadstandartkami ? Citala som na nete ze su 2 izby 1lozkove..ze ako to tam vyzera?..a myslite ze keby som si zabezbecila sama anesteziologa tak nebude problem s epiduralkou? Lebo viem ze vacsinou ju nepichnu kvoli tomu ze nieje anesteziolog k dispozicii...co celkom chapem ked su vsetci v nemocnici na druhom konci mesta.

ivca82
10. jan 2013

@somsa nie som si istá, ale už asi majú anesteziológa tam na stálo, niečo som začula keď som ležala po pôrode na stole ešte, tak sa tam skús opýtať, A nadštandard keď som bola ja bol stále plný a dopredu objednaný a vypadali fajn.

juliam
14. jan 2013

@somsa nadštandardka je tuším len jedna, tá druhá 1-lôžková izba je tuším obyčajná. je v nej pekné, nové vybavenie, telka, samostatná sprcha a wc.

somsa
14. jan 2013

@juliam dakujem...a nevies ako je to s anesteziologom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre