Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

mirusa11
23. jan 2013

Ahojte, zbadala som tuto temu a za seba musim povedať, že pôrodnicu v Rbk by som za inú nevymenila. BOla som totalne spokojna, pri porode bol aj moj manžel, veľmi odporúčam. Pri porode mi pomahal Dr. Žilková a bola skvela. NO a celkovo aj sestričky boli super. Naozaj nemám čo dodať a ani na koho zlé slovo povedať, bola som v šoku keď som počula ostatné mamičky, ktoré boli na izbach, aké mali skúsenosti v iných mestách a prišli napr. z Martina, alebo z LM len, aby rodili v RBk. Takže odporúčam.

novazena
23. jan 2013

ahojte maminy.. aj ked som este len snazilka, uz dlho uvazujem nad rbk porodnicou..
rodili ste niektora teraz niekedy? potrebovala by som cerstve info 😀 ako je to s navstevami, je nejaky nadstandard, a pod. 🙂

mita9
24. jan 2013

@katarinakk chcela by som sa opytat ci davate oteckovi prestrihnut pupocnu snuru 🙂 ?

katarinakk
25. jan 2013

Áno, ak si o to otecko požiada, nie je to bežné, lebo otecko je koľkokrát viac v strese ako samotná rodička. Aj môj zať to chcel urobiť, no akosi na to "pozabudol"

ssslnieckooo
26. jan 2013

Nejdem sa tu vyjadrovať k negatívnym príspevkom, lebo to by bolo na dlhšie, najprv začnem vlastnými skúsenosťami. Rodila som teraz 20. januára nášho prvého chlapčeka. Pôrod som mala vyvolávaný, keďže sme dlho prenášali. Napriek tomu, bol malý za 9 hodín na svete. Týmto sa chcem veľmi srdečne poďakovať v prvom rade mojej perfektnej gynekologičke MUDr. ČIgašovej, za jej starostlivosť počas celého tehotenstva, ďalej úžasnému pôrodníkovi MUDr. Kollárovi, vďaka ktorému sa môj pôrod nestal traumatizujúcim zážitkom a porodiila som bez strihania a natrhnutia hrádze!!! A to malý vážil 3650 gramov. Veľká vďaka patrí ďalej sestričkám čo mi boli pri pôrode, vyhoveli každému môjmu želaniu, robili pre mňa čo sa dalo, čím mi pôrod značne uľahčili. Toľko čo sa týka pôrodu. Keďže som strávila normálnych plných 5 dní na šestonedelí a samo som mala malého pri sebe, tak som potrebovala aj pomoc pri rozbiehajúcom sa kojení, čo pre mňa nebolo ľahké a obdivujem sestričky, že mali so mnou svätú trpezlivosť. V každej jednej službe mi každá jedna pomáhala s prikladaním malého a nebola to minútová záležitosť. Občas pri mne strávili aj po hodine a ani na jednej som nebadala kúsok nervozity, alebo neochoty pomáhať mi. Taktiež sestričky zo šestonedelia, ani raz som nemusela sama za nimi po niečo zájsť, stále sa chodili vypytovať, či niečo nepotrebujem. V závere teda nemôžem povedať jedno krivé slovo na našu pôrodnicu, ani na personál, skôr môžem povedať kritiku na stranu niektorých mamičiek. Za tých 5 dní si to človek povšíma a uvedomí si odkiaľ potom ide neoprávnená kritika. Človek ide po chodbe, alebo do jedálne, slušne sa pozdraví a usmeje a na mňa kukajú ako na debila. Ani bú, ani bé. Slová prosím, ďakujem som žiaľ takmer vôbec nepočula, za to ja som mala stále pocit, že mám za čo ďakovať. Z toho ohovárania ako im nič nebolo dobré mi samej nebolo dobre. Toľko kritiky snáď na všetko čo sa dalo, sa nedalo len tak prepočuť. Vďaka takýmto maminkám sa nedivím, že sem potom niekto niečo napíše, čo totálne zdehonestuje personál pôrodnice. Tak ale každý sa zrejme prejavuje ako vie... Úcta ako lekárom, tak sestričkám, dokonca aj sanitárkam im patrí, lebo si svoju robotu fakt robia na 100% a to hovorím z vlastnej skúsenosti a komu sa nepáči, nech si milostivé rodia doma, alebo si zaplatia za pôrody v súkromných zariadeniach, alebo v zahraničí, kde ich vyšupnú na druhý deň domov a ani si nepípnu a ešte si za to zaplatia. Kdežto u nás sa poskytne rovnaká starostlivosť o človeka čo pracuje a poctivo si platí odvody, aj o takého, čo pre štát palcom nepohol. Toľko na stranu niektorých maminiek. Česť výnimkám. Každopádne je to vždy o oboch stranách a pokiaľ sa neviem správať ja, nech potom nečaká nik, že sa ku mne bude niekto správať inak. Všetkým uvažujúcim rodičkám našu pôrodnicu len odporúčam.

espritka2
26. jan 2013

@ssslnieckooo ja som tiež rodila v ružomberskej pôrodnici. Doktori a sestričky šestonedelia úplne super, nemôžem nič zlé povedať. A tie zazerajúce mamičky bez štipky slušnosti to som si tiež zažila a jasné,že im nič nebolo dobré,ale čo sa týka sestričiek z novorodeneckého tak to bohužial mne neboli ochotné pomôcť s dojčením ani v noci ani cez deň jedine ma osočovali,že malého neprikladám. Len jedna jediná sestrička sa mi snažila pomôcť no bohužial za tých 6dní čo sme tam boli mala službu 3 krát a to nestačilo aby sme sa dokázali plne dojčiť. Sklamali ma,že môjmu synovi dávali cumel a fľašu čím znemôžnili akú koľvek šancu už tak problémového dojčenia. Ale inak som spokojná a pri druhom by som tam išla opať ,ale už bohatšia o vlastné skúsenosti s dojčením.

gaby21
26. jan 2013

@ssslnieckooo Ja stopercentne suhlasim s tvojim prispevkom , mam rovnaku skusenost a lepsie by som to nenapisala 😝
@espritka2 No mna velmi zarazilo, ze tvoje babatko dokrmovali flasou, ja som v RK rodila dva krat a dva krat som si stopercentne ista, ze boli obaja dokrmovany striekackou, vlastne vsetky babatka co tam boli, dokonca som bola na izbe s dievcinou, ktora nemohla so zdravotnych dovodov dojcit a mali vobec problem pre nu zohnat flasku na krmenie pre babatko, musela si doniest vlastnu 😝 A o cumloch neviem, ale vzdy ked som bola dnuka, kde boli babatka, kedze svoje som nemohla mat pri sebe lebo som bola po cisarskom, tak ani jedno nemalo v pusinke cumlik, tak neviem zeby sa to vsetko tak velmi zmenilo? 🤐

espritka2
26. jan 2013

@gaby21 mne ked ho doniesla sestrička po vyšetrení predo mnou do neho naliala z flaše 60ml z čoho som ostala totálne mimo. A ked som išla po neho na k nim ked ho opalovali na slniečku tak mal v puse cumlík. Ja mám staršie bábo. Takže teraz tomu už vôbec nechápem. ☹ Bolo by to tam fakt na jednotku keby som tam toto nezažila.

gaby21
26. jan 2013

@espritka2 JAAAJ, tak normalne som ostala sklamana, ved na takychto veciach si ruzomberska porodnica tak velmi zakladala, ak tam niekedy pojdem rodit tretie urcite si dam na toto pozor, budem sa vopred informovat. Prosim ta kolko rockov ma tvoje dietatko, len pre info ze kedy to asi bolo 😒

espritka2
26. jan 2013

@gaby21 A vieš aká sklamaná som bola ja? Nedojčili sme sa vôbec, malý odmietal prsník bolo to strašné ☹ do dnes si to vyčítam,že som zlyhala. Ale pôrodnica nám v tomto dosť poškodila bohužial. A ešte pri odchode sa ma sestrička z novorodeneckého opýtala kde mám cumlík pri odchode ked mi ho obliekala. Ja by som tam šla ešte určite rodiť,ale malého by som z oka nespustila. Malý má 10mesiacov a 3týždne

gaby21
26. jan 2013

@espritka2 Takze iba nedavno, no to mi je luto, ale pri druhom uz budes mudrejsia, urcite sa ti podari bez problemov nabehnut na dojcenie.

espritka2
26. jan 2013

@gaby21 No verím tomu, prvé dva mesiace sme sa nedojčili vôbec až kým mi neporadili skúsi poradkynu pri dojčení , ktorá nás doslova rozdojčila a dojčíme sa ešte stále 🙂 len bohužial s liekmi lebo tá laktácia predsa len ked sa nerozbehla hned. Ale aj tak ma to do dnes veľmi trápi ☹ ten začiatok

zirka
26. jan 2013

hm, mna v podstate v porodnici priamo motivovali......vyhlasenim sestricky, ze dcerka im na novorodeneckom vypila na treti den po porode skoro 80 ml mlieka :( mala som vynikajucu spolubyvajucu 🙂 , ktora mi pomohla s rozbehnutim laktacie a porodnicu sme opustali s porodnou vahou :D
na druhej strane, kamaratka mlieko mala, ale ani prve ani druhe dieta nechcelo sat a tak odsavala :D stale ju obdivujem, ze to nevzdala

laylalu
26. jan 2013

ahojte, ja som rodila v rk v septembri 2012. do porodnice som prisla o 2rano v nedelu. moje skusenosti su asi take ze sestricky boli hrozne vobec mi nepomohli, ked som mala brutal bolesti povedala mi aby som si hopkala na lopte alebo sa isla osprchovat. nad ranom si menili sluzby tak sa velmi o mna nezaujimali. medzitym prisli rodit este 2 mamicky. kedze uz boli druhorodicky dali im prednost a ja som prisla na rad az o 8 rano ked oni boli odrodene 🙂 pocas najsilnejsich kontrakcii ked ma prisli sestricky skontrolovat ako postupujem sa zacali predo mnou hadat! hovorili mi aby som rychlo tlacila lebo pan doktor bude nahnevany..atd..pristup ako ku malemu decku..ked mi neslo tlacit sa rozculovali! fakt hroza. uz som sa len modlila aby som to mala za sebou. ked to prevzal doktor uz to bolo lepsie a islo to ani neviem ako 🙂 ked som videla maleho vsetky bolesti odisli prec a bol to ten najkrajsi pocit. doktori su tam profesionali to treba uznat! a na sestonedeli to bolo celkom v poho..zalezi ktora sestricka mala sluzbu.
drzim vsetkym buducim mamickam palce a nebojte sa porodu ani bolesti - ked vam polozia dietatko na hrud na vsetko zabudnete-verte mi 🙂

katarinakk
27. jan 2013

Milá laylalu neviem ako môže sestrička pomôcť rodičke s bolesťami! Nedá sa ich vziať na seba, ani ich nejako utlmiť. My nemáme kompetencie svojvoľne rodičke niečo podať od bolesti, môžeme akurát ponúknuť loptu, teplú sprchu. Ak ste niečo čítali o pôrode, tak viete, že pôrodná bolesť sa popisuje ako jedna z najsilnejších bolestí vôbec, nedá sa ovplyvniť ani zastaviť. Prosím nehovorte také veci, že sa o Vás nikto nezaujímal! Keď sa menia služby musí setra referovať o každej pacientke! Nešlo o to, že sestry dali niekomu prednosť pred Vami, ale o to, že možno prišli s pokročilejším pôrodným nálezom. Keby ste boli Vy otvorená viac ako oni, určite by nechceli porodiť skôr ich. Nemyslíte? A k tomu tlačeniu: keď je pôrod v takej fáze, že treba dieťa vytlačiť musí sa každá žena snažiť v prvom rade sama, lebo to je jej dieťa, jej musí záležať na tom aby sa narodilo zdravé. Jasné, že sa lekár hnevá, keď sa netlačí tak ako treba. Vtedy môže dôjsť k poškodeniu dieťaťa v súvislosti s nedostatkom kyslíka. Keď sa niečo stane je vždy na vine kto? No samozrejme personál. Milá laylalu lekár prevezme pôrod len vtedy, keď sa ide tlačiť - teda rodiť. Prvú dobu s Vami ženami absolvuje len sestra, alebo Váš partner, ona vie či ho už treba volať, alebo nie. Ešte nikdy nestrávil lekár s rodičkami niekoľkokrát aj 12 hodín ako my, aj my sme len ľudia, skúste si to s nami vymeniť a potom súdiť! A čo sa týka kojenia moja dcéra bola prikrmovaná 7 celých dní po pôrode, nemala som mlieko, a bola som vďačná za každý ml mlieka od novorodencov. Cumel mala skoro do 2 rokov a nič jej nechýba! Laktácia je hlavne o psychike a vôli chcieť kojiť. Ja si myslím, že väčšie riziko aspirácie je určte pri podávaní mlieka lyžičkou, alebo striekačkou ako z fľaše, ktorá je prispôsobená tvaru bradavky, no ale to je vec každého. Ak mal niekto pocit, že jej do dieťaťa naliala sestra 60 ml mlieka, mala ju upozorniť, že to nechce, určite jej to nedala na silu. Na jednej strane vadí rodičkám cumel, dokrmovanie z fľaše,lebo to podľa nich nie je fyziologické. Na druhej strane sa dožadujú EDA. Zmiernenie bolesti pri pôrode je fyziológia? To áno, lebo sa to týka žien. Tak študujte všetky nespokojné mamičky, pôrodných asistentiek je ako šafránu, máte veľa možností a naučte nás, ktoré sme neschopné - podľa Vás- ako sa to všetko má správne robiť.

ssslnieckooo
27. jan 2013

Inak ak sa ešte môžem vyjadriť ku pôrodu, ja ako som spomínala mala som ho vyvolávaný čo sa vraj hovorí, že je bolestivejší. Kontrakcie boli fakt silné, horšiu bolesť si predstaviť nedokážem a v tých najhorších posledných kontrakciách by som bola najradšej vyskočila z okna a zapovedala sa, že nikdy viac druhé dieťa nechcem. No keď som konečne pocítila tak dlho očakávaný tlak do konečníka - bolo mi povedané, že vtedy je pôrod na spadnutie a keď ten tlak pocítim, ide sa rodiť - tak som bola neskutočne šťastná, že sa ide tlačiť a tie hrozné bolesti pominú. V tej chvíli aj keď vyčerpaná od bolesti som v sebe našla neskutočne veľa sily, myslela som len na to, aby som malého rýchlo vytlačila nielen kvôli sebe, aby sa mne uľavilo, ale hlavne aby som si nepoškodila zlým tlačením malého a podarilo sa. Na tri kontrakcie bol maličký von a ja som bola hrdá, že sme to takto zvládli a že on je v poriadku. Tak dosť dobre sama nechápem, čo je taký problém s tlačením. Pre mňa to bola najkrajšia a najľahšia časť pôrodu. Je to všetko o tom či žena chce a či pozerá viac na seba alebo na svoje dieťatko. Mne šlo viac o malého a vďaka tomu som na seba hrdá. A k tomu kojeniu. Kým sa mne rozbehlo kojenie, trvalo to dva dni a bola som neskutočne šťastná, keď mi malého dokŕmili, že nebol hladný. Teraz kojíme krásne a keď treba, dokŕmim z fľaše a s prisávaním sa mi problém nevyskytol aj keď pije z fľaše a dávam mu na upokojenie občas cumlík. Je to opäť podľa mňa všetko o psychike a o chcení či nechcení. Ja nečítam žiadne super odborné články kde sa buď všetko povoľuje, alebo všetko zakazuje. Naučila som sa veriť svojim materinským inštinktom a myslím, že je to tak najlepšie.

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinakk
28. jan 2013

Môžem Vám zodpovedne povedať, že naša pôrodnica uplatňuje zásady BFHI, deti dokrmujú len striekačkou, alebo lyžičkou. Chcem sa len opýtať, čo majú dať deťom, keď ešte žena nemá mlieko, chudne a dehydratuje sa? A čo myslíte pod pomôckami pri dojčení- klobúčik, či odsávačku mlieka? Ako nadojčíte dieťa pri vpáčených bradavkách, keď sa nemá na čo prisať? Väčšina žien keď príde večer donesie dieťa na novorod. oddelenie lebo si chce oddýchnuť, pospať. Každá to pritom musí podpísať do dokumentácie, že chce dieťa noc na novorod. Vtedy netreba dodržiavatť zásady BHF! Aj matky s pôrodným plánom, v ktorom chcú a nechcú kadečo sú nakoniec radi ak to dieťa niečo zje, a matka si môže chvíľu pospať - a to vtedy keď jej dieťa niekto z novorod. odd. zoberie. Nechajte si novorodenca pri sebe hneď od pôrodu a približne 1-2 dni mu nič nedajte jesť, lebo nemáte mlieko. No neviem ako by to skončilo...vyčerpaním rodičky, a dieťati ani nehovorím. Viete všetci tu rozprávajú o nejakých zásadách, ale keď si nevedia rady s novorod. idú si po mlieko na odd. Prečo? Už netreba dodržiavať zásady?

lianka2
28. jan 2013

@espritka2
@katarinakk no ja som na vlastne oči videla, ako moju malú krmili tiež z flasky, pričom mne tvrdili, že jej dávajú striekackou. A stalo sa mi aj, že moje mlieko, čo bolo v chladničke, dali niekomu inému, prave národným dvojickam a mojej dali umelé. Tiež sa mi to nezdalo fér, nakoľko moja mala bola tiež v inkubatore. A na mna pozerali ako na blbca, že sa mi mala nechce prisat , každá sestricka mi ukazovala iné polohy kojenia, lebo to som vraj kojila zle. Pritom tu polohu mi ukázala predtým jej kolegyňa. Dopadli sme tak, že som kojila dokopy tri týždne, nakoľko mala nevedela sat, kedže jej dávali fľašu a ja som z tých nervov o mlieko prišla. Na lekárov nemôžem povedať krive slovo, ale toto má odrazilo.

iwky
28. jan 2013

Rozprúdili sa tu dosť kritické ozvy ... nerada by som bola, ak by ste si aj niektoré moje príspevky vysvetlili ako negatívne hodnotenie personálu. ja som mala pri pôrode Dr. Žifčákovú a je svojská, to je pravda... ale čo sa týka toho, ako sa ku mne správala počas pôrodu, nemôžem povedať nič zlé. nástrih odďaľovala ako sa len dalo, za čo som vďačná a môjho partnera tiež rešpektovala. To či vyhodila nejakého otecka zo sály som tvrdila ja, ale mám to z druhej ruky a neviem Vám milé mamičky povedať ČI a prečo to urobila... možno bol naozaj nejaký roztrasený a urobil by na sále viac škody ako osohu. Ja som tiež nebola ukážková rodička a mala som so sebou pri tlačení problémy, lebo som malú dlho vytlačiť nemohla, ale asistentka mi veľmi pomáhala. Ja osobne som bola spokojná aj s personálom na šestonedelí aj na novorodeneckom... keby som spokojná nebola, nejde do RK pôrodnice rodiť druhý krát.... a môžem povedať aj to, že moju malú nikdy nedokrmovali fľašou, len cez striekačku a nosili mi ju na kojenie pokiaľ musela byť na novorodeneckom oddelení na pozorovaní.

iwky
28. jan 2013

A čo sa týka toho že sestričky nepomáhajú mamičke pri kontrakciách ... no poviem Vám baby, ja si neviem predstaviť ako by mi mohol personál od tých bolestí uľaviť ..... ja keď som mala už tie najsilnejšie kontrakcie tak som si tam sama skákala na lopte, ale vždy sa ma chodili pýtať ako sa cítim, či mi nie je zle... a vysvetľovali mi, že keď už budem cítiť tlaky mám povedať....

ladydia
29. jan 2013

mila @laylalu porod je predovsetkym o tebe a o tvojom dietatku, ziadna sestricka ani keby velmi chcela ti pomoct nemoze, bolesti si kazda zena musi odtrpiet sama...ked som bola prvýkrat na sale tiez som nevedela co a ako...no musis hlavne verit ze raz to prist musi a pri najsilnejsich kontrakciach uz vies ze sa blizi koniec...ked som rodila druhykrat bola som na sale este s jednou rodickou,(bola tam od 7 rana a vecer o 20:00 jej robili sekciu) sestricky nas pravidelne kontrolovali, pytali sa nas ako sa citime, ci nieco nepotrebujeme, ked uzboli bolesti najsilnejsie pripravili lozko a zavolali lekara, boli SKVELE!!! Ak potrebujes aby bol niekto pri tebe neustale tak si si mala zariadit dulu, alebo niekoho k porodu...ja som bola rada, ze som mohla vyuzit sprchu a loptu a ze som sa na to mohla sustredit sama! ... pre buducnost budes aj ty mudrejsia...

zlatanka
29. jan 2013

@katarinakk Ospravedlnujem sa asi som bez rozmyslania reagovala ja som napisala len to co som pocula.je pravda ze to tak nemuselo byt ale v tej chvili ked mi to rozpravala tak by jej uverila asi kazda...ja som este nemala skusensti s Ruzomberskou nemocnicou.v marci mame termin a som rozhodnuta ist do RK len som stale pocuvala zle veci na doktorky.pekny den

laylalu
30. jan 2013

dakujem vsetkym co reagovali na moj prispevok a chcela by som len k tomu dodat-ocakavala som ze sestricky budu mile, empatickejsie a usmev by tiez nezaskodil 🙂 (viem ze vsetky nie su take a preto pisem iba o tych ktore tam boli so mnou) viem aj to ze kazda zena si bolestou musi prejst sama a pretrpiet to ale sestricky svojim spravanim tomu mozu napomoct alebo nie.. preco nik nereagoval na to ze sa predo mnou zacali hadat? myslite ze to v tych bolestiach a vycerpanosti clovek dobre znasa? viem ze kazdy sme iba clovek ale myslim ze taketo spravanie na salu nepatri! ja som sa v svojom prispevku nestazovala - len som napisala moju skusenost s touto porodnicou. kebyze rodim nabuduce a som na slovensku urcite by som sla rodit tam - pretoze ako som povedala doktori su tam su tam super!profesionali! 🙂

espritka2
30. jan 2013

@lianka2 Tak možno sa nás naozaj nájde viac, ktorým dieťatko dokrmovali flašou,ale je dôležité si uvedomiť,že aj po zlom začiatku s dojčením, mamina, ktorá chce dojčiť, dojčiť aj bude. My sme sa pár týždnou krmili cievkou po prste ako nácvik sania z prsníka a potom ked sme prekonali neprisávanie teda ked malý už bol ochotný sať z prsníka tak sme sa dokrmovali rovno cievkou po prsníku. Trvalo to 4mesiace. boli to nervy, raz to šlo,raz nie, netieklo mu to, nedalo sa mu to dostať do pusinky, už bol nervozny, treba držať fľasu aj dieťa a ešte mu aj dať cievky do pusinky. Takže je to katastrofa. ALE všetko sa to dá zvládnuť. Mne to za ti útrapy stálo.
@laylalu A ešte čo sa týka tej pomoci pri kontrakciách tak ja som mala to šťastie,že pri mne boli počas celej doby dve super baby,ktoré tam boli na praxi. Nepohli sa odo mňa, podporovali ma, celuuuuu dobu mi masírovali chrbát a dokonca ked bolo najhoršie držali ma za ruku. Ak budete mať túto možnosť určite chcite mať aspoň jednu pri sebe. Im sa minie prax a vám to nesmierne pomôže. Asistentky pri pôrode majú aj inú prácu a tá moja pani Kukučková tuším bola ku mne milá a dobre sa o mna tak isto starala. A ked som aj napísala,že so sestričkami na novorodeneckom to je horšie tak asi si tiež musím uvedomiť,že mali veľa práce. Boli tam v kuse pôrody a pod. a keby mi malého nedokrmia tak možno by to skončilo horšie ako "len" nálezom na obličkách. A určite by som tam šla opať rodiť 🙂
@zlatanka ak môžem poradiť, tak určite treba zahodiť všetok strach a ísť do toho pozitívne naladená, želám veľa šťastia

trgypadl
31. jan 2013

mila laylalu mam jednu otazku,: preco sa sestry na sale zacali pred tebou hadať?co bolo dovodom?

laylalu
31. jan 2013

@trgypadl dovodom bolo ze jednu z nich doktor na nieco upovedomil a nieco jej povedal..ja ani presne neviem lebo som uz fakt bola vycerpana a ledva vnimala co sa deje okolo..ked doktor odo mna odisiel ta sa zacala stazovat ze da vypoved ze uz ma toho dost atd..druha sa len otocila a povedala ze si ide urobit caj lebo ze ja nechcem tlacit..to si pamatam bo som bola brutal smadna a prosila ju o pohar vody-povedala mi ze teraz mam rodit a nie pit..

a vsetkym buducim mamickam radim ohladom kojenia si pozret pred tym na nete dake info a mne najviac pomohla taka knizka o kojeni co bola na izbe-bola polozena pod papiermi na stole(neviem ci to maju v kazdej izbe). som ju objavila len nahodou. ale boli tam super informacie aj obrazky ako drzat dieta a ako ho spravne prisat..skuste sa na nu popytat alebo ju pohladat ked tam budete 🙂 pocas pobytu v nemocnici som aj ja prikrmovala striekackou a neskor som si dala doniest flasku - a ziadny problem sme nemali..dokonca moj maly v 3.mesiaci zacal flasku z nicoho nic odmietat a teraz ho plne kojim bez problemov. pocuvajte svoj instinkt a najma svoje dietatko lebo kazde je ine 🙂

marley7
4. feb 2013

Nemáte skúsenosti s Mudr. Karolom Javorkom gynek.?! Uvažujem, že k nemu prestúpim. Neviete či býva aj pri pôrodoch?!

marley7
4. feb 2013

Nevite ako je to s pichnutím epidurálky v ružomberskej nemocnici, či nie je s tým problém?!

zlatanka
4. feb 2013

@marley7 ahoj ja som u javorku.je fajn 🙂 je aj porodnik ale malo kedy na neho natrafis kedze sa nedá zazmluvnit a cely tyzden pracuje vo svojej ordinácii tak len ak v noci 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre