Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

micikatka
27. feb 2012

baby mali ste pri porode v rk nejakeho dohodnuteho porodnika?

ivirk
11. mar 2012

@micikatka ano mala som Dr. Čigášovú a prišla o polnoci z domu, bola som veľmi spokojná 🙂 a bola veľmi ochotná

ivirk
11. mar 2012

Ahojte, chcem ponuknut Ruzombercankam - nemam kde skladovat vecicky po malom, ma sice iba 4 mesiace, ale mam uz kopu veci co neoblecie. Ak by niekto mal zaujem alebo by ste o niekom vedeli, velmi rada pomerne dost vela veci venujem a z tych co su uplne nove co sme ani netihli obliect velmmi lacno predam. Venujem aj dva baliky plienok, nam su uz male a niekomu sa isto zidu, ja to nemam kam dat a viem ze tu je na to aj bazar, ale zatial zial nemam cas vecicky nafotit a dat sem ani behat s balickami na postu, no a kym to pride veci zas pribudne. Staci ma kontaktovat cez IP,velmi rada pomozem a pomozete tym aj mne. Ja momentalne zial ziadnu tehotnu nepoznam :D Samozrejme by islo o osobny odber, dakujem ahojte

dinda86
12. mar 2012

Ak nemáte komu venovať malé plienky alebo vecičky, na novorodeneckom radi uvítame. Aj materské centrum nám robilo zbierku-plienočky bavlnené, jednorázové, čiapočky, deky a podobne :D U nás to využijeme vo veľkom 🙂

juliam
12. mar 2012

@dinda86 určite niečo pošlem. 🙂

ivirk
24. apr 2012

@danbian musím síce neskoro reagovať, ale musím, úplne súhlasím :D

gaby21
21. máj 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, kedze nie som z Rk, ale budem tam rodit, potrebujem si spravit predoperacne vysetrenia na cisarsky, na internom a anesteziologickom oddeleni, no a moja otazka znie, je to v tej istej budove ako porodnica, alebo niekde inde? alebo je v rk aj ina nemocnica, v ktorej su taketo oddelenia? alebo, kto uz toto absolvoval mozte mi napisat kde presne sa tieto oddelenia nachadzju? Dakujem 😎

mishusha
21. máj 2012

@gaby21 ahoj, kludne si mozes spravit predoperacne aj v LM... ale tu v RK to nie je v tej istej budove, kde je porodnica... je to o hodny kus dalej - vo vojenskej nemocnici, interne je inde a dokonca aj anesteziologia je inde, i ked nie daleko od interneho. ale poradim ti, urobi si ich v LM a mas vystaraaaano 🙂

gaby21
22. máj 2012

@mishusha Dakujem pekne za radu 😉

mita9
22. máj 2012

@dinda86 ahoj prosim ta zabezpecujete aj bezlepkovu stravu? ale aby to naozaj bolo 100% bezlepkove, lebo mam bohuzial aj skusenosti z nemocnine, ze povedia ze je to bezlepkove a samozrejme nebolo.

dufka31
22. máj 2012

ahojte baby viete mi povedat tie co idete do RK nemocnice aky je tam momentalne stav? Plno ci prazdno? 🙂

gaby21
23. máj 2012

@dufka31 Neviem, ci ti pomozem, ale ked som bola minuly piatok na pasoch, tak som sa pytala, ze ako to vyzera s rodenim, takze momentalne prazdno, jeden porod na den, co je malinko, no ale to sa uz mohlo zmenit 😎

dinda86
23. máj 2012

@mita9 ahoj je tu aj bezlepkova strava a snazia sa to tak aj varit, no niesom si ista ci to bude uuplne stale ja som skor na stravu babtiek 🙂) ale bezlepkovu isto sestricky objednavajú :o)

dinda86
23. máj 2012

@gaby21 Mame tak akurat, asi tak polovica oddelenia je obsadena 🙂

ladydia
26. máj 2012

Ja som rodila v RK v juli 2012...rodil ma dr. Hruska a aj ked som na neho nepocula vela dobrych slov-moj porod zvladol genialne...mala som velke bolesti a nevladala som, no personal ma povzbudzoval a pomahal ako sa dalo, narodil sa mi krasny zdravy chlapcek-dakujem sestricke Dianke za info o nom 🙂 kedze bol v noci v inkubatore...teraz mi vychadza termin cca o mesiac a urcite by som porodnicu nemenila...sestricky z novorodeneckeho boli skvele...na co som sa pytala-bolo mi povedane, kedze ako prvorodicka som mala vela nejasností 😉
Verím že druhy porod prebehne hladko a bez komplikacii, tiez by som chcela vyskusat epi, kedze najviac mam obavy z bolesti a opatovneho vycerpania, ale verím že personal a lekar budu rovnako skvely ako boli aj pred 2 rokmi 🙂

gaby21
29. máj 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci nahodou niekto nevie, do kolkej sa treba hlasit na prijem na hospitalizaciu? Zajtra mam nastupit, kedze bude desiaty den od vyrataneho datumu porodu, mate s tym niektora skusenost, ako to vsetko prebieha? no priblizne si to viem predstavit, ale ak niektora osobne zazila, budem rada ked sa podeli o skusenost 😝

mimac
14. júl 2012

pre ladydia - PEDA ti v ružomberku len ťažko pichnú,to budeš mať sakra šťastie ak sa ti to podari, ARO je inde ako gyn.-porodnicke oddelenie a k spontánnemu pôrodu neradi anesteziologovia chodia a obzvlášť ak budú na sále v ÚVN tak ani neprídu...daj vedieť ak sa ti to podarí,ja idem do MT kôli tomu. pre gaby21- to ti mal gynekolog vysvetliť a myslím si,že by ťa mali už nechať v nemocnici aj keby si teraz večer prišla aby si nemala zelenú plodovú vodu...to už moc prenášaš

ladydia
19. júl 2012

@mimac no, mala si pravdu-s tou epi je to zlozite, ja som ju chcela len v pripade vyvolavaneho porodu, ale ano-treba si ju vopred dohodnut, kedze sa mi porod spustil sam rodila som bez...

ladydia
19. júl 2012

opat pridavam pozitivnu skusenost z porodu v nemocnici v RK...dakujem por. asistentkeke Evke za povzbudenia a podporu pocas porodu, za super atmosferu a p.dr. Kolarovi za nezabudnutelny okamih ked mi ukazal malu hned po porode este s pupocnikom...to som pri prvom dietati nezazila...bol to nadherny okamih...sestricky z novorodeneckeho boli mile a ochotne...nemam ziadne negatívne zazitky

mimac
19. júl 2012

@ladydia aha , a ja ,že si chcela stoj čo stoj epidurálku..ono by nebol problém,že si to nestihneš dopredu zaplatiť,vybaviť, to je najmenší problém,ale to že na 100% ti ju nepichnú, keďže anesteziológovia sú inde od pôrodnice a ak aj na sále pri operáciách neboli by prišli k tebe, nieže by nechceli,ale nemôžu odísť od jedného pacienta k druhému..

ladydia
20. júl 2012

@mimac jasne, chapem

vejula
21. sep 2012

Ahojte. Som sice zo Za, ale rozmyšlam nad pôrodnicou v Ružomberku, kedže som po cisarskom reze, a počula som, že v Ružomberku su celkom zhovievaví rodiť prirodzene po cisarskom, kedže v Žiline velmi radi režu...
Nie ste tu niektora taka ktora v Ružomberku rodila prirodzene po sekcii? Ďakujem.

jajka78
21. sep 2012

baby, prosim Vas, chodia dajake spoje z vlak.stanice do nemocnice vojenskej-neurochirurgia, a kolko asi trva cesta? dakujem

jajka222
21. sep 2012

Ahojky, cesta pešo trvá okolo 15-20 minút, ináč chodieva priamo spred žel. stanice MHD-čka (číslo busu 2 a 4). Vystúpiť sa dá na 2. alebo tretej zastávke (Ružomberok-Roveň-nemocnica, alebo Ružomberok-Roveň-Poľná ul.)

jajka78
21. sep 2012

@jajka222 dakujem a ktora je blizsie? idem s mamou tak kvoli nej 🙂

jajka78
21. sep 2012

@jajka222 a este ci chodia castejsie, v akych intervaloch? listok u autobusara sa da kupit? dakujem este raz

zuzimao
21. sep 2012

@jajka78 Ahoj, lístok kúpiš priamo v autobuse. Cena obyčajného je u nás 0,55e. A prípoje z vlaku si môžeš kuk tu: http://cp.atlas.sk/ruzomberok/spojenie/

jajka222
21. sep 2012

z tej tretej sa to zdá byť o kúštik bližšie, zo zastávky sa prechádza cez koľajnicu popri Olympii (bar) a vyjdeš na parkovisku pred hlavnou vrátnicou nemocnice 🙂

ladydia
28. sep 2012

@vejula ahoj, ja ked som bola v porodnici tak boli so mnou na tehotenskej izbe dve zeny po sekcii a druhy porod mali prirodzeny a obe si velmi chvalili 🙂

vejula
28. sep 2012

@ladydia jeeej velmi pekne dakujem za odpoved moc si ma potešila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre