Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

ivettka74
23. sep 2011

@juliam Ale to nieeeeee....naozaj nepotrebujem nadstandard, akurat ma trochu zaskocila ta epi a niektore reakcie ktore som pocula...Ale naozaj vlastnu skusenost nemam, takze netusim..Mozno budem aj ja spokojna...Prave preto som chcela nazor od zien tu na MK. A uprimne som rada ze su tu pozitivne ohlasy... Trochu ma to ukludnuje 🙂

katula77
23. sep 2011

ja som v rbk rodila vlani v zime, doktor kolar super, aj sestricky, na novorodeneckom uz horsie, ale uz som bola nervozna, bola som tam 8 dni koli zltacke maleho, ale na jar tam chcem ist znovu, tak uvidime, inac epi mi povedal mudr javorka ze je to zbytocne, aj tak zaberie az po porode a ja som mala po uz po dvoch hodinach od prichodu do porodnice, takze asi tak

juliam
23. sep 2011

@ivettka74 tak potom som zvedavá, keď už budeš mať po "pobyte", že ako sa ti páčilo 😉

damiankad
23. sep 2011

@ivettka74 S podávaním epi v rk pôrodnici problém nemajú, praxovala som tam vyše roka a boli k maminám maximálne ústretový. no a vlani v lete som tam rodila a nebol problém..síce ja bez epi...ale sestry,lekári aj primárka sú ok. a tie negatívne ohlasy v zmysle zlých sestier..nemôže si každý rozumieť s každým...ale inak ja som vychytala ku pôrodu asi najlepšiu dvojicu 😉 doktora Ondrejku a sestru Removčíkovú, doktor ma po pôrode prišiel kuk a priniesol mi obed ,pomohol mi z postele...zlatý úplne a sú tam dve sestry Julka a Katka...sú supišné..na nich sa môžeš obrátiť s akoukoľvek prosbou...prosto ja som bola spokojná..teda až na jednu vec..na doktorku Cigášovú, ktorá mi pozabudla vybrať 3 stehy, lebo to robila v behu....heh na sále rozbehnutý pôrod ja som čakala na prepustenie a ona vyberala stehy narýchlo... 😀 nič hrozné na druhý deň sestrička Katka vybrala a musím povedať že úplne bezbolestne..Nuž bolo nás tam vtedy hroznééééééé veľa aj 5 pôrodou denne 😀 🙂 😉

divosko
11. okt 2011

Ahojte baby z okolia RK....som sice z MT, ale co pocuvam, kolko porodov tu mame denne..ten chaos a pristup zvazujem nad porodnicou v RK alebo v ZA....myslite, ze by som to zvladla...dojst az do RK?🙂ked to na mna pride?

juliam
11. okt 2011

@divosko ahoj, no cesta z MT do RK trvá cca 40 minút. ale rátaj s tým, že na ceste môžu byť zápchy a pozerám, že termín máš v januári, takže môže byť ešte aj poľadovica - takže radšej nejakú tú hodinku rátaj. ak by ste vyštartovali hneď, ako to na teba príde, tak to podľa mňa stihnete. kontrakcie nie sú zo začiatku silné ani časté, tak to zvládneš. držím palce 😉

januska191
21. okt 2011

Chcem pogratulovat porodnici v ruzomberku, ze ziskali pekne 2. miesto v hodnoteni porodnic. Som stastna, ze som tu mohla rodit a dakujem vsetkym. Zasluzili ste si to.

bocjanka
21. okt 2011

@divosko ja som rodila 24 hodín s oxytocínom, takže by som zašla aj do Anglicka. U každého individuálne 😉

layla84
23. okt 2011

@divosko Ahojky ja som prvého syna odrodila za 4 a pol hodiny so všetkým. Proste som si večer okolo jedenástej ľahla spať a kým som zaspala, zacítila som prvú kontrakciu, ďalšie dve ma presvedčili, že je to tu (presne na termín), presne o polnoci sme vyrazili zo Zázrivej (čo je pánubohu za chrbtom a cesta poriadna divočina) - od RK 40km, necelá hodina cesty autom. Nám to trvalo dlhšie, lebo som mm hartovala, že má ísť pomaly na tom našom starom Favorite, šiel vari 50tkou celý čas, lebo bol november, na ceste možný ľad, aj jelene či srnky sme videli na ceste, takže pomaly sme šli. V každej dedine jedna kontrakcia, doslova každých 10 alebo 5 minút, pôrod to bol veľmi rýchly. V RK na sále ma len prijali, a po papierovačkách a klystíre som rovno rodila, o 4:10 bol malý vonku. Od prvej kontrakcie to bolo len 4 a pol hodiny. A stíhali sme s prehľadom. Netreba robiť paniku 🙂 Ono vždy je tam riziko nejakej dopravnej zápchy, nehody a pod... ☹

yuyka28
28. nov 2011

@ivettka74
@juliam
@mishusha
@lenka47 ahojte mamicky, ako je to v RK s podavanim Epiduralky? 24 hodin denne alebo je to casovo obmedzene?

lenka47
28. nov 2011

@yuyka28 neviem ja som epi nechcela...

ivettka74
28. nov 2011

@yuyka28 Ahoj, ja tiez neviem, nakoniec som si ju nedala, ale vraj nieje problem s podanim..takze asi kedykolvek...ale neviem..

enya80
29. nov 2011

@layla84 Layla, velmi sa mi pacili tvoje prispevky o tvojom druhom porode - svoje prve babo som porodila v Belgicku, prirodzeny porod ako som po tom tuzila v tzv. porodnom domceku, co bolo diametralne odlisne od vacsiny toho, co som sa uz na tomto fore docitala o tom ako sa rodi v nasich nemocniciach. Momentalne v SR, druhe babo "co by dup" (druha pol. januara), som sice z MT, ale moc tuho premyslam nad RK - myslis, ze by si mi mohla dat par info navyse o tom, ako presne si sformulovala svoje porodne priania a ci si to s niekym z RK pordnice konzultovala? Inak, napisala som ti aj interny odkaz, ovela dlhsi, tak ak budes mat chvilocku...vdaka 😉

layla84
29. nov 2011

@enya80 IP som ešte nečítala, ale už idem prečítať - určite odpíšem, keď budem mať čas, zatiaľ toľko, že nie je problém poslať môj pôr.plán - tam je všetko 🙂

mishusha
29. nov 2011

@yuyka28 ja som tiez epi nemala, rodila som spinalom, obidve, pri prvej dokonca akutne, podvecer, vtedy nebol tiez problem s podanim spinalu, myslim, ze nebudes mat ani s epi... 🙂

juliam
30. nov 2011

@yuyka28 ahoj, ani ja som nemala epi 😅 myslím, že najlepšie bude zatelefonovať priamo na pôrodnicu, ako je to riešené, to máš 100% info 😉

sympa1
1. dec 2011

@yuyka28 no neviem ako teraz ale pred 3 rokmy a tiez pred 7 to bolo rovnake. a to tak ze vsade kde som sa pytala na epi, ci mojho gynekologa ci v nemocnici neboli nejak nakloneny tomuto sposobu. furt boli reci typu ze treba si dopredu dohdnut anesteziologa ktory v konecnom dosledku nemusi byt ani v nemocncici ked budem rodit a bude mi to nanic...alebo ze mesiac pred porodom treba kvoli epi ist na vysetrenia nejake ci mi ju vobec mozu pichnut...a potom ze kontrakcie si musim odzit tak ci tak..to len v poslednej faze sa picha a podbne...proste odhovarali ma...tak som rodila obe deti bez a prvy porod bol dohodnuty s dr a druhy porod bol uplne bez akejkolvek dohody s nejakym lekarom..proste ten co mal sluzbu ma odrodil...a oba porody boli na perfketnej urovni...proste doktorov v nasej nemocnici ja len chvalim! 🙂

katkaag
1. jan 2012

Nooo..6teho januara bude teraz rok co som rodila v rbk porodnici...a doteraz som sa nedostala k tomu aby som vyjadrila moju spokojnost a vdaku celemu personalu...Pan doktor Kolar ktory ma odrodil suuuper....sestricky mile, ochotneee...na novorodeneckom uplne suprove sestricky....moja velka spokojnost, takze dalsi porod niekedy v buducnosti istotne len v rbk 😉

mariangela
1. jan 2012

Odkial si...chodia tam rodit aj ženy z dalšia ako z okolia...ja by som tiež tam išla rodiť, len je to 60 km...a bojim sa že to nestihneme....

evelin82
3. jan 2012

Ahojte baby mohli by ste aj mne pomôct pri rozhodovani ,mam problem lebo nechcem rodit v LM a pocula som same pozitiva co sa tyka tejto pôrodnice a nemate nahodou kontakt na danu nemocnicu lebo sa tam nemozem dovolat " Eva

martapa
3. jan 2012

@evelin82 Kontakt na vedúcu sestru gyn.pôr.kliniky
4382372,ktorá Vám ochotne poskytne informácie,o ktoré budete mať záujem

evelin82
3. jan 2012

dakujem a to je na pevnu linku?

tessini
6. jan 2012

dobryyy :' ja som z kezmarku a chcela by som sa opytat ci nevie nikto ze ci sa robi 3D ultrazvuj aj v RK u nas to stoji 60e tak hladam nieco lacnejsie...v rk mam priatela tak tam by to slo...dakujem

bzuco
7. jan 2012

@tessini
pokiaľ ja viem, tak tu 3D nie je....ale v Dolnom Kubíne a v Martine ano

iwky
25. jan 2012

Ahojte 🙂 Ja som rodila v RK pôrodnici v októbri 2011. S pôrodnicou som bola naozaj veľmi spokojná, odrodila ma dr. Žifčáková...všetko prebehlo super. Aj oddelenie šestonedelia bolo skvelé-veľmi milé a zlaté sestričky, strava dobrá. V sprche so mala tiež vždy súkromie.
Novorodenecké oddelenie už bolo niečo iné. Niektoré sestričky dokázali byť naozaj veľmi nepríjemné. Samozrejme nie všetky.
Ale išla by som tam rodiť znova.

usacek79
28. jan 2012

@layla84 ahoj, precitala som si tvoj porodny pribeh a je to nadhera 😵
ja som velmi prirodny clovek a najradsej by som jedneho dna rodila doma (zatial mi bol doma dopriaty len potrat, ale aj za ten dakujem- teda za to, ze sa rozbehol spontanne a odolala som tak kyretu, ktory mam zial tiez za sebou..)
citala a videla som vela dokumentov o prirodzenych porodoch a urcite pojdem jedneho dna do porodnice vyzbrojena porodnym planom a tak by som ta chcela velmi poprosit, ci mi mozes ten tvoj poslat - ak ta tu uz nahodou o rok nenajdem 😀 😉 vdaka

usacek79
28. jan 2012

@layla84 aha, a moj mail ti pisem do IP 😉

layla84
28. jan 2012

@usacek79 samozrejme, že pošlem

lenni2
2. feb 2012

Ahojte, aj ja mam na plane porodnicu v RK, tak hadam bude vsetko fajn 🙂 Potom hodim nejake info 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre