Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

juliam
14. jan 2013

@somsa to veru neviem. ale kamoška rodila pred 1 a pol rokom, dobehol na poslednú chvíľu, tak mal aj problém, jej to pichnúť. oni dosť dlho nejak čakajú.

iwky
17. jan 2013

@mita9
@zlatanka
@blonda123 baby ste sa tu bavili a Dr. Žifčákovej ... tak ja som som ležala už v pôrodnici deň pred tým ako som porodila a mala zrovna ona službu ... tiež som si povedala že ak ju vychytám ku pôrodu tak zo strachu pred ňou ani neporodím 😀 a odrodila ma ona ..... v podstate mi to bolo jedno, lebo prišla až keď som tlačila... ale poviem Vám, keby som tam nemala svojho chlapa tak by sa na mne vyvŕšila ako sa patrí ... tlačila som asi hodinu a už strácala nervy 😀 je to osoba, ktorá to berie doslova ako povinnosť, a keď ju niekto zobudí v noci... no uff, vtedy je veľmi zlá 🙂 snáď ju už treraz nebudem mať 😀

mita9
17. jan 2013

@iwky ja pojdem rodit do DK ak bude mat akurat sluzbu.... iii ked sa mi zda, ze mavaju sluzbu dvaja doktori, tak ci by sa nedalo dohodnut aby ma odrodil ten druhy 😀 😀 😀 ..taky kollar by mi vyhovoval 😝

iwky
17. jan 2013

@somsa ja keď som tam rodila pred rokom a pol, tak hovorili že na nadštandarde smrdí záchod... a ak ti môžem poradiť, ja by som nešla na samotku.... mne po pôrode veľmi pomohlo. že som na izbe mala spolubývajúcu. Bola som až 10 dní a vystriedali sa pri mne na izbe 2 baby, dokonca v mojom veku .. a bola to veľká úľava... čas mi rýchlo ubehol, a nemala som čas myslieť na to ako veľmi chcem byť doma 🙂

iwky
17. jan 2013

@mita9 ha ha... ja kohokoľvek beriem, len nie ju ani Hrušku 😀 a budem mať zase chlapa pri sebe, tak ak bude nadurdená, on sa ozve 😀

mita9
17. jan 2013

@iwky no na hrusku tiez som pocula negativa, ale za ten mesiac v nemocnici som ho este ani raz nevidela ....... moj chlap sa pri nej tiez ozve 😀 o tom nepochybujem, to aj ked sme boli na pohotovosti nechybalo vela a vyletel by na nu 😀

iwky
17. jan 2013

@mita9 ale sestrička u lunička mi vravela, že už zažila aj to, ako nejakého otecka vyšmarila od pôrodu 😀

iwky
17. jan 2013

@mita9 veď to, že Hruška je tam málo lebo má svoju ambulanciu, ale táto pani úžasná tam je stále ... aspoň za 10 dní čo som tam bola.. 🤐

mita9
17. jan 2013

@iwky haha no skusila by ho vysmarit od porodu a potom vysmarim ja ju 😀 😀 ....skoda ze lunicek strasne malicko chodi do nemocnice......

zlatanka
18. jan 2013

@iwky
@juliam ahojte pordate co to mam do tej porodnice zbalit a kolko tasiek? aj odsavacku? a ked budem mat jendu cestovku a este aj kabelku taku vacsiu a tam vodu,vreckovky,doklady telefon a td.tak to mozem?tie veci budem mat stale pri sebe?aby sa mi to tam niekde nestratilo 🙂

iwky
18. jan 2013

Ja mam zabalene: toaletak, kozmetiku (sprchac,na vlasy,na intimnu hygienu,telove mlieko,pasta,kefka,krem na tvar), osuska velka, uterak maly, uterak maly tmavy(kvoli krvacaniu aby som si nespinila osusku), 2 kosele na kojenie(prve tri dni mi davali nemocnicnu aby som si nespinila svoju), papuče, slapky do sprchypoporodne vlozke(2 balenia), 5ks jednorazovych nohaviciek, župan(mam taky tenucky), ponozky, potvrdenie o otcovstve kvoli priezvisku. Pre maleho: pampersky, vlhcene obrusky, teplomer, ciapocka tensia. Ostattne veci, ako nieco na citanie a vodu mi potom donesu. Aj keby mi nahodou pochybali vlozky tak mi potom este muž donesie. A na vrch tasky si zabal sprchac, a uterak....pred porodom (po klystire) sa budeš sprchovat. TO BY. MALO BYT.

iwky
18. jan 2013

@zlatanka a este samozrejme hreben a nejku gumicku do vlasov .... Vhodne su aj jednorazove podlozky proti zakrvacaniu postelnej bielizne, vacsinou to daju ale zazila som aj taku sestricku ktora tvrdila ze sme si mali doniest z domu. A inak veći v ktorych pojde krpaty domov mu balim do osobitnej tasky a to mi potom den pred odchodom donesie chlap. A inak beci sa ti nemaju kde stratit...oblecenie v ktorom si prišla vascsinou davaju đole do skladu a spises papier co tam mas, aby potom vedeli co si mas zobrat. A ostatne veci ti potom po prevezeni na sestonedelie donesu na izbu.

zlatanka
18. jan 2013

@iwky dakujem si zlata 🙂 a nemozem miesto toto zupana nejaky svetrik? a vlozky mam a tie vacsie z tesca a tie mensie z lekarne...takze tu kabelku mozem mat hej?nestrati sa to tam? 🙂 a este musim kupit ten rosalgin...boze ved to zachvilku uz ideme 🙂 ty uz aspon vies co ta caka 🙂 a na pasy uz chodis?

zlatanka
18. jan 2013

@iwky a este 🙂 co ides malemu zbalit na oblecenie ekd pojdete domkou? ja neviem co vsetko...a inak s vajickom alebo autosedckou pustia chlapov dnu ci ako to je?

iwky
18. jan 2013

@zlatanka nie, myslím že nestratí...v podstate nemá kde. Kým ti budú robiť príjem, klystír a tieto veci tak budeš mať tašku pri sebe a potom keď už pôjdeš na salú tak sestričky ti to niekde odložia 🙂 Telefón je asi jediná cenná vec, ktorú budeš mať pri sebe a ten si berieš na sálu aby si potom mohla zavolať otecka ku pôrodu- ak pôjde. a najlepšie by si mala keby tá náhrada za župan bola dlhá ... najlepší je taký tenučký župan. Niečo takéto http://www.kankan.sk/bazar/inzerat/bavlneny-zup... dokonca je tento aj lacný 🙂
A pre malého mám: body s dlhým rukávom, dupačky, svetrík, overal taký chlpatý (tenšia kombinéza), hrubšia čiapka. Vo vajičku ho zabalím do deky do autosedačky a na to mu dám ešte deku zrejme pre istotu aby ho neofúklo. A normálne pustia chlapa s autosedačkou dnu. A pred odchodom zanesieš oblečenie aj autosedačku ku sestrám na novorodenecké a oni ti ho tam oblečú aj dajú do vajíčka 🙂

zlatanka
21. jan 2013

@iwky a ked ma tam mm dovezie tak tam nemoze ostat pri mne?ci ho poslu domov a potom mu musim zavolat? 🙂 a kde je novorodenecke tam kde lezime spolu? 🙂

spachtosko5
21. jan 2013

@zlatanka novorodenecké je hned na tom istom poschodí , babatka dávajú tak na druhý deň k maminám na izbu 🙂 a môj manžel bol pri mne ked sa začal pôrod , až do konca , nikto nás neobmedzoval , a fakt odporúčam 🙂je to velká pomoc

zlatanka
21. jan 2013

@spachtosko5 dakujem 🙂 ale ak by som rodila viac hodin tak asi ho poslu aj domov ci?len dufam ze sa tam nebudem trapit 24hodin 🙂 asi je lepsie ist neskor do porodnice ze?nie hned na zaciatku

spachtosko5
21. jan 2013

no oni to robia tak že ked máš ešte prijatelné bolesti tak si na čakačke a tam nechodia s manželmi , až ked máš už kontrakcie a ideš rodiť, tak na sále je aj on

veronika426
21. jan 2013

@zirka ahoj, sekcia dopadla dobre. mala som sekciu o osmej ráno a malého mi ani neukázali,ani miery nepovedali,ani ci je v poriadku - absolutne nic, iba mama mi zavolala, ze ho videla,ze je v inkubatore, ze sa nchlipal plod. vody, ze ledva dýcha...ja som sa v momente na jiske rozplakala, ze ako to ze mi nikto nic nebol povedat, tak az o piatej! 😠 vecer prisla doktorka ma oboznámit co sa stalo...a z jisky davaj pekne po vlastných na izbu na vrchné poschodie z rozrezaným bruchom, pritom tam voziky majú, posledne kroky som uz takmer odpadla. nastastie bol maly v poriadku a mala som ho pri sebe tretí den po porode, ale ten zažitok z tej ochoty ma informovať to bol úžas 😲 držkam vam palce.

zirka
21. jan 2013

@veronika426 som rada, ze to nakoniec dobre dopadlo, aj ked ma mrzi pristup personalu 😖 i ked v nemocnici a s hormonmi clovek vsetko vidi cierno (vlastna skusenost)
BLAHOZELAM k babetku :D mna to este len caka

iwky
22. jan 2013

@zlatanka podľa toho v akom štádiu budeš mať pôrod. Ak zhodnotia, že je ešte ďaleko tak ho pošlú zrejme domov. Ja som toho svojho mohla zavolať až keď som mala silné kontrakcie a bola som dosť otvorená ... takže tam bol so mnou asi dve hodiny... ale bolo super, že mi ho tam nechali aj ďalšie dve hodiny po pôrode. Malá sa narodila s infekciou tak musela ísť na novorodenceké a on tam bol so mnou, kým ma ešte nechali na sále. Ale myslím že len preto, lebo tam nebola iná rodička a nemal komu zavadzať 😀

zlatanka
22. jan 2013

ja nechapem co sa to robi v tej porodnici pred 3dnami rodila moja kamaratka drobec bol zdravy vysledky ok a na druhy den zrazu mal infekciu...museli ho previest do martina...a este ked ju rodila ta stara doktorka tak jej vykricala ze je narkomanka alebo alkoholicka tak to uz bol naozaj vrchol!!!ako si moze nieco take dovolit povedat.... 😠

zuzimao
22. jan 2013

@zlatanka To myslíš vážne, že toto si dovolila doktorka? Páni. Asi by som to nenechala len tak. :(
Ja by som mala každú chvíľu rodiť, som smutná, že v nemocnici je karanténa a manžel nebude môcť byť pri pôrode. Ale ešte keby mi nejaká "pani", takto spríjemnila pôrod, tak sa asi zosypem. :(

zlatanka
22. jan 2013

@zuzimao ahoj no ze ta stara neviem ako sa vola...ved to ze tam musela byt sama keby tam mala priatela tak asi by si nedovolila..ja fakt uz po tomto rozmyslam ist do LM.a dokedy je karantena?tak drzim placeky ja mam este 40dni a tiez pojdem 🙂

zuzimao
22. jan 2013

@zlatanka Neviem dokedy je. Kamarátka v sobotu porodila, tak len preto viem, že kvôli chrípke ani návštevy nie sú dovolené. Už len dúfať, že keď to na mňa príde, bude mať niekto iný službu.

zlatanka
22. jan 2013

@zuzimao a pisala si si aj nejaky porodny plan? skoda ze sa neda zazmluvnit doktor

zuzana612
22. jan 2013

Ahojte, ked som otvorila MK tak mi padla do oci tato tema tak som trosku precitala. Ja sa mozem podelit tiez s cerstvymi skusenostami. Na porodnici som bola uz treti krat, pred dvoma mesiami to bola tretia sekcia. Neviem ci som mala stastie pri vsetkych porodoch, ale ja nemozem na cely personal povedat ani jedno zle slovo. Od lekarov, cez sestricky ci na Jiske, novorodeneckom alebo porodnici. Personal bol mily a ochotny, pomohli ked bolo treba. Sekcie som mala rano, pri prvych dvoch mi dieta ukazali hned kedze som mala spinalku a potom mi ho asi o tretej a siestej doniesli na prisatie na Jisku. Pri treto mi z nejakeho dovodu spinalka nezabrala a boli tam aj nejake komplikacie tak ma museli uspat. Tak vtedy som maleho ani nevidela a vlastne som ani nevedela co mame az kym som nezavolala manzelovi. Sa smial ze mi doktorka 3x povedala ze mame syna, ale kedze som bola mimo, tak som si to nepamatala 😀 Na druhy den mi tiez maleho nosili na Jisku na kojenie a na treti den som isla uz hore na porodnicu pekne po svojich. Ale to sa ma pytali ci ma maju odviest 🙂 Hned cestou som si zobrala maleho ku sebe a mala som ho tam uz stale, akurat na noc mi ho brali.

Takze moje skusenosti su len a len pozitivne 🙂

zuzimao
22. jan 2013

@zlatanka Nie, nepísala. Pretože kvôli istým zdravotným problémom mi ani môj doktor nevedel povedať, ako budem rodiť.
@zuzana612 Je super, že máš len dobré skúsenosti. Väčšinou počúvam len samé dobré referencie. To len na túto jednu doktorku sa sťažujú.

katarinakk
23. jan 2013

Mile niektoré "nespokojné mamičky", nedá nereagovať na vaše príspevky. Ja robím v ružomberskej pôrodnici viac rokov ak Vy niektoré máte. S mnohým z Vás som sa stretla osobne, ani o tom neviete. Dr.Žifčáková je lekárka, ktorá už vo svojom živote priviedla na svet veľa detí. Je svojská, ale vždy vie čo robí. Ja tam pracujem s ňou, a ešte ani raz sa mi nestalo, že by vyhodila od pôrodu otca dieťaťa, ako niektoré píšete. Personál má právo upozorniť Vašich partnerov, manželov, na slušné správanie počas pôrodu. Na usmernenie rodičky je tam pôrodná asistentka, ona vie čo má rodička robiť. Skúste ísť napr. do banky, a Vy im diktujte čo majú robiť, ako Vám dať úver, splátky aké chcete Vy... Viete kde by Vás poslali? Domyslite si to. A čo sa týka prekladu dieťatka kamarátky zlatanky: lekárka ju vôbec neobvinila, že je alkoholička, narkomanka. Pýtala sa jej či fajčí, lebo sa jej na novorodencovi niečo nezdalo. Ešte sme nepreložili ani jedno dieťa, keby mu nič nebolo. Ak máte problém s naším zdravotníctvom, nech sa páči ísť porodiť do zahraničia, ale bo niekde inde. Potom by ste si vážili aj starú doktorku, ktorá by Vás odrodila. Rodili tu aj ženy, ktoré svoje prvé dieťa porodili v cudzine a povedali "zlaté Slovensko" U nás zatiaľ neplatíte, okrem účasti otca pri pôrode, EDA nič. Väčšina žien je nezamestnaná, evidovaná na ÚP, tak za ne platí štát. V zahraničí Vás pustia domov za 12 hodín, nezaujíma ich ako sa máte Vy alebo Vaše dieťa. U nás máte o všetko postarané aj o dieťa. Urobia mu všetky vyšetrenia ešte v nemocnici, nemusíte nikde chodiť s novorodencom . Veď pôrod je predsa fyziologická vec. Aj keď je chrípka môžu chodiť parteri k pôrodu. Tak si dobre rozmyslite, čo napíšete a hlavne píšte o svojich pocitoch, skúsenostiach, nie o tom čo Vám povedal niekto iný. Keby sme my mohli písať o Vás pacientkach, verte, to by bolo veľmi zaujímavé čítanie. Mnohé by ste sa tu našli a neboli by ste na seba hrdé za svoje správanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre