Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

denka88
5. feb 2013

@espritka2 ja som presne toto iste tam zazila... na sesto nedeli boli v pohode tie sestricky aj doktori, ale na tom novorodeneckom by som ich pri dalsom porode asi zaskrtila... ako taku aroganciu som v zivote u nikoho nevidela ako sa so mnou tam tie sestricky bavili... no nemam slov... s malickym mi tam zaobchadzali ako s handrou.... a vrcholom bolo ked som sestricku volala v noci nech mi pride pomoct a vysvetlit ako si ho mam spravne prilozit a ona urazena ze som ju vyrusila pri pauze na cigaretku cela zafajcena prisla a chytala sa mojho Alexka... normalne toto ma brutalne vytocilo... viac by som tam rodit nesla....

vichy77
6. feb 2013

ahojte.
rodila som v ruzomberku v 2009 a o nedlho sa tam vraciam rodit zas i ked nie som z RK. Bola som spokojna, sestricky na porodnici boli velmi dobre i dr. tiez. Treba si uvedomit, ze nik to za vas neporodi a na nikoho tie bolesti preniest nemozete. neprisli sme sem vyberat mandle. sestricky kontroluju vas stav, ako sa otvarate a ked je treba hned volaju lekara. Ano aj pri mne ked som hopsala na lopte pili kavicku, ale nevidim na tom nic zle, vsak co mali pri mne cely cas sediet, divat sa na mna a drzat ma za ruku? nato je tam trebarz manzel. ale verim tomu keby som ich o to poziadala tak by mi vyhoveli, nie jedine keby nas tam bolo viac rodiciek. Pri tlaceni mi dokonca jedna tehotna sestricka zapierala nohu, lebo som si ju nevladala sama drzat.
na novorodeneckom je pravda, ze nie vsetky sestricky boli mile.
k tomu prikrmovanie, vtedy v 2009 som dokrmovala aj ja dieta z flasky a vobec mi to neprislo divne. laktacia sa mi pustila az na piaty den, dieta som si prikladala casto a dlho bolo i na prsniku, vedela som ze este nemam dost mlieka a sama som si isla vypytat, nech mi nejake pripravia. a vzdy dieta vypilo. vsak ked je hladne, co som mu mala dat vodu? Flaska sa mi zda praktickejsia ako striekacka a nemala som problem s dojcenim, docila som 19 mesiacov. doma dieta flasku uz odmietalo.
k pacientkam, sama pracujem v zdravotnictve, nie v tomto odbore. len tolko same podaktore viete (Uradnicky...) ako sa tazko pracuje s ludmi, tak si predstavte ako sa pracuje s ludmi v nemocnici, chorymi ludmi. a k tomu neurazte sa so zenamy, lebo asi sme od prirody hasterive a riesime niekedy to co sa ani nemusi. a vela z vas su hrdinkamy za chrbtom alebo tu na MK.

mita9
11. feb 2013

@katarinakk ked su teraz zakazane navstevy mozu byt oteckovia pri porode???

zlatanka
11. feb 2013

@mita9 nie ☹ kym su chripkove...dufam ze ked pojdem ja tak uz nebudu lebo sama to tam asi nezvladnem

mita9
11. feb 2013

@zlatanka paneboze nestras ma ☹ ..ved ja uz som na ihlach ze pomaly uz aj pojdeme 😨 ☹ ...ja to tam nezvladnem bez manzela!!!

mita9
11. feb 2013

@zlatanka idem tam zavolat...

mita9
11. feb 2013

@zlatanka takze mozu byt pri porode!

zlatanka
11. feb 2013

@mita9 no budeme musiet zvladnut 🙂 moj je aj tak na tyzdnovke tak ak ma to chyti cez tyzden tak pojdem aj tak sama 😅 ja mam tiez od vcera bolesti krize,brusko,tvrdnutie ale nemma medzi tym ziadne intervaly proste ma to boli v kuse aj hodinu napriklad a potom zas prejde a takto stale

zlatanka
11. feb 2013

@mita9 tak uz skoncili chripkove

mita9
11. feb 2013

@zlatanka nie neskoncili este...ale ze pri porode muzi mozu byt

zlatanka
11. feb 2013

@mita9 tak to je super lebo ked rodila kamartaka tak prave zacali chripkove a jej mm nemohol ist k porodu...tak asi teraz uz sa moze len este navstevy niesu

katarinakk
11. feb 2013

Aj keď sú zakázané návštevy, otcovia k pôrodu môžu

mita9
11. feb 2013

@katarinakk a potom celych 5 dni nemoze nemoze otec vidiet svoje babo? ☹ aj keby som bola na VIP?

zirka
11. feb 2013

😀

merynka121
11. feb 2013

@denka88 ja som vychytala porodnicu v čase ked tam bolo tolko mamičiek že som musela byt v izbe s tehotnymi a maleho som samozrejme nemala pri sebe.Ked som si po neho prišla zakaždym sa ma opytali že načo ho chcem.No načo asi.Najhoršie bolo to že som bola prvorodička a s kupanim a podobnymi vecami som skusenost nemala.Doslova som si musela vydupat aby mi ukazali ako mam okupat vlastne dieta.Co ma najviac dorazilo bolo to že ked som si raz prišla po maleho tak mi povedali že mi ho donesu lebo ho idu krmit.Kedže som bola na izbe s tehotnymi otvarali sme dost často okno podotykam že to bolo vo februari sestrička mi doniesla maleho do tej studenej izby s tym že ho kupali a mali nemal nič na hlavičke.Iba som mu hlavičku prikryla perinou aby neprechladol.Otras.Zato sestričkyaj s doktorkou pri porode boli super

merynka121
11. feb 2013

@denka88 ja som vychytala porodnicu v čase ked tam bolo tolko mamičiek že som musela byt v izbe s tehotnymi a maleho som samozrejme nemala pri sebe.Ked som si po neho prišla zakaždym sa ma opytali že načo ho chcem.No načo asi.Najhoršie bolo to že som bola prvorodička a s kupanim a podobnymi vecami som skusenost nemala.Doslova som si musela vydupat aby mi ukazali ako mam okupat vlastne dieta.Co ma najviac dorazilo bolo to že ked som si raz prišla po maleho tak mi povedali že mi ho donesu lebo ho idu krmit.Kedže som bola na izbe s tehotnymi otvarali sme dost často okno podotykam že to bolo vo februari sestrička mi doniesla maleho do tej studenej izby s tym že ho kupali a mali nemal nič na hlavičke.Iba som mu hlavičku prikryla perinou aby neprechladol.Otras.Zato sestričkyaj s doktorkou pri porode boli super

denka88
12. feb 2013

@merynka121 nuz keby som videla ze tie sestricky maju vela prace tak by som to este hadam ako tak chapala... no ale uznaj ku mne sa spravali aako ku debilovi ked pri nastupe bolo mamiciek 5 na druhy den sme boli uz len 3 tak to bolo dalsie dva dni potom prisli dve takze nas zasa bolo 5... co si myslim ze to nieje vela... a este bolo pred vianocami to predsa maju byt ludia k sebe ustretovy a nie vystresovat mamicku tak ze dostane migrenu a nezaberu jej ani lieky proti bolesti... :((((

lianka2
12. feb 2013

@merynka121
@denka88 ale áno, súhlasím, keby mali robotu, tak nepoviem. pri pôrode to bolo v pohode a aj lekári boli milí, nemôžem povedať jedno krivé slovo. aj tie sestričky na gynekológii sa dali, tiež v pohode. ale na novorodeneckom to bola hrôza. jedna pani, čo bola na vedľajšej izbe, si chcela dať zaočkovať malú proti tbc a keď prišla sestrička na izbu, tak jej to povedala a sestrička, že pre jednu to nebude rozrábať (asi dávku). pritom aj naša bola v rovnaký deň narodená. moju krmili z fľaše, tiež aj umelým, pritom som mala svoje, teiž mi ju doniesli na izbu najedenú, nech si ju len priložím, pritom mlieka som mala veľa, ona nechcela sať poriadne, bola aj v inkubátore, lebo si nevedela udržať teplotu. ani mi nepovedali, dokedy si ju mám nechať, keď som sa opýtala, že oni po ňu prídu. prišla sestrička o dve hodiny, že - jáááj, ja som na teba zabudla. a to malá mala byť v inkubátore. inokedy som pre istotu po pol hodine išla malú zaniesť späť, nech nestráca teplotu, tak kukali po mne jak po debilovi - a vy ju nechcete mať pri sebe? akože jasné, že by som chcdela, ale večer predtým mi povedali, že som ju mala dlho pri sebe, že som im ju nepriniesla a bola podchladená. no ako debil som sa cítila. a keď som bola na jiske, tak sa pýtam, že ako často mi budú malú nosiť, že raz za deň, lebo majú veľa roboty. no akože v inkubátore mali iba moju, tak akože neviem, akú robotu mali tie dve-tri sestričky, čo boli na smene, keď mi ju nemohli priniesť. ale lekári boli super, to fakt klobúk dolu.

katarinakk
13. feb 2013

S tým očkovaním mala sestrička pravdu, očkovacia látka bola vo veľkom balení a nariedená nemohla zostať, preto sa muselo nazbierať viacej detí, aby sa látka minula. Podotýkam, že vakcína vôbec nebola lacná, neviem, či by si niektorá z Vás za ňu zaplatila! Tak to pochopte, keď sa našlo toľko detí, že s minula všetka, tak sa očkovalo. Ženy, ktoré to chceli tak mileradi prišli aj z domu. Milá lianka2 sama hovoríte, že malá si nevedela udržať teplotu a chcela ste aby ju prenášali na Jisku aj viac krát denne, ktorá je podotýkam o poschodie nižšie ako novorod. oddelenie. To by Vám nevadilo, že ju nosia cez studenú chodbu , studený výťah v ktorom sa vozí hocikto návštevy, špinavé prádlo, údržbári.... Vy neviete, že sestry z novorodeneckého okrem Vašej majú aj iné deti na izbách, boxoch, chodia aj do rizikovej poradne, na vyšetrenie, robia aj papierovú robotu a to nie málo, tak neposudzujte. Nie len dieťa,, ktoré je v inkubátore potrebuje starostlivosť, ale všetky na oddelení! Sú rodičky, ku ktorým chodia aj každých 10 minút, lebo si nevedia poradiť s vlastným dieťaťom,nevedia tak prirodzenú vec, ako je priložiť dieťa k prsníku a mnohé ho aj odmietajú, ako práve nedávno, keď bola pani milšia podotýkam dvojhodinová návšteva, ako vlastné dieťa. Keď ju už sestra neviem po koľký krát hľadala, že dieťa potrebuje najesť, tak jej "poradila", že mu má dať zo 20 vypiť z fľaše. To by ste tu museli robiť aby ste videli ako sa niektoré matky chovajú k vlastným deťom

zlatanka
13. feb 2013

@katarinakk dobry den chcem sa spytat keby otec nemohol k porodu moze aj niekto iny ked su teraz chripkove ci nie?dakujem

merynka121
14. feb 2013

Mile maminy chcela by som sa Vas opytat ci aj vy ste po negativnom hodnoteni porodnice alebo sestričiek obdržali mail od jednej sestričky z ružomberskej porodnice ktora vam vyčitala to že ste napisali svoje zle skusenosti.Alebo som jedina

katarinakk
15. feb 2013

k pôrodu môže ísť hocikto

zlatanka
15. feb 2013

@katarinakk aj ked je chripkove?

zuzimao
15. feb 2013

@zlatanka Môjmu manželovi dovolili ostať pri mne aj keď je chrípkové. Akurát sa ho pýtali či on je zdravý.

zlatanka
15. feb 2013

@zuzimao aha dakujem krasne 🙂 ale potom na navstevu uz nemohol ze?

snazilka1983
15. feb 2013

@zlatanka ahoj nevies ci sa da Dr. Puskeiler zazmluvnit k porodu?? a ci to je vobec u nas v RK mozne.

zlatanka
15. feb 2013

@snazilka1983 tohto doktora nemoznam ale moj mi vravel ze sa to v ruzomberskej porodnici neda

snazilka1983
15. feb 2013

@zlatanka aha no to je skoda ze sa to neda ☹

malinkaaninka
15. feb 2013

@merynka121 fiha,toto ma zaujalo.kde sa dá napísať?nech vyskúšam.

zuzimao
16. feb 2013

@zlatanka Návštevy boli zakázané, ale veci mi doniesť mohol. Buď poslal po sestričke, abo som sestričke povedala, že si idem vyzdvihnúť veci. Ale drobčeka videl len po pôrode a potom až keď nás bol vziať domov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre