Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

stankas
3. aug 2006

Annjelik,
ja skusenost z porodnice v RK nemam, ale co sa tyka buducnosti, myslim, ze mlady p. Javorka, ma celkom krasnu viziu o humanizacii porodu, o zlepsenie celkoveho stavu, co sa tyka miesta a pristupu.....

Okrem toho, v novom roku sa ma porodnica stahovat tam na polikliniku, vraj...
Az na niektorych paprdov, ktory sa tam drzia zubami nechtami je to podla mna OK.
Ale 50 rokov je 50 rokov...
Horsie by som povedala, ze je to na sestinedeli.....je tam jedna dama, ktoru by som hned vykopla, keby som mala take styky.... 😎 😎 😎
Mimochodom segra tam rodila s Ockom.....no, ale to len do IP....

bambulkaj
3. aug 2006

Ahojte annjelik a stankas!
Chcem sa zapojiť do vašej témy. Som z Ružomberka a osobne z pôrodnicou skúsenosti ešte nemám, ale čoskoro budú. Bábenko čakáme 13.11.2006. Osobne však poznám viacerých skvelých odborníkov a zároveň ľudí, ktorí tam pracujú. Dr. procházka aj Dr. Javorka sú v tomto smere jednoznačným prínosom. Ale môžem to isté povedať aj o viacerých sestričkách. verím, že dobré skúsenosti mojich kamarátok budem môcť potvrdiť aj ja 🙂
A čo sa týka sťahovania pôrodnice, tak by to malo byť tiež plus. Síce trochu hlučnejšie miesto (v areáli bývalej štátnej nemocnice), ale po stránke vybavenia a zlepšenia štandardu izieb to bude lepšie.(mám priamy zdroj 😉 )
Lebo hlavné negatívum, ktoré spomínajú snáď všetky tehuľky a mamičky sú nie príliš pekné a čisté kúpeľne a WC (ale to len z počutia - sama to posúdiť neviem a dúfam, že do termínu ani neotestujem 😉 .
Prajem krásny dník a držte sa.

dabon
3. aug 2006

pekny dnik prajem, tiez pochadzam z Ružomberka a z počutia zas viem, ze okrem tých, ktorý sú prínosom Ružomberskej pôrodnice, su tu aj taky, na ktorých niektore moje kamosky nemaju dodnes dobre spomienky.
Niektoré sa dokonca rozhodli porodit mimi radsej v D. Kubíne ako tu v Rk...
Ale myslim si, ze v kazdej pôrodnici sa najdu tí "dobrí" aj tí "zlí".
A čo sa týka kupelne a Wc, neviem ako to je hore na pôrodnici,ale dolu, kde lezia zienky s problemami, tak tam kupelna a WC nestoja ozaj za nic... Bola som tam s mojim prvym mimi, ktore som bohuzial potratila, ale dnes je vsetko za mnou a tesim sa na babenko, ktore by malo prist na svet 5.dec. Ked sa pôrodnica presťahuje, určite aj napriek tomu hluku od hlavnej cesty to bude len pozitívum. 🙂

annjelik
autor
4. aug 2006

Ahojte dlhsie som tu nebola ale ja tiez neviem posudit aka to je porodnica ale isto ked sa prestahuje ak sa prestahuje bude to lepsie lebo tu pokial viem tak oddelenie sestonedeliek a porodne saly su na jednom poschodi a v kubine to tak nieje.

mracik
4. aug 2006

Tým mladým Javorkom myslíte Karola? No, podľa toho aký mal prístup ku škole, by som sa veru bála mu zveriť do rúk. Ale možno už dospel...
Zato jeho otec je najlepší gynekológ akého poznám, a t ich poznám dosť

annjelik
autor
4. aug 2006

mracik, myslis ze mlady Javorka nie je dobry doktor?a jeho otec je uz na dochodku alebo ma sukromnu ambulanciu?

mracik
4. aug 2006

Ahoj annjelik, neviem aký je doktor, poznám ho len ako študenta medicíny, robil najväčší hluk na intráku, bol šéfredaktor školského časopisu, frontman hudobnej skupiny, ale škole moc neublížil, ale možno teraz študuje o dušu... :0)
Keď som bola tehotná, mala som pred skúškami na medinu, tak ma jeho otec (ku ktorému som chodila na prehliadky) odhováral, že je to strašne ťažká škola, že to pozná, lebo tam chodí jeho syn...

stankas
4. aug 2006

Mracik,
a vsetky,
ja som tiez "javorkovy" rocnik, tiez poznam.......a na jeho odbornost by som spolahla na 100%, uz aj kvoli otcovi 😎

geegee
4. aug 2006

JA som v RK rodila pred 5 tyzdnami. Porodnica je uplne uzasna - myslim tym personal...doktori uplne vsetci s ktorymi som sa stretla boli skveli, sestricky detto. Na Karola Javorku nemozem povedat nic zle, vsetky baby ho tam zrali, hlavne kvoli jeho pristupu k nim, k praci...ked prisiel na izbu, bol ako sviezi vietor. A ostatni lekari...klobuk dole...pocas mojho porodu uzasna atmosfera, pohoda, super pristup
AAALE!!!
Novorodenecke oddelenie by som asi takmer cele vystrielala. Alebo aspon vymenila vacsinu sestriciek. Su nervozne, neochotne, vsetky deti prikrmuju z flase, davaju im cumle a podobne. Bola som z ich pristupu znechutene. Neboli ochotne pomoct s kojenim, teda s prisatim babam ktore mali problemy...

geegee
4. aug 2006

mracik...a pristup ku skole a nasledne vykonavanie prace a pristup k praci, ci k zivotu, nemusia byt totozne. A tiez by som sa spolahla na akesi "vyzretie osobnosti" Odkedy si ho poznala sa predsa mohol zmenit, nie? 😉

annjelik
autor
4. aug 2006

Geegee mas uplnu pravdu a u ktoreho doktora si rodila?

geegee
4. aug 2006

rodila som u Kollara

annjelik
autor
4. aug 2006

a aky je doktor?pocula som ze velmi dobry

geegee
5. aug 2006

ja neviem, baby v porodnici ho velmi chvalili...a pri mojom porode bol fajn...taku pohodicku navodil 🙂

mracik
5. aug 2006

Geegee, aj ja si to myslim, mam známych, ktorí mali samé jednotky, a ako lekári, no nič moc, a aj naopak, niektorí začali na sebe makať až po škole, veď som to aj tak napísala

renatakor
7. aug 2006

Ahojte, dnes som tu prvý raz.Ani neviem ako som sa sem dopatrala.Som z RK a tiež som rodila v našej pôrodnici.Mam 2 detičky jedno 10r a druhé 11mes.Ta pôrodnica aká bola v tedy a dnes sa nedá porovnať.Síce budova a celé zariadenie je to isté,ale pristup doktorou a sestričiek je uuuuuuuuuuuužasný.Bola som milo prekvapená.Súhlasím s geegee že prístup sestričiek na novorodeneckom je katastrofálny.Sú nervozne a neochotné 😖.Zatial sa majte pa pa

mirka
7. aug 2006

Tak aby sme sa pripravili na sestričky na novorodeneckom, hej? 😠

renatakor
7. aug 2006

Ahoj Mirka,tak neni to zase až také strašné dá sa to zvladnuť.Neboj nič.Prajem Ti nech to už maš za sebou.Držim palce veľa sily aj tebe aj malemu,alebo malej. 😉

mirka
7. aug 2006

ďakujem(e) 🙂

geegee
8. aug 2006

Ale zase je ich tam par takych, ktore su naozaj zlate...ja som mala taku pri porode a ta ista mi obliekala maleho ked sme odchadzali, aj ma ucila ho kupkat...a ta bola skvela...ked plakalo babo baby, s ktorou som bola na izbe, vybozkavala ho, pomaznala sa s nim...a tak to robila aj na novorodeneckom s detmi 🙂

cerez
21. aug 2006

Pokúšam sa pridať k Vášej diskusií ale nevie ma pripojiť, rada by som reagovala na Vaše príspeky 🙂

annjelik
autor
21. aug 2006

cerez ty si z ruzomberka?

cerez
21. aug 2006

Tak teraz sa mi to podarilo. Je fajn, že existuje miesto kde možno povedať, že sestričky na pôrodnici a mladí lekári sú fajn ale dávam do pozornosti ortopéda MUDr. Pograna. Podľa mňa má neprofesionálny prístup. Nepríjemné poznámky na zdravotný stav našej dcéry sme nevydržali a odišli do iného mesta!Sestry na novorodeneckom boli často podráždené a viac mi pomohli sestry z pôrodnice!

cerez
23. aug 2006

Áno, som z Ružomberka. Pri surfovaní na internete som naďabila na túto stránku a v monohých smeroch ma zaujala.

bzuco
23. aug 2006

ja mám tiež skúsenosti s ružomberskou pôrodnicou, aj ked je to už viac ako 4 roky, ale pamätám si ako keby to bolo včera
sestričky a doktori na pôrodnici boli skvelí, aspoň čo som ja stretla 🙂
akurát sestričky na novorodenecko by mohli byť viac ochotné a milšie 😠
pamätám sa ako nám niečo dali na večeru a potom mali všetky bábätká v noci koliku a strašne plakali. Ja ako prvorodička som išla v dobrej viere za sestričkou, že mi poradí, čo s tým a ona (rovno tá najmenej ochotná)len zdrapila vankúš a dala malú do postieľky k ostatným deťom s poznámkou, že čo má ona s ňou robiť. ☹ 😠 Som si potom skoro celú noc vyčítala, že som si ju nenechala na izbe, ale ja som nemala vlastne ani kedy protestovať proti tomu, že mi ju berie, to bola sekunda. A ráno mi ju doniesla aj s ospravedlnením za to ako sa správala. Ja viem, že majú toho veľa a občas majú stresy, ale vtedy som z toho bola naozaj dosť smutná.

annjelik
autor
23. aug 2006

Ahojte no tak to dufam ze aj nebudem mat take skusenosti so sestrickami na novorodeneckom lebo ja tam asi vybuchnem lebo som tak trosku nervak ale to iba tak trosku.

bzuco
23. aug 2006

annjelik, asi by bolo načase, aby im niekto povedal od srdca, čo si o tom a o nich myslí 😝 😅

annjelik
autor
23. aug 2006

No tak keby mne toto urobili tak im tam urobim poriadny borcel a tym si bud ista lebo mne toto s mojim dietatom robit nikto nebude.

bzuco
23. aug 2006

ja si tiež nenechám so sebou len tak mávať, ale vtedy som nebola schopná...

annjelik
autor
23. aug 2006

no jasne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre