Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

cawes
6. apr 2013

@beberta co sa tyka dobreho rehabilitacneho strediska odporucam adeli v piestanoch je to sice drahsie a len urcitu cast preplaca poistovna ale su tam velmi kompetentni ludia. Neviem ale ci je to len na velmi zavazne choroby ako DMO ale myslim ze nie

zuzanka.zuzu
6. apr 2013

@gerdusha @monulicka obidve máte čistočne pravdu, pôrody preplácajú iba v "akože náhodou sme na území ČR" a "tri rôzne vyšetrenia" v plnej výške preto, lebo existuje smernica, podľa ktorej musia všetky členské štáty preplácať vyšetrenia a ambulatné zákroky (ale nie všetky zákroky, sú tam aj výnimky)... no pôrod nie je ambulatný zákrok!!! takže do toho nespadá!

čo sa týka skalickej pôrodnice, zo svojho okolia poznám iba samé chvály - okrem správania lekárov (klasické - ponižovanie, posmešky... ale to je všeobecný problém pôrodníc v SR) ale nič zlé na postup som nepočula... no ja sama som mala česť ísť tam raz večer na pohotovosť - poslali ma dnu do vnútornej pohotovosti na prízemí, lebo som sa nemohla nadýchnuť a neuveriteľne ma pichalo pod pľúcami, sotva som sa doplazila a pán doktor mi povedal, že nič nevidí (iba ma popočúval) a povedal mi, nech poskáčem, že čo mi to urobí 😕 😕 😕 ja som vyzerala ako polomŕtva, nemohla som sa hýbať, nedýchala som a on že poskáčte 😀 kks zaplatila som 2e poplatok az pohotovosť a povedala som, že radšej skapem na diaľnici do BA než si tu nechať urobiť čo i len jedno vyšetrenie...

lolonka
6. apr 2013

ahojte

ja som rodila svoje prve dieta v Skalici........a poviem vam nieco strasne... 😢 .....rodila som 18 hodin..v teplotach., ktore som mala aj pocas celeho pobytu...nikto to neriesil....teploty som mala aj po prepusteni domov....az moja gynekologicka mi zistila, ze nie som dobre vycistena.... 😒 ....a mala som aj jazvu po siti celu zapalenu.....no jedna katastrofa.. 😠 😠 ...potom som mala este dva porody...a tie som si vybavila s prednostom na kramaroch........poprosila som ho, ci by som nemohla mat rychlejsi porod a tiez som ho poprosila, nech nie som zasa pozasivana az po konecnik........tak mi velmi pomahal....bol strasne prijemny.....jeden porod trval hodinu...a druhy 20 minut...a bez zasivania......a takisto po psychickej stranke som bola na tom ovela lepsie........ja Skalicu absolutne neodporucam.. 😠 😠

lolonka
6. apr 2013

v SKalici je to tak, ze ak nastanu komplikacie su vsetci v riti.. 😠 😠 😠 😠 😠....alebo si to ani nevsimnu.....svine

lolonka
6. apr 2013

jednej znamej sa narodilo dievcatko po termine...bolo otravene plodovou vodou........prevazali ju do Ba...ale bohuzial to dievcatko zomrelo..... 😢 ........keby porodila v termine tak je uplne v poriadku... 😢

ja ked som rodila v Si..tak mi pustili plodovu vodu a zavreli ma do izby.........ked som rodila v Ba a pustili mi plodovu vodu..tak ma dali hned na monitor...nemohla som ist ani na wc....a furt mi pre stala sestricka..........ked som sa pytala na wc...tak povedali, ze mi donesu misu...ze nemozem odist .....som im povedala, ze v Skalici ma po pusteni plodovej vody nechali samu na izbe, tak sa na mna pozerali jak na nejaky blud...a povedali, ze to ked niekde budem hovorit, tak mi to ani nikto neuveri...

majusqwa
6. apr 2013

@lolonka fuuu, tak ja som rodila na kramaroch a plodovu mi odpustali priamo na sale. od prichodu do narodenia malej tri hodiny cisteho casu. druhe som chcela porodit v SI, no, chcela. SI neznasam, mojmu otcovi tam zle diagnostikovali blbu zlomeninu nohy a ma nasledky do konca zivota. a po tom, co tu citam, tusim radsej porodim doma. a nebala si sa, ze nestihnes prist nacas do porodnice? 😉

lolonka
6. apr 2013

@majusqwa ...nie lebo moj lekar ma po oba razy odrodil skor...........maleho som porodila v 36 tyzdni a malu 10 dni pred terminom...........povedal, ze vahu maju dostatcnu.......a ze som otvorena...aby som nemala problem s tym, aby som stihla prist........

lolonka
6. apr 2013

@majusqwa preco si prve rodila na kramaroch?

majusqwa
6. apr 2013

@lolonka tak to potom hej. no neviem este ako to poriesim. ale vidim to na tie kramare asi znova.
my sme povodne byvali v BA, az teraz sme sa prestahovali k SE.

lolonka
6. apr 2013

@majusqwa ..ja by som v ziadnom pripade do Skalice rodit nesla.....ja stale hovorim, ze tam je banda debilov.........a Cernak....ano je prijemny ale ako odbornik nula bodov........ 😒

lolonka
6. apr 2013

@majusqwa a odkial si?...v Kutoch ked pojdete po dialnici tak za 30 minut tam ste..je to hned na zaciatku...mala si prvy porod rychly?

lolonka
6. apr 2013

inak v Skalici nejako casto lamu deti............ked som tam rodila ja..tak bola so mnou jedna mamina, ktorej tiez dcerka mala zlomenu klucnu kost.... 😠 ..no je toto normalne???????????????????

lolonka
6. apr 2013

a v Skalici mojej dcere dali hned antibiotika...ze ma nezdravu farbu koze...ona ma taku farbu koze doteraz...je proste ako opalena...no su normalni?...aj svagrovej dve dcerky tam hned brali antibiotika...............nemam slov..

skalican
7. apr 2013

@beberta Bei som chlap, ale hlavne pri tych poslednych vetach mam slzy v ociach. Mozno sa mi tu teraz budu zeny smiat, ale mne to nevadi. Viem si to predstavit ked chce mat matka vlastne dieta v naruci ale nemoze kvoli niekomu kto si odjebal robotu a pritom prisahal pred niekolkymi rokmi ze bude ludom pomahat a liecit ich.

lubenka01
7. apr 2013

@lolonka no pri druhom pôrode tiež zlomili kľúčnu kosť Tamarke, bolo mi povedané, že sa to dosť často stáva, ked má dieťa vyššiu hmonosť /3700g/ :(

sandokanka
7. apr 2013

@gerdusha Ano s preplacanim je to takto urcite,poistovna to musi preplatit.mam to zistene aj vyuzivam sluzbu refundacie z ciech.

veam
8. apr 2013

Ahojte baby...neviete mi povedat ako je to s epi v SI?pri prvej som nemala zajednanu a nechceli mi ju uz potom dat...treba to zajednat?plati sa vopred ci potom?

mamartinka
8. apr 2013

@veam no pozeram ze uz to mas za kratko?Ako sa citis?

veam
8. apr 2013

@mamartinka uz vselijako a prave rozmyslam ci sa to uz rozbehlo alebo si mala zo mna robi zase srandu 🙂

mamartinka
8. apr 2013

@veam co?Uz mas kontrakcie ci ako?

veam
8. apr 2013

@mamartinka tvrdne mi brucho celkom pravidelne a popritom slabe bolesti,tak som zvedava

mamartinka
8. apr 2013

@veam tak sa drz a nech to dobre dopadne.Timejka ti chodi do skolky?Ako sa tesi na setricku?

veve1982
8. apr 2013

@beberta ahoj, chcela by som sa opýtať, ak to nie je problém, koľko si vážila keď si išla rodiť ?
Inak veľmi držím palce, nech vám to dobre dopadne ....

veve1982
8. apr 2013

@lolonka Milá lolonka, neviem sice, ako často v Skalici "lámu kosti", ale jedno viem celkom iste, zlomenina kľúčnej kosti u novorodenca je pomerne bežná komplikácia. Aj môj synček mal zlomenú kľúčnu kosť, a nemá žiadne následky. Je smutné, keď si čítam na koníkovi "fundované" nazory .... Najprv si o tom niečo zisti a potom pôšťaj blesky na koníkovi.

ale inak všetko dobre ...

cawes
8. apr 2013

@veve1982 ahoj podla toho ako pises, tak sa priklanas ku SI nemocnicî, ja som tam teda nerodila ale v zivote by som tam ani rodit nesla! Porodnu vahu som mala skoro taku istu ako beberta, maly sice mal ,,len,, 3850g ale nebola som ani nastrihnuta, ani roztrhana, takze ziadne zasivanie, porod bol od zaciatku sledovany, dostala som epi ako som chcela a maly nemal nic zlamane. A to ze sa obcas stane ze sa zlomi kost, no ano, pokial to neni pravidlo,kedze v skalici skacu po bruchu ako zmyslou zbavene

veve1982
8. apr 2013

@cawes ty vieš akú pôrodnú váhu mala beberta? písala len o tom, že pribrala 20 kg, čo je podľa nej štandard. Nikde som sa nedočítala, koľko mala kilogramov pri pôrode. Ako môžeš vedieť, či nemala napríklad 150 kg? Alebo vieš koľko vážila a vážiš tak isto - ako píšeš v príspevku? Ako vieš, že sa prikláňam ku Skalickej nemocnici? Z čoho tak usudzuješ? Z toho, že mám vlastný názor?

cawes
8. apr 2013

@veve1982 bebertu osobne poznam, vcera sme sa rozpravali o porodnej vahe a mali sme ju rovnaku z toho to viem. Neviem ci sa k im praktikam priklanad to mi vyznelo z tvojho prisoevku tak. Vadi ti ak sa clovek spyta alebo povie svoj nazor?

kakika123
8. apr 2013

@veam ano, ja som pri kontrole v poradni v Skalici povedala doktorke, že chcem epi a ona ma poslala za anesteziologičkou a tá mi dala poučenie a vypísala so mnou nejaky dotazník. platí sa to až po pôrode 🙂 ja som rodila pred skoro 3 týždňami a epi odporúčam.

veam
9. apr 2013

@kakika123 ďakujem pekne za odpoved...stale sa neviem rozhodnut ci ano alebo nie,bolelo to pichnutie?a potom si nemala nejake komplikacie?bolesti hlavy a pod?

zaja3
9. apr 2013

@lolonka
tvoje bábo, keď malo taku nezdravu farbu kože, vtedy si ty mala teploty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre