Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

elienka
11. dec 2011

@monulicka vždy dve izby sú spojené spoločným soc. zariadením (sprcha, wc) a aj je tam spoločná miestnosť na prebalovanie s prebal. pultom a nerez. vaňou na kúpanie bábetiek, sestry chodili po izbách a kúpali tam za mojej prítomnosti - chcela som sa to naučiť. Najskôr ti dajú bábo do erárneho, ale keď ti bábo donesú aby si sa oň starala, tak už si s ním nonstop.Takže nemusíš sa báť, že čokolvek by sa ti stratilo.

monulicka
11. dec 2011

@elienka no lebo ked ja som tam bola pred vyse rokom, tak mi maleho brali vecer na kupanie na novorodenecke...ja som bola na nadstandarde a aj ked tam bola vanicka, tak aj tak ho brali tam... 😕

elienka
11. dec 2011

@monulicka zaujímave, to bude asi tým nadštandardom, žeby sa im z vaničky nechcela vylievať voda? Lebo keď som tam bola ja, tak chodili po izbách 😕

petka2284
15. dec 2011

Ahojte maminy a budúce maminy. Ja som v 22tt a keďže som z okolia Skalice, tiež by som mala ísť rodiť do skalickej pôrodnice. Čakám svoje prvé dieťa a možno aj posledné vzhľadom ku gyn.problémom, ktoré mám za sebou, preto si chcem pôrod užiť a nespomínať naň v zlom. Neviem však, či sa mi to v SI pôrodnici podarí. Na gynekologickom odd. som ležala pred rokom po operácii 8 dní a lekári su rovnakí ako na pôrodnom, takže pán primár veľky mumák, ktorý je suverén a všetko berie ako nič....ten prístup bol hrozný. Dr. Budinský bol v pohode podľa toho, ako sa vyspal. Zažila som ho so super náladou ale aj pekne nervózneho , čo samozrejme malo dopad aj na pacientky. So skúseností, ktoré tu čítam a so skúseností kamarátok, ktoré nedávno odrodili viem, že lekár príde k pôrodu až keď je dieťa takmer vonku. dovtedy sa vraj starajú len sestričky, samozrejme ak niesú nejaké komplikácie. Pôrodu sa nebojím, ale z hodnotenia pôrodnice a lekárov na pôrodnici v SI by som najradšej rodina niekde inde. Prvorodička- druhorodička....žiadny rozdiel v prístupe. Neporadia....nepomôžu. kamarátke sestričky vynadali, že pri kontrakciách si sadla na okraj postele...vraj či je normálna....že má chodiť. By ma zaujímalo, ako toto má prvorodička vedieť. Teoreticky si načítame všetko, ale v praxi je to úplne niečo iné a nikto pekne neosloví, čo je podľa mňa z hľadiska podpory v takejto chvíli veľmi dôležité. Tak si držme palce.....a uvidíme, kde to nakoniec bude🙂)))

sue226
21. dec 2011

Ak mozem reagovat...Som vyse tyzdna doma a rodila som v Skalici.Mam to blizsie a tiez som nevedela do coho idem.Zacalo sa to uz pekne pred obedom,kedy som isla na porodnicke oddelenie,kde ma vysetrili(mala som kazde 3 min kontrakcie)a poslali ma dolu do ambulancie na prijem...Bol tam Budinsky,hned volal naspat hore sestrickam,ze ako to,ze ma poslali dolu na prijem,ked mam take kontrakcie.Tak ma tam zasa komplet vysetrili a poslali hore uz s taskami.Tak som sa prezliekla a ked uz som mala kazdu minutu kontrakcie a sestricky sa mali prave striedat,tak ta jedna povedala,ze nechaj ju tak,nech este vydrzi(mali mi prasknut plodovu vodu a dat klystir).To bola taka jedna furia,ale ta druha by mi aj pomohla,ale henta mala vacsie slovo.Nechceli mat uz so mnou robotu,kedze im koncila smena...Nastastie prisla druha sestra a ta vsetko spravila ako mala,dala som si teplu sprchu a ked ma vysetrila,uz som si pytala nieco od bolesti a ona mi vravi:"no moja,vy rodite,sup sup na sal."Potapkavala ma po zadku,ze podme podme(smiala som sa,ako fraska jak ...)a na sale sme zacali rodit dve a Budinsky bol pohotovy.Len ked uz som citila,ze uz je cas a prave rodila rodicka vedla,zakrical,:"vydrzte,este nerodte." 🙂 ...No ale ako sa da tomu zabranit...Ale tak zvladla som to,nemyslela som na nic zle,co bolo,snazila som sa byt aj cez tie bolesti v pohode a tu furiu som uplne vypustila z hlavy...Treba mysliet na babätko a nerozculovat sa.Ja som si ich nevsimala,vsade su takí ludia a priznajme si, ked clovek nema naladu,tak nema.Nemozeme byt slate happy...Tak ja len tak.
A este jedna vec,mala som nadstandart,nechcela som,ale ked som pocula jednu zenu na vzdycharni a predstavila si,ze s nou budem na izbe,volila som tuto moznost a naozaj nebanujem.Svoj klud,navstevy u mna na izbe,nie na chodbe v prievane,do sprchy hoci kedy,naozaj ak mozete,obetujte tie peniaze a uvidite,ze aj vase babatko bude spokojnejsie a vy sa vyspite... 🙂

annickka
29. dec 2011

ahojte maminy ak mozem aj ja chcela by so msa pripojit som z okoli Malaciek az svojho prveho synka som rodila na kramaroch v bratislaveale som povedala ze tam uz nigdy v zivote na kolko mam teraz moznost mam svokrovcov ktory byvaju v senickom okrese od ktorych nieje problem chodit do skalice tak som sa rozhodla ze by som zvolila porodnicu tam.len by som chcela vedie tak mam ja trvali pobyt v inom okrese ci nebude problem ak budem chcet chodit na poradne tam a aj rodit v skalici?ako som citala co pisala aj tuto sue226 za nadstandard sa oplati si zaplatiti mala som ja tam ale nesla by osm tam uz z inych dovodov kde som o maleho mohla prist ☹ ako to je tu aky je rozdiel medzi nadstandardom a obycajnim oddelenim???a ak som mala prvy cisarsky rez mozem teraz po dvoch rokoch rodit normalne alebo da sa aj druhy naplanovat ci neviete ako to chodi tam?prepacte za vela otazok a dakujem za kazdu odpoved... 🙂

lencita
29. dec 2011

@annickka ja si myslim ze by nemal byt problem ze si z ineho okresu, len sa musis dohodnut s dr. . ja uz som nechodila na prehliadky do nemocky pred porodom ako to byvalo zvykom -mozno sa to uz tak nerobi,ale zase je pravda ze moj gynekolog je sucastne aj porodnik v skalici. asi si budes musiet najst gynekologa z nemocnice, nech vedia ako na tom si a zacat chodit tam.
ja som mala tiez nadstandard, bolo to super, sama na izbe a vlastne soc, zaradenie, na normalnej izbe su baby po 3, ale ked som tam bola ja tak ak sa dalo dali mamicky same po izbach ked nebolo vela rodiciek, a este co viem tak vraj sa snazia davat ciganky na izbu len s cigankami, co je podla mna super!!lebo ak by som mala byt na izbe s nejakou urevanou, neumytou cigankou tak by som asi aj o mlieko prisla.
a ty chces aj druhy cisarak?

annickka
29. dec 2011

@lencita bola by som velmi rada ak by ten problem nebol chcela by som ist tam a kludne ja na tie poradne budem dochadzat sice to nieje najblizsie ale... no rozmyslam nad tym nadstandardom aj ja mala som aj v byvalej nemocnici pri malom ale teda tam bolo v cene ze sme boli dve na izbe a maly vlastne soc.zariadenie a navstevy na chodbach a tak ...a nieje potom problem ked si sama na izbe zasa ze ked treba do sprchy alebo najest ze bude babetko same???lebo daco???a prave preto nechcem byt niegde z hocikym a aby nas tam bolo neviem kolko a po neviem kolkych chodit na soc.zariadenie 🙂 no nakolko osm mala jeden cisarak a ostal mi po porde pruch pupocny ktory este stale mam nemam ho zoperovany bojim sa rodit normalne aby nieco nenastalo prasknutie alebo daco... 🙂

lencita
29. dec 2011

@annickka nebol to ziadny problem, ved take male babtko vacsinu casu prespi, a osprchovat sa pojdes ked bude spinkat, ja som sa sprchovala asi 10 krat za den 😀 a keby zacne plakat tak ho budes pocut .navstevy mozu dojst na izbu, priatel tam chodil kazdy den od 12 do 6 ci ako koncili navstevne hodiny. takze uplna pohoda. mas tam aj chladnicku a kanvicu tak nikoho nemusis otravovat ked si chces zaliat caj alebo tak.ved precitaj si co tu baby popisali nech vies do coho pojdes 😉

annickka
29. dec 2011

aha tak tak potom asi jednoznacne ten nadstandard budem riesit...a aj ta chladnicka no parada ja som sa snazila tu aj vicitat co njaviac len sa nejako neviem v tych datumoch zorientovat a zasa z pred nejakej doby predsa sa neco asi zmenilo 🙂

lencita
31. dec 2011

@annickka ani nezmenilo, ja som tam chodila pred 5 rokmi na prax a je to tam take rovnake , aj tie nadstandarty 😉

kokorunecka
3. jan 2012

Ahojte 🙂
Nečítala som celú diskusiu, ale prosím vás, viete mi niektorá poslať do IP zoznam čo treba do skalickej pôrodnice?
A tiež by ma zaujímalo ako to je s tým nadštandardom...Písala som primárovi gynekologického a pôrodníckeho odd., ale nejako sa zatiaľ (týždeň) nikto neozval.
Vopred ďakujem za odpoveď.

sue226
4. jan 2012

@kokorunecka Ahoj,ja som tiez riesila,co vsetko do porodnice a zobrala som si kopu zbytocnych veci zo zoznamu.Napr.latkove plienky som vobec nepotrebovala,ani postolky,ani oblecenie pre malu.Vsetko mala erarne a ked sme odchadzali,priniesli jej oblecenie.Naozaj staci modra indulona,plienky.Ja som mala este cumlik a klobuciky na kojenie...Mala som nadstandart,cez okno fukalo,ale tak mala som ohrievac na izbe.TV nefungovala,do chladnicky som si nic nedavala,ale tu kanvicu som naozaj vyuzivala a padlo mi to vhod,nechcela by som stale behat za setrickami,aby mi uvarili caj.Naozaj,ak budete mat tu moznost,dajte si tu izbu.Uz len to sukromie...Ked som videla a rozpravala sa s mamickami z normal izieb,tak aj boli smutne,ze sa im neusla izba,pretoze sa vobec nevyspali.Ked jednej zaspalo babatko,druhej sa zobudilo a tak to bolo celu dobu.Mala som tam kamosku(rodili sme rovnako) a preto sme dost porovnavali ako to je s tymi izbami.

kokorunecka
4. jan 2012

@gerdusha Ďakujem
@sue226 Ahoj 🙂 Ďakujem 🙂 Veď preto som sa sem radšej prišla opýtať, lebo už mám zbalenú plnú cestovnú tašku a zdá sa mi toho nenormálne veľa 😲
Chcem ísť do nadštandardnej izby tak s malou dušičkou dúfam, že bude voľná... Vlastne, ani neviem koľko nadštandardných izieb majú 😀
Niekto hovorí, že ako prvorodička zbytočne vymýšľam a všetko ostatné sa dozviem priamo od iných mamičiek, ale neviem si predstaviť, že by som sa mala s niekým deliť o sprchu, počúvať nariekanie iných detí apod.. V tomto som asi dosť sebecká 😀 Ale tak, nerodí sa stále, tak prečo to nevyužiť... Či? 🙂

zuzmor002
4. jan 2012

@kokorunecka No ja som napríklad látkové plienky potrebovala, ale zase nie toľko ako je písaných. Takisto osušku, mastičku na ritku, nejaké vložky - ale tiež netreba toľko, lebo pri pôrode a aj po pôrode ti dajú aj oni. A čo sa týka toho erárneho oblečenia, tie ich košielky nič-moc, ja som dávala malému vlastné bodinka, to mal aspoň pekne upravené a nevyhŕňalo sa mu to všelijako.

kokorunecka
4. jan 2012

@zuzmor002 Tak, ja mám nachystané vlastné pre bejbo, len sa mi toho zdá veľa 😀

sue226
5. jan 2012

@kokorunecka Ja som nechcela nadstandard,ale potom neviem preco som ich poprosila,ci by som tam mohla ist a nebanujem.S malou sa to dalo,aj ked som bola len ja s nou na izbe,ked zaspala,rychlo som sa osprchovala,nebehala som po chodbe na wc...Su tam 3 izby.Ja som mala to stastie,ze prave odchadzali mamicky a tak sa vsetky 3 uvolnili....A naozaj,nie je nad to,ked mas svoj klud a ked sa mozes vyspat aspon 2 hod.

kokorunecka
5. jan 2012

@sue226 Dúfam, že aj ja budem mať toľko šťastia a aspoň jedna z tých izieb bude voľná.

tomaskovamaminka
12. jan 2012

@zuzmor002 Ahoj Dlho som tu nebola:( blahozelam k Lukaskovi🙂 nech je zdravucky a robi len radost a pekne rastie. Lauru asi na izbu nepustili, ze a na chodbu? Ja mam 4rocneho, tak som zvedava, kedy ho potom uvidim a aj on bude zvedavy na malicke. Dakujem.

@sue226 Aj tebe blahozelam a Emmke prajem nech rastie do krasy🙂
Sykorenka sa tu uz davno neukazala, ale tak snad aj jej vsetko dobre dopadlo🙂
Ja si este chvilu pockam, ale ved to utecie🙂 A tiez by som mala rada nadstandart, dufam, ze sa mi ujde🙂 Este by ma zaujimalo, to jedenie nosia na izbu, ci pocas jedenia sa o babetka staraju sestricky?

jakani
12. jan 2012

Dievcata, ked mate izbu nadstandard - cize ste tam same, pustia na navstevu aj starsie dieta? Dcerka bude mat v case porodu 7 rockov, a velmi by som chcela, aby videla babätko tiez za cerstva🙂...viem, ze bezne sa nesmia pustat na navstevu deti, no ked je to samostatna izba?!...aku mate s tym skusenost v SI-nemocnici?

elienka
12. jan 2012

@tomaskovamaminka jedlo sa vydáva v jedálni, môžeš si ho na izbu odniesť sama, o dieťatko sa ti v tom čase sestričky starať nebudú

zuzmor002
12. jan 2012

@tomaskovamaminka Laurinka bola pozrieť Lukáška na chodbe, my sme mali obyčajnú izbu, ale na tú nadštandartnú by hádam pustili aj na izbu. A jedlo sme si nosili na izbu, my sme sa so spolubývajúcou vystriedali alebo sme doniesli jedna pre obe a druhá zostala na izbe s bábätkami! 🙂

sue226
12. jan 2012

@jakani Za mnou boli pozriet trojrocne babule a nikto nic nepovedal,ale ani neviem,ci ich niekto vobec videl,ze idu za mnou

tomaskovamaminka
13. jan 2012

@elienka Ahoj dakujem za odpoved🙂

@zuzmor002 Ahoj Lukasko poslucha? 🙂 Dufam, ze je v poriadku a robi radost. Dakujem za odpoved. No je to aj vyhoda, ked su 2 na izbe🙂 Ja som pri prvom bola na izbe s manzelom, stravu nam nosili az na izbu, ale to bolo v Topolcanoch na nadstandarte.

@sue226 Ahoj aj tebe dakujem za odpoved🙂 Malickej Emmke vsetko naj🙂 No ved uvidime.🙂

monulicka
13. jan 2012

@jakani moja mala sa narodila na Stedry den, mala som sama izbu, vecer prisiel mm a pustili aj nasho 1,5rocneho syna. Ze "ked su tie Vianoce..." tak neviem za norm.okolnosti ze ci by pustili. Ale zasa ked ma uz 7 okov, tak snad hej 😉
A inak, tiez doporucujem samost.izbu, uz len pre tu sprchu a to, ze ked pride navsteva, clovek moze pekne lezat v postielke 🙂
@kokorunecka ako pise @zuzmor002 lepsie je mat vlastne kosielky/ bodynka, malej boli tie ich hrozne velke, zaviazane za krkom sa jej to cele vyhrnalo, bola furt rozgajdana
@zuzmor002 aj ja blahozelam k syncekovi 😀

kokorunecka
13. jan 2012

@monulicka Veď to, ja sa nechcem na tie ich spoliehať, preto mám zobraté vlastné 😀

zuzmor002
14. jan 2012

@monulicka Jé monulicka, skoro sme sa mohli stretnúť, mňa na štedrý deň akurát prepúšťali domov! A gratulujem k dcérke! 🙂

tomaskovamaminka
16. jan 2012

Ahojte, akurat pozeram zoznam, co do porodnice v SI, a pisu tam, ze 15ks bavlnenych plienok:( To ste tam ozaj tolko niesli a aj potrebovali? Ved ja som pri prvom, viac ani doma nemala a ani som ich skoro vobec nepouzivala. Len na balenie na sirkoko, aj to len chvilku. A teraz som zostala zarazena znovu, vobec tam nepisu flasku:( ??? Tu som pri prvom potrebovala uz v porodnici, a ani odsavacku:( Dakujem za odpoved 🙂

elienka
17. jan 2012

@tomaskovamaminka plienok si zober ln tolko, kolko budeš potrebovať na izbe, 15 ks je veľa, flašu dávali sestričky už s mliečkom a potom len odovzdáš použitú, odsávačku si zober buď svoju alebo za poplatok tuším 2e aj požičiavajú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre