Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

nechsazadari
15. sep 2011

Aj ja sa pripájam k pochvale pôrodnice a novorodeneckého v Skalici. Pri mne sa vo finále pôrodu práve striedali služby, takže som mala okolo seba "fanúšikov" ako na futbale. Len som čakala, že začnú robiť mexické vlny 😀 😀 😝 Sestričky boli milé, trpezlivé, čo som videla aj na rodičke, ktorá bola som mnou na sále. Nespolupracovala, ale sestry nestrácali trpezlivosť.Aj pani doktorka bola super a hoci som pri šití so sebou "šila" i ja ani sa nezatvárila nejako inak ako milo. Kojenie vnímali rôzne sestry rôzne, ale keď sa mi začali nalievať prsia, tak ma najskôr zobrala do parády sestra z pôrodnice a v noci so mnou bdela a rozmasírovávala sestrička z novorodeneckého. Bolelo to riadne, ale pomohlo. Prekážali mi len rána - stále niekto chodil a po náročnej noci to netešilo. Hlavne, keď 3x za deň prídu upratovačky. Boli priateľské, ale kojiť pred nimi ma nenadchýnalo... Celkovo bol však dojem miliónový a naozaj ďakujem!!! 😉 😎

pippi84
23. sep 2011

@patomaja Ahoj aj mna rodil Dr. Necas ... ja som vobec nevedela kto to je ... atd ... vsetko prebehlo dobre, iba pri siti som zdvihala zadok az "k plafonu" a od bolesti si tam isla s rukou, tak po mne skrikol 😕 no a po porode asi 2 hod mi nastali kompl. (hematon v mieste sitia) tak som isla na operacku, bol privolany aj Dr. Necas a Kvaltin, neskor aj anesteziolog aby ma uspali, kto co robil neviem , ale dakujem im za vsetko, hlavne za to, ze vsetko dobre dopadlo. kazdy den ma chodil Kvaltin pozerat aj mimo smeny
urcite sa tam raz vratim, aj ked verim, ze to uz take nebude, ale snad vsetko prebehne dobre

00vladka00
23. sep 2011

a ja som rodila v skalickej nemocnici.mne sa tam velmi pacilo.aj doktory boli prijemny a aj sestricky boli prijemne.mozem jupochvalit.

kokorunecka
7. okt 2011

Ste tu niekto?
Prosím vás, robí niekto v okrese 3D/4D ultrazvuk?

elienka
7. okt 2011

@kokorunecka Dr. Roháriková v Senici, v Skalici neviem

kokorunecka
7. okt 2011

@elienka Ďakujem, už som zistila, že aj dr.Donoval v Holíči robí 🙂

lupe33
7. okt 2011

Ja som síce ešte nerodila ale v Skalici by som určite NERODILA a ani vyšetrit by som sa tam nedala... Podla mna a podla toho čo počúvam je to najhoršia nemocnica na slovenku... Dnes sme tam boli pre svoku ktorej sa z jedenej injekcie spravila hrčka, praskla a začala jej z toho nepretržite tiect krv, záchranka pre nu v stredu prišla po 20 minutach od zavolania, 2x odpadla , čistili a rozrezali jej to bez omrtvenia a poslali ju dom, vobec nemohla chodit ani nič...až včera ked zasa odpadla si ju tam nechali 2x za den jej to vyčistili a poslali dom... Su tam neochotný a podla mna nekvalitný doktory, sestričky ako ktoré ale tiež čo mám kamarádky tak tam rodili naposledy, jedna kamadatka rodila a nechali ju tam 2 dni v bolesiach , nikdo si jej ani nevšimol a na vizite jej bolo povedane že musí vydržat že je to normálne !!!
Ak si zo senice radšej si priplat a chod do MALACIEK , tam teda chodí vačšina mamičiek z okolia je tam iný prístup a ku každej pacienktke (mamičke) sa chovajú milo a nie ako v sklalici ako k ničomu...

Ale to je všetko na tebe, ja osobne pojdem robit do MALACIEK 🙂
P.S. aj na všetky vyšetrenia chodim do MALACIEM, do Sklaice ani za nič, po tom čo sa tam všetko deje a čo som tam za tieto dva dni videla je to katastrofa... ☹

evakva
8. okt 2011

@lupe33 V Malackach nie je porodnica. Takze bud Skalica, Myjava alebo Bratislava.

pippi84
16. okt 2011

@lupe33 pokial si nezazijes sama, nemala by si dat na reci inych 😒 ak sa niekomu nepacia sluzby na Slovensku, nech idu k susedom, v Ma porodnica nie je. v Ba to tiez nie je boh vie co, ja zase viem, ze tam im uz vela rodiciek zomrelo po porode, tak teda sa neda povedat kde je to naj

lussy666
16. okt 2011

@lupe33 no, v malackach mozes rodit, to ti nikto nezakaze, ale porodnia tam nie je 😉
a co sa skalice tyka - ziadny luxus, nic extra,proste stara nemocnica so starym vybavenim.. personal podla toho, aku ma naladu...niektore sestricky su mile permanentne, ine nikdy, ale to je snad vsade...jedine vyhrady som mala k primarovi, je to taky mrzut ufrflany 😀 ale ZEVRAJ je odbornik....

lencita
22. okt 2011

@lupe33 ja osobne by som neporovnavala skalicku nemocnicu a skalicku porodnicu, su to dve neporovnatelne veci...chodila som tam na prax tak do toho trochu vidim ako to chodi na oddeleniach..a tiez som praxovala aj na porodnici v BA, v ruzinove a aj na Antolskej a viem preco som sa rozhodla rodit v Skalici a nelutujem, je tam uzasny personal..a argumenty typu dva dni ju tam nechali v bolestiach, neznasam , co jej mali spravit sekciu ked na to nebola z medicinskeho hladiska indiakacia?? ja som tiez rodila 34 hodin a ked sa ma pytali ci chcem sekciu hned som to odmietla.. a to ze zachranka pride do 20 min. je sice dost,ale ver tomu ze neisli 50km/h, problem je v tom ze sanitky su podelene podla poctu obyvatelov na kraj a trnavsky kraj je velky rozlohou, tak preto take dojazdove casy...a este keby si si napr chcela ist odrodit do ruzinova mozes si priplatit nadstandart, a to taky ze ste dve na izbe, nie 4..takze taky nadstandart, v skalici by si bola na izbe sama....asi tolko z mojho pohladu... 😉

lencita
22. okt 2011

@pippi84 to co bolo medializovane ked zomreli behom kratkeho casu dve mamicky, nebolo pochybenie personalu, to sa stane v akejkolvek nemocnici kdekolvek na svete...aj ked sa okamzite poda transfuzia, tak nie je mozne zenu zachranit ☹ nic na to dopredu neupozornuje, cele tehotenstvo moze byt ukazkove a skonci to takto 😔 je to hrozne,ale netreba hladat vzdy chybu len v personale...ja myslim ze niaky zdravotnik nechce aby im zomrela rodicka pod rukami...musi to byt hrozne...

pippi84
23. okt 2011

@lencita ved jasne. ja som mala tehotenstvo ako podla literatury, porod tiez a jednoducho z nicoho nic nastali komplikacie, ja dobre viem, ze zdravotnik chce vzdy dobre, nie naopak, ja sama som zdravotnicka.

llennka211
26. okt 2011

dievčata aj ste sa boli pozriet dopredu v nemocnici,ja neviem či mam ist rodiť do Skalice alebo si vybavit niekam inam lebo ked som mala 4 roky tak mna operovaly na srdce a neviem či si nemám radšej vybrat Blavu

lencita
27. okt 2011

@llennka211 spytaj sa tvojho dr. ci mozes rodit normalne a ake to predstavuje riziko pre teba a pre dieta, a ak je to vsetko ok, ja by som volila skalicu..

llennka211
28. okt 2011

@lencita no prave že som sa svojho lekara pytala a on povedal že mám sa ist spytat kardiologa ku komu aj chodim a on na to že či on je nejaky porodnik tak sa nevyjadril ani jeden

lencita
28. okt 2011

@llennka211skus sa spytat ineho kardiloga, ked je jeden nekompetentny 😕

aadulik2110
28. okt 2011

tak som si pozorne prečítala všetky príspevky.... je pravda, že pôrodnica a nemocnica v Si je rozdiel, ale aj tak si myslím, že je všetko len a len o ľuďoch a o ich prístupe... Tento rok som ležala na gynekológii v SI, nemôžem povedať ani jedno zlé slovo.... tak si myslím, že tá pôrodnica je na tom rovnako. Na začiatku tehu som musela ísť v nedeľu, hneď tam pribehol aj Dr. Kvaltín (pôrodník, ktorý ma priviedol na svet) síce je to taký "brumla", ale bola som spokojná. Kamoška rodila v MY a to čo mi rozprávala.... ten priebeh pôrodu.... dá sa prirovnať k tým nepekným skúsenostiam, ktoré tu mali ostatné mamičky zo SI pôrodnice.

zuzmor002
28. okt 2011

@llennka211 To čo je za kardiológa, ak sa nevie vyjadriť k niečomu takému? Tak to je fakt sila, to by mal vedieť!

maxiberuska
28. okt 2011

Caute, zapajam sa aj ja do témy.Ja osobne som rodila prve dieta v Skalici a teraz som rodila v Trnave a nejake rozdiely som ani nevidela, skor sa mi niečo páčilo viac v Skalici, napr.že hned mi maleho priložili k prsniku, čo v Trnave neurobili, malú som videla asi až po 20 min prvy krat.Taktiez je myslim si Skalica vo výhode, že je tam menej porodov , ako v Trnave, tu to ide ako na bežiacom páse v jeden den, dalej čo sa tyka izieb , tak ak si v Trnave nezajednate nadštandart, chodite na spoločne 2 wc a 2 sprchy na cele oddelenie 😒 a to sa mi zasa v Skalici pačilo , že to mala každa izba.Ja som mala oba porody rychlo, sestričky aj lekar boli v Skalici aj v Trnave super.Nemožem nič negatívne na obe porodnice povedat, ale jedno viem na 100% , že sa už ani do jednej nevrátim 😉 🙂 🙂

elienka
1. nov 2011

@aadulik2110 aj ja som ležala na gynekológii a potom hneď na pôrodnici ale je to sto a jedno. Je to len o prístupe a personále, lekári sú všetci veľmi milí, teda hlavne tie dve lekárky, a sestry ako ktoré, na gynde boli všetky super. Ale aj tak by som sa do Skalice vrátila

sykorenka
2. nov 2011

Ahojte babuľky.V decembri plánujem rodiť v Skalici, ale už ma začína pokúšať stres a strach, keď počúvam, čo sa deje v nemocniciach, ako lekári odchádzajú a že niekde neberú ani akútne prípady, alebo len nekomplikované.Ako má vedieť tehuľka, že sa jej pôrod neskomplikuje??? Ja som išla prvé dieťa rodiť s tým, že to pôjde "normálne" a nakoniec som sa snažila 31 hodín a aj tak to nakoniec skončilo cisarákom.Tak teraz moc nedúfam, že to bude lepšie. Neviete niekto ako to teda vyzerá s výpoveďami gynekológov v Skalici??? Toto je hrozné!!! A potom, že sa mám v kľude pripravovať na pôrod a myslieť pozitívne ☹

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka vyzera to tak, ze vsetci porodnici podali hormadnu vypoved na cele s primarom a su pevne rozhodnuti ju nestiahnut, kedze aj ked vypovede stiahnu, tak im zoberu 20% z platu.....vedenie sa k tomu postavilo tak, ze ich odmietlo prijat na rozhovor, robilo "mrtveho brouka" a min.tyzden vo stvrtok sa vyjadrilo, ze ak chcu odist, mozu ist, ze uz za nich maju nahradu....a neoficialna suskanda je, ze by to mala byt "posila" z Ukrajiny... 😖 do konca novembra ma prist definitivny verdikt...ja teda stale dufam, ze sa to nejak urovna, ze ich nenechaju odist..ale ked tam nikto nezostane, ja mam alternativu porodnicu v Kyjove

zuzmor002
2. nov 2011

@sykorenka Ja mám tiež termín v decembri a normálne sa bojím, čo bude! Je to fakt sila, aby sme sa takto báli ako dopadneme? Inak možno sa stretneme! Ja už som pre istotu pozerala aj porodnice na Morave, len to už by sme si museli zaplatiť! Nechápem ako môžu celé oddelenie nahradiť lekármi z Ukrajiny zo dňa na deň, veď to predsa nie je len tak... To nie je práca niekde pri stroji, že ak sa niečo nepodarí, tak sa nič nedeje, tu ide predsa o ľudí! Nemám slov!

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka no moje nervy 😲 a teraz čo mám robiť??? v tom Kyjove tuším voľakedy robil aj dr.Donoval z Holíča? ale to by som musela všetko zaplatiť, keď som zo Slovenska, že? Nevieš (prepáč, neviem, či môžem tykať), aký je tam cenník pre cudzincov? ja si chcem určite zajednať epidurál, aj keď mi gyn povedal, že bude asi cisarák, ale na to sa nespolieham.no nervy mám na koncoch vlasov, až mi je do plaču.ja mám vždy takú smolu s tým pôrodom 😢

zuzmor002
2. nov 2011

@sykorenka Ja som našla na nete, že v Breclave stál normálny pôrod bez komplikácií 900 €, ale to bolo ešte v roku 2009, takže teraz je to asi viac. A Breclav je vraj lepšia pôrodnica ako Kyjov, tak neviem.

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka no, v Kyjove stal porod v r. 2010 cca 11 500 CZK, teraz to bude mozno viac....ak je porod spontanny, poistovna ti ho preplati do plnej vysky..ak je planovany, (t.j.cisarsky) tak ti ho nepreplati. Ja mam termin na prelome rokov, pisala som primarovi gyn.por.odd. v Kyjove a on mi povedal, ze pacientky zo SR beru uplne bezne, ze neni treba ziadne speci papiere, len ze by bolo dobre cca 1 mesiac pred TP prist k nim na obhliadku porodky a aby videli o koho ide, spoznat sa a tak...
@zuzmor002 no, ja neviem o Kyjove mam dobre referencie, kamosky si to tam nevedeli vynachvalit, je to baby friendly hospital, co som videla na nete co ponukaju, sa mi to lubilo....

sykorenka
2. nov 2011

no ja si tam to bábo v bruchu asi ešte nechám aspoň pol roka, kým sa to nevyrieši 😖 Som na strane lekárov, že by mali zarábať viac a nemať jednu službu za druhou, ale nemôžu si predsa z ľudí robiť rukojemníkov ☹ Namiesto toho, čo by som sa mala tešiť na nového člena rodiny, tak prežívam takéto stresy. Ja by som si rada zaplatila, ale naozaj nemám.Žijeme od výplaty k výplate, ako väčšina mladých ľudí s hypotékou (napriek tomu, že máme obaja vysokú školu). Ale dve detičky sme vždy chceli, preto sa radi uskromníme.No ale toto je strašné. Na Myjave vraj nedávajú epidurál a ktovie ako je to s lekármi v Trnave? Človek si teraz asi moc nenavyberá,že? 😨

monulicka
2. nov 2011

@sykorenka o TT som pocula, ze beru len nekomplikovane porody, t.j. prides, odrodis..bez epi...ja som sa preto rozhodla pre Kyjov bo to je nablizsie k SI...sa trep kdesi na Myjavu ak bude sneh, poladovica a to neratam ze krasne zakruty 😖....ale stale verim, ze sa to tou skalickou dajako vyriesi, ze tam doktori ostanu, tiez sa mi nechce trpnut cely december, kde nakoniec skoncim, ach jo

sykorenka
2. nov 2011

@monulicka však práve, že bude akurát riadna zima, prípadne sneh, tak Myjava je mimo a na Trnavu to teda tiež nevidím, keď som mala prvý pôrod dosť komplikovaný.A kde by som sa dozvedela viac o tých platbách v Čechách? napr. keď by mi museli robiť ten cisársky a všetko okolo, že koľko by to vyšlo? Však by sa na mňa rodina zložila, ma nenechajú trápiť, alebo nedajbože ohroziť bábenko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre