Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

skalican
21. apr 2013

Este som zabudol dodat. Nehanim vsetkych v SI porodnici, toboz nie sestricky, ale je nemyslitelne aby skuseny lekar tahal viac ako stvorkilove dieta nasilu prirodzenou cestou ked to nejde a pritom mu znici alebo prinajlepsom velmi ztazi zivot od prvej sekundy. Ved to potom moze robit porodnika kazdy "sedlak" so silou v rukach. Naco sa potom ucit niekolko rokov za lekara, ktory bude stat aj tak za hovno? Prepacte za tvrdsie slova, ale jednoducho ma to serie

sakulecek
23. apr 2013

@skalican vobec si nevolil tvrdé slová žial je to tak , ako niekto vyššie písal ak je pôrod bez komplikácií je to v pohode ale ak sa niečo pokašle .......Každopádne sestričky na odd sú úplne najsuper , teda aj tam je nejaká výnimka . Rovnako Budinský mi prišiel v pohode , aj doktorky boli fajn (len mi prišli neskúsené) ale teda pán primár mi pripadal ako človek s nezáujmom o človeka , ako keby tam bol nasilu , znechutený , unavený..................Teda ale rodiť tak velké babatko , pri rodičke so zdravotnými problémami a pri vyvolanom porode - nechápem prečo prirodzenou cestou , by som chcela počuť pána primára ako toto obháji . To nebol spontánny porod že by sa nedalo zabrániť komplikáciam pri porode . Ale cisarák je jednoducho drahý :( a pre nemocnicu pravdepodobne dosť nevýhodný zákrok .

skalican
23. apr 2013

@sakulecek No ved to sa uvidi ako to obhaji, lebo dotycni ludia to len tak nenechaju.

rockerka731
30. apr 2013

prečítajte si hlavne diskusiu, veľa chváli, ale aj smutný komentár pána ktorému tam zomrela žena a pani ktorú poznačili do konca života ☹ zahori.sk/skalicka-porodnica-skoncila-posledna-v-rebricku/

rockerka731
26. máj 2013

@sakulecek .. už to mám za sebou aj ja ... nielen že som Beatkyna kámoška ale aj príznaky som mala ako ona, cca 3 týždne pred pôrodom som strašne opuchla, samozrejme som už chodila do poradne k primárovi a riadne som mu to nahlásila, nijako to neriešil ☹ na 3.5. my síce najprv pripravil plánovanú sekciu ale časom zmenil názor a zrušil my ju , ked som 7.5 prišla posledný raz do poradne lebo som mala termín 8.5 mala som priam šťastie v nešťastí 😉 primár mal dovolenku a na ambulancii bola pani doktorka práve tá čo rodila Beatku, zjavne ju Beatkyn prípad mrzel a vie aj o internetových diskusiách, okamžite ma poslala na oddelenie kvôli tým opuchom a vysokému tlaku, celú dobu bola milá a starostlivá, tri dni som si pobudla na vzdychárni a ked sa malej nechcelo von, tlak neklesal a opuchy neustupovali , myslím že práve táto pani doktorka sa postarala o to aby som mala sekciu, a som jej za to nesmierne vďačná . Malá aj ja sme v poriadku vďaka nej. Sestričky na oddelení boli ozaj fantastické, milé a starostlivé a im patrí tiež moja vďaka. Písala som tu o ľudskosti, a tej sa mi tam ozaj dostalo, nakoniec sa mi vyplnilo aj to že ma rodili doktorky - teda ženy . Beatka ma bola s Dorotkou pozrieť hneď ako som prišla s malou domou, Dorotka je nádhernáááá a veľká ...myslím že všetci by sme radi vrátili čas aby sa Dorotke nestalo to čo sa stalo ........

artep87
11. jún 2013

Ahojte babule, chcem sa opytat ked ste chodili na poradnu uz do porodnice co vsetko vam robili? Viem ze sa robi sono a monitor no ja uz som tam bola 3 krat a ani jedno mi nerobili :/. Vzdy som bola u primara, neviete kto tam ordinuje v pondelky? Dakujem za odpoved 🙂

mamartinka
11. jún 2013

@artep87 juj ty uz to mas riadne zapar 😉

artep87
11. jún 2013

@mamartinka No mam akurat ma zarazilo ze mi v nemocnici ani raz nespravili monitor ani sono. Od 31 tt ani neviem kolko drobcek vazi 😒 uz nech to mam radsej cele za sebou

mamartinka
12. jún 2013

@artep87 tak sa este drzite?Inak v Skalici ak ides rodit tam teraz ma jedna kamoska aj rodit s Kopcian.Lucka Hanzalikova.Neviem ci uz nieco aj nema.Dnes mala ist tusim na sekciu.

mamartinka
12. jún 2013

@artep87 tato mala ist na sekciu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jahodalr/?po... Mozno sa aj stretnete.

artep87
12. jún 2013

@mamartinka no este sa drzime az v pondelok ideme na kontrolu 😒 . No mozno sa tam stretneme 🙂

mamartinka
12. jún 2013

@artep87 v pondelok?Ved mas zajtra termin ci mas este iny?

artep87
12. jún 2013

@mamartinka no mam zajtra termín, ale včera na poradni mi povedali, že mam prísť o týžden na kontrolu. pojdem ale v pondelok lebo už nechcem ísť k primárovi, tak dufam, že tam bude iný lekár...

piacere
12. jún 2013

@artep87 v pondelok je tam Budinský

artep87
12. jún 2013

@piacere to som velice rada. dúfam, že on ma poriadne vyšetrí, odváži malého a aj monitor spraví, lebo primár sa s tym vôbec nezaťažoval 😒

piacere
12. jún 2013

@artep87 snáď áno, Budinský je fajn 🙂

artep87
12. jún 2013

@piacere tak to si ma potešila. a ty k nemu chodíš?

piacere
12. jún 2013

@artep87 nie, lebo mi to nevychádza... ak chcem ísť na kontrolu po dvoch týždňoch, ako to mám určené, tak musím v stredu (do rizikovej), čiže k primárovi....
Ale ležala som na oddelení 3 týždne a najlepší mi prišiel práve Budinský 🙂

artep87
12. jún 2013

@piacere a v stredu tam náhodou neni tiež budínsky? som myslela, že primár je tam len v utorok no ale neviem zatial som bola len u primára. človek by si povedal, že ked je primár tak bude kapacita ale zatial sa mi tak vôbec nejaví 😨 tak sa budem tešit na toho budínskeho, aj ked do pondelka už by som mohla aj porodiť čo by som bola veeeeelmi rada 😅

mamartinka
13. jún 2013

@artep87 tak Lucka uz dnes porodila Ninku.Co som ti dala link ze sa mozno stretnete.Vy este nic?

aaadelika
13. jún 2013

...ako vás tu čítam,tak sa vcelku bojím rodiť v Skalici☹ale zachvíľu ma to čaká..hlavne mám obavu z toho že ma ,,chytí,,primár....podľa mňa je dosť bezcitný človek,a veľa bábeniek malo zlomenú klúčnu kosť keď ich rodil...a nehovorím to úmrtie tej rodičky pred pár rokov,tiež ju rodil ON... maminky držme sa a verme že to dopadne dobre🙂

artep87
13. jún 2013

@mamartinka no my este nic,este sme doma :( uz to.chcem mat tiez za sebou

artep87
13. jún 2013

@aaadelika a kedy mas termin? Tiez nechcem chytit primara ale pri mojom stasti ho urcite chytim 😲 . Hlavne sa nestresujme,treba mysliet pozitivne 🙂

aaadelika
15. jún 2013

artep87 mám term.24.augusta...veď to že treba myslieť pozitívne🙂

katkaandy
22. jún 2013

Ahojte vsetky, prosim vas o radu. Nemate niekto zoznam vsetkeho co si treba priniest do porodnice pre seba aj pre babatko? Prosim tie najcerstvejsie info, aj ked spred roka sa to mozno nezmenilo, ci? - lebo som dostala info od maminy ktora tam rodila pred rokom. Na stranke maju sice napisane, no udajne netreba vsetko co tam je, a zas to co tam nieje zas treba...kazdy hovori nieco ine. Vopred dakujem za kazde info. 🙂

kakika123
23. jún 2013

@katkaandy Pre teba: nočnú košeľu, župan, papuče, spodné prádlo, hygienické potreby/wc papier, popôrodné vložky - aj 3 balíky/, pohár, príbor, nesýtenú vodu. Pre bábo: jednorázové plienky, látkové stačia aj 2, vlhčené obrúsky, modrú indulonu. Oblečenie pre bábo až pôjdeš domov, ale to ti môžu aj priniesť neskôr. To je asi tak všetko 🙂

katkaandy
24. jún 2013

@kakika123 dakujem moooc 🙂

martina104
25. jún 2013

Tak ja som rodila v Skalickej porodnici 13.juna a nemozem povedat jedno zle slovo. Pristup pani doktorky a sestriciek bol uzastny. Na novorodeneckom tiez velmi mily pristup sestriciek. Ja som bola velmi spokojna a urcite, ked pojdem rodit este raz, tak znovu do Skalice 🙂

piacere
2. júl 2013

Baby, prosím vás, ktoré ste rodili v SI sekciou.... ako to tam chodí? Myslím, ak je sekcia plánovaná, robí ju zásadne primár alebo ktokoľvek? A robia sekcie iba v celkovej narkóze alebo dávajú aj spinál? Koľko dní sa leží a kedy donesú bábätko na prisatie? Ďakovala...

elienka
3. júl 2013

@piacere neviem či sekcie vždy robí primár, ale robia cisarák aj so spinálkou - najmä tie plánované. potom som musela ležať 24 hod ale nesadať si, ani moc hlavu nedvíhať, lebo kamoška si aj sadla (nedostatočne jej to anesteziológ zdôraznil, že nesmie sa dvíhať ani do sedu) a mala strašné migrény. v nemocnici sa je štandardne 7 dní po cisaráku a bábätko mi priniesli po 6 hodinách na prisatie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre