Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

avanka
13. máj 2009

Ahoj, ja som rodila v Skalici pred necelymi 11 mesiacmi planovanym cisarskym rezom a mozem len odporucat..
rodil ma dr. Cernak, personal na 1, strava tiez fajn, starostlivost prvotriedna...tesim sa, az si to zopakujem 🙂 🙂 🙂 🙂
Majka, co konkretne by si potrebovala vediet?

opus11
13. máj 2009

Ahoj ja som rodila v Skalici pred 2 rokmi a tiez som bola spokojna tiez ma rodil dr. Cernak a je naozaj super hoci som mala tazky porod ☹ zvladol to na jednotku 🙂 🙂 a aj jeho starostlivost pocas mojho tehotenstva a aj po porode bola ukazkova 🙂 🙂 je to veeelmi prijemny clovek. Personal nemocnice bol tiez fajn mozno len upratovacky su trochu namosurene ale sestricky ci z gyndy ale aj novorodeneckeho boli v pohode a pomahali ako sa dalo. Mozem odporucit a ak budem niekedy este tehotna tak pojdem rodit zasa do Skalice. 🙂 🙂

avanka
13. máj 2009

Opus, odkial si?

opus11
14. máj 2009

ahoj aanka som zo Senice a co ty??? 🙂 🙂 🙂

avanka
15. máj 2009

Aj ja som Senicanka, nepozname sa nahodou??? 😀

dudal
15. máj 2009

ahojte,tak ja som rodila v skalici pred 2 mesiacmi a bola som veeeeelmi nespokojná.Už by som tam nešla.v mojom termíne bola plná porodnica,takže som 48 hodín ležala na vzdychárni,zatiaľ porodilo asi 8 žien,samozrejme všetky tie porody som si vypočula... takže fantastická psychická "pohoda" pred porodom.po porode som zase ležala kvoli kapacite porodnice na vzdychárni jeden deň,takže zase opäť pár vypočutých porodov.....išlo to tam ako na páse...lekári sa tvárili stále veľmi dôležito,prácu vykonávali bez jediného úsmevu,žiadne nejaké povzbudenie nič, chcela som epidurálku - veľký problém / takáto banalita / , to ich nové kreslo je to isté ako staré,iba ak vás zašívajú tak si vás moze dat lekár vyssie/nizsie podla jeho potreby ,aká výhoda pre rodičku!!!!! rodila ma mladá doktorka, musela som za ňou ísť viac krát aby ma vyšetrila,že mám bolesti a ona mala nejak stále čas až potom,že : jej ved už rodíme...no proste hrúza / mimochodom vybavenie tej vzdychárne myslím WC a sprchu na vyšetrovni majú už hádam lepšie i na ukrajine.../avanka , neviem čo myslíš tou prvotriednou starostlivostou,ale okrem vizity tam po nás na izbách ani pes neštekol , jedinú pochvalu odo mňa dostávajú sestičky na novorodeneckom,ktoré sú už niektoré dámy vo veku našich mám,majú veľké skúsenosti a dost mi pomohli s kojením

majka221
autor
17. máj 2009

teraz som uz uplne v pomykove nema ete s tou nemocnicou niekto skusenosti? ☹

avanka
18. máj 2009

Dudal, ja som rodila planovanym cisarskym rezom, takze skusenosti so vzdycharnou nemam a v juni tam nebolo uplne plno, ja som si zaplatila nadstandard, nelutujem, druhykrat ho beriem takisto...

prvotriednou starostlivostou myslim to, co som napisala.... 😉 sestricky ochotne, zlate, kazdu chvilku sa chodili pytat, ci nieco nepotrebujem, mimo vizity prisiel za mnou vzdy dr. Cernak, ak tam bol, pozrel mi jazvu, pohladkal malinkeho, sestricky a dr. Riska z novorodeneckeho boli tiez super, aj ja som mala problem s kojenim, pomohli....

a nadstandardom to urcite nebolo, ten som si platila hlavne preto, aby za mnou mohli prist moji rodicia a manzel, mohli ostat ako dlho chceli a hlavne mohli byt s malym 🙂

este na druhe rano po operacii som lezala na pooperacnej izbe a sestricka prisla rano pred 5, komplet ma umyla, prezliekla, bola velmi trpezliva..

ja osobne chvalim a tesim sa za cca rok a pol, ak sa zadari, ze pojdem do Skalice rodit znova

majka, kazda porodnica ma svoje pre a proti, rovnako je to pol na pol s Myjavou, niekto chvali, niekto nadava...
je pravda, ze su modernejsie porodnice ale v kazdej sa
ja som to aj brala tak, ze keby o mna nikto ani nezavadil, absolutne by mi to nevadilo, ved sa jedna len o cca 5-7 dni pobytu s mojim vytuzenym a milovanym babatkom, pohlad na neho mi vynahradi kazdu bolest.....

dudal
19. máj 2009

ahoj avanka mne sa podaril tiež nadštandart ale až na cc 5 den,kedže bolo narváno ako som písala a veru žiadny lekár tam za mnou mimo vizitu nebol,nalejme si čistého vína ak si pacientkou dr.cernáka tak má k tebe urcite vacsí vztah ako k nejakej anonymnej pacientke.... dr.riška v pohode , aj sestričky sú ok, mne sa proste nepacil ten pristup doktorov , mali totálne " v paži" a kedže si ty mala plánovaný cisarák , neviem ako ti priblížit ked si sama na tej vzdychárni , mas fakt strasne bolesti lebo ti dali vyvolávačku,ktorá zosilní omnoho viac kontrakcie a nic, fakt som musela ist 2x za doktormi,ze mam strasne silne bolesti a zrazu ved uz ste otvorena,keby som bola na tej samotke este o 20 min dlhsie tak sa tam asi i odrodim sama

to,že sestrička príde a prezlečie a poumýva ženu po cisaráku považujem za samozrejmost,ved je to jej práca
a ta posledná veta,že pohlad na babetko ti vynahradi bolest je pravdiva,ale nerodis predsa 15x za život,je to vynimočne a viac to nebude,neda sa to zopakovat a preco to neprezit v pohode ,s krásnymi spomienkami na tieto okamziky

doktorom preto zelam ovela viac empatie s mamickami aby sa tam zeny necitili ako ziacky pred ucitelom, viac úcty , celkovo hodnotím porodnicu ako z minulého storočia a ak budem tretí krát rodit tak pojdem do porodnice , kde budem mat aspon malý pocit ,ze nie som iba dalsia v rýchlom poradí ako na páse

avanka
20. máj 2009

Dudal, ved v pohode 😉 ano, som pacientka dr. Cernaka, preto aj taky pristup, ale ja som mala dobry pocit aj z tych 2 mladych doktoriek....tiez sa vzdy prisli opytat, ci mam bolesti, ci nechcem injekciu a tak

vies, je povinnostou sestry sa o teba postarat, ja sama nou som, hoci nepracujem v odbore, ale tiez zalezi na tom, ako to spravi....a ja som bola spokojna, citila som zaujem, nikto sa neponahlal...a to som pocas svojej praxe v Skalici zazila toho dost.

a ja osobne svoj porod povazujem hlavne vdaka tymto ludom za 1 zo svojich najkrajsich a najemotivnejsich zazitkov v zivote....

na Skalicu maju zeny aj dobre aj zle spomienky, ja patrim k tym, ktori spominaju v dobrom, to len moj nazor 😉

luba142
22. máj 2009

Ahojte chcela by som aj ja pridat spravicku. Rodila som v Skalici uz druhy raz naposledy 2tyzdne naspät mala som nadstandard co tiez len koli navstevam a tiez si nemozem stazovat na personal i ked je pravda ze doktori a setri z porodnice chodili zriedka ale ked niesu problemy preco by aj chodili a ked mate problem treba sa prihlasit maju toho dost si myslim a len za 4 dni co som tam lezala robili kazdy den okrem normalnych porodov aj 3 cisaraky, sestri z novorodencov chodili castejsie preto lebo maju na starosti babatka ale u mna ako druhorodicky moc roboty nemali 🙂, takze ja si tiez nemozem stazovat

petrahy
2. jún 2009

co sa tyka porodnice v Skalici rodila som tam dva cisaraky a nemozem si stazovat az na to ze som sa nepohodla s primarom a tak sa voci mne aj spraval 😝 nevsimal si ma vedla mna lezala jeho sukromna pacientka takze dost trapne. Mali sme obidve planovany cisarak a rodili sme hned po sebe. na kojeneckom som bola nespokojna len s jednou sestrou zase len preto ze som mala svoj nazor a skusenosti. Vybrala som si mlieko na dokrmovanie a jej sa to nepacilo a doktori mi to v mojom pripade schvalili. Takze som mudrovala a oni to nemaju radi som zdravotna sestra a mam svoje skusenosti. ale inak v pohode ani ja som si nevsimala tych co si mna nevsimali a vydrzat tam bolo lepsie ako ked som rodila v Ba ako zamestnankyna nemocnice som dopadla horsie ako obycajny clovek z ulice

danu
10. mar 2010

kakika123 • Dnes o 20:04
Caute. Chcela by som sa spýtať, či niektorá z Vás rodila v Skalici s epidurálom?

baruskas
22. mar 2010

Ahojte.. Ja som rodila v Skalici pred 11 mesiacmi a prvýkrát a naposledy!!!!!!!!Manžel ma večer priviezol cca asi o 22 00 , asi po troch hodinách čo mi odtiekla voda a mala som už riadne bolesti...Do druhej ráno som bola na vzdychárni čo len došli popočúvať ozvy a ani slovo ako dýchať ako sa správať...nič ani mäkké f...pre prvordičku strašné...o druhej že ideme na to...dostala som tri oxytocýni,že so málo otvorená, ale bolesti a tlaky boli ešte horšie..kontrakcie každú minútu...zase ani slovko...šup hore na kozu...zatlačte oči zatvorte a veľký nádych..prvé slová čo som počula od presonálu...rodila mladá doktroka...nie šte ešte dostatočne otvorená..dole...skáčte na fitlopte a dýchajte (druhá veta ) skákala som tam cca hodinu...znova šup na kozu zatlačte ..10x po troch tlačeniach a stále nič...daľší oxytocín....otvorená ideme na to....okolo šiestej ráno zatlačte...tlačím...tlačím a nič...nevládzem už tlačiť....zase šup dole z koze...sypem sa dole...netlačím už...manžel narobil krik..primár ráno došiel vyšetril...pripravte na cisársky rez...klesali už ozvy...manžel si vypočul rozhovor primára a nemenovanej pani doktorky,že načo čaká...prečo ma už neotvorili v noci či čakajú až sa niečo stane a či pôrodnica nebola už dosť medializovaná....ráno o osmej sa dcéra narodila cisárskym rezom, bola zle otočená hlava do pôrodných ciest....doteraz á na čele hematóm. stále čakám kedy zmizne a on tam stále je...sestričky? hrôza...podľa nich prvo-rodičky sú najhoršie...hysterické...bodaj by nie...rodia prvý raz a nevedia do čoho idú... a čo sa týka sestier ledva som ich zazrela pri vizita a potom až ked dávali teplomery asi tak...strava? hrôza...pre rodičky a kojace matky mäso na hrášku so zemiakmi...ani jedna mamička sa v noci nevyspala...detušky boleli brušká...jediné plus patri novorodeneckému odd s lekármi...Velmi pomáhali s kojením a veľmi príjemné vystupovanie s nami mamičkami a k deťom ( až na jednu sestričku) ale to sa dalo prežiť....nikdy viac skalica....každý máme iný zážitok s pôrodu..ja som sa tešila že si ho s manželom pekne užijeme a dopadlo to hrozne...

nela999
29. mar 2010

Ahojte,
kedže som Skaličanka tak som rodila v Skalici- ca. pred 4,5 rokmi. Ráno o 6.00 ma manžel priviezol so slabými bolesťami, už si ma tam nechali. Okolo 10:30 mi sama odtiekla voda a o 15:30 sa dcérka narodila. Čo sa týka starostlivosti, tak si nemôžem sťažovať. Sestričky ma kontrolovali každú chvílu, rodil nás primár- velká spokojnosť. Epidurál som nechcela, takže bolesti boli, ale s tým som počítala.. Mala som šaťstie, že sa uvolnila akurát nadštandardná izba, takže som bola pekne sama s malinkou na izbe, manžel mohol byť u nás kedykolvek. Taktiež novorodenecké sestričky boli milé. Chápem, že má niekto aj negatívne skúsenosti. Tak je to všade.
Momentálne ma čaká druhý pôrod, na 100% bude taktiež v Skalici. Už aj preto, že pôjdem do známeho prostredia, kde viem ako to chodí. D/fam, že pôrod bude rýchlejší, ale inak sa nestresujem.

kristina1984
12. okt 2010

Ahojte ja som rodila teda malý išiel cisárkym rezom v Skalici a bola som spokojná na prvorodičku. Cis.rez bol na termín a robila ho mladá doktorka a asistoval jej môj gynekolog doktor Budinský-super doktor na jedničku veľmi mooooc spokojná.Nebola som na nadstandarte ale s personálom spokojná aj s doktormi aj na vizite....všetko bolo ok...až na stravu,To som sa tam vôbec nestravovala,partner mi vozil každý deň jesť.Novorodenecké odd.bolo super,chovali sa pekne či mne a maličkému ale aj pomáhaly a často sa chodili pozerať na detičky aj ostatných maminiek.Spokojná som a keby som si rozmyslela niekedy mať druhé dieťa tak určite rodím v Skalici u pána doktora Budinského.

snubenci08
8. dec 2010

dufam ze niekto odpovie ked uz tu davno neni prispievane...ten nadstandard sa musi vopred objednat??? 🙂

aluska08
12. dec 2010

ahojky ja som to hlasila doktorke ked sme boli na poucenie, lebo priatel isiel k porodu, ona si to niekam zapisala. Inak ak mozem tak vrelo odporucam je to super vec, odpocinula som si nikto ma tam nevyrusoval, rodina tam mohla byt som mnou a malym ako dlho len chceli. nevahaj !!!!!

snubenci08
20. dec 2010

@aluska08 ahoj no len dufam ze bude nejaky nadstandard volny kedze su len 3... 🙂

lussy666
20. dec 2010

@snubenci08 ahoj, ja som tam rodila v auguste a myslim, ze nadstandart sa nahlasoval dopredu... ja som tam lezala tyzden pred porodom, ale pamatam si, ze ked prisla nejaka babula rodit, pytali sa jej, ci chce ist na nadstandart, ked bol volny...
a inak ja som bola pred porodom na normalnej izbe a den po porode som sa prestahovala na nadstand., bez nahlasanenia.
drzim palce🙂

snubenci08
20. dec 2010

@lussy666 ja by som ho chcela uz hned po porode...no uvidim snad mi to vide
🙂

aluska08
21. dec 2010

rodila som v marci 2009 a mne to vislo, ze ma hned po porode odviezli na nadstandart, bolo to super, kupelnu aj WC sama, uplna parada, ja mam teraz v nemocnici sestru a tiaz si bude pytat nadst. kazdemu odporucam, sestricky tam tak casto nechodia, al e ja som nemala ziadne problemi tak mi to nevadilo 🙂 kedy mas termin ?

luba142
27. dec 2010

@snubenci08 ja som mala nadstandart tiez a pytali sa ma na to pri porode, ked je volny tak tam mozes ist a ked je obsadeny tak bohuzial, zalezi ake budes mat stastie 🙂

katulaa
21. jan 2011

ja nemam dobru skusenost so skalickou porodnicou v skalici rodila som 27.5.2010 mne a este jednej povedali ze budeme rodit cisarskym ale tam je to tak jeden doktor povie a druhy na to kasle co ten predosly povedal alebo napisal do karty a namiesto rodenia cisarskym dali 2 krat vyvolavacku s tou co som bola na vzdycharni ale to jej aj tak nepomohlo praskli jej plodovu vodu ani to nic na konec jej dali infuziu ani ta nezabrala chudatko chodila stale hore dole pochodbe az po 13 hodinach ked sa neotvarala tak tam nabehlo snad 20 doktorov ja so kukala ze co sa deje, konecne jej spravili cisarak ale ked vybrali male uz nedychalo davali mu kyslik mozog uz nemal okyslyceny prevazali to male do porodnice v Trnave na hospitalizaciu a zistenie ci ma poskodeny mozocek, bolo to hrozne ja som sa normalne o nu bala bolo mi z toho az zle ze so myslela ze hned porodim.ja som nakoniec rodila tym cisarskym lebo uz sa asi bali keby ze sa nieco zase stane bola som velmi spokojna s dr. budinskym aj s anesteziologom.tak na buduce myjava alebo trnava

zorina82
21. jan 2011

Má niekto skúsenosť s prirodzeným pôrodom po prvom porode ukončené sekciou?V roku 2009 mi pôrod skončil cisárskym rezom to bolo v inom meste.Bývame teraz nedaleko Skalice a velmi by som chcela rodiť normálne.Dovod takéhoto ukončenia bolo moje vysilenie,že som to proste nezvládla psychycky,mala som bolesti celu noc a celý dalsí den z kontrakcií,vyčerpalo ma to natolko,že ked už prišlo k fáze tlačiť,som uplne rezignovala,čiže dovod moja psychika.Teraz čakáme dalšie dieta začiatkom júla a velmi by som chcela rodiť prirodzene,nakolko už budem zrelšia,aby som to mohla zvládnuť.Len fakt neviem,čo možem očákavať,nechem opäť skončiť sekciou.Nechem,aby mi pichali vyvolávačky a pod.Neviem ako to tam chodí,aký je prístup k druhorodičkám po sekcii,ktoré chcú rodiť prirodzenou cestou.

helenka2
8. feb 2011

@zorina82 ahoj ked si uz raz rodila cisarskym tak v skalici ti pravdepodobne spravia aj teraz cisarak...je tam riziko ze ti praskne jazva po prvom porode a oni nechcu riskovat...mnat to tiez caka za dva mesiace...a kamoska co mala prvy cisarak tak isla tiez aj teraz pri druhom porode cisarskym...takze ked chces ist do skalice asi sa tomu nevyhnes...

zorina82
8. feb 2011

@helenka2 to práve nechcem,za každú cenu isť na CR ked som zdravá a nebudem mať problémy.Je to škoda takto to "odpísať"sekciou. Držím palce,nech to dobre dopadne a hlavne nech je malé zdravé,v apríli je celkom dobrý termín,nebude ani moc teplo ani chladno.Viem podla toho,že moj prvý syn sa narodil v podobnom termíne.

helenka2
9. feb 2011

@zorina82 no ved ani neviem co obleciem malej ked pojdeme z nemocnice domov, lebo v aprili to pocasie byva niekedy dobre blaznive 😀 prvu dcerku som mala v auguste a to som si povedala nikdy viac...hrozne teplo, nohy mi napuchali uz mesiac pred porodom no hrozna...ale zasa ani cez zimu to nieje ziadna sranda...takze sa to ani poriadne naplanovat neda...tak drzim palce aj ja tebe nech to vsetko dobre dopadne a babetko je zdravucke 🙂

zorina82
9. feb 2011

to zavísí od počasia,v Nitre bolo vtedy slnečno,neviem presne kolko stupnov vonku,už si ani nepamätám čo mal na sebe,bol v zavinovačke mal oblečenú ešte jednu košielku,čiapku,uložený do vaničky a zakrytý ešte dekou.Cestou domov zaspal,spal takmer 4 hodiny,To bolo vtedy asi 25.4,ked nas pustili z nemocnice domov,to bolo vtedy sobotu.

patomaja
16. feb 2011

@aluska08 ahoj, ja by som sa chcela opýtať, že či ťa poslal tvoj obvodny gynekolog na to poučenie do nemocnice, ked si mala muža pri porode??? lebo aj ja chcem muža pri porode a neviem teda či ho pouči moj obvodny, alebo doktor z nemocnice. Jáj a ešte že kedy sa na to poučenie chodi, v ktorom tyždni 😀
diky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre