Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

elienka
17. dec 2012

@farmaceutka zrovna som čítala v tvojom fotoblogu. na tú pooperačku pustili mojho manžela ale len nachvílu (musela súhlasiť spolubývajúca), návštevy na normálne izby nechodia, aby bolo zachované súkromie spolupacientiek.Ak bude na nadštandarde volné, tak po tých 24 hod, keď ta postavia a budeš ok, tak sa tam presunieš. Tam sú návštevy neobmedzené, lebo si na izbe sama

farmaceutka
17. dec 2012

@elienka jasne rozumiem a dakujem za info. 🙂 a babatka aj nosia cez den na prilozenie?

elienka
17. dec 2012

@farmaceutka áno nosia, prvýkrát po 6 hodinách a potom neviem ako často, ja som bola z toho celého v tak v šoku (mala som akútny CS - letel mi hore tlak, tak o 2 poobede sa rozhodli, že z gynekológie sa presúvam na pôrodnicu a 17:23 bola malá na svete), že mi tie prvé dni len preleteli (bola som vysmiata - asi z toho kokteilu čo mi dali do tej infuzky). Ja som sa ani nestihla pripraviť na to, že už je to tu, tak ja som to prvé dni veľmi nevnímala, že som mama a ako často ju nosia a tak.

farmaceutka
18. dec 2012

@elienka no to urcite,ked sa to tak vsetko zomlelo,clovek kym to vsetko spracuje,co sa stalo...dufam,ze aj mne tam tie dni utecu rychlo.este raz Ti dakujem za vsetky informacie a prajem Vesele Vianoce 🙂

lucieeeeeee
19. dec 2012

@
ahoj prosim ta ked si rodila planovynym cisarakom kolko si platila? myslim ze keby som si chcela nplanovat cisarakom ako sa postupuje?tiez mam v plane rodit v Skalici a chcelo by to informacie..diky..hlavne ci sa to da na koho sa s tym obratit a kolko to asi stoji.dakujem za odpoved 🙂

christinjenifer
20. jan 2013

ahoj ja som rodila v skalickej nemocnici a mala som cisarsky rez bolo to hrozne nechali ma trpiet 18 a pol hodin nes si rozmisleli co somnou bude tak tiez ma nechali na vzdicharni bolo to hrozne ten pristup tam nikdi bi som tam us rodit nesla mal mi bit pri pporode doktor Budinsky ale bola som rada ze prisiel primar Kvaltin 🙂 preco som bola rada preto lebo pan dktor Budinski mi povedal ze jemu je jedno ze ci zomriem ja alebo maj dcerka 😢 a vtom som povedala ze ho pri porode nechcem tak som si viziadala primara ana stastie to dopadlo dobre 😅 😅 😀 a takto vizera moja krasna dcerka po cisarkom reze

mamartinka
21. jan 2013

@lucieeeeeee Ahoj.Uz mate nieco ci este cakate?

mamartinka
21. jan 2013

@christinjenifer precitaj si co pises.Nic v zlom ale aspon bodky pouzivaj ked tak aby sa s toho clovek aj vysomaril 🙂

christinjenifer
22. jan 2013

ospravedlnujem sa ☹ a us som porodila 😀

christinjenifer
22. jan 2013

no ale pocuvaj ma pokila viem tak je to oddelene tak co ale nic v zlom 😉

aadulik2110
28. mar 2013

@christinjenifer ty si bola aspoň na vzdychárni (tam som bola ja 2 dni) a na sále som bola 9 hodín a cisarák sa nekonal, ale nakoniec som rodila "spontánne"

christinjenifer
29. mar 2013

no pekne tak si to ties mala spatne 🙂

rockerka731
31. mar 2013

@christinjenifer strašné hyeny, ako takýto sadisti môžu robiť také remeslo ? je to tam tuším samí psychopat ako Hasil 😒

rockerka731
31. mar 2013

pred chvílou my volala s plačom kamatátka, Budinský jej vynadal že je tučná 😒 😒 A tá mladá doktorka, Kvaltín a Budínsky z nej ťahali malú tak že jej jednu ručičku zlomili a druhú vytrhli z ramena ☹ už je s malou prevezená v BA ..môže im takéto zverstvo stále prechádzať ???

peeetulka84
31. mar 2013

@rockerka73 fuu ha to sa dnes stalo? Chudatko malinka.

mamartinka
31. mar 2013

@rockerka731 juj tak toto nem dobre.Chuda dietatko aj matka.To je asi tak na zalobu nemocnice.

ajinka23
31. mar 2013

Moja švagrová tam rodila pred mesiacom ako prvorodička a veľmi si pochvalova ich prístup. Bola dosť histerická, kričala, mala dlho bolesti a sestričky ju len upokojovali a povzbudzovali. Lekári tiež robili čo mali rodila ju nejaká mladá dr. a bez problémov. A som prekvapená z Dr. Budisnkého bola som jeho pacientka a vždy bol milý a ochotný a tiež nemám 50kg.

rockerka731
1. apr 2013

Bohužial dievčatá ☹ je to tak ... ja som rodila pred 19 rokmi u Dr. Čunderlíka , pôrodnica vtedy dýchala novotou , doktor prišiel na zavolanie ochotne po pracovnej doba, sestričky boli fajn ..teraz počujem len ako tam kaličia deti a chovajú sa nepekne k mamičkám .. je fajn prečítať si aj pozitívny ohlas 😵 neter končila zdravotku vlani a chodila aj tam samozrejme na prax a bola z toho veľmi rozčarovaná ..vtedy tam bolo dokonca aj úmrtie mamičky a novorodenca ☹

https://www.youtube.com/watch?v=sRPmEmOulr8
rockerka731
1. apr 2013

@peeetulka84 peťulka neviem presne kedy rodila, lebo veľmi plakala a nestačila mi všetko do telefonu povedať, len to že už je v BA s malou, že malú ani nemôže kojiť, krmia ju sondou ☹ tú jednu ručičku má v sadre a s tou druhou vytrhnutou nevedia ešte čo budú robiť ☹ ani ja som jej nechcela spôsobovať ďalšiu bolesť nejakými otázkami, burcujeme ju všetci k žalobe na nemocnicu, teraz som písala do rôznych novín ,na diskusné fóra a všetkým kamarátkam

peeetulka84
1. apr 2013

@rockerka731 je to strasne. Urcite by som zalovala,keby sa to stalo mne. Vela sil jej prajem a malej skore uzdravenie. Ja som tam rodila pred 2 mesiami, ale nastastie bez problemov.

skalican
1. apr 2013

Dobrý deň Vám prajem. To, čo sa tu píše o tom dievčatku je bohužial pravda. Otec je z toho veľmi nešťastný. Samozrejme i matka a celá rodina. Je to moja veľmi blízka rodina. Našťastie všetci veria že všetko dobre dopadne. I tzv. laici sa čudovali prečo rodila spontánne, nakoľko sa vedelo že dieťa je dosť veľké.

mtumova
1. apr 2013

fuha ja som rodila pred rokom a nemôžem si vynachváliť. Lekárka čo ma odrodila bola úžasnáá. Sestričky mi pomáhali malú vytlačiť. A stále chodili za mnou na izbu či nechcem lieky od bolesti alebo či niečo nepotrebujem. Dr. Budínsky mi ako jediný prišiel po 4 rokoch na to prečo nemôžem mať deti. A vďaka nemu mám krásnu zdravú dcéru. Ja na čo môžem nadávať sú dve sestričky z novorodeneckého :( ale tej mamičky a bábätka mi je veľmi ľúto. Určite by som nemocnicu zažalovala

mamartinka
1. apr 2013

@mtumova Ahoj.Smiem vediet naco ti Budinsky prisiel ze nemozes mat deti?Sa vam 4 roky nedarilo?Kludne aj do posty mi napis ma to zaujima.Lebo aj nam sa uz 6 rokov nedari.Dakujem.

rockerka731
2. apr 2013

už som sem dala link priamo poškodenej mamičke, ona vám všetko napíše ..a zatiaľ ďakuje za podporu

mamartinka
2. apr 2013

@rockerka731 aky link kde.

beberta
2. apr 2013

Ahojte,bolo to trosku inak jak pise rockerka,lebo som to na nu vybalila celkeom rychlo a cez slzy.Bolo to takto.Tri tyzdne pred porodom som prisla do nemocnice s tym ze som mala velmi napuchnute nohy lebo sa mi zadrzovala voda v tele.prijimal ma dr.Budinsky,bol trosku neprijemny,vysetril ma a zistil ze okrem opuchou mam aj vyzsi tlak a bielkovinu v moci,ked mi robil ultrazvuk tak mi hovoril ze som obezna a ze kvoli tomu mam vsetky tie problemy a ze babo je velke,vtedy bol odhad 3750gramov a ze cez tu tukovu vrstvu sa neda dobre odmerat.ze musim mat urcite cukrovku a prejedat sa ze je to babo take velke,ze sa zle rodi a ze mozu pri porode nastat komplikacie,ze by som mala schudnut.3 tyzdne pred porodom!!!.a tak ma hospitalizovali ale cukrovka sa nepotvrdila.mimochodom to bola uz druha hospitalizacia,prva bola asi v stvrtom mesiaci tehotenstva kvoli krvacaniu kde mi bol nariadeny kludovy rezim.takze malo pohybu pocas celeho tehotenstva.po tyzdni som bola prepustena lebo sa mi opuchy zmensili,ale ked clovek lezi na posteli a nechodi tolko,tak samozrejme aj tie nohy tak opuchnute nie su.za tyzden v pondelok na kontrolu kde som mala priniest nazbierany moc za 24hod.a zavolat si v stredu na vysledky.v stredu som volala a pan primar mi povedal ze vysledky z mocu nie su az take zle aby som musela prist,ze mam zase prist v piatok na kontrolu.v piatok bola v ambulancii dr.Sefcikova a zase vysoky tlak a bielkovina v moci a ze si to nezoberie na zodpovednost aby sa mi nieco stalo,tak som sa isla domov pobalit a v piatok pred tretou som bola zase hospitalizovana,tentoraz nie na gynekologii ale uz na porodnici s tym ze by mi v pondelok uz vyvolali porod keby to nebolo skor.cely vikend som bola na tzv.vzdycharni a mamicky sa tam striedali a ja stale nic.kazdy den ma vysetrovali ale neotvarala som sa.ultrazvuk mi uz nerobili.v pondelok ma vysetroval pan primar a teda ze v utorok o jednej v noci dostanem tabletu aby som sa zacala otvarat a rano snad zacneme rodit.rano na vizite ma este kontroloval,na monitore mi uz zacali slabe kontrakcie a o desiatej mi praskla vodu dr.Surinova.sestricka jej ukazala co zo mna vyslo a povedala ze taka,ked soma sa spytala ze jaka? ci cira,ruzova alebo zelena,tak mi povedali ze je inak sfarbena,ze taka.na vlozke som samozrejme videla ze bola zakalena zelena.potom prisli uz dost silne kontrakcie a o jedenastej som volala priatelovi aby uz sa chystal a prisiel k porodu.celu dobu mi bol velkou oporou lebo bolesti boli neznesitelne ale nebola som este dostatocne otvorena.dostala som infuziu aby sa kontrakcie zintenzivneli a predlzili,to co prislo potom neprajem nikomu.bolesti boli neznesitelne.nemohla som ani chodit ani nic,len sa drzat postele a predychavat a aj ked ma to uz nutilo na tlacenie tak netlacit.za celu dobu mi nemerali ani tlak,kvoli ktoremu som bola hospitalizovana.po poslednom vysetreni mi dr,Sevcikova povedala ze este nie som dostatocne otvorena ale ja uz som sa nemohla ani postavit z tej vysokej postele a musela som tlacit.tlacila som ako sa dalo ale babo bolo velke a nedalo sa viacej,za chvilku zavolali sestricky lekarov,prisli tam vsetci,okrem dr.Budinskeho,vsetci sa pozerali ako sa dr.Surinova so mnou trapi a az potom priskocil primar a ja som tlacila a oni tahali.Nasa Dorotka sa narodila cca o pol tretej z vahou 4750 a 56cm.po porode nam prisla dr.Sevcikova oznamit ze je museli zlomit rucicku lebo bola zaseknuta ramienkami v porodnych cestach a keby ju tak nasilu nevytiahli a nezlomili je tu rucicku tak sa tam zadusi.ukazali nam aj dcerku,mala uplne modru hlavicku a ani vela neplakala,potom sa detska lekarka rozpravala s priatelom ze rucicka je teda zlomena a dcerka je na kysliku lebo sa jej tazko dycha ale ze bude vsetko dobre,rucicka sa zrastie.a ze az sa rozdycha tak s nou pojdu na rentgen.tak som sa po prevezeni na izbu a po sprche isla na malicku pozriet,bola uz ruzova ale strasne ubolena.hybat sa s nou nemohlo kvoli tej zlomenine.tak som si ju ani nepochovala.na druhy den mi detsky lekari prisli povedat ze rucka je zlomena pod ramienkom,kost sa vola humerus,a ze malicku budu prevazat do bratislavy aby jej ju tam napravili a zafixovali.tak som sa spytala ze ci by som mohla ist s nou,lebo ze v nemocnici nevydrzim.primar sa ma prisiel spytat ako sa citim a ze ak dobre tak mozem ist.dcera bola prevezena na kramare na kliniku patologickych novorodencov.lenze tam ma nechceli este prijat,ze je to rizikove po tak tazkom porode,lebo by som tam isla ako doprovod a nie ako pacient.tak som jeden den bola doma a v stvrtok sme aj s priatelom isli na kramare.tu nam bolo povedane ze teda rucku jej napravili a ma ju v sadre a zafixovanu k telicku ale ze s prstikami a zapestim celkom hybe,ale ze im viac robi starost druha rucka,ktora zlomena nebola lebo s nou vobec nehybe.ze tam bude poskodene tie nervy a ze malicka pojce na magneticku rezonanciu a podla toho sa uvidi ze do akej miery su nervy poskodene,ze sa to bude riesit z nejakym neurochirurgom a podla toho ak by bola nutna operacia,tak by nas poslali do prahy,lebo tam je jedine operacne pracovisko na sk a cz kde sa to robi.predbezna diagnoza je pareza brachialneho plexu.takze nas caka kazdodenne niekolkokrat cvicenie vojtovej metody,rehabilitacie a kupele.kazdopadne rucka uz nebude mat nikdy taku hybnost ako zdrava.tak dufam ze aspon ta prava zlomena sa da do poriadku aj ked tam sa zas nevie aka bude hybnost v rameni.trosku som sa rozpisala,zajtra malicku caka ta rezonancia a dufam a modlim sa ze to bude len nejak pohmozdene,ze nebudu poskodene tiie nervy,aby sa dalo vsetko do poriadku.zaverom chcem povedat,ze som chcela rodit prirodzene ale vzdy som povedala panom doktorom ze ak by to bolo mozne a neohrozilo nas to,za cely cas mi to nikto nevyhovaral a ani nikto nepovedal ze bby bola lepsia sekcia vzhladom na vsetky komplikacie a velkost babatka.detska lekarka z kramarov sa vyjadrila ze podla nej pochybila rozhodne nemocnica,ze take velke deti sa maju rodit sekciou aj vzhladom kvoli zdravotnym komplikaciam a aj podla plodovej vody.ze z pupocniku v Skalici robili ph prostredie v akom dcerka bola a ze sa divi ze na to vsetko nema este ine komplikacie lebo tam mala velmi zle prostredie,co urcite videli uz z prasknutej plodovej vody a ze sa tam uz musela doslova dusit.vsetko ma to strasne mrzi a vycitam si to ze som neurobila nieco viac,ze sa to vsetko nemuselo stat a ze teraz by sme uz mohli byt doma a malicka mohla byt zdrava.nemozem ju ani dojcit ani si ju poriadne pochovat lebo sa s nou nesmie hybat a tak si odstriekavam mlieko a chodim ju kazde tri hodiny krmit a prebalovat.neviem kedy s nou zacnem cvicit a chodt na rehabilitacie,lebo ma tu jednu rucku zlomenu a este aspon dva tyzdne bude mat sadru.vsetko zavisi od zajtrajsej rezonancie,tak prosim drzte palce aby to bolo vsetko v poriadku.zatim pa

beberta
2. apr 2013

este chcem dodat ze za cele tehotenstvo som pribrala 20kg a ze vela z toho bola aj zadrzovana voda,velke babo a velka placenta ktora to babo musela vyzivovat a lekarka z kramarov este dodala,ze mozno sa cez tu tukovu vrstvu nedaju dobre odmerat makke tkaniva babatka,ale kosti idu a urcite sa podla toho da vypocitat ze ake bude babo velke.ze by ich v tej skalici za toto pozabijala a ze by sa nedivila keby sme ich zazalovali.a tiez som sa dozvedela ze sestricky dostali zakaz sa o tomto pripade vyjadrovat a rozsirovat ho.to je zatial vsetko.ked tak sa ozvem az budu vysledky z rezonancie....

tomaskovamaminka
2. apr 2013

@beberta Mooooooc drzim palceky🙂 nech vas vsetkych milo prekvapi, detske telicka dokazu neuveritelne veci 🙂 Prajem skore uzdravenie a nech ste rychlo vsetci doma a stastni.

ask
2. apr 2013

@beberta joj maminka aky bolavy a smutny pripad☹ prajem velmi vela sil dalej a hlavne malickej skore uzdravenie bez akychkolvek nasledkov.

ruzlika
2. apr 2013

Malinkej prajem skore a 100percentne uzdravenie,rodicom vela sil a pevne nervy a lekarom nišie platy za takuto fušersku pracu !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre