Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

luba142
18. jan 2012

@tomaskovamaminka ja som mala pred skoro 3 rokmi plienok asi 8, davvala som pod hlavicku, potom som pouzivala na odgrgnutie, alebo ked si grcla...davaj pozor,ale aby sa ti vsetky vratili,aby ich po kupani nezamiesali medzi erarne 🙂

luba142
18. jan 2012

Baby nepoznate niekto sniperku? Mala rodit niekedy v decembri a neukazala sa tu uz velmi dlho na MK

tomaskovamaminka
18. jan 2012

@luba142 Dakujem, asi tiez zoberiem 8ks, ved ked by bolo malo tak mi moj lahko donesie🙂 No ved to, aby sa im to nepoplietlo:( sniperku nepoznam:(

luba142
18. jan 2012

@jakani ja ked som bola v porodnici tak moja starsia mala 5 rokov a na nadstandart chodila za mnou s nuzom normalne, to neni myslim ako ine oddelenia a aj ked sme boli za kamoskou vtedy mala dokonca 3,5 roka a mohla tam byt 🙂

jakani
18. jan 2012

@luba142 dakujem za odpoved, tato bola naozaj konkretna, ako som chcela 😉 To som rada, ze to tak beru...ved navsteva v porodnici je velky zazitok - hlavne pre starsieho surodenca... 🙂

beeruska1
20. jan 2012

ahojte baby, viete mi niektora povedat, ci v skalickej porodnici dovoluju pri porode pit?

luba142
20. jan 2012

@beeruska1 ja som nepila pri porode, akosi som nemala ani myslienky 😀

beeruska1
20. jan 2012

@luba142 ja sa tohoto praveze bojim, lebo ja pijem ako kacica a bez vody som nervozna a rozboli ma hlava 😒 bojim sa, ze ked mi nedovolia pit, tak tam umrem (alebo mi k tomu pomoze personal, ktory uz to so mnou nebude moct vydrzat 😀 ) priznam sa, ze z tohoto som viac nervozna ako zo samotneho porodu 😕

luba142
20. jan 2012

@beeruska1 ja si myslim, ze ak nechces stale chodit na wc, co bude asi problem,lebo by si mala mat co najprazdnejsi mechur pre plac v porodnych cestach tak asi sa nemoze pit, ale potom mozes veselo popijat, ale zas ti bude treba na wc a po porode klasickom musis 2 hodky lezat na sale a 4 hodky na izbe. Ja som len infuzku mala pri porode a potom som tiez nepila, ale stale sa mi chcelo chodit na zachod, tak som stale vyzvanala na sestru, lebo sama vstat nemozes 😒

beeruska1
20. jan 2012

@luba142 😒 to je pravda s tym veckom. na druhej strane aspon sem-tam par hltov by mozno stacilo. lebo som citala, ze v niektorych porodniciach nedovolia pit pocas celeho porodu - a keby trval treba 15 hodin, tak to urcite bez vody nezvladnem ☹ tak dufam ze aspon trochu mi dovolia 😔 no a hlavne nech uz to mam cele za sebou 🙂

luba142
20. jan 2012

@beeruska1 ja neviem, sla som do nemocky az som mala bolesti tak po 10 minutach, voda mi nepraskla sama, museli mi ju v nemocke pustit a netrvalo mi to tak dlho od bolesti po porod babatka som tam stravila cca 6 hodin 🙂

beeruska1
20. jan 2012

@luba142 tak to si to nemala take strasne 🙂 ale aj tak si to neviem predstavit tak dlho bez vody 😨 neviem, mozno to cele budem prezivat inak, ale aj tak by som bola ovela kludnejsia, keby tam ta moznost bola. najskor sa budem snazit ist do porodnice co najneskor 😀 a cestou sa budem pre istotu nalievat 😅 ach jaj, uz mi z toho asi aj sibka. minuly tyzden mi doktor posunul termin o 2 tyzdne skor a dnes som sa docitala, ze v mojom stadiu mam termin o 6-8 tyzdnov, tak ked si predstavim ze uz o 6... cele sa to nejako rychlo zbehlo a teraz na nete len o porodoch citam a uz mi z toho aj zasibava zo vsetkeho 😖 ale na druhu stranu uz sa na malinku hrozne tesim, tak to hadam nejako prezijem uz 😉

luba142
20. jan 2012

@beeruska1 tak dufam,ze to dobre dopadne 🙂...ja mam teraz v rodine smutnu a opacnu udalost ☹

beeruska1
20. jan 2012

@luba142 dakujem 🙂
to ma velmi mrzi, co sa vam stalo v rodine ☹ dufam, ze to skoro preboli a smutnu udalost nahradia same radostne (aj ked uplne nahradit to urcite nejde). drzte sa cela rodinka, uprimne prajem, aby to co najskor prebolelo a vsetko bolo zase dobre...

luba142
20. jan 2012

@beeruska1 muzova sestrenica porodila mrtve babo ☹

beeruska1
20. jan 2012

@luba142 to je hrozneee ☹ chudatko - aj babo aj sesternica ☹ jaaaj, toto su fakt bolestne veci... 😢 fakt dufam ze to rychlo preboli a ze budu mat rychlo dalsie, krasne, zive a zdrave, aj ked toto uz to nenahradi, aspon nech sa maju z coho zase tesit

luba142
20. jan 2012

@beeruska1 maju uz 8 rocnu dcerku toto malo byt druhe dievcatko 😒

beeruska1
20. jan 2012

@beeruska1 a ako sa to vlastne stalo? kde bola chyba? len mi prosim ta nehovor, ze tu v skalickej nemocnici zase nieco zanedbali, lebo asi omdliem ked pojdem rodit ☹ aj ked verim tomu, ze nikto to neurobi naschval, ale uz o tolkych pripadoch som pocula, ze som z toho miestami dost nervozna...

beeruska1
20. jan 2012

@luba142 snad sa im podari rychlo otehotniet, myslim ze by to potom rychlejsie prebolelo... aj ked jedno dietatko sa neda nahradit druhym, ale vzdy je lepsia "naplast" ako nic ☹

koran
20. jan 2012

@beeruska1 ahoj, mozno sa v porodnici stretneme 😉

beeruska1
21. jan 2012

@koran cau 🙂 no mozne to je, navyse mne ultrazvuk vypocital termin uz 17., ale doktor mi to zaokruhlil do preukazu 😕 tak som zvedava. povodne som mala termin az 3. aprila (podla MS), ale na zaklade dvoch merani mi to zmenil, mala je stale o 2 tyzdne vacsia, tak som vraj otehotnela asi skor 😀 Vy sa vazne nechate prekvapit? To vydrzite? 🙂 ja som sa uz od prveho dna, co som si robila test, nemohla dockat co mi to zistia - a zistili to az v 7. mesiaci 😠 okrem toho som celu dobu mala takmer istotu, ze to bude chlapciatko, a zrazu ze dievcisko jak z ucebnice 😀 tak som zvedava ako to vyde 😉 ale meno sa stale nevieme rozhodnut 😒

koran
21. jan 2012

@beeruska1 no tak to sa tam stretneme pokial budem rodit az po termíne, lebo ja mam termin 11.-12.3. ale uvidime kedy sa rozhodnu prist na svet... ano nechame sa prekvapit ja som to tiez chcela nechat zistit ale nejakych 60 euro za to som nechcela vyhadzovat a v holici co robia za nejakych 35 eur tak uz nemali volne miesto. Ale nevadi mi to, ma to svoje čaro, ze to nevieme. Veci kupujeme neutralne tak co... 🙂 no ani my sme sa nevedeli rozhodnut pre meno, hlavne teda chlapcenske. a nakoniec sme sa dohodli, ze ked to bude dievca bude meno po mne a ked chlapec bude meno po priatelovi 😉

luba142
21. jan 2012

@koran ved na utz by ti to povedal doktor aj zadarmo ak by to bolo vidiet 😀

koran
21. jan 2012

@luba142 no ved, ale vidiet to nie je, resp. vajka tam nevidí ale to nemusí nič znamenať 🙂 (ale bodaj by tam neboli)

beeruska1
21. jan 2012

@koran 🙂 nam to povedali v senici za 7 euro na 4D ultrazvuku (z ktoreho sme nic nemali, lebo babo malo cez tvar raz nohu, potom pupocnu snuru a potom obidve ruky - doktor sa tam s tym trapil viac nez hodinu, ale ona statocne bojovala, aby sme ju nevideli 😅 ) co sa tyka mena, my uz sme boli viac krat rozhodnuti pre nejake, ale stale sa to menilo 😒 teraz sa rozhodujeme medzi dvomi, ale ktovie ci nevyhra este nejake tretie nakoniec 😀

koran
21. jan 2012

@beeruska1 ale to preto to stálo tých 7 e ze mala cez tu tvaricku ruku alebo tu pupocnu snuru nie? ze ste z toho vlastne nemali to co by ste mali normalne, nie?

beeruska1
22. jan 2012

@koran nie, 7 € stalo urcenie pohlavia. cena ultrazvuku bola zvlast, u nas zadarmo aj napriek viac nez hodinovej snahe, lebo nam nemal co napalit na cd 🙄 inak fakt prijemny doktor. odporucam 🙂

jakani
24. jan 2012

@beeruska1 ahoj, mozes mi prosim napisat meno toho lekara, a kolko to malo stat povodne?...dakujem 🙂

beeruska1
25. jan 2012

@jakani cau, ten doktor sa volal Živica (pokial si dobre pamatam) a neviem kolko to malo stat presne, ale viem, ze ma ta cena ohurila, lebo som cakala okolo 30 € ako mi kazdy hovoril, ale unho to bolo asi o polovicu menej, neviem ci si dokonca neuctuje len 10 €. presne si to nepamatam, lebo sme sa tam bavili o cenach fotiek ultrazvuku, toho DVD-cka so 4D ultrazvukom a este cene za urcenie pohlavia. ale cislo nanho som nasla na nete, tak sa skus pripadne opytat priamo 🙂

zuzmor002
25. jan 2012

@beeruska1 No v Skalici moc nechcú aby si pila pri pôrode, ani mne to nechceli dovoliť, našťastie mi to celé netrvalo dlho za 2 hodiny po príchode do pôrodnice som porodila, ale aj tak... Tak som si aspoň vyplachovala ústa čistou vodou. Aj to trochu pomáhalo. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre