Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

dulkagabulka
5. apr 2012

reakcia na reláciu Medicína na temu Moderné metody porodov
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/nase-aktivity/i...

emilii
15. apr 2012

@koran my sme boli na poučení obaja .. Vávra povedal mojej polovičke aké sú riziká pri pôrode a pod .. dal mi pečiatku do knižky" že otec poučený" a išli sme domov ... vybavili sme to počas poradne .. platili sme až po pôrode..lebo lekár sa vyjadril, že je blbosť platiť za nieoč, čo možno pre nejaké komplikácie nebude možné absolvovať ... teraz ale nieviem, či môj príspevok už nie je pase 🙂))

emilii
15. apr 2012

@tomaskovamaminka ja som tam rodila 2x a normálne .-)))) ale teraz chcem cisarák ... nie pre srandu ale ... zo zdavotných dôvodov ...

emilii
15. apr 2012

@beeruska1 ja som zažila aj vaginálne vyšetrenie na "koze" .. ke´d okolo mňa bolo rozostúpených cca 10 študentov ... ti poviem, že v tom momente som chcela byť zahrabaná pod zemou .. v tedy som mala 21 a nevedela som, že ich môžem odmietnuť ..teraz by som to určite urobila .-)))

tomaskovamaminka
15. apr 2012

@emilii 🙂 Filipko uz ma 2tyzdne a narodil sa nastastie celkom rychlo a normalne, dakujem za prispevok🙂 A drzim palceky🙂 aj ked je to este daleko, ale ono to strasne rychlo utecie:(

koran
16. apr 2012

@emilii ano už je to pasé ale ďakujem 🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliverka
10. máj 2012

Neviete, či sa v Skalici bábo prikladá na brucho alebo hruď matky hneď (ešte pred tým, ako ho odnesú na vyšetrenia)?

zabka8423
10. máj 2012

@denimi pre toto by som v skalici nikdy nerodila. ides tam s kufrom ako na mesiac. rodila som 2x na kramaroch,v pohode sme stihali a tam dostanes vsetko, balik new born pampers, balik kozmetiky, pre babatko dostanes vsetko, dokonca aj kufrik so somarinami, ja som tam mala po dva cumliky a potom na rozlucku dalsi reklamny kufrik, skor som sla nabalena stade. tam naozaj nic nepotrebujes a hlavne - babatko mozu chodit kupat aj tatkovia ci babky, neprekazaju im surodenci, neprekazaju im navstevne hodiny, este aj o deviatej vecer v pohode. skalicka porodnica je izolovana a vsetko si musis priniest.
kocky, co sa tyka UM, nedam dopustit na Babylove BIO z DM drogerky, ma absolutne totozne zlozenie s nutrilonom a stoji velka krabica okolo 5-6 eur. a rozhodne usetrite 🙂
drzte sa 😉

lubenka01
12. máj 2012

@oliverka mne obidve priložili až boli pomerané, umyté a v perinke. 🙂

1ivanka1
18. máj 2012

@oliverka že vraj ako ktorá sestrička...

jakani
23. máj 2012

baby, co ste mali v poslednej dobe v Skalici sekciu - kolko ste mali po nej vyvodov?.....pred 7.rokmi som mala po zakroku iba 1 - z mechura, nezmenilo sa nieco???....pytam sa preto, lebo kamoska mala v Ruzinove pred 6,5 rokmi tiez len jeden, a teraz mala nejake 3, co neratam sacok s mocom.......vydrzim vsetko, len sa chcem na to psychicky pripravit 😅 😅

elienka
23. máj 2012

@jakani ja som mala sekciu pred rokom a mala som len 1 vývod (ako to ty voláš) bola som vycievkovaná. a prvý deň "po" klasika infúzky. Nemala náhodou tá kamoška ešte nejaké iné komplikácie?

jakani
24. máj 2012

@elienka diky za odpoved 😉 ...kamoska hovorila, ze tak chodili vsetky baby po sekciach - so sackami a nadobkami po kapsach v zupane 😖 ...aj do sprchy isla s vyvodom z dutiny brusnej... ☹

koran
1. jún 2012

@jakani no nám to robili tak, že na druhý deň nám dali von ten vývod (cez pipinu bol zavedený) a až potom sme vstali a šli do sprchy. s tým sáčkom nechodil nikto.

jakani
2. jún 2012

@koran dakujem za odpoved 😉 ...to som rada, ze to zostalo po starom... 🙂

kraska1522
26. júl 2012

chcem sa opytať čakam dvojičky asi pujdu von skorej cisarakem,v skalickej porodnici su aj inkubatore

mamartinka
26. júl 2012

@kraska1522 ahoj.Blahozelam k dvojickam.Dievcatka,chlapci ci parik bude?A podarilo sa prirodzene?Co viem tak v Skalici inkubatory su.

kraska1522
26. júl 2012

bolo mi povedane že chlapček a devčatko to bude,ano prirodzene sa podarili šak ja aj manžel mame v rodine dvojičky tak to bolo iste že aj mi budeme mať,le v 25 tyždni tehotenstva som ležala v nemocnici na gynekologii lebo sem sa otvarala uť tak mna zešili,a preto sa pytam či su v Skalici inkubatory lebo viem že do Trnavy sa chodi ked sa dieta narodi skorej.

kraska1522
26. júl 2012

@mamartinka, bolo mi povedane že chlapček a devčatko to bude,ano prirodzene sa podarili šak ja aj manžel mame v rodine dvojičky tak to bolo iste že aj mi budeme mať,le v 25 tyždni tehotenstva som ležala v nemocnici na gynekologii lebo sem sa otvarala uť tak mna zešili,a preto sa pytam či su v Skalici inkubatory lebo viem že do Trnavy sa chodi ked sa dieta narodi skorej.

mamartinka
26. júl 2012

@kraska1522 Pre uplne malicke tusim musia ist inde.Uz presne neviem.A ty si odkial presne?V Skalici mas gynekologa?Ja chodim k Vavrovi.Tiez som bola v Skalici na gyne.Robily mi laparoskopiu a hysteroskopiu koli neakemu polipu.Nam sa nedari uz dlho.Deti zatial nemame.Ja som tiez od Skalice.

petraas
27. júl 2012

@kraska1522 mam teraz cerstve info od mojho lekara vraj v skalici mozu byt deti len od 38.tt ak je cisarak skor tak treba ist od trnavy....

kraska1522
29. júl 2012

@mamartinka ja som ze skalice, a som teras v 28 tyždni a chodim k Vavrovi tiež gynekologovi,byvam Pod hajkom tak to mam blisko.

elienka
31. júl 2012

No mne sa dcéra narodila 36+4 cisarákom a ani nepotrebovala inkubátor a ani som nemusela do Trnavy. Viem že nie sú vybavení na veľmi predčasné pôrody, ale nemyslím že by rodili len od 38+0 tt.

petraas
1. aug 2012

@elienka no mne tak lekar povedal ked som bola unho v 35. tt.ze ak by sa dali na cisarak tak musim ist do tt lebo vraj tu robia sekciu az od 38. tt. tak neviem teda mozno to zalezi od problemu alebo co...

elienka
1. aug 2012

@petraas no u mňa vyskočil tlak a šla som pod sklapel behom 3 hodín, a všetko bolo ok

farmaceutka
3. sep 2012

baby,prosim vas to kazdu po cisaraku musia vycievkovat?

moon1979
3. sep 2012

@farmaceutka
samozrejme, ako inak chceš chodiť po cisárskom cikať? jeden - dva dni to budeš mať určite, nie je to nič hrozné ...

fredinek
7. sep 2012

ahojte aj ja čakám dvojičky termín mame 4.12 a tiež chcem rodit v Skalici neviete my poradiť aké veci potrebujete priniesť do pôrodnice pre seba a pre babenka?

farmaceutka
7. sep 2012

ahojte,prosim vas ako to chodi v skalickej porodnici....ked rodite cisarakom,tak kedy vam daju babenko k sebe na izbu?aj vam ho na chvilku prilozili o sekcii?dakujeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre