Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

sykorenka
18. nov 2011

@zuzmor002 ahoj moje spolutrpiteľky 😅 Už som troška debatovala s jednou lekárkou z gyn Myjava a povedala mi, že mi rovno urobia cisársky a dokonca 2 až 3 týždne pred termínom, aby nepraskla jazva.a veru tú jazvu posledný týždeň už riadne cítim a to som doteraz ani o nej nevedela, takže sa už riadne napína. takže sa v Kyjove nestretneme, elbo ja budem, dúfam, s našou herečkou už doma pod stromčekom 🙂 V tej Skalici to stále nevyzerá dobre, veľké nádeje tomu nedávam. Na Myjave nedal výpoveď nikto, hovorila mi to tá lekárky z gyn.papa 😉

zuzmor002
20. nov 2011

@sykorenka A v Skalici Ti neplánovali cisársky?

sykorenka
23. nov 2011

@zuzmor002 prepáč, že som neodpovedala skorej, ale začala ma bolieť jazva po cisárskom a nesedí sa mi dobre pri PC a navyše mám hrozne opuchnuté a stále stŕpnuté prsty na rukách, niekedy ma to bolí až po lakte a ešte mi je stále akosi nevoľno, akoby sa mi vracal prvý trimester 😉 . V Skalici som ešte nebola nič zisťovať a asi ani nepôjdem.Rozhodla som sa pre tú Myjavu, nebudeme nič riskovať. Dnes mi hovoril otec, že kdesi čítal, že zo Skalice budú posielať do Kyjova a Břeclavi rodiť, ale netuším ako to bude s platením, či si snáď urobia nejaké zmluvy poisťovne 😖 .Dnes idem na poradňu, tak uvidím čo dr. povie. Hádam by som sa mala už aj pomaly ohlásiť na tej Myjave, ak to teda majú robiť skorej, keď už som v 35.t.t., nie? Padla na mňa akási prapodivná depka 😨 , asi z toho strachu a neistoty.Už aby to bolo za nami a hlavne nech je bambuľka OK. A Ty ako sa máš moja? Už si sa rozhodla kam pôjdeš? Drž sa 🙂

zuzmor002
23. nov 2011

@sykorenka O tej Skalici som to našla aj ja a normálne mám z toho celého blbý pocit. Pýtala som sa minule aj na poisťovni, či by preplatili pôrod v Kyjove alebo Breclavi ak by zrušili pôrodnicu v Skalici a povedali mi, že vraj áno, ale či to tak bude naozaj, neviem. Ten Kyjov mám najbližšie, Myjava je dosť ďaleko, okrem toho tam bude asi dosť plno, ak by zrušili tú Skalicu a bojím sa aj o počasie, ja si to ťažko môžem naplánovať, keď by som mala rodiť normálne a prísť to môže hocikedy, bábätku nerozkážem. Aj keď ten cisársky Ti nezávidím, ale aspoň máš výhodu v tom, že sa to dá plánovať a nemusíš sa báť, že by si nestihla včas prísť do pôrodnice! 🙂 Tak držím palce, nech Ti to vštko dobre dopadne a ak si spomenieš, ozvi sa potom čo a ako si mala! 😉

elienka
23. nov 2011

tak to je celé sila, vôbec vám nezávidím, pôrod za rohom a vy ani neviete kam ísť.

sue226
23. nov 2011

Ak mozem reagovat...Cakam prve babätko a kedze chodim k dr do Se,poslal ma do Si,aby o mne vedeli,ze tam pojdem rodit.Bola som tam prvy raz minuly tyzden a vysetroval ma Kvaltin. Pytal sa ma,ci pridem aj tento tyzden do poradne,ci mi to vyhovuje a ja som mu povedala,ze by som isla este k svojmu(chodim na VS a mala som skusky),ale buduci tyzden by som prisla uz do nemocnice na kontrolu.Povedal,ze OK a vobec nespominal,ze nemam nabuduce chodit...Tym chcem povedat,ze keby sa nemali vykonavat ziadne porody v decembri,tak by doktor posielal pacientky z poradne do inych nemocnic a zbytocne by nas nevolali do poradne do Si.To by bolo potom o com?ja mam termin za 3 tyzdne.

agnes28
24. nov 2011

tiež sa pripojím, mám termín v pondelok a nervy z tejto situácie... ak by skalická pôrodnica nefungovala, vraj od pondelka neberú na príjem... informovala som sa v Dôvere o preplácaní pôrodu v ČR, vraj je to možné, ale viete o tom, že musíte podať žiadosť dopredu a tú vám musí potvrdiť lekár, u ktorého budete rodiť? teraz neviem čo tak narýchlo robiť, či ísť niekde na bling na Moravu behať po niektorej pôrodnici a zháňať doktora ktorý bude ochotný ma odrodiť aby mi dal štempel?? alebo čakať či prezident vyhlási núdzový stav?? úprimne, závidím vám ktoré máte termín až o pár týždňov, už snáď budete o niečo múdrejšie...

zuzmor002
24. nov 2011

@sue226 Ja by som si tým nebola taká istá! http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/skalic...

tomaskovamaminka
24. nov 2011

Ahojte mamicky, pisem sem prvy krat, ale par krat som sem nakukla🙂 Vobec vam nezavidim, tie ktore mate teraz termin:( Drzte sa, nech to dobre dopadne. Ja chodim do Holica k Dr. Donovalovi, prosim ta SYKORENKA ak sa nemylim, aj ty k nemu chodis(?) sa mi zda, aj posiela na ten cukrovkovy test, alebo len ked sa mu nieco nevidi? Inak ja som teraz v 22tt. A na dalsiu kontrolu mam ist az v polovici decembra, o tom teste nic nehovoril. A davali ste si robit 4D?

zuzmor002
24. nov 2011

@tomaskovamaminka Ja som bola na cukrovkovom teste až v 28. týždni, takže ešte máš asi čas. Ten test by mali myslím absolvovať všetky tehotné, takže určite pošle aj Teba. Tiež chodím do Holíča, ale k Budínskemu.

tomaskovamaminka
25. nov 2011

Ahoj zuzmor002 , dakujem za odpoved🙂 nekde som citala, ze uz nie vsetky posielaju na ten test, tak som nejako dufala, ze sa tomu vyhnem:D asi teda nie:( A mozem sa ta este spytat? Ked ukazem na tvoju fotku, tak sa mi zobrazi, ze mas aj Laurinku🙂 ja mam uz tiez synceka, ale neviem ako ho mam dostat do toho okienka, mi to tam nedalo tu moznost:( len termin porodu. Pekny dnik🙂

zuzmor002
25. nov 2011

@tomaskovamaminka Pokúsim sa to vysvetliť. Keď si otvorím môj fotoblog, tak vedľa mojej fotky je napísané "zmeň", na to klikneš a otvoria sa ti nejaké možnosti pridania údajov o dcére, synovi, partnerovi.. čo chceš si klikneš a pridáš, prípadne aj ich fotky. Skús a ak by bol nejaký problém, tak sa ozvi.

tomaskovamaminka
25. nov 2011

@zuzmor002 dakujem, no trosku som sa potrapila ale nieco tam je🙂

nokinecka
25. nov 2011

ahojte, ja som rodila v Skalici pred rokom a pol a bola som maximálne spokojná. minulý tyžden tam rodila kamarátka a to isté. tak samozrejme, že tie spoločné sprchy, to nie je nič príjemné, no ja som mala nadštandardku posledné 2dni, takže som to zvládla v pohode. a aj tie spoločné sprchy sa zvládnuť dali. sestričky boli milé, dr. tiež. dufam, že sa to s tým štrajkom nejako vyrieši

alika_
26. nov 2011

ahojte, ja som v 24 tt. a chcela som ist do skalickej porodnice. rodila som tam aj prve babo, ale cisarskym rezom, kedze maly bol zle otoceny a neviem si vynachvalit pristup lekarov, sestriciek. A teraz mam to iste, cakame chlapceka a je tiez otoceny KP. A ta momentalna situacia co je tak s toho mam najvacsi stres. Termin mam 20 marca, ale kedze by to mal byt cisarak tak pocitam ze by to malo byt tak na zaciatku marca. Ak schvalia nudzovy plan a lekari budu musiet pracovat este 90 dni tak do toho terminu sa uz nezmestim. Snad ta nasa vlada cosi vymysli a vsetkym nam to dobre dopadne... ☹

nokinecka
26. nov 2011

Ali, to si ty? 🙂

alika_
26. nov 2011

ano, ahoj 🙂 ale uz som s toho na nervy...tak zistujem co sa v tej skalici vobec deje :(

alika_
26. nov 2011

@tomaskovamaminka Ahoj, ja som bola na 4D este v 20 tt. ale neboli este az take dobre snimky. Doktor povedal ze najlepsie je to vidno okolo toho 24tt. ja idem na kontrolu 28.11. tak som zvedava ako bude drobec vyzerat teraz.

zuzan2
27. nov 2011

ahoj alika ja mam tiez podobne obavy, termin mam 31.marca a obavam sa ze co s porodom, kedze ide o moj prvy porod.:( dúfam, ze sa nejako lekari a vlada znormalizuju🙂

zuzan2
27. nov 2011

@tomaskovamaminka ahojky, ja chodim Dr. Donovalovi, na interné, teda tam kde ti urobia i test na cukrovku, som bola poslana teraz ked som bola na poradni t.j. 21 tyzden, a hovorila mi sestricka, ze si mam vyratat kedy budem v 24 tyzdni aby mi urobili tie testy. Ale viem ze aj kolegyna bola az okolo 28 tyzdni..takze myslim ze to je ok a urcite tam tam posle.

alika_
27. nov 2011

@zuzan2 ahoj zuzan2 a ty si chcela ist tiez do skalickej porodnice? Ja uz rozmyslam aj nad myjavskou, vraj to tam je dobre...ale ako to bude vyzerat v tom marci.A najhorsie je ze si musim porodnicu vybrat uz posledny mesiac...dufam ze sa v tej skalici vsetko nakoniec dobre skoncia a budem moct ist tam.Su tam super lekari a aj sestricky 🙂 musime mysliet pozitivne 🙂

alika_
27. nov 2011

@zuzan2
@tomaskovamaminka inak ja som teraz v 24 tt a este mi nerobili ten glukozovy test, tak uvidim v pondelok ked pojdem k lekarovi co mi povedia a potom ti mozem dat info...ale myslim ze to robia kazdej mamicke...ja sa nan tiez netesim :/

sykorenka
27. nov 2011

@tomaskovamaminka áno, chodím k Donovalovi.na glukózový (cukrový/ test musí ísť každá, chodí sa okolo 28.týždna a zároveň pôjdeš aj na EKG na interné, takže vybavovačky. boli sme objednaný aj na 3D/4D len ked sme prisli, tak mal pokayenú napalovačku DVD, tak nám urovil iba 3D fotku našej hubinky.pa a drž sa.

sykorenka
27. nov 2011

@zuzmor002 ahoj moja.tak sa u mna nakoniec všetko vyriešilo samé.na poslednej poradni som povedala dr. ze ma zacala boliet jazva po cisárskom a on zistil, ze mám nizko placentu,tak ma hned poslal do nemocnice.tak som isla na Myjavu a myslim, ze som urobila dobre.vsetko tu funguje ako ma, je to tu nove a ciste, len je tu vela pacientiek aj porodnica plna, lebo im tu posielaju aj z Trencina, aj zo Skalice.vsetky to tu chvalia.
ja si tu poležim (vraj až do porodu/ a o tri tyždne mi urobia ten cisársky a vraj na Vianoce už by sme mohli byť s bambuľkou doma-teraz som začala 36.t.t. a minuly tyz. malo babenko 2400g, tak dufam, že o tie tri tyz. bude mat aspon 3kg.držte mi prosím palce, oyvem sa ked prideme domov.papa

zuzmor002
27. nov 2011

@sykorenka Super, tak nech Ti to dobre všetko dopadne! Normálne Ti tak trochu závidím. Ja ani netuším kam vlastne pôjdem rodiť. Ale normálne začínam rozmýšľať aj ja nad tou Myjavou, len aby bolo dobré počasie, keď si drobec zmyslí, že sa chce narodiť, lebo mám to trochu ďalej! 🙂 V Skalici žiadna zmena a ak by robili na núdzový stav, tak si viem predstaviť ten prístup! No uvidím, ako to bude pokračovať, ale mám z toho celého dosť blbý pocit a dúfam, že tam drobček ešte nejaký čas pobudne, než sa to nejak vykryštalizuje! 🙂

tomaskovamaminka
27. nov 2011

@sykorenka Ahoj dakujem za odpoved🙂 a velmi ti drzim palceky. Aspon uz vies na com si a mozes byt kludna🙂 Tak nech je vsetko ako ma byt.

tomaskovamaminka
27. nov 2011

@alika_ Ahoj ja som na 4D objednana na ten 24tt, tak snad to bude pekne vidiet a male sa nam aj poriadne ukaze🙂 Na nastenke mal aj napisane kolko to stoji, len som uz zabudla:( Som zvedava ake dlhe bude to DVD, to som sa nespytala, a ci fotky su tiez nejake v tej cene. Alebo ci sa z toho budu dat spravit potom dodatocne.

tomaskovamaminka
27. nov 2011

@zuzan2 Ahoj mame rovnaky termin aj doktora🙂 ten cukrovkovy test som uz raz absolvovala, pred cca 4rokmi. Ja dufam, ze do marca to este nejako vyriesia s tymi porodnicami, ale mamiciek, co maju teraz termin mi je naozaj luto, takyto stres:( Odkial si ak mozem vediet? Ak nie nevadi.

monulicka
27. nov 2011

@zuzmor002 @sykorenka baby tak ja neviem, mam uz od 2.lekara z SI nemocky uistenie, ze nemam stresovat, ze porodka bude normal fungovat a ze si mam peniazky nachystane do Kyjova radsej odlozit pre malu....aj ked sa teda vsetko vykrystalizuje au 1.12.ja si myslim, ze porodka bude normal fungovat.....blba sprava totiz je, ak ste poistene u VsZP, ze poistovna nic nepreplaca, jedine, ze by slo o akutny stav..ze napr.ste tam na navsteve a zrazu idete rodit..aj to vam to musi tajomsi lekar potvrdit, ze ozaj by ste to nestihli prist naspat do SR....takze pevne verim, ze Moravu riesit nebudem musiet, nieto sa trepat na Myjavu, kedze SI porodku mam pod nosom....
@sykorenka tak sa drz, aj mala, aby ste co najdlhsie vydrzali..mne teraz Dr.v poradni povedal, ze u nas to tak skoro nebude, zrejme ozaj az na termin resp.neskor....mala asi rozumne vyckava ako to dopadne 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre