Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

helenka2
7. sep 2012

@farmaceutka ja som rodila v Skalici prvy porod som mala cisarskym, bola som uspana, takze mne babo nedali vobec az tak po 2 hodinach som malu videla...a preco ides cisarskym?

farmaceutka
7. sep 2012

@helenka2 este to nie je 100%,ale od zaciatku mi moj gynekolog vravi,ze je velka sanca,ze pojdem na sekciu,lebo mam vyvojovu vadu-2 maternice...ze teoreticky skusit mozme aj vaginalny porod,ale ked to babatko je ulozene akurat v tej maternici,kt. nema vyustenie von,tak budem musiet ist na cisarak...tak preto sa pytam,ze ako to chodi v Skalici pri cisaraku. 🙂

elienka
7. sep 2012

@farmaceutka no prvý deň po cisaráku len ležíš, bábetko ti prinesú len občas či skoro vôbec, len ti ho ukážu, sestrička ti ho pridrží a akože sa pokúšate o prisatie, za chvílu si ho aj tak zoberie sestrička. Druhý deň ti bábätko akože nosia na prikladanie - určite to nie je každé 3 hodiny. Ale na 3 deň ho máš už na celý deň pri sebe ale na noc ho môžeš ešte zveriť sestričkám aby si sa vyspala. Potom už bábätko máš v plnej starostlivosti.

simca299
12. sep 2012

Ja môžem iba chváliť. Na to, že som bola prvorodička správali sa ku mne milo. 21:45 sme prišli do pôrodnice, manžel sa nahlásil, že chce ísť k pôrodu a išli ho poučiť. Pán primár mňa prijal, bola som otvorená na 5 prstov, pustili mi plodovú vodu a dali klistír. Okolo jedenástej ma zobrali na sálu, kde mi dali infúziu, tú som mala asi 10 minút, prišli sestričky a trénovali so mnou dýchanie a tlačenie. Potom zavolali primára a tam som už iba 2 razy potlačila a maličká bola na svete presne bolo 23:33. Malá prišla na svet s mierami 4550g a 55 cm, čiže na prvorodičku veľké dieťa, ešte mi povedali, že keby vedia spravia cisarský rez, neskôr mňa pán primár pochválil, že som to zvládla super. Počas pobytu v pôrodnici, som nezobrala ani jeden liek na tíšenie bolesti. No maličká mala po pôrode infekciu, lebo si okoštovala plodovú vodu. Na novorodeneckom sa o ňu pekne starali a keď nás púšťal Mudr. Riško domov, vysvetlil mi, že jej musím dávať ešte týždeň lieky a prísť na kontrolu. Isto sa v skalickej nemocnici zasa rada ukážem 🙂

mamartinka
12. sep 2012

@simca299 juj krasnu vahu mala Nelly.Pocuj ty si priamo z Borskeho Mikulasa aj manza?Ja mam odtial manzela a aj tam staviame.Byvate sami ci u niektorych rodicov?

simca299
12. sep 2012

@mamartinka hej som z Borského Mikuláša a bývať tu na bývame aj staviame 🙂

mamartinka
12. sep 2012

@simca299 a v ktorej casti staviate.manzel je zo Sadovej a staviame tusim Cintulu.

sisulka7
28. sep 2012

Chcem sa spytat, ci je tu niekto kto rodil prve cisarskym a druhe prirodzene? Lebo co som citala, tak v inych nemocniciach je to uplne bezne.

emilii
6. okt 2012

aj sa som rodila v SI , 2x .. oba pôrody prebehli hladko .. možno o týždeň tam bude rodiť zas 🙂 pri prvom synovi som mala Mudr. Černáka, pri druhom primára .... nemala som nadštandart .. negatívnu skúsenosť som mala len ako prvorodička so sestričkami z novorodeneckého, lebo mi nepovedali nič o kojiení, odsávaní a pristupocvaní mliečka, mala som potom doma s tým problém ... pri druhom synovi som už vedela, čo a ako ... tak som ich viacmenej ani nepotrebovala ....

mamartinka
6. okt 2012

@emilii juj uz to mas zakratko.Nech to dobre dopadne.Bude opet chlapcek ci dievcatko.

mamartinka
6. okt 2012

@emilii a mozno sa aj
@sisulka7 stretnete.Pozeram ze ona ma hned 11.10 termin.

emilii
6. okt 2012

@mamartinka máme sľúbené dievčatko 🙂 tak uvidíme 🙂

mamartinka
6. okt 2012

@emilii Tak sa drz. 😉 🙂

emilii
6. okt 2012

@mamartinka ďakujem 🙂

mamartinka
7. okt 2012

@emilii potom sa sem ozvi ci uz to mas za sebou.

emilii
7. okt 2012

@mamartinka ok 🙂 už aby to bolo 😀

mamartinka
7. okt 2012

@emilii bude neboj.Do stredy je kratko.Drz sa. 😉 A dakujem vies za co 🙂

mamartinka
10. okt 2012

@emilii Tak este ste doma?

farmaceutka
9. dec 2012

je tu nejaka mamina,kt. rodila sekciou v Skalici? 🙂

elienka
10. dec 2012

@farmaceutka napr. ja

erika54
13. dec 2012

ahojte, prosim vas, cca na kolky den prepustaju po sekcii v skalici?a ako to vlastne chodi, ak nemam zazmluvneneho lekara, akym sposobom naplanuju sekciu ze kto to bude robit?dakujem

elienka
13. dec 2012

@erika54 neviem, ako plánujú sekcie, ale viem, že tam budeš 7 dní.

erika54
14. dec 2012

ok, dakujem, tak uz nech to mam za sebou. ak sa mozem spytat, kto robil tebe sekciu?mala si planovanu?spinalnu alebo celkovu anestezu?dakujem, 🙂

elienka
15. dec 2012

@erika54 ja som mala akútny CS, preeklampsia, pri cisárskom bol primár a dr. Šefčíková (teraz sa už volá inak), mala som spinálku a bola som spokojná

mamartinka
16. dec 2012

@elienka Gabika Sefcicka je vydata?Lebo pred 2 rokmi mi robila z Kvaltinom laparku a hysteroskopiu a este bola Sefcikova.

elienka
16. dec 2012

@mamartinka áno tento rok sa vydávala

mamartinka
17. dec 2012

@elienka Dakujem.Ona je taka prijemna ale Kvaltin chlpaty ako rambo.Uf. 😀

farmaceutka
17. dec 2012

@elienka prosim ta a po sekcii ta previezli na Jisku alebo na normalnu izbu?

elienka
17. dec 2012

@farmaceutka izby č. 1 a 2 sú pooperačné - vyzerá to ako normálna izba, len ti privezú stojan s infúzkami, to je celý rozdiel, sem idú všetky mamičky po cisaráku minimálne na prvých 24 hod. Ja som tam bola celý čas, kamoška chcela nadštandard, tak prvých 24 hod bola tam a potom sa sťahovala na nadštandard

farmaceutka
17. dec 2012

@elienka jaaj lebo ja mam prist v stredu na prijem a vo stvrtok mi budu robit sekciu a chcela by som ist na nadstandart,ak by bolo volne.tak neviem,ze ci ma tam ubytuju hned od zaciatku...a pustia potom na tu pooperacnu izbu aj manzela?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre