Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

koran
20. feb 2012

@zuzmor002 Ahoj, ja som myslela ze dnes bude v poradni on, ale boli tam dve doktorky, tmavovlasá, Ševčíková a taká blondýna tá neviem ako sa volala nemala menovku. No a tá blondýna mi povedala že to vyzerá na dievča. Na buduci tyzden neviem či tam bude zasa on, asi sa striedajú, tak snád ano. Ešte sa opytam jeho tak som zvedavá 🙂 díky za info a gratulujem k mesačnému bábu 😉

elienka
20. feb 2012

@koran tá blondína je Šurinová, inak obe doktorky sú veľmi príjemné a milé, veľmi ľudské. Ševčíková mi robila cisarák a Šurinová sa o mňa starala počas 10 dní na gyne.

petraas
20. feb 2012

@lupege
@luba142
baby ja som bola na nadstandarte a ked za mnou isla svokra pomali s celou rodinou od nich mali so sebou aj 5 rocnu malu a nechceli ju za mnou pustit vraj deti nemozu ist vobec na oddelenie...ale nakoniec sestricku ukecali ale len na skok...no ked isiel za mnou svagor s detmi tak mala bola starsia od tej prvej a ked prisli na izbu tak som sa pytala ze ci ich pustili a svagor hovori ze ja som sa nikoho nepytal...bolo otvorene tak sme isli hned za tebou na izbu... ja by som tiez chcela aby manzel za mnou chodil aj s malou ak sa mi podari nadstandart ale mam obavy ze ich nepustia ked robii aj pred tym problem

petraas
20. feb 2012

@koran mne robil budinsky normalne sono 3 krat a povedal mi co to bude...na prvom povedal ze to vyzera byt dievcatko na 50 % tak to ma nepotesil, na druhom povedal ze dievcatko na 80 = to uz som bola spokojnejsia a na 3 povedal ze dievcatko na 100% tak to som sa uz tesila...potvrdil to az na 3x lebo mala sa nam nechcela poriadne ukazat🙂

koran
20. feb 2012

@petraas no ja prave cakam ze tam bude on na buduci pondelok, ze by mi to este potvrdil to dievcatko, ked to dnes tvrdila ta Surinova. Nechcem sa tesit ked to povedala len jedna doktorka (aj ked verim ze dobra!). netusim ako to maju ci sa tam na tom rizikovom zboku stiredaju po tyzdnoch. snad tam bude buduci pondelok on 🙂

koran
20. feb 2012

@elienka ano obe boli velice prijemne, dakujem za info 🙂

tomaskovamaminka
21. feb 2012

@koran Ahoj, ved coskoro to budes vediet na 100percent🙂 Hlavne, ze ste ok. A bolo tam vela ludi? A vlastne ja neviem, kam ja budem chodit, kam ma poslu, ved dnes poradna, tak mi snad povie doktor alebo sestricka, kam to ist🙂

koran
21. feb 2012

@tomaskovamaminka Ahoj, no ano čoskoro to budem vedieť 🙂 ale tak keby si ma včera videla, odkedy mi povedala "vyzera to na dievčatko" tak ja usmev od ucha k uchu, ešte aj jak som išla potom ležať na monitor tam do tej porodnice na poschodie, tak celu dobu ležania som sa len usmievala jak priblblá haha. ešte som sa chcela tam v porodnici ist spytat na epi, ale bola som z toho tak mimo, že som na to zabudla a spomenula si až v aute... 😀

koran
21. feb 2012

@tomaskovamaminka oni ťa už navigujú kam máš ísť neboj, ja toto nemám rada, ked ma niekam niekto pošle ako napr. včera na ten monitor, chodila som tam ako trdlo a vobec netušila kam mam isť

tomaskovamaminka
21. feb 2012

@koran no ved to je to kopa budov a su tam aj sipky, ale aj tak, minule som musela ist s malym na rentgen a este na nejake odborne detske odd. a este ze bol s nami moj, lebo tam este do teraz bludim: ( Teraz tie citam, ze niektore chodite na rizikove a niektore niekam inam na gyndu ci co, nechapem, a tak snad sa niekam dostanem. Dievcatko ti prajem, ked sa nan tak tesis, len aby si nebola sklamana🙂 A to epi, myslis epiduralku, ci?

koran
21. feb 2012

@tomaskovamaminka No ty ako vojdes tym hlavnym vchodom tak sa vyber doprava po tych chodničkoch a tam uvidis nalavo taku krajsiu budovu tam je lekaren, potom ta budova napravo je porodnica. Ta rizikova gynda je v tej budove porodnice, ale nalavo zboku, nie je to vidieť tie dvere bo je to za takym výklenkom. No a potom tá gynekologia v porodnici to vojdeš normalne tymi dverami hlavnymi a ideš na tusim 2.poschodie a tam si asi zazvoniť. Su tam celkom milí. A ano epi myslim epiduralku, len to sa ma vraj mesiac pred porodom a to uz som prešvihla dufam ze v pondelok to bude stačit..

petraas
21. feb 2012

@koran neviem ako tam teraz sluzia ale ked som ja chodila do nemocky na gynu tak vtedy sa mi zda ze budinsky sluzil kazdy pondelok ale tak od vtedy sa to urcite zmenilo...
inak ja teraz uvazujem ze si dam spravit test z krvi na pohlavie...teda ja neuvazujem ja by som ho chcela len neviem ci manzel dovoli lebo jemu sa to bude zdat isto vela penazi...

koran
21. feb 2012

@petraas aj ja som chcela ten test ale som si povedala ze za tych 70 euro radsej nieco kupim pre babo... ono to ma svoje čaro nevedieť. ja to stale neviem urcite ze to bude dievca ale tak co necham sa prekvapit 😉

luba142
21. feb 2012

@petraas no tak moja Kika mala vtedy 5 rokov a normalne za mnou chodili a nikto nic nepovedal a ked sme boli za kamoskou v porodnici tak vtedy mala dokonca len 3 roky a tiez nas pustili aj s malou, tak ja neviem

petraas
21. feb 2012

@luba142 no neviem ani ja..ja som myslela ze na nadstandart mozu vsetci za tebou prist...bola som prekvapena ked mi povedali ze malu nechceli pustit...boli za mnou cca 5 minut a utekali prec lebo sestricka sa certila...no mozno zrovna natrafili na nejaku blbu sestricku alebo co

luba142
21. feb 2012

@petraas aj to je mozne 🙂

tomaskovamaminka
21. feb 2012

@koran Tak som sa prave vratila z kontroly. A mam zase za 2 tyzdne prist k svojemu, aj tak dobre, urobi mi aj monitor. Ja som pocula, ze z toho sona, to nie je na 100percent. Vedia sa pomylit a potom sa tesis nakupis danu farbu a bum :( dokonca som pocula o 30percentach, ze im to nevyjde:( No mozno ako ktoremu🙂

@petraas Ahoj a to ani na chodbu nemozu deti prist?

petraas
21. feb 2012

@tomaskovamaminka ja neviem ako to nakoniec je...ja som len pisala moju skusennost...najlepsie bude ked sa opytas priamo v porodnici🙂

luba142
21. feb 2012

@tomaskovamaminka za mnou zase moja vtedy 5 rocna dcera ist mohla, dokonca aj kamoska s tyk isto starym synom za mnou boli a my sme za kamoskou boloi na nadstandarde ked moja dcera mala 3 roky a nebol nikdy problem veru, tak ja neviem
@koran a k tomu sonu, mne moj lekar povedal pri oboch,ze to vyzera na dievca, ale ja som to nebrala tak,ze je to na 100%- kiupovala som zatial len neutrealne farby aby som sa nejako nsklamala 🙂...njastastie v oboch pripadoch mal pravdu 😀

Inak kamoska chodi k vavrovi a pri prvom jej do 8 m,esiaca tvrdil,ze je to baba a potom nakoniec povedal,ze chlapec a ma chlapca, teraz caka druhe v aprili a zasa jej doteraz povedal,ze dievca, tak sa ani neutesuje, lebo vie ako to bolo pri prvom 😀

simona24
21. feb 2012

ahojte tak ja pridavam moju skusenost s porodnicou v Si. Rodila som tam pred 4 rokmi, bola som velmi spokojna. Mala som obycajnu izbu nie nadstandard . Pracujem v Ba tak sme porovnavali porodnice tu v Ba a Si. Rozhodla som sa pre Si. Mam kamaratku, ktora robila porodnu asistenku na Kramaroch a v Si. Hovorila ze sa to neda porovnat. Na Kramaroch maju zachody a sprchy na chodbe nie na izbach, kupat babatka tiez chodili niekam inde. Na antolskej rodila kamaratka, tam na porodnicu vobec nepustia, malickeho sme videli len cez sklene dvere ☹
Na izbe sme boli po 2, čo povazuju v inych porodniciach za nadsandard Rodila som v zime a na nadstandardnych izbach bola väčšia zima ako na normalnych izbach. Sťažovať sa nemôžem. Pred rokom rodila v SI švagrová, bola na nadstadarde a nudila sa ked sme tam neboli, nemala sa s kym porozpravat. Na izbu nas za nou pustili aj s 3rocnym synom, nikto nic nehovoril. Mozno sme mali stastie na dobre sestricky 🙂

emilii
21. feb 2012

@majka221 ahoj v skalici som rodila 2x a plánujem aj teraz ísť tam .. bola som spokojná .. pri prvom som mala mudr. černáka , pri druhom primára kvaltína .. na rizikovú poradňu som chodila k vávrovi ... .-)

lupege
21. feb 2012

@petraas praveze ked som bola ja tak tiez robili problemy. Bola som sice na normal izbe, ale ked boli za mnou kamosky, tak ich primar uz aj pakoval, ze co mame co postavat na chodbe. Tak predpokladam, ze budu vymyslat aj pri nadstandarde a tak malom dietati. No uvidim, skusim sa popytat ked tam pojdem na monitor, snad budu ustretovejsi 🙂

tomaskovamaminka
26. feb 2012

Este mam otazocku🙂 v tych nadstandart izbach ake su postele, take nemocnicne, ci normalne? Dakujem.

kokorunecka
26. feb 2012

@tomaskovamaminka Nemýľ si nemocničný nadštandard s hotelom 😅
Ide len o to, že môžeš byť na izbe sama, máš sama pre seba soc.zariadenie a nikto ti do ničoho nepípka..
A návštevy môžu ísť priamo za tebou a nie sa crcať na chodbe.

tomaskovamaminka
26. feb 2012

@kokorunecka Dakujem za odpoved, ono to vyzera mozno tak zvlastne, ze sa na take nieco pytam, ale prveho som rodila v Topolcanoch a mali sme nadstandart, ktory sa da tazko porovnat s tym v SI asi, podla toho co pisu ostatne. Pozri nasa izbicka, kde sme vsetci traja stravili cely tyzden🙂 http://www.mamatata.sk/node/216460 TV, vaha pre miminko, prebalovaci pultik z vanickou, nie su vidno, ale boli tam🙂

luba142
26. feb 2012

Dievcence, ktore pouzivate plienky 7-18 kg, ostal mi cely balik doma Babylove, ak by ste niektora mali zaujem napiste mi IP

kokorunecka
27. feb 2012

@tomaskovamaminka Žena, ale ty sa pýtaš na Skalicu 😀 😀 😀

koran
28. feb 2012

ahojte kočky chcem sa spytat na stranke porodnice je takato veta: V prípade záujmu o prítomnosť inej blízkej osoby pri pôrode a o pôrod v epidurálnej analgezii je nutné poučenie pred pôrodom minimálne 2 týždne pred termínom pôrodu – info u lekára v gyn. ambulancii NsP Skalica. - to info u lekara v ambulancii tým myslia tamto zboku kde je rizikova gyn? alebo kde neviete? ja mam teraz nervyčky nevedela som ze muza pri porode treba tak dopredu nahlasit, co mam teraz robit moj z prace nemoze, robi do 3 to on tam musi ist asi so mnou ci? neviete mi niektora poradit? ja uz som tie 2 tyzdne pred porodom presvihla ☹

simona24
28. feb 2012

@koran ahoj, no ja som tam bola s mm na poučení, boli sme u primara, cele to trvalo mozno 15 min a nakoniec mi dal do tehotenskej knizky potvrdenie ze sme tam boli. A bolo to cele o tom, ze mm moze byt pri porode len ked pojde vsetko ako ma 🙂 keby boli nejake komplikacie musi odist, alebo ak by tam bola este jedna rodicka ktorej by pritomnost mojho mm vadila musi odist a tak, ze nesmie byt chory atd. Ale mam kamaratku co rodila v SI, jej manzel nemal ziadnu pripravu a pustili ho dnu. tak neviem ci to aj nejako potom kontroluju.
A este tam tusim rozpraval o tom ako prebieha porod - fazy porodu. No a to sme ho stopli 🙂 lebo mi sme chodili v Ba na predporodnu priparavu a cvicenie pre tehotne tak sme uz boli pouceny dost 😉 Mala som to aj v tehu knizke zapisane, bo to robila porodna asistentka.

luba142
28. feb 2012

@koran ved tam pojdes este snad na ambulanciu tak sa ich tam opytaj, alebo zavolaj doktorovi svojmu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre