Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

kesika
15. mar 2012

@martina646 Ahoj, z toho zoznamu polovicu vecí nepotrebuješ. Látkové plienky máš v podstate len pod hlavičku, na utretie mimina ak grcká. Naširoko sa už nebalí odzačiatku, takže potrebuješ max. 5 látkových plienok. Ani poštolky netreba. Oblečenie pre bábo ti dajú erárne, denne ich po kúpaní prezliekali. Mali len košieľku, nejakú handričku okolo nôh a perinku. Takže sa to dalo 🙂 Z môjho oblečenia som využila len čiapočku, keď som išla s malou na chodbu, lebo tam bol prievan. A potom oblečenie pri odchode z pôrodnice. Inak som používala erárne, aby som o to svoje neprišla, prípadne mi to nesprali.
Kúpanie prebieha priamo na izbe, dve izby majú spolu WC, kúpeľňu a prebaľovaciu miestnosť s vaničkou a pultom. Sestrička ti to raz ukáže, potom raz kúpeš sama a potom už ti malé kúpu ony, aby to bolo rýchlejšie. 😠 Takže sa napozeráš až až. Naučíš sa tam všetko podstatné a potom si aj tak doma budeš robiť posvojom 🙂

denimi
15. mar 2012

@beeruska1 joooj, v pohodicke, ani ma take nenapadlo 🙂 takto to chodi, je tam len jedna vzdycharen tak to je proste tak...na prd ☹. Ja som tam rodila 3x, ale az pri poslednom som mala otecka takze mam len tuto skusenost. Mozno by bolo lepšie ist tam este pred terminom, najlepsie sa dohodnut s lekarom, aby povedal sestričkam, že si to tam chces isť omrknut a popytat sa na veci. Ked som ja uz mala odrodene a bola som s malym na nadstandartke tak prisla sestra s jednou tehotnou s manzelom a boli si pozriet tie izby..ale či to mali nejako po znamosti vybavene to netusim podla mna by to mali umožniť kazdej mamicke, ktora chce vediet do coho ide 🙂

elienka
15. mar 2012

@martina646 ahoj, 15 bavlnených plienok je naozaj veľa, max 4 stačia. Dieťatko ti oblečú do ich oblečenia, ale tie košielky sú z roku 0 a stále sa vyhŕňajú, ak si dáš bábetko do svojho bodynka, tak si ušetríš kopu nervov s tou košielkou.viac bodyniek sa ti zíde, lebo bábetko lahko vygrcne a bodynko je hneď mokré, no a ak ťa chodia navštevovať každý druhý deň, tak potom by si bábätku nemala čo obliecť. bábätko ti po porode zoberú na 6 h na vyhrievacie lôžko a potom je už stále s tebou. Ja som mala CS, keď som si prišla pre malú, že už ju chcem na celý deň, tak tá sestrička sa ma pýtala, či som ju už videla rozbalenú, malú mi rozbalila, všetko mi vysvetlila, treba sa hlavne pýtať ak niečo nevieš. Sestričky chodili na izby niekoľkokrát denne, vždy sa ich môžeš spýtať. Kúpalo sa na izbe - je tam taká kúpacia miestnosť. Prvýkrát som povedala sestričke, že nech kúpe ona a ja že sa budem pozerať. Pri kúpaní sa treba pýtať čo nevieš, na druhý deň som povedala sestričke, že kúpem ja, ale nech sa pozerá či to robím dobre. No a takto s asistenciou som kúpala až do konca môjho pobytu.

denimi
15. mar 2012

@martina646 ahoj, tych veci co su na zozname polovicu nepotrebujes, treba jednorazove plienky, ja som mala tusim 4 latkove, dietatko ked je v tej perinke je len v kosielke a nozicky ma zabalene este v plienke a je v tom zaviazane az po krk , sestričky ich tak balia a budu chciet aby si babatko tak balila aj ty...vraj ich to ruši ked si mavaju rukami hala bala pred tvarickou 🙂 ako keby to v brusku nerobili zejo ))) Mala som tam zo sebou aj svoje kosielky a tie som mu obliekala, stacia ti 4,ja som davala aj ciapocku ked bolo chladnejsie.... potom treba nejaku kozmetiku, urcite modru indulonu, na tu ja nedam dopustit 😉 , tycinky na uska, kefku na vlasky, cumliky. Babo budes mat pri sebe na druhy den po porode, vsetko si budes sama, najprv ti ho budu kupat sestricky, ale mozes byt pri tom, prvorodickam vsetko ukazuju, kludne sa pytaj na vsetko oni su tam od toho aby ti ukazali a povedali co treba 🙂

denimi
15. mar 2012

@martina646 a este nezabudni na hygieniccke veci pre seba, pocnuc vlozkami, toaletnym papierom, slapkami do sprchy...odporucam 😉 az po hrncek a pribor. Je tam kuchynka, kde je aj chladnička a mikrovlnka takze ak budes vyhladovana z tej ich stravy uzasnej akoze pre kojace matky tak ti mozu priniest aj jedo 🙂 samozrejme nie fazulovicu a pod... 😀

mamartinka
15. mar 2012

@martina646 jej Mati aj ty uz tu?Uz sa pripravujes pomaly?Aj viete uz co to bude?

tomaskovamaminka
19. mar 2012

Ja mam zase otazocku:( V nemocnici, ked chcu prikrmovat aj sa spytaju mamicky na alergie v rodine? Moj je alergik a maleho som musela prikrmovat HA mliekom, tirz chodi na alergologiu. Tak ci aj nejake potvrdenie budem potrebovat ak by som musela prikrmovat zase.

dulkagabulka
19. mar 2012

Dňa 26.3.2012 bude na STV2 odvysielaná relácia Medicina, ktorej témou budú Moderné metódy pôrodov. Hosťami relácie budú prednosta nemocnice na Kramároch, Doc. MUDr. Igor Rusňák CSc. a riaditeľ sanatória Koch MUDr. Vladimír Cupaník, PhD.. Členky OZ Ženské kruhy pripravili pár diváckych otázok, ktoré zaslali redakcii STV a ktoré si môžete prečítať v príspevku . Nevieme či otázky budú aj hosťom relácie položené. Ak vás otázky zaujali a chcete vidieť odpovete, pozrite si reláciu v pondelok dňa 26.3.2012 na stanici STV2

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/akcie/pozyv......

jakani
19. mar 2012

@tomaskovamaminka neviem, ako to je teraz, no uz pri mojej prvej dcerke (pred 7 rokmi) prikrmovali materinskym mliekom, ktore tam mamicky odovzdavali, ked odstriekali vela a pod.....a taktiez mi hovorili, ze ak by nastal nejaky problem s kojenim doma, je mozne si prist k nim pre materinske mliecko, na preklenutie krizy napr. 😉 .....ja len dufam, ze sa to za tie roky nezmenilo, prip. len k lepsiemu 😎

tomaskovamaminka
19. mar 2012

@jakani Ja som pocula, ze tam davaju bebu a najnovsie nutrilon, som sa pytala ci treba popredu nejake potvrdenie vybavovat, lebo prvy sa nenarodil tu, a ked bol problem tak automaticky mu dali HA Nutrilon.

elienka
19. mar 2012

@tomaskovamaminka ja keď som tam bola takmer pred rokom, tak prvé dni dávajú materské mlieko od ostatných mamičiek a potom Nutrilon HA automaticky pre všetky detičky.

jakani
20. mar 2012

@tomaskovamaminka
@elienka fiha, tak to som si nemyslela...ved tvrdili, ze tam maju mliecnu banku...teda treba co najrychlejsie rozbehnut kojenie..

elienka
20. mar 2012

@jakani no oni majú mliečnu banku, ale prikrmujú takto detičky len prvé dni, potom dajú nutrilon. Lebo ako mi povedali: a čo mu dáte asi tak doma?Takže sme odchádzali prikrmovaný.

tomaskovamaminka
20. mar 2012

@elienka No ved mne je to jedno, maju pravdu, doma uz len svoje ak teda je a ked nie tak UM, ja len ci beru ohlad na alergie, lebo to u nas moze byt problem, aj ked dufam nebude🙂 Ja som z UM nemala nejaky problem, aj ked ta cena:( najme toho HA:((( NO ved uz to mam za par sa dozviem🙂
@jakani

elienka
20. mar 2012

@tomaskovamaminka jáj tá cena. Išli sme domov čiastočne dokrmovaní, povedali mi že mi stačí obyčajný nutrilon, ale malá z neho tak vracala, že musel manžel utekať kúpiť ten HA. Ten tolerovala dobre, na krabičke svietila cena 12,50e, manžel povedal, že všetko na svete mi kúpi, len nech preboha kojím 😀 Podarilo sa, a ja som si za to vybrala parádny šporťák 🙂

tomaskovamaminka
20. mar 2012

Maminky, mne dnes moj gynekolog povedal, ze ked do buducej stredy neporodim, tak sa mam v stredu hlasit uz na kontrolu v nemocnici. Neviete mi poradit, treba sa tam aj objednavat? DAKUJEM🙂

jakani
20. mar 2012

@tomaskovamaminka objednavat sa netreba, staci prist na ambulanciu a odcakat si to...tu su ordinacne hodiny : http://www.nspskalica.sk/nemocnica/ambulancie/g... 😉 .....alebo sa da objednat na presny cas za 9€...

mamartinka
20. mar 2012

@tomaskovamaminka a prist radsej skorej aj ked primar tam chodi az na 9.00 Ale je to tam o drzku cakat niekedy.Ale niekedy tam aj nikoho nieje ale vecsinou je toho dost.

tomaskovamaminka
25. mar 2012

Babulky ja mam normalne uz strach z tej Skalickej porodnice:( Tu sa tusim ani inak nerodi len Cisarskym? Kazdu ktoru poznam,a rodila tu, tak len takto:( To snad nie je pravda:( Rodili tam aj normalne , ked ste tam boli?

mamartinka
25. mar 2012

@tomaskovamaminka ty uz to mas vazne ze za dverami.Drzim palce nech vsetko dobre dopadne a nech sa ti cisarsky vyhne.

elienka
25. mar 2012

@tomaskovamaminka aj ja som mala CS, ale boli tam aj maminky, ktoré rodili prirodzene. V čase keď som tam bola, tak na pooperač. izbách sa premleli 4 maminky s plánovaným CS (dve kvôli vyššiemu veku, jedna pretože už predchádzajúci bol CS a jedna pretože jej predch. bábetko zomrelo v 40tt a toto nemalo najsuper ozvy, tak radšej plánovaný CS - preistotu), ja som mala akútny CS kvôli preeklampsii - tlak mi zničoho nič vyletel a nedal sa už zraziť, tak zasa pre istotu CS (som rada, lebo tlak vraj pri pôrode mohol vyletieť tak vysoko, že by to mohlo zabiť mňa alebo malú) a ešte jedna holka mala nepostupujúci pôrod, tak po nekonečných mukách bol CS. Kamoška mala CS pretože malý nedorotoval a bol odhad že bude veľký - pri akomkoľvek probléme pri pôrode sa mohol udusiť - takže zasa akútny CS naistotu, aj keď už bola otvorená na 8. Takže zatiaľ som nepočula o prípade, že by robili CS len tak z radosti. Mám pocit že Skalica ide dosť naistotu, asi tu už nechcú nejakú negatívnu medializáciu z hľadiska úmrtia rodičky či dieťaťa, tak asi preto toľko cisarákov

luba142
25. mar 2012

@tomaskovamaminka ja som tam rodila 2x a uplne normalne 😀 😀

tomaskovamaminka
25. mar 2012

@luba142
@elienka
Dakujem maminky🙂 Dufam, ze ja sa mu vyhnem.

elienka
25. mar 2012

@tomaskovamaminka tak držím palečky, ale už viem že radšej jeden CS ako komplikácie na celý život.

mamartinka
25. mar 2012

@tomaskovamaminka teraz som si zmyslela ze koncom marca jedna kamoska tam ma aj rodit.Zuzana Sekacova neaka.Mozno sa stretnete.

martina646
4. apr 2012

Tak som vcera bola na exkurzii v porodnici v Skalici, nech viem co ma caka. Ziadne negativne pocity som z toho nemala, takze to bude dufam rovnako OK, aj ked uz pojde do tuheho. Nehovorim, ze by sa mi tam vyslovene pacilo, verd nemocnica j enemocnica, ale hned mam z toho lepsi pocit, ked mi doktorka vysvetlila, co sa kedy, kde a preco robi.

tomaskovamaminka
4. apr 2012

ja len tak, uz to mame za sebou. Nadstandard sa nam neusiel, ale aj tak neva, sme si fajn pokecali🙂 sestricky su velmi zlate (hlavne na novorodeneckom) az tusim na2, ale za tych pradni sa velmi casto menia🙂

mamartinka
4. apr 2012

@tomaskovamaminka zmen si status potom aj.A este raz moc,moc blahozelam k Filipkovi.Vela zdravicka.A teraz pozeram az ze presne na termin sa narodil.Supis.

tomaskovamaminka
4. apr 2012

@mamartinka Vdaka za prianie, akurat spekulujem nad tym statusom:( Ano asi dokonca chcelbyt prvy 🙂 No ved aj bol po nom este jeden prisiel🙂

zuzmor002
4. apr 2012

@tomaskovamaminka Aj ja gratulujem a prajem veľa mliečka! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre