Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

tslobik
22. jan 2015

Ahojte, môže mi niekto poradiť? Neviete ako ordinuje súčasne MUDr. Vávra?

gerdusha
22. jan 2015

@tslobik

vo stvrtok doobeda obcas, zajtra 7,30 - 15,00, pondelok utorok to iste a streda od 16 /tusim/ do 20,00 /tusim

tslobik
22. jan 2015

@gerdusha Ďakujem 🙂

mamartinka
22. jan 2015

@tslobik ked chces pridaj sa aj sem do skupiny Skalica- https://www.modrykonik.sk/group/13/ A tu mas ako Vavra ordinuje.

solarri
6. feb 2015

Ahojte, chcem Vas poprosit o Vase info. Chodim k dr. Donovalovi, no nie som s nim spokojna. Chcem prestupit k inemu. Viete mi poradit inych gynekologov v Skalickom okrese? Som v 15 tt, mozem v pohode prestupit k inemu, alebo je tam nejaky problem, napr.s poistovnou?

mamartinka
7. feb 2015

@solarri preco niesi spokojna?Ved si ho chvalia viacere.V Skalici pod hajkom je Vavra dobry a strieda sa z Cernakom ten sa mi zda lepsi este ako Vavra.

majusqwa
20. apr 2015

@solarri ja som prestupovala tusim v 8. tt k vavrovi a v pohode, ziadny problem. objednala som sa telefonicky na poradnu, podpisala som zmluvu a hotovo

lucianna50
25. feb 2016

@nela999 prosim ta ked si rodila druhy raz a bola na sukromnej pustili tam za tebou prve dieta s muzom?

mamartinka
26. feb 2016

@lucianna50 ta je neaktivna a sem uz asi nechodi.Takze sem ti neodpise.

lucianna50
28. feb 2016

@mamartinka dakujem...

werci
11. apr 2016

Prosím vás, aké máte najnovšie skúsenosti so skalickou pôrodnicou? Čo by ste odporučili? Na čo si dať pozor? Ďakujem za odpovede.

werci
3. máj 2016

Ahojte, pridavam moju cerstvu skusenost. Na kontroly som chodila k novemu primarovi doktorovi Budinskemu, milo ma prekvapil, velmi pozitivny pristup. Mala som aj porodny plan a reagoval privetivo, aj mi ho podpisal, ze sme ho spolu konzultovali. Pred porodom som pouzivala epino a velmi mi ho schvaloval, hovoril, ze to urcite pri porode zohladnia. Rodila som nakoniec spontanne pred dvomi tyzdnami, doma mi odtiekla plodova voda, tak som sa este osprchovala, dobalila a vyrazili sme. Nechali nas chvilu cakat na chodbe, to uz mi zacali slabe kontrakcie. Prijala ma mlada pani doktorka Uhlikova. Spisali sme zaznamy, natocili mi monitor a ze vraj to bude asi este na dlho. Manzela poslali domov, no o hodinu bol spat, kontrakcie velmi zosilneli, sotva sme stihli klystir a sprchu. Ked uz som mala tlacit, tak mi to poleziacky akosi neslo, doktorka povedala, nech sa postavim, ze snad gravitacia pomoze. Manzel ma pridrzal zozadu, a veru to pomohlo. Potom som si zas vyliezla nahore a uz som malu len vytlacila. Doktorka ma koordinovala, aby som tlacila silno alebo opatrne, aby som sa neroztrhla. A nakoniec som z toho vysla s jednym kozmetickym vnutornym stichom 🙂 Pani doktorka super, mila, odporucam. Sestricky tiez, pomohli aj po porode, chodili sa pytat, ci nieco nepotrebujem. Jedine, co ma sklamalo, ze mi malu nedali hned po porode na brucho a hned prestrihli pupocnik, hoci som ho chcela nechat dotepat. Vraj kvoli zdraviu dietata, mala bola trochu unavena, nedokazem posudit. Ked ju umyli, tak mi ju sestricka z novorodeneckeho chcela len ukazat v perinke a hned odniest na vyhrievane lozko. Ja som ju prosila, nech mi ju este necha a skusim prilozit. Mala nemala velmi zaujem, ale aj tak som rada, ze sme to aspon skusili, aj sme sa pofotili. Spatne si myslim, ze chyba bola v tom, ze to nebolo telo na telo, preto mala nereagovala a tiez to bolo kratko. Nakoniec sme mali pomerne velke problemy s kojenim, lebo malu zacali prikrmovat z flase, ked som este nemala mlieko a nevedela sa mi prisat na prsnik. Nakoniec az posledny den pred odchodom mi pomohla jedna sestricka s pristrekovanim glukozy a klobucikom, konecne mala zacala papat mliecko aj z prs. Zial myslim si, ze v podpore kojenia maju na novorodeneckom este velke medzery. Keby som sama nesla po radu za nimi a nenatrafila na tuto setricku, tak neviem o klobuciku, a neviem, v com je problem. Aspon mi aj psychicky pomohla v tom, ze prsia aj bradavky mam dobre, len mala ma mozno kratky jazycek, ked sa nevie prisat. Nakoniec si myslim, ze jej uskodila ta flasa. Doma sme este bojovali a uz sme cely jeden den klobucik nepouzili. Hoci som mala nastudovane, nestacilo a v porodnici, kedy to bolo najdolezitejsie, sa mi nedostalo idealnej podpory a pomoci. Nebyt mojho zaujmu a boja, mohli sme skoncit pri umelom mlieku ☹ inak boli aj tieto sestricky z novorodeneckeho vacsinou mile, aj s kupanim vysvetlili, ukazali, len s tym kojenim radili malo a skor ponukali flasu, co je pre babo vlastne najhorsie, ked sa este len uci prisavat...

werci
3. máj 2016

... pani doktorka Uhliarova, pardon 🙂

mamartinka
3. máj 2016

@werci gratulujem k Isabelke.Nech mate zdravicka vela.

mamartinka
3. máj 2016

@werci Kvaltin uz neni primar?

werci
3. máj 2016

@mamartinka dakujem pekne 🙂

werci
3. máj 2016

@mamartinka od aprila uz nie je Kvaltin, ale Budinsky

mamartinka
3. máj 2016

@werci Super.A Kvaltin uz tam vobec neni?

werci
3. máj 2016

@mamartinka je ale ma sluzbu len tusim jeden alebo dva dni v tyzdni

lafamme
1. jún 2016

Kedy teraz prepúšťajú z porodnice? S akou váhou dieťatka? Pretože budem rada, ak vydržím do 37.tt

werci
1. jún 2016

@lafamme s akou vahou to neviem, ale standardne prepustaju po 4 dnoch

dominikaoris
2. jún 2016

Strašné, nedoporučujem SKALICU ak ti teda záleží na zdravie tvojho dieťaťa.
Sestričky kravky namyslené doktori hrúza Kvaltín 0 bodú ešte že to tam zachranuje Budinský ináč by tá Skalica fakt stála za prd, ja sem Budinskeho bohužel nemiela nebyl tam možno proto byl taky problém a proto nemám dobrú skúsenost. Ale jednoznačne druhé idem rodit daleko od SKalice !

skorpik42
6. aug 2016

Ja som rodila pred 3 týždňami, rodila má MUDr. Uhlikova a bola som zo všetkým maximálne spokojná. Oddelenie bolo plné, ale aj tak sa sestricky snažili pomáhať, ako z pôrodnice, tak aj z novorodeneckého . Ja by som si Skalicu kľudne zopakovala.

lucka148
20. aug 2016

Ahojte, prosim Vas co ste potrebovali v porodnici pre maleho? Treba priniest vsetko? A pre seba? Dakujem 🙂

werci
20. aug 2016

Zoznam, co si treba priniest do porodnice, najdes tu: https://www.modrykonik.sk/porodnica-skalica/ Zoznam je aktualny, rodila som pred 4 mesiacmi a dali mi presne tento na papieri. Podla vlastnych skusenosti by som upravila toto: vlozky do porodnice stacia 2 balicky, dalsie 2 vyuzijes doma alebo si das ine. Vlozky do podprsenky som nikdy nepouzila, ani kojacu podprsenku, ale to je mozno individualne, mne mlieko netieklo. Nevyuzila som ani bepanthen ani na bradavky ani na zadocek. Na zadocek je najlepsi pithyol. Bavlnenych plienok staci menej, polovicka. Oblecenie pre babatko nepotrebujes vobec, to ti daju, mozno len ciapocku, keby nahodou kvoli prievanu a cumlik y si rozhodne neber! Az sa nauci babo prisavat k prsu, az potom mozes dat cumlik, niekedy doma, skor nie...

lucka148
20. aug 2016

@werci praveze zoznam poznam,len som chcela vediet co naozaj treba 🙂 bola som zufala s toho co zobrat malemu na oblecenie kedze nie v kazdej porodnici davaju. Modru indulonu ste vyuzili? Lebo mam len tu kupenu. A treba mi pre male osusku a mydielko? Flasku treba? A co zavinovacka alebo perinka?

sandynkaaa
20. aug 2016

@werci Ak sa mozem spytat...Ked mas cerstve info 😉 V com sa rodi? Ja som bola v Ruzinove pred vyse 8mimi rokmi,aj to cez urgent v noci a veru mi pamat nesiaha co som mala oblecene....Ci si mam chystat zvlast koselu na porod alebo maju nejaku blbost ako pred operaciou alebo tak...Dakujem

werci
20. aug 2016

@lucka148 modru indolunu sme tam pouzivali, ale doma uz nie, lebo bola mala velmi vysusena, tak som potom uz davala aviril olejicek. Osusku pre babo potrebujes, staci jedna, taka ta plienkova. Mydlo pre babo nie, tam maju, ale pre seba potrebujes, na ruky. Flasku pre babo tiez urcite nie, maju tam v porodnici, tie philips avent, ale radsej neprikrmuj, ak chces kojit. Perinky tam maju take malicke novorodenecke. Klasicku perinku som doma inak vyuzila, velakrat nam pomohla na ukludnenie...

werci
20. aug 2016

@sandynkaaa nocnu koselu potrebujes len na pobyt 🙂 k porodu ti daju taku nemocnicnu erarnu 🙂

lucka148
20. aug 2016

@werci ja som totiz uz pobalena tak idem redukovat 🙂 takze bavlnene plienky viac kusov? Lebo mam zbalene len 4. A co tie podlozky podomna na postel? Tie mam tiez zbalene. Takze ani vecicky nepotrebujem? Tych mam tiez plnu tasku :D a ake su sestricky nato keby som nahodou nieco nemala? Nebudu nadavat? Kto vas rodil?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre