Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

petraas
28. feb 2012

@koran mm nebol na ziadnom pouceni ani som to dopredu nikomu nehovorila...az ked som prisla na prijem tak som im povedala ze chcem manzela pri sebe...no jedna sestra mi povedala ze este moze ist domov ze ked pojdem rodit oni ho zavolaju....ma to prekvapilo lebo kamoskin muz tam bol s nou od zaciatku...na vzdycharen za mnou chodila jedna sstra ta ma vzdy prisla skontrolovat a ked som mala uz velke bolesti tak sa ma pyta a vy nemate muza pri porode? a ja ze ano ma. a ona a preco tu nieje este. a ja ze sak mi povedali ze ked pojdem rodit ze ho zavolaju...sestra na mna pozrela ako puk a hovori ze rychlo ho zavolajte ze o chvilu rodite ze on s vami mohol byt uz od zaciatku...tak som mm rychlo volala prisiel rychlo a este bol s mnou na vzdycharni chvilu co mi dost pomohla a potom este 2 hodky po porode so mno bol...potom isiel domov a este prisiel na chvilku vecer..

koran
28. feb 2012

@simona24
@petraas dakujem za info, tento tyzdeno do skalice uz neplanujem ist, ale asi zajtra zavolam tam ako je kontakt na stranke nemocnice, tak vrchnej sestre a pre istotu sa spytam ze co a ako ohladom toho. aj kamoskyn muz bol pri jej porode a nic pred tym neabsolvovali, rodila pred 3 rokmi. teraz mi to pisala. ale istota je istota radsej brnknem.

beeruska1
28. feb 2012

@koran ahoj, no ja som bola vcera v poradni aj s manzelom a jeho poucil normalne doktor (vavra), neni to nic hrozne, par viet a zapise ti do tehotenskej knizky, ze bol pouceny. podla mna ked zajdes za doktorom s manzelom, tak ti to tam este dopise, nemyslim si, ze z toho robia nejaku vedu. tie dva tyzdne pred porodom tam podla mna uvadzaju kvoli tomu, ze v tej dobe mozes zacat rodit hocikedy 😀 z toho, co mi vavra hovoril, som pochopila, ze veci, ktore sa tam uvadzaju vsade a stanovuju, neberu tak striktne, je to viac-menej orientacne a pristupuje sa ku vsetkemu podla danej situacie. nemyslim si, ze by si sa mala stresovat, ket tak zavolaj fakt sestricke, nech ti povie co mas spravit 😉

koran
28. feb 2012

@beeruska1 ahoj, vážne? tak ked to aj Vávra môže, tak ja skúsim zavolať tej jeho sestričke tam, ved donedávna som chodila k nemu do poradne.. a spýtam sa či môžme ísť aj za ním alebo mi to musia na poradni tam kde teraz chodim. fajn to si ma potešila 🙂 dakujem

beeruska1
29. feb 2012

@koran niet za co 🙂

oliverka
3. mar 2012

Chcem sa opýtať na to poučenie pre partnera - ak môj muž so mnou už jedno v pôrodnici odrodil, potrebuje znova poučenie? Neviete niektorá?

koran
5. mar 2012

@oliverka Ak nezabudnem tak sa dnes spytam Budinskeho idem do poradne. Ale mam viac otazok na neho tak ak zabudnem dopredu sa ospravedlnujem..

koran
5. mar 2012

@oliverka Ale inak podla mna nie, lebo ja som bola teraz v porodnici som myslela ze idem rodit no a oni sa ma hned spytali ci chcem mojeho pri porode a na ziadne poucenie sa nepytali ci mam. takze podla mna to poucenie vôbec netreba, dokonca potom sestrička ked sa striedali smeny, tak mi povedala ze ak ho chcem pri porode, tak nech to nahlasim tej co ju bude striedat, kebyze ma to chyti v noci tak aby mu mohli zavolat. ja ziadne poucenie asi vybavovat nebudem..

tomaskovamaminka
5. mar 2012

@koran Ahoj neviem, kedy pojdes na tu kotrolu, ale sa ked tak mozes aj spytat, ci si tvoj ma zobrat prezuvky a nejake lahsie obleceniek porodu🙂 A este som sa ta chcela spytat, ako teplo maju na izbach🙂 Ked si tam bola.Dufam, ze uz si to rozdychala, ten pobyt tam. Tak sa drz, nech kontrola dobre dopadne. Ja idem zajtra ale este svojemu aj na monitor.

mariannah79
7. mar 2012

Ahojte, chcela by som sa vás opýtať tie ktoré už rodili v Skalickej pôrodnici, či pri pôrode bez epidurálky, podávajú nejaké lieky proti bolesti. Ďakujem vám za odpovede.

zuzmor002
7. mar 2012

Ahoj, mne dali pri prvom nejakú injekciu, ale mala som pocit, že tie bolesti boli potom také isté, takže mi to nejako nepomohlo.

beeruska1
13. mar 2012

baby, tie co ste uz rodili, uz ste niektora odmietli ten cely regiment na vizite? ja som si teraz par dni polezala na gynekologickom a ked som videla, ze na vizitu chodi 10 ludi vratane praktikantov zo zdravotky a predstavila som si, ze ma takto maju kazdy den okukovat po porode (teraz nastastie okukovali len brucho 🙂 ), tak to fakt odmietnem aj keby co bolo. toto fakt nemienim absolvovat 😠 pride mi to vazne nedostojne. nemate s tym niektora skusenosti?
inak @tomaskovamaminka na izbach je doslova sauna (aspon na gynekologickom to tak bolo, ale kedze je to len o poschodie nizsie nez porodne, tak to asi nebude ine 🙂 ) mali sme nonstop otvorene okno, aj v noci, lebo sa tam inak nedalo vydrzat.

sue226
13. mar 2012

Mne tam riadne prefukovalo cez okno,o teple na izbe sa nedalo ani hovorit.

tomaskovamaminka
13. mar 2012

@beeruska1 Ahoj dakujem🙂 A bolo na porodnickom plno nevies nahodou?🙂 Ci mam sancu na nadstandart. No ved ono sa to meni, uvidim🙂 Ale tak zaujimalo by ma kolko deti sa tu denne narodi🙂

beeruska1
13. mar 2012

@tomaskovamaminka juj, tak to neviem. tiez ma nenapadlo sa na to spytat. hlavne ze porod ocakavam kazdym dnom 😀

tomaskovamaminka
13. mar 2012

Jej a to mi nejako uniklo, ze cakas malicku:( to si tam mala? A do marcovcatiek tiez nechodievas:( Tak sa drzte🙂

beeruska1
13. mar 2012

@tomaskovamaminka mala 🙂 v marcovcatkach som bola raz, tam ta diskusia ide dost rychlo, kym som sa otocila, bola tam cela dalsia strana 😀 ja sem zas tak casto nechodievam, tak som bola hned mimo obraz 😒 tak som to potom vzdala.
diky, aj vy sa drzte, drzim palce nech vsetko dobre dopadne 😉

tomaskovamaminka
14. mar 2012

Zienky, ktore ste v SI rodili, ako ste riesili veci na sal, rozmyslam ako si ich zbalit, myslim osusku, vlozky..., doklady, a co take este? A ostatne veci kde ste mali pocas porodu? Vobec neviem ako to v SI porodnici chodi:( Dakujem. 🙂

denimi
14. mar 2012

@tomaskovamaminka normalne si zober so sebou tasku, kde budes mat toto vsetko, oni ta daju na tzv. vzdycharen kym nezacnes uplne rodit a nepojdes na salu, je to hned vedla vysetrovne, su tam postele, fit lopty, sprcha aj wcko...tam si to normlane nechas, ked porodis tak ta prevezu na izbu a vsetky veci ti donesu pochopitelne 🙂)) pohodicka, neboj 🙂

denimi
14. mar 2012

@denimi pozeram teraz vyššie jak pises o nadstandardtke, tak tu si pytaj hned medzi dverami ci je volna 🙂

denimi
14. mar 2012

@tomaskovamaminka ja som krava to pisem sama sebe 🙂 🙂

denimi
14. mar 2012

@mariannah79 ahoj, konkretne pri porode nedavaju nic, az po porode davaju injekciu proti bolesti 😉 hlavne ked si šitá.

tomaskovamaminka
14. mar 2012

@denimi a na tej vzdycharni moze byt aj manzel? Ked ho chcem pri poorode? Pri prvom to bolo take vsetko narychlo, som na chodbe vytahovala veci a ani som nevedela, co vsetko si mam zobrat, ostatne veci mi hned zobral na izbu, ale to nebolo tu. Tak teraz chcem mat vsetko potrebne zo sebou, nech potom nezmatkujem pri kontrakciach:(

denimi
14. mar 2012

@tomaskovamaminka jasne, ak neprides na poslednu chvilu tak to prebieha tak ako som pisala 🙂 . Manzel moze byt s tebou na vzdycharni, ale ak tam budes sama, my sme boli dve a ked ta druha mamicka isla uz rodit a ja som tam este zostala tak prisiel za mnou na izbu, ale to uz bolo fakt ku koncu takze mi tam bol prd platny ked som mala kontrakcie uz skoro stale 🙂 🙂 , len mi tam stale cosi rozpraval a ja som ho ani nevnimala este som ho okrikla chudaka nech mi da pokoj 🙂

tomaskovamaminka
14. mar 2012

@denimi To je tam len jedna vzdycharen? A ked tam budeme 2 nemozem byt s mojim na chodbe niekde, musim byt na tej vzdycharni? A do sprch pustaju kedy chcem?

denimi
15. mar 2012

@tomaskovamaminka ano ta je tam len jedna, a mne priatela dovolili zavolať naozaj az ta druha mamicka odisla, co aj celkom chapem koli sukromiu, tiez by mi to nebolo prijemne 😒. Ale na salu isiel somnou a bol tam somnou este hodinu po porode, to bolo fajn, ale tiez zalezi na tom ci zrovna vedal nerodi nejaka ina mamička 🙂. Vela zalezi aj na tom ake sestričky tam budu, ja som mala take mlade tie su uplne fajn, velmi mile, co sa o tych starsich povedat neda 😠 . Tie su tam podla mna za trest alebo sa podla toho aspon spravaju. To bolo asi jedine co by som skalickej porodnici vytkla.

denimi
15. mar 2012

@tomaskovamaminka zabudla som tie sprchy, tam mozes ist kedy chces..)

beeruska1
15. mar 2012

@denimi tak to som teda teraz riadne prekvapena. ja som si myslela, ze so mnou manzel moze byt celu dobu bez ohladu na to ci tam niekto je alebo nie ☹ tak uz vidim, ze do porodnice asi pojdem na poslednu chvilu 🙂 je to hrozne hlupo vyriesene. na jednej strane, jasne ze tej druhej moze vadit ze tam je so mnou. na druhej strane ale mne bude vadit, ked tam so mnou nebude. podla coho sa rozhodlo, ktora strana musi ustupit? ☹ nechcem vyzniet ako nejaka totok, ale porod je dost dolezita vec, aby tam bol so mnou. a aj keby mi mozno nebolo velmi prijemne, keby som bola na vzdycharni s niekym, kto tam niekoho ma, urcite by som nikdy neprotestovala a chapala by som to. ach jaj ☹

beeruska1
15. mar 2012

@denimi este prepac, ak to vyznelo ako keby som to vytykala tebe, to urcite nie, ved co ty s tym mas 🙂 len ma to trochu zamrzelo, ako to tu vsetko chodi ☹

martina646
15. mar 2012

@denimi Ahoj, chcem sa spytat, ci si sa pri baleni riadila tym zoznamom co maju na stranke nemocnice a ci si naozaj vsetky tie veci potrebovala, resp.ci ti nieco nechybalo. Napr. 15 ks bavlnenych plienok mi k baliku jednorazovyhc pride strasne vela. Aby som o ne nakoniec neprisla. Aj pre babatko si treba priniest kosielku, kabatik, ciapocku a rukavicky. Nedavaju detickam nic? Alebo teda ked nedavaju, tak co ak sa precika, zaspini, mam si tam toho brat po viac kusov, ved asi nebudem v porodnici prat.

A babatko je hned po porode na izbe s mamickou celu dobu? Kupe aj prebaluje si ho sama, resp. pod dohladom sestriciek? Ja by som sa to tam rada naucila, este nic neviem. Nie ako mi mamina hovorila, ze ma pomaly okrem kojenia v porodnici ani nevidela a domov chodila najskor kupat a vsetko ukazovat sestricka (pred 28 rokmi). Ved naco sme 4-5 dni v porodnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre