Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

sakulecek
9. apr 2013

veam nie epi nebolí , je to cítiť ale bolesťou by som to nenazvala , mám dve deti obe s epi . Výhoda je aj v tom že keby nastali komplikácie je možné robiť cisarsky .Keby som mala ísť rodiť tretí krát tak zase si dám epidurál . Anestetikum ti do tela dajú až ked si vypýtaš , pred porodom ti zavedú cievku a do tej potom dávkujú anestetikum . Takže sa kludne možeš počas porodu rozhodnúť že si to chceš "prežiť" . Mávam migrény a musím povedať že u mna po epi bolesť hlavy nebola . Deti sú rovnako v poriadku . Strašne sa mi páčia baby ktoré povedia že ved v pohode bez epi . Bola som tri dni na vzdychárni a teda tolko revu čo išlo zo sály :D , ale tak fajn aj tak sa dá . A ešte jedna výhoda , žena ktorá nemá silné bolesti vie lepšie spolupracovať ako ked tie bolesti má . ale na rovinu aj ja som riešila či to nemože mať nejaký vplyv na dieťatko a či nám to nemože ublížiť.

maminka21
9. apr 2013

@veam Ja som mala epi pred 11 rokmi,pichnutie neboli,bolo to skoro ako vcelicka,da sa vydrzat.Museli ma pichnut dvakrat,lebo prvy raz sa im injekcia z chrbtice ''vysmykla''. Mala som asi 2hodky po porode euforicke stavy,super naladu,potom to odoznelo,je to mozny sprievodny znak epi.Pomohlo mi to na cca hodinu preckat bolesti,ale pri samotnom tlaceni som sice tlacila,ale necitila som sa dole a dr.po mne vrieskal.Dalsikrat uz epi nechcem.

sakulecek
9. apr 2013

tak pred jedenástimi rokmi s týmto začínali , takže počítam že sa posunuli kúsok dopredu 🙂

maminka21
10. apr 2013

No ja myslim,ze v pocitoch matky sa neda kam posunut,proste je to individualne.Na mna epi posobila takto a uz by som ju nechcela,aj ked ta euforia bola skvela.Na inu mamicku to posobi zasa inak a pri porode si moze pochvalovat,ja to nezatracujem,len pisem aku som mala skusenost ja.

kakika123
10. apr 2013

@veam nebolí, najprv mi potreli chrbát nejakou vodičkou na znecitlivenie, a potom keď mi pichali tú epi, tak to bolelo asi tak ako keď ti berú krv, len také pichnutie som cítila. Akurát sa nesmieš ani pohnúť, lebo to pichajú medzi kontrakciami. A po pôrode mňa nič nebolelo, ani hlava, nič. Žiadne komplikácie.

beberta
10. apr 2013

@veve1982 to je jedno ci som mala 50 alebo 100kil.pribratie 20kil nepovazujem za standard ale ten kto ma pozna a videl pred tym ako som sa zavodnila alebo ako vyzeram teraz po porode,ze som pred porodom mala nohy ako bane a aj ruky a tvar napuchnute,tak vie ze velka cast z mojej vahy bola len zadrzovana voda.a samozrejme nikdy to nie je vina lekarov ale matky ze sa jej narodilo dieta zo zlomenou ramennou kostou a vytrhnutymi nervami z druhej ruky.ver mi ze si to budem vycitat do konca zivota lebo sa na to budem musiet cely zivot pozerat ze sa to nemuselo stat a mohlo byt vsetko v poriadku.myslis ze niektory lekar si to bude vycitat ako ja? pochybujem.... doporucujem kuknut tentoi dokument a prejem ti aby sa ti nic take nestalo,aby si sa na to nemusela pozerat a vycitat si to ze tvoje dieta bude mat uz navzdy,dufajme ze len jednu poskodenu ruku a kvoli tomu mozno aj ine pridruzene komplikacie zlym drzanim tela a tak http://www.prirozeny-porod.eu/poraneni-brachial...

mamartinka
10. apr 2013

@veam ahojik.Ako.Este stale nic.

kokorunecka
10. apr 2013

Tak baby.. Ja neviem či som nejaká výnimka alebo čo... Ale ja som mala v Skalici pôrod bezproblémový..
Prišla som na príjem, dali ma na monitor, pustili vodu, sestrička so mnou vykecávala o sprostostiach na izbe, dali mi oxytocín, ktorý mi nezaberal, tak sme sa so sestričkou smiali, že som asi nejaký špeci druh.. Potom ma odviedla do sprchy, potom na sálu, kde ma napojili na monitor znovu...Konečne prišli kontrakcie a do dvoch hodín bola malá bez jediného problému na svete..
Síce ma nastrihli, ale ešte v ten večer som normálne bez bolestí sedela na riti a dojčila..
Dokonca sa na mňa chodil pozerať samotný Kvaltín, ktorého od pohľadu neznášam..

rockerka731
10. apr 2013

@beberta plno bab mi píše že byli silnejší jak ty, alebo že nabrali víc jak 20 kilo a pritem im váhu nikdo nevyčítal, aj deti majú v porádku. Plno bab ťa podporuje, a je smutné ked ti nekerá napíše nejakú hlúposť. ☹

rockerka731
10. apr 2013

@veve1982 nemala 150 kilo, je smutné že také niečo riešiš ☹ faktom je že malá je postihnutá po tomto výkone skalických pôrodníkov, a okrem nej tu sú aj iné prípady, mamičky by mali prestať mlčať a spojiť sa do spoločnej žaloby

veam
10. apr 2013

@mamartinka No veru nic,stale cakam,kazdy den si robi to dieta zo mna srandu 😀

rockerka731
10. apr 2013

@veve1982 beberta ti tam dala odkaz http://www.prirozeny-porod.eu/poraneni-brachial... ty si akože bola veľmi nadšená tým že tvojmu malému zlomili kľúčnu kosť ? mala si pozorne čítať - malá to má závažnejšie ako zlomenú kľúčnu kosť ... a čo asi tá baba čo ju vlani nechali zomrieť na operačnom stole ? a čo tá ktorú nechali porodiť na chodbe a jej dieťa je mrtve ..čo to dieťa ktoré tiež skončilo na kramároch v kome ? ďaľšie a ďalšie prípady ,,, akonáhle toto zverejnia média, prihlási sa viac poškodených mamičiek ..je milé čítať aj šťastné príbehy ..ale tých hororových zo skalickej nemocnice pribúda

sjuz
10. apr 2013

@beberta velmi vam drzim palce, ani si neviem predstavit, ake tazke to musi byt pre celu rodinu. citala som tvoj prispevok par dni dozadu a prislo mi z neho zle. je to otrasne a hrozne. nechapem takych lekarov. preboha ked si opuchala, tak jasne ze to nebolo normalne :( samozrejme ze si zasluzia zazalovat, ale bohuzial to vam uz nepomoze. zelam vela sil, a neobvinuj sa. ty si konala v najlepsom zaujme babatka a verila si lekarom, ze vedia co robia, bohuzial...

lolonka
10. apr 2013

@rockerka731 .......tak tak.............ja tvrdim..........ak je porod bez komplikacii vse je ok..........ak sa nieco vyskytne ...tak maju bohovsky problem.. 😠 ..nikdy by som tam rodit nesla.........a keby mi nieco take urobili tak by som toho lekara asi rucne zbila.. 😠

rockerka731
11. apr 2013

Aj ked som len Baetkyna kamarátka, mamičky mi nepíšu len tu ale aj na email, našli ma dokonca aj na FB . S tým čo sa stalo už nezmôžeme nič, môžeme však urobiť veľa pre iné mamičky .. aby naše dcéry a vnučky rodili už dôstojne, mohli si vybrať spôsob pôrodu , nemali z pôrodu traumu, pocit poníženia a bezmocnosti. Rovnaké horory ako mi napísali dievčatá so skúsenosťami zo skalickej pôrodnice si môžete prečítať aj o iných pôrodniciach. Aj na vyhlásených Kramároch zomierajú deti ☹ a chovajú sa k mamičkám ako k súčiastke na výrobnom páse. Je to proste prípad od prípadu a ako vidíte aj so skalickou nemocnicou sú mnohé mamičky spokojené a chvália. Beatka sem dala odkaz na skvelú stránku kde sú aj skvelé dokumenty a je vidno že aj v Amerike radi ťahajú deti za hlavičky a spôsobujú im celoživotné poškodenia. Chyba nebude len v lekároch ale v celom tomto západnom systéme ktorý je už treba zmeniť. Celé stáročia či tisícročia ženám u pôrodu pomáhali ženy, členky rodiny, susedy, pôrodné babky ..len ostatné roky urobili doktorov gynekologov 😒 nie som feministka ...ale myslím že ženy majú viac citu a pochopenia ..a tiež by volili iný šetrnejší spôsob , v tom dokumente vravia že stačí zmeniť polohu a dieťatko víde von samo ..tu sa stále používa ten mučiaci 😝 nástroj ľudovo zvaný koza a chlapská sila ☹ Samozrejme rada si prečítam vaše príbehy a skúsenosti aj naďalej, ospravedlňujem sa že nestihnem obratom odpovedať na emaily ale nesedím za počítačom celý deň 😀 na Fb mi tiež môžete písať správy ale nehnevajte sa žiadosti o priateľstvo ignorujem , na FB mám ozaj len blízkych ľudí, ale čoskoro urobíme s dievčatami na FB stránku Unia žien Cunín a budeme komunikovať s mamičkami o ich problemoch aj radostiach

monulicka
11. apr 2013

Fuu, po tom co tu citam, si musim zaklopat, ze som mala oba porody v pohode, a to mala starsia ratolest skoro 4 kila 😀 takze ja sa zas na SI nemocnicu nemozem stazovat, aj ked s tymi plesnami na nadstandardnej izbe by mali nieco robit, ked su tam novorodenci... 😖

maminka21
11. apr 2013

@kokorunecka Fuha,no ja som si sadla tak opatrne 11dni po porode a este polroka som mala problemy

kokorunecka
11. apr 2013

@maminka21 Tak to nič moc... Ja asi jednoducho nemám prah bolesti..

maminka21
12. apr 2013

Inak ja vydrzim vcelku dost,ale tak ma silno doktor zasil,ze az🙂A to bolo ''len'' 12 stehov.Poznam baby,co mali aj 30:/

kokorunecka
13. apr 2013

@maminka21 Keby to nebolo potrebné, tak ťa toľko nezašije.. Netreba všetko kydať na hlavu doktorov.. Skalica je síce sado-maso, ale sú tam aj výnimky..

maminka21
13. apr 2013

Ved ja nepisem nic o tom,ze nebolo treba zasit,len to,ze som to citila dost dlho a mala som este problemy....to uz nemoze clovek napisat svoj nazor bez toho,aby to hned niekto iny nepochopil zle???Pisem svoju skusenost,ina mamina napise zasa svoju.Ani moj lekar nie je pozlateny,kazdy mal nejaky kiks a nik nie je dokonaly ci ano?No vynimiek je teda malo,a to je velka skoda.Lekari sa ucia aj o etike k pacientovi,ale kopa ich hladi na cloveka ako na kus,nic nepovie,nevysvetli,o usmeve nemoze byt ani reci,kolkokrat som zazila ze aj pozdfrav bol pritazou,ved co po nich zasa clovek chce,co otravuje.... Rodila som v Skalici,lebo je to moje rodne mesto,ale uz viac nechcem,aj ked nie vsetci su tam zli to je jasne.Ale uz nechcem zazit,co som zazila.Tato porodnica ma este vela co dohanat,co sa tyka pristupu k matkam.
Tvoju vetu Skalica je sice sado maso....tak by to nemalo byt a vela zpackanych pripadov o niecom svedci,uz by to malo skoncit.

mamartinka
14. apr 2013

@veam tak ako.Sup,Sup na ten dnesny den D. Budete mat peknucky datumik.

veve1982
16. apr 2013

@veam Ahoj, epiduralka je v pohode, mne sadla tak, že som len citlila, ked prišla bolesť taký tlak. Zlepšenie u mńa o 90%. Inak čo som zachytila v pôrodnici, tak u niektorej to zabralo lepšie, u niektorej slabšie. Hlava ma po tom nebolela, i keď aj to som zachytila. Len tlačiť treba. Keď to menej bolí, tak aj ochota tlačiť je menšia...

veve1982
16. apr 2013

@rockerka731 Veľmi pekne napísané, a musím sa prikloniť k tomu názoru, že viac citu a pochopenia pri pôrode by pomohlo. Nesúhlasím však s tým, že je to záležitosť žien, a že chlapi to riešia len silou. Zažila som gynekologičky, ktoré pristupujú k žene necitlivo a ja by som ku gynekologičke nešla .... A k tomu súčasnému západnému násilnému spôsobu pôrodov. Uvedomuješ si, aká je v súčastnosti novorodenecká úmrtnosť v západných krajinách? Staré časy sa romantizujú... pôrodné baky, pôrody doma, rodina ..... všetko je to fajn, ale iba do momentu, keď to prestane fungovať. Dnes si ľudia vôbec neuvedomujú, že úmrtie dieťaťa pri pôrode bola úplne bežná prax a nikto to neriešil. Ak by si si pozrela vývoj - http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/obyvatelst... - nič lepšie som nenašla, tak by si si mohla všimnúť, že okolo romantického roku 1920, kedy sa rodilo doma, bola úmrtnosť novorodencov okolo 150/1000 narodených. Ešte okolo roku 1950 bola úmrtnosť novorodencov okolo 50/1000, a to hovoríme o pomerne vyspelej Českej republike. Dnes, kedy je situácia v našich pôrodniciach neľudská, sa pohybujeme na úrovni 4-6/1000. V najvyspelejšej krajine na svete, čo sa týka perinatológie, v Japonsku, je miera úmrtnosti okolo 3/1000. Takže, na každý problém sa dá pozrieť z niekoľkých uhľov pohľadu. Ani jeden nie je správny, ani jeden sa nemýli .....

pekný deň.

veam
16. apr 2013

@mamartinka este som doma,este nic,ale zajtra asi nastupujem ked nie dnes

@veve1982 mam ju uz zajednanu tak uvidime ci aj vyuzijem 🙂 dakujem za info

mamartinka
16. apr 2013

@veam tak je Laurinke dobre u maminky.No nech uz to mas cim skor za sebou a tesite sa vsetci z Laurusky.Nech ti to dobre vsetko dopadne a potom hod info.

rockerka731
17. apr 2013

@veve1982 samozrejme aj ty máš pravdu... mám prehľad aj o tej úmrtnosti, mne sa páči tá diskusia tu, samozrejme sú dobré aj zlé skúsenosti , myslím že to veľa mamičkám prospeje, bolo by dobré keby si to prečítal a zamyslel sa nad tým aj niekto s tých lekárov .. všetky sa zhodneme že troška tej ľudskosti by sme všetky uvítali ..

skoricaxx
17. apr 2013

podla mna vela záleží na tom na aký personál tam narazíte, ja som mala oba porody bez komplikácií ale pri tom prvom boli sestričky hnusné, rodila som v noci a tak som ich asi otravovala, ked som prišla za nimi že mám bolesti...tak si dávali tak na čas (prišli za pol hodky - a boli zhrozené že útek na porodnú sálu, ktorú si pred tým ani nenachystala............a ked som povedala že mám bolesti v kuse že necítim kontrakcie, tak po mne revala kričala že to asi nerodím...
ale druhý krát sestrička milá láskavá....supiš

ivaslam
21. apr 2013

mne sa narodila dcerka minuly stvrtok v SI porodnici, porod bol vyvolavany kedze som prenasala a malinkej bolo v brusku dobre, a neda mi nereagovat na vyjadrenia, ktore tu citam....personal bol podla mna od lekarov , sestricky az po ostatnych zamestnancov viac nez ludsky, na vsetky moje otazky mi odpovedali, pocas porodu sa so mnou rozpravali, povzbudzovali ma, co mi velmi pomahalo byt v dobrej nalade a za co im velmi pekne dakujem, kedze som nechcela manzela pri porode, ich vykon bol profesionalny, lekarka, ktora ma rodila bola tiez velmi mila
starostlivost po porode o mna bola tiez skvela, so vsetkym mi sestricky pomohli, stale okolo nas behali, k tomu zvladali dalsie porody, papierovacky atd, .... 😉
rovnako mily bol presonal na novorodeneckom odd., ukazali mi ako treba dojcit,......klobuk dole na vsetky moje otazky mi odpovedali s usmevom, a to som tam bola skoro stale lebo malu bolo treba dokrmovat,
stravila som tam 8 dni a nemala som s nikym problem 🙂
aby som to zhrnula, na to za akych podmienok v nasom zdravotnictve pracuju, ze v praci su skoro stale, a su tiez len obycajny ludia, podavaju viac nez standardnu starostlivost o rodicky a ich deti.......takze mily skalicky porodnicky personal velmi pekne vam dakujem za super starostlivost

skalican
21. apr 2013

@ivaslam tak to si mala ozaj stastie, lebo je to tam viac a viac pruser za pruserom. Inak vela zdravia tebe a dietatku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre