Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

monulicka
7. nov 2011

@sykorenka No ale ide o to, ze SI nemocnica uz je davno akciovka...takze vlastne neviem preco porodnici tam strajkuju... 😕
Moja bambula je zatial kludna, ja dufam, ze sa na svet tak skoro nepoponahla, okolo 3 Kralov by bol uplne ideal 😵 ozaj, a kolko vasa vazi a meria, vies? Hovoril ti na poradni?

zuzmor002
7. nov 2011

@sykorenka No ja tiež dúfam, že so to nejako upokojí! A možno sa aj stretneme! 🙂 Inak ja mám tiež chvíľami pocit akoby už tam malému bolo tesno a chcel ísť von. Kope ostošesť! A vraj by sa mali už pohyby oslabovať, keď má menej miesta a ja mám pocit akoby kopal ešte viac ako doteraz! 😀

sykorenka
7. nov 2011

@monulicka Naša malá atlétka mala v 31.t.t. 1748g, takže také akurátne bábenko by to malo byť 😕 .Ale merať sa ju ani nepokúšal, lebo to už je tam také skrútené a natlačené, že by to bol iba odhad.Ale narástla riadne, lebo mi začala všetko vytláčať nahor, celý deň sa mi horšie dýcha (a to som ešte astmatik) a začal ma pobolievať žalúdok a posledné tri dni mi je dosť nevoľno, ako keď mi na začiatku tehotenstva začínali nevoľnosti 😝 Ale však už to nebude dlho trvať.Len nech sa to s tými lekármi nejako utrasie.Keby sa to všetko dalo preskočiť, aby sme už boli doma z pôrodnice.Ale to by chcel človek stále niečo preskakovať, že? To je život 😉
Držme sa babule, ideme z kopca. A začíname sa už riadne rozbiehááááť 😲

zuzmor002
7. nov 2011

@sykorenka Náš malý je trošku menší, na začiatku 31. t.t. mal 1589g, ale merať ho tiež nemeral. Inak mne tiež dosť tlačí na žalúdok a pravidelne každý večer ma páli žáha. A že nebude to dlho trvať? Ešte 51 dní!!! 😀 Tiež už by som bola najradšej doma z pôrodnice!

sykorenka
8. nov 2011

@zuzmor002 to už len toľko málo dní??? 😅 Až sa mi chlpy postavili 😲 No ja ešte stále riešim dilemu, či si objednať epidurál, aj keď všetci hovoria, že mi určite urobia v Skalici cisarák, keď aj prvé bolo cisárskym.Ale ja mám obavy, že aj keď to bude v karte napísané, tak že bude nejaký lekár vymýšľať a ak nebudem mať popredu zajednaný epidurál, tak mi ho potom nedajú a to by bolal katastrofa 😢
Inak mne na pálenie záhy najlepšie pomáhajú mandle.Stačí za hrsť takých aj so šupkou, dobre rozkúsať a popapať.Účinkuje mi to okamžite a vydrží pekne celú noc.Lebo tie cmúlacie tabletky, čo sú dovolené aj pre tehuľky, mi ani tak dobre nezaberú a za desať minút ma páli znova.

monulicka
8. nov 2011

@zuzmor002 Nasa mala je uplne krpata, na posl.sone v strede 31tt mala ledva 1400g....ale celkovo sme zhruba o tyzden pozadu, tak si myslim, ze aj porod bude neskor ako mam vypocitany...co by mi vsak vyhovovalo, snad uz budeme vediet co a jak skrz porodnica..
@sykorenka inak, pisal mi kyjovsky primar a ze vstupna prehliadka stoji cca 300 KC....tak tie ceny tam nemaju brutalne jak v Breclavi

froschka
8. nov 2011

Ziaden luxus. Sprchovanie mi pripadalo ze som niekde v jame levovej...Spinave plesnive odtoky, na wc smrdeli vlozky..lebo kose akoze ake take....no a nadstandard to ako ok ale skor mi to pripadalo ako 3xxx hotel v Tunise ale na SK pomery dobre....Sestricky mile, za bonbonieru vam babetko priniesli kedy ste chcela. aspon ja som si vyzadovala nosit malu na prso aj v noci
A co sa samotneho cisarskeho tyka tak prebehol dobre len az na to ze cievku mi dali do moc.mechura este pred anestezou to znamena ze som sa skrabala na plafon od kontrakcii ale toto bolo este horsie..
nemohla som sa dockat kedy pridem domov

zuzmor002
8. nov 2011

@monulicka To je v pohode, tá hmotnosť je aj tak len približne, takže si podľa mňa vôbec nemusíš robiť starosti!Písala si, že vstupná prehliadka je 300 Kč, ale čo pôrod a všetko okolo toho?

monulicka
8. nov 2011

@zuzmor002 porod do 15 000 Kc a ostatne neviem...som to este extra neskumala bo cakam jak to dopadne tu v SI...dufajme ze dobre! 😵

zuzmor002
8. nov 2011

@monulicka Tak to dúfam aj ja! Už aby sme to mali za sebou a všetko v poriadku! 🙂

sykorenka
9. nov 2011

@monulicka no ja sa budem musieť snažiť nejako vybaviť asi tú Skalicu, aspoň cez toho môjho lekára, však on je tam normálne zamestnaný, som zistila, aj keď tam býva iba jeden deň.Lebo ja budem mať asi ten cisársky, tak to by som sa v tom Kyjove asi nedoplatila, lebo to stojí minimálne raz toľko určite, tak ako tu na súkromných klinikách 😖

sykorenka
11. nov 2011

môj mužík robí v Skalici, tak mi nosí rôzne šumy o nemocnici.ten posledný ma teda vôbec nepotešil, vraj tí hlavní (myslím starší, vrátane primára) gyn. dali všetci výpoveď a že keď to nestiahnu, tak vraj celé oddelenie zavrú 😢 .
Takže to zase viacej vidím na ten Kyjov holky. A ešte tá sprostá finančná kríza do toho 🤐 Ale my si tie naše bábenečká nedáme, že? 😠

zuzmor002
11. nov 2011

@sykorenka To isté mi povedal včera môj gynekológ, keď som bola na kontrole, s tým rozdielom, že nezavrú oddelenie, ale budú tam možno doktori z Ukrajiny! Takže sa máme na čo tešiť! ☹

monulicka
14. nov 2011

@sykorenka @zuzmor002 no ty kokso, tak mi pisala ta kamoska co robi v porodke a ze to vyzera velmi zle, citujem a "....od prveho by nas mali zavriet podla vsetkeho..." ku, ja to fakt zacinam vidiet na ten Kyjov, uz aby som zacala vybavovat byrokraciu 😒

sykorenka
14. nov 2011

@monulicka no ja som dnes počula opačne.hovorila mi to síce ušná lekárka v Senici, ale že vraj tie výpovede už sťshujú a že v tom vraj budú pokračovať (v tom štrajku) maximálne páni v Blave, že tí si to môžu dovoliť.no a ešte mám jedno info, už z dvoch zdrojov som počula, že na Myjave nedal výpoveď nikto a frčia tam ako inokedy. ja sa budem v prípade núdze najprv orientovať tam, predsa by to bolo lacnejšie než v tom Kyjove. ešte to budem ďalej sondovať, ak máte nejaké známosti na MY, skúste sa prosím aj Vy popýtať.Inak pôrodnicu na MY veľmi chvália, väčšina kamošiek tam rodila a boli všetky spokojné, pred 3 týž. tam rodila švagrina, bez známosti aj bez zaplateného lekára a bola úplne spokojná, že lekári aj sestričky boli super 😉

zuzmor002
14. nov 2011

@sykorenka Myjava by síce pripadala do úvahy tiež, ale ja to mám dosť ďaleko a ktovie aké bude počasie, nerada by som porodila niekde v aute, uviaznutom v záveji!!! To nie je sranda, takto robiť z pacientov rukojemníkov! A najviac ma asi štve, že kopec lekárov si ten vyšší plat ani nezaslúži. Moja dnešná skúsenosť s jednou očnou lekárkou, to bol teda des!!!

monulicka
14. nov 2011

@sykorenka @zuzmor002 Babyyy, mam dobre spravy!! 😀 Volal mi otec, on ma kamarata lekara co robi v SI porodke (som si to vobec neuvedomila ze su kamosi), takze je to info, uplne ze z 1.ruky 😉 a on vravel, ze nemame panikarit, ze je vsetko na dobrej ceste a ze na 99% sa to urovna...ze uz maju terminy operacii na januar..a ze on urcite nikam neodide....tak som aj rada, bo om ho mala pri 1.porode a teraz by som ho chcela zas.
Tak si vydychnite, ja teda dufam, ze sa vedenie SI nemocky nejak nezatne, ze by porodnikov prepustilo, alebo dajaky iny zadrhel, myslime pozitivne a snad sa este nakoniec vsetky stretneme na izbe 😉

p.j.jacky
14. nov 2011

@froschka presne to ze ti tu cievku dali este pred spinalku..blee ja som tam uz plakala,lebo ma dotrhali aj od spodu ako mi rozsirovali krcok a ked mi presla tampon ze mi ide dat cievku skoro som skapala a sestricka mi vynadala ,ze to ma nemoze boliet.
To ako tu niektora pisala ze ide o to ako sme narocne,tak nejde.Ja som skromny clovek.Ale nepaci sa mi ked somnou jednaju ako s primitivom.Ked som bola na monitore v porodnych bolestiach,bol tam obkladackar a obkladal sprchu.Videl mi priamo do rozkroku.Najprv na mna pozrel a potom sa ani neotacal a rovno mi povedal,ze nemam sa bat on sa na mna pozerat nebude.Je pravda ze v tej chvili mi to bolo jedno.Ale po porode som si uvedomila,ze som nemala ziadne sukromie a moj porod si vypocul cudzi chlap.
Ja som proste spokojna nebola.

zuzmor002
14. nov 2011

@monulicka Tak dúfam, že to vyjde ako hovoríš! 🙂 Už som z tej neistoty nejaká nešťastná!

sykorenka
14. nov 2011

@monulicka uffff.ako sa hovorí, bodaj by tvoje slová boli sväté 😉

froschka
15. nov 2011

@p.j.jacky no veru co nadelas, potrva roky kym sa zmeni az sa vobec zmeni pristup zdrav.personalu...

ako sa inak mate???

p.j.jacky
15. nov 2011

@froschka mame sa dobre,adelka rastie a inak raz lepsie raz horsie,ale nestazujem si,som spokojna a co ty moja?deti ako?

sykorenka
15. nov 2011

@zuzmor002
@monulicka No tak ja neviem holky, ako môžeme dostávať také protichodné informácie.Dnes prišiel muž z roboty a hovoril, že kolegova žena je lekárka na novorodeneckom v SI a povedala, že z gyn dali výpovede 4 lekári a zatiaľ žiadny nestiahol 😢 Tak musíme ozaj asi vydržať do toho 1.12. a potom konať.ja som teraz na 80% za Myjavu, len dúfam že sa "nenakotí snahu do pol koňa", aby sme sa tam dostavili načas 😀

monulicka
15. nov 2011

@sykorenka No, ten "moj" sa nika odist nechysta, asi si ho vybavim aj k porodu a tym padom ostatnych neriesim...tak uvidime, co bude 1.12

oliverka
15. nov 2011

@monulicka Ktorý je ten tvoj? 🙂

monulicka
15. nov 2011

@oliverka Dr.Budinsky 😉

oliverka
15. nov 2011

Ďakujem 😉

zuzmor002
15. nov 2011

Inak dnes som sa pýtala na poisťovni, ak by Skalická pôrodnica padla, vraj by preplatili pôrod aj v Kyjove!
@monulicka mne povedal minulý týždeň, že dali výpovede všetci a dúfajú že sa dohodnú a bude mať kto byť v decembri pri pôrodoch, ale zatiaľ nie!

sykorenka
16. nov 2011

@zuzmor002 a to v ktorej poisťovni Ti povedali? Lebo vraj všeobecná nezvykne preplácať, ale tie súkromné áno. 😒

zuzmor002
16. nov 2011

@sykorenka V Dôvere

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre