Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

aluska08
16. feb 2011

@patomaja Ahojky, ano moj lekar mi povedal co a ako, kedy asi ist a tak, vsetko okolo toho. Na poucenie sme isli asi tak dva tyzdne pred terminom porodu a chodi sa do nemocnice, hore na porodnicu. Potom ti zapisu do knizky , ze bol manzel pouceny. to je vsetko 🙂, musim teda povedat, ze to bolo super, ze tam bol pri mne. Citila som sa uplne v pohode a v takej situacii chce kazda zena aby ju muz drzal za ruku 🙂 vychutnajte si to 🙂 drzim palce

patomaja
17. feb 2011

Ďakujem 😉 tak som zvedava, dufam, že neporodim skor, aby sme poučenie stihli 😅
A kto ťa rodil, ak sa smiem spytať???

zdenca430
18. feb 2011

Ahojte, ja som tiež rodila v Skalici, a myslim že v pohode by som tam išla rodit aj dalši raz, ale asi aj preto lebo sice som bola prvorodička som mala veľmi dobrý porod , doktor mi povedal že taký super porod ešte ani on sam nezažil. vlastne bolo to tym že ja som nedostala ani jednu jedinu kontrakciu len som začala krvacat , došla som tak doktor mna pozrel a povedal mi že som na10 cm už otvorena, tak rýchlo pustili plodovu vodu a šup na salu tam som dostala epidural a o 10 minut bol Lukáško na svete, takže ja hovorim že moj porod bol ako prechádzka ružovou zahradou , rodila som plna sili a s úsmevom na tvari a dufam že aj dalši porod bude niekedy takyto super že mi ani kontrakcia nepride 🙂 no a sestričky snovorodeneckeho nič moc, maly si nevedel stale chytit dobre prso a potom bol hladny a nadavali mi že sa mam snažit a tak,len ked videli že to nejde tak mi davali oni mliečko , a potom po 5 týzdnoch som zistila že on ma uzdičku na jazýčku zarostnutu a tym padom nevedel dobre prso chytit a myslim že na to mali sestričky prisť hned tam ked vedeli aky je problem, a preto som ani vobec nekojila... takže asi tak

snubenci08
2. apr 2011

tak to ste teda mali stastie, podaktore. Ja som tiez rodila v Skalici a mozem povedat ze nikdy viac...K porodu som schytala primara, ktory mi nechcel poucit muza, VRAJ PRETO LEBO O 2 RANO NIKOMU POUCENIE ROBIT NEBUDE (aj ked som to mala so samotnym primarom dohodnute uz v 8. mesiaci), takze mojho nepustili k porodu. Strasne ma to vytocilo, no od bolesti som nestihla ani poriadne zareagovat. Hodinu som musela sediet v kancelarii, ci co to tam maju, podotykam na dost tvrdej stolicke a bolo mi celkom chladno, odpovedat na tisice stupidnych otazok, ktore urcite nikdy nikto v porodnici nebude potrebovat. Po hodine ma konecne odviedli na sal, povedali mi ze sa mam opriet o kozu a co najviac roztiahnut nohy, samozrejme so strasnymi bolestami a podotykam ze mi NECHCELI PICHNUT EPIDURAL!!! Sestricka mi tvrdila ze mi ho lekar neda lebo mi nestihne zabrat...takze super a to som rodila este 2 hodiny, a ked pozeram ze tu pichaju epiduralky aj 10 minut pred porodom, tak sa moj nazor este viac prehlbuje. DO SKALICE UZ NIKDY VIAC, AJ KEBY SOM MALA PORODIT DOMA!!!

weverka11
2. apr 2011

tak sa pridam do temy... ja som v skalici rodila v novembri, skapinala som v bolestiach 27 hodin a az na druhy den rano mi primar praskol mi vodu, oxytocin a az potom sa to pohlo.... celu noc predtym som bola na monitore a nespala ani minutu, lebo som mala ukrutne bolesti, este noc predtym som dostala 2x vyvolavacku a neotvorila som sa ani na prst....zakazali mi pit a jest, kedze uvazovali nad cisarakom... porodila som na treti den od prijmu poobede o dvoch.... Ale na druhu stranu musim povedat ze: 1. personal uuuzasny, sestricky kazdych 10 minut boli u mna, moj dr. Vávra prisiel za mnou vecer o jedenastej z domu v rifliach aby ma vyšetril, ponukol mi cisarak, s tym, ale ze mi vysvetlil negativa, tak som ho odmietla ( za 2 hodiny som si nadavala do debilnych kráv) p. dr. Šefčíkova bola veeelmi mila, priniesla mi fit loptu, urobila mi predvidavo odber krvi, nakolko som nemala vybavenu epiduralku (hrdinka) a nakoniec mi ju primar prednostne dohodol.... Uzasna anesteziologička, ktora to sice okomentovala, ale pichla mi ju a pridávala mi ju popredu, aby som uz tooolko netrpela.... nakoniec komplikovany porod, maly mal snuru okolo krku a museli ho tahat vakuom, rodil ma primar a bol uuuuzasny... Je to trosku taky zadumenec a dost neprijemny, ale odbornik jak hovado.... Ale bola som svedkom toho ako jednu mamicku riadne dodrbal... to sa mi nepacilo, aj ja s nim mam aj negativnu skusenost, ale tentokrat bol uuuuuzasny... Jedlo - humus....

mimiss
12. apr 2011

ako tak čítam tak neviem či si ten pôrod v skalickej nemocnici nerozmyslim..a to ma čaká o mesiac a pol približne..fuuuha tak teraz zostať kludná...ale som v 8.mesiaci a doktor mi povedal zasa dalšia kontrola o mesiac a to ostatné kamošky už chodia každé 2 týždne..ani neviem čo presne treba do pôrodnice si zobrať..Som prekvapená s môjho doktora neviem či nepotrebuje častejšie pozorovania ved už o pár týždnov rodím ale nejako to zatiaľ neriešim...Chcem sa len spýtať či by mi nemohla niektorá z Vás čo rodili v skalickej nemocnici napísať čo všetko bolo treba si zo sebou vziať? ďakujem 🙂

froschka
13. apr 2011

@mimiss ja som nasla jeden zoznam na inom fore co vyzaduje skalicka nemocka, no je toho brutal vela...
ja tam idem rodit za mesiac...tiez som bola skepticka ale poznam tam uz lekarov a nevidim problem....

to ked sa niekto stazuje ze mal porod 15 hodin predsa nie je vina doktora...a to ze pri mne dr neni cely cas tak mi tiez neprekaza nakolko nepotrebujem aby ma prstovali kazdych 10 min 🙂 ono je to aj o tom co kto od porodu ocakava...

ja som rodila cisarskym v rakusku a nemam sajnu co ma caka na SK ale mam pocit ze niektore baby zvelicuju.
to co mam v okoli susedky a zname tak si len pochvaluju a ziadna ani priplatok nedavala do vacku.....
ten zoznam sem hodim hned

froschka
13. apr 2011

1.dokumenty:
-tehotenský preukaz
-občianský preukaz
-preukaz poistenca (ak máte preukaz poistenca EU nutná aj fotokópia preukazu)

2.osobné potreby:
-nočná košeľa
-župan, papuče
-ponožky
-spodná bielizeň
-podprsenka pre kojace matky -2 ks
-príbor
-pohár na pitie
-nesýtená minerálna voda (nevhodné sú džúsy z exotického ovocia, špeciálne citrusové plody)

3.hygienické potreby:
-uterák
-osuška
-mydlo
-toaletný papier
-hygienické vložky (5 balíkov - tzv. pôrodnícke vložky, predávané v zdravotníckych potrebách)
-vložky do podprsenky
-masť na popraskané bradavky – calcium panthotenicum (kalciová masť)

Potreby pre novorodenca:
-bavlnené plienky 15 ks
-jednorazové plienky 40 ks
-vlhčené utierky na zadoček
-modrá indulona
-detská osuška a žinka na umývanie po 1 ks
-cumlík
-bavlnená košieľka, kabátik, čiapka.

Výbavička pre dieťatko pri odchode z pôrodnice:
-perinka
-deka, /fusak/ - podľa ročného obdobia
-košieľka, kabátik, čiapka /1 ks bavlnená, 1 ks teplejšia/ - podľa ročného obdobia
-ortopedické nohavičky „poštolky“
-dupačky

froschka
13. apr 2011

ja akurat finisujem a zajtra budem mat zbalene 2 tasky...neviem na co inak tolko veci napriklad za modru indulonu ma vysmialy v lekarni ze naco?na babatka? ze to si nou sestricky mazu ruky.....ze urcite nedavaju na babtka..... tak neviem
za dalsie 15 ks bavlnenych plienok? dost vela ja mam 10 ks a viac nekupim....neviem ci to nedostane nohy v nemocnici...a za jake smejdove mi to vymenia....
pribor a pohar to je uz hanba celemu zdravotnictvu....
ja si beriem navyse este mydlo s antibakterialnym ucinkom, pre navstevy aby si umyli ruky predtym jak chytia babo
flip-flop slapky do sprchy, vlhcene vreckovky na intimnu hygienu a kozmetiku pre babo, neviem co tam davaju a ak dostanem tam tak vezme muz domov, a este aj osusku pre babo s kapucnou a vlastne zavinovacky

denimi
15. apr 2011

@froschka ahojky 🙂 tak vidim že skalická nemocnica nema zatial velmi dobru odozvu, ale ja by som to az tak bledo nevidela, uz som tam rodila 2x,a chystám sa v máji 3 🙂. Myslim, ze vsetci lekari su tam skveli odbornici, vratane primara i ked ten je hrozny brucoun a strasne rad necha mamicky vytrpiet si svoje...ale odbornik je urcite skvely.
I ked porod cez den a v noci je asi rozdiel, lebo som druhy krat rodila v noci a to tam nebola pomaly ani noha, lekár na opacnom konci nemocnice, sestra ma prisla pozriet tak raz za hodinu a ked som myslela ze uz porodim na vzdycharni tak v tom sa ukazala a potom ma honili ze rychlo, rychlo...ked uz som nevladala ani stat na nohach..a ked dobehol lekar tak hlavicku uz sme mali skoro porodenu. ale pohoda, nemala som ziadne komplikacie a porody obidva boli celkom rychlo a bez problemov. Dufam, ze to bude aj teraz tak 🙂 A inak s tymi vecami do porodnice to netreba zas tak prehanat, ved tam budete 4 dni ak bude vsetko ok a vzdy vam moze tatino alebo nejaky pribuzny priniest co by chybalo ako sa tam trepat s lodnym kufrom... 🙂 a verte ci nie, ale ta modra indulona je na babatko fakt najlepsia 🙂 🙂 . Tak drzim palceky nech vsetko dobre dopadne... 😉

froschka
16. apr 2011

@denimi vdaka za super prispevok, ja idem rodit tam, mam zname v okoli co tam rodili a boli spokojne 🙂

lencita
29. apr 2011

baby ja sa chystam rodit v skalici v juny a nemam z toho hrozu, bude to sice moj prvy porod,ale chodievala som tam zo strednej na prax a personal vratane doktorov tam bol super..vsetky moje kamosky tam rodili a nemozu povedat nic zle..epidural nechcem-tak ako kazdy zdravotnik co pozna rizika 😉 a moj doktor robi tiez porodnika v skalici tak dufam, ze zrovna bude mat sluzbiu ked ma to chyti 🙂 tak sa drzte baby, nech mate lahky a rychli porod 🙂 a potom napiste recenzie 🙂

babu9
29. apr 2011

ahojte ja som tiež rodila v Skalici dvakrát a môžem povedať, že to bolo v celku fajn, síce sem tam by som aj niečo zmenila lebo ako s mladou prvorodičkou tak mi nikto nejak neporadil ale teraz už to bolo iné ...samotný pôrod bol super aj personál aj porodníci ale potom to už nebolo také aké som si to predstavovala prvý krát nic moc ale teraz super... 🙂 doba sa mení 😀

mimiss
13. máj 2011

no uvidíme mna tiež čaká v júni môj prvý pôrod tak už na mňa celkom idú predpôrodné stresy ale tak už sa tešíme na maličkú tak to nejako budem musieť pretrpieť ale to je len strach z niečoho čo som nezažila tak uvidíme ako to pôjde... 🙂

mimiss
13. máj 2011

@lencita ahoj a kedy máš termín v júni presne?

mimiss
13. máj 2011

@froschka ďakujem veľmi pekne za zoznam taška je teda už úspešne zbalená tak teraz už len čakať kedy sa maličkej bude chcieť 🙂

lencita
13. máj 2011

@mimiss ahoj mam termin 24.6. . budes rodit v Skalici?

lencita
13. máj 2011

@mimiss jeej ja som myslela, ze som v junovkach teraz a ty mi pises odtiato 😀 tak to je potom jasne, ze budes rodit v Skalici 😀 asi zacinam dementniet 😀

mimiss
13. máj 2011

@lencita hej budem rodit v skalici 🙂 a termin mam 13.6. uz o par tyzdnov...

lencita
14. máj 2011

@mimiss no ja by som uvitala skorsi termin nez mam vyratany, lebo maly je velky tak mam obavy z porodu trochu 😒 a zajednala si si doktora? a ku komu chodis? ja chodim k Budinskemu do Holica, ale zazmluvnit si ho neplanujem, lebo je to drahe,ale budem dufat, ze bude mat sluzbu 😀

mimiss
15. máj 2011

@lencita no ja idem v piatok k lekarovi tak som zvedavá aká veľká je maličká tak podľa toho uvidíme čo a ako..nie nezajednavala som si doktora načo podľa mna keď na mňa prídu bolesti tak mi bude asi aj jedno kto ma rodí len nech je to zamnnou..ja chodim k Vávrovi do skalice ..uvažujem len o tom nadštandarde keď bude volný inak nič iné lebo aj epiduralka je drahá..

lencita
16. máj 2011

@mimiss aj ja by som chcela ten nadštandard, snad bude volny 😉 a epiduralku nechcem..a nie kvoly cene, ja osobne som proti epiduralke 😉 ja neviem ci sa mam ist nejako ukazat do nemocnice ze tam budem rodit, lebo ja mam pocit, ze ked je budinsky porodnik v skalici tak ma do nemocnice do poradne ani neposle...no musim sa ho spytat...

monulicka
16. máj 2011

ahojte
ja som rodila v Skalici pred rokom....a pri druho babe pojdem zas....pri porode som mala Dr.Budinskeho a kedze som k nemu chodila do poradne uz mesiac predtym, bolo to fajn, ze sme sa uz "poznali". 😉 Porod som mala lahky, manzel bol celu dobu pri mne, mali sme stastie ze v to poobedie nikto okrem nas nerodil...a hned som dostala nadstandard. Jedine, co musim vytknut su sestry na novorodeneckom, ani mi poriadne neukazali ako spravne dojcit, nakazdej smene mi vraveli nieco ine..a ked na 2.den zacal naval rodiciek, tak davali dost najavo, ze nemaju cas a ze ich (pre nich stupidne) otazky prvorodiciek dost otravuju....a hned mi dali maleho na Nutrilon, ze nemam mlieko a furt nemam mlieko a ze budeme na UM a nakoniec som odchadzala z porodky so zatvrdnutymi prsami, z coho som nakoniec dostala mastitidu 😒

mimiss
16. máj 2011

@lencita hej na ten nadštandard mi povedali že sa nedá zajednať že podľa toho ked prídem či bude voľný podľa toho sa uvidí ale že sú 4 tak by nemal byť problém..ani ja som nebola ešte na poradni v nemocnici doteraz som chodila na kontrolu len raz do mesiaca a az teraz idem za 3 týždne a to o pár týždnov rodím ale tak nechávam to na lekárovi nakoľko chodím k Vávrovi a on chodí k pôrodom tak snád vie čo robí...

lencita
17. máj 2011

@mimiss asi ked mame porodnikov zo skalice za svojich lekarov tak nas tam nebudu posielat, aj ked nad tym tak uvazujem tak mna sa nikto nepytal kde budem rodit 😕 ja uz sa asi pobalim ,mam pocit ze mi nejako zacalo padat brucho 😉

mimiss
17. máj 2011

@lencita no vlastne ani mňa 🙂 no ja som pobalena už asi 2 týždne som si teraz dokupila čo mi chýbalo a taška už je ako tak pripravena..už len ja sa psychicky pripraviť 😉 no mne tak spadlo brucho minuly týždeň tak tiež len čakáme kedy to namňa príde ale dúfam že skoro..lebo už sa tak nudím doma že už neviem čo robiť..

lencita
17. máj 2011

😀 tak na nudu je najlepsie zacat rodit to je pravda 😀 asi to beru nejako automaticky, ze budeme rodit v sklaici aj ked ja som povodne chcela ist na antolsku rodit... ja dufam, ze teraz este rodit nezacnem, lebo frajer ide na 3 dni na sluzobku a este stale nam neprisiel kocik 😠 akoze uz prisiel ale priviezli trochu iny nez sme si objenali tak sme ho nezobrali...ty uz mas kocik?

tereza123123
19. máj 2011

Ahojte Kocky.Ja tiez idem rodit v SI :-/ Chcela som ist na kramare ale je tam povinna predporodna priprava min 3x a zhladiska dialky mi to Dr neodporucil.Chcela som sa spytat ci existuje predporodna priprava aj v Skalici?

lencita
19. máj 2011

@tereza123123 ahoj myslim, ze v Si nerobia pripravu,ale nie som si 100% ista..ja som chcela ist na pripravu do Ba, na antolsku,ale nestihame to kvoly priatelovej robote, je to tam nejako poobede a sama sa necitim na taku jazdu uz aby som nezacala rodit na dialnici 😀 nejako mi už padlo brucho dole..asi sa mi to uz blizi 😎 jeej ty mas termin presne mesiac po mne 😉

tereza123123
19. máj 2011

Ved to ze BA je dost daleko a ta priprava by sa mi hodila 😀 uz teraz zacinam trocha stresovat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre