Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

beeruska1
25. jan 2012

@zuzmor002 no tak keby som mala taky super porod, tak to snad nejako vydrzim 😀 len ked taky nebude, tak umriem od smadu ☹ joooj ako ti zavidim 🙂

jakani
26. jan 2012

@beeruska1 Nasla som ho na Poliklinike - bola si tam? alebo ma niekde sukromnu ambulanciu? dakujem za info 😉

mimmi77
26. jan 2012

Ahojte, neviete mi niekto povedať, koľko stojí v SI nadštandartná izba? Ďaľšia vec... chcela by som, aby mi bábätko hneď po narodení dali aspoň na chvíľočku ku mne. Myslíte, že je to reálne? Nechcem tam otravovať s nejakým pôrodným plánom, ale toto je vec, na ktorej mi fakt záleží 😉 A ešte - keď si prinesiem svoje oblečenie pre bábätko, nezamiešajú mi ho tam niekde pri kúpaní s ich erárnym?

petraas
26. jan 2012

@mimmi77 ahoj, nadstandart stoji prva noc 20 eur a dalsie 15 eur, babatko ti hned po narodeni daju ak niesu nejake vazne komplikacie a na to oblecenie si musis davat pozor lebo oni na to pozor nedavaju a miesaju to z ich...ak si das svoje oblecenie ci plienky tak treba si to ustriehnut

mimmi77
27. jan 2012

@petraas ďakujem 🙂 a to ich erárne oblečenie ako vyzerá? Na fotkách, čo som videla, som mala pocit, že to sú ešte také tie plátené košielky na šnúrky....

luba142
27. jan 2012

@mimmi77 ano presne tak su to klasicke kolsielky, so snurkami a ked je chladnejsie tak maju kabatik na gombicky 🙂 ja som svoje oblecenie nemala, stacilo mi erarne. Mne dali malu po porode az po par hodinach aby som si oodychla, lebo na izbe aj tak musis lezat 4 hodiny bez nejakeho chodenia, lebo si slaba...teda po prirodzenom, potom pride sestricka a ide s tebou do sprchy, lebo ked vstanes tak sa ti zatoci hlava a mozes spadnut, aspon mne sa to stalo pri kazdej 🙂

mimmi77
27. jan 2012

@luba142 myslela som, či mi dajú bábätko hneď po narodení, teda ešte neumyté na bruško - aspoň na minútku 🙂

luba142
27. jan 2012

@mimmi77 tak mne dedali ani raz a to som tam mala "protekciu", az ho umyli a porobili co mali tak mi len ukazali a hned brali prec 🙂

mimmi77
27. jan 2012

@luba142 tak to si ma nepotešila 😒 ale pozerala som, že si rodila takmer pred tromi rokmi, tak možno sa to trošičku zmenilo.... si robím asi ilúzie, hmmm?

luba142
27. jan 2012

@mimmi77 no neviem nerobili to pre 8 a ani pred 3 ved ,ale ked sa spytas pred porodom, tak mozno to urobia, ja neviem

tomaskovamaminka
27. jan 2012

@luba142 Ahoj Ja som to uz v desnej dobe brala ako samozrejmost,ze mi male daju hned k prsniku, ked ho teda umyju a oblecu. ??? A po porode si kolko bola na sale? Ci hned ta dali na izbu?

luba142
27. jan 2012

@tomaskovamaminka bola som na sale 2 hodiny

tomaskovamaminka
27. jan 2012

@luba142 A v tu dobu ti male nenechali pri sebe?

luba142
27. jan 2012

@tomaskovamaminka nie nenechali..tebe ano?

tomaskovamaminka
27. jan 2012

@luba142 Ja som nerodila tu , ale v Topolcanoch. A tam som mala maleho hned po porode, este kym mu prestrihli snuru na prsiach, a potom ked ma zasivali, tak maleho vedla umyli...., a ked ma zasili, tak mi ho doniesli, este na sal, prilozili k prsu... a potom az ked som cca po 2hodinach bola odvezena na izbu, tak mi ho zobrali. Bol vecer, tak mi ho doniesli az rano:(

tomaskovamaminka
27. jan 2012

@luba142 Ale musim dodat, ze som rodila vo vani.

petraas
27. jan 2012

@mimmi77 ano su to tie latene kosielky na snurky a perinky z roku 1, 2🙂)) ja som mala oblecenie aj perinku svoju ale ked som videla ako to tam funguje tak som svoje nadala lebo by som to asi neustrazila a prisla by som o to a tak sme vydrzali v erarnych ale ked pojdem rodit druhe babatko tak zoberiem svoje a uz si to snad ustrazim lebo viem ako to tam chodi a uz nebudem drzat hubu ako pri prvom...
inak ja ked som porodila malu tak mi ju hned ukazali potom ju isli umyt, odmerat a odvazit zatial som porodila placentu zasili ma a potom mi hned malu priniesli a skusali sme prilozit k prsniku...po chvilke mi ju zobrali a zostala som tam len s manzelom...po 2 hodinach isiel manzel domov a mna previezli na izbu...malu mi v ten vecer nedali lebo vraj sa dost naggala plodovej vody a kazdu chvilu vraca tak aby som si mohla vklude oddychnut...ale hned rano o 5 mi ju uz priniesli🙂 neviem ja co som pocula tak vsetkym babam co mi hovorili babatka dali po porode a potom ich odniesli a priniesli neskor a to som rodila o par mesiacov neskor ako luba142

sue226
27. jan 2012

Ja so rodila teraz v decembri.Malá sa narodila zarovno este s jednym babatkom,mali tam velky zhon 🙂 Ako som ju porodila,dr ju drzal na jednej ruke tvarou dolu a hovoril sestricka,ze Halooo mam tu este jedno díte,nikdo ho nechce?!...Zobrali ju umyt a ked ju pomerali a zvazili,sestra(taka furia blondava s okuliarmi)prisla,odhrnula mi koselu,prilozila malu,ale nieco jej vytekalo z pusinky,na co som ich aj upozornila,trosku si "logla"mliecka a zobrali ju na novorodenecke.Nepacil sa mi pristup tej sestry,ze ani mi nepovedala nic,len mi ju tak prilozila a potom odcupitala s nou prec.Nikto nepovedal,ze mi ju rano daju.Doniesli ju az o 8rano.Sestra prisla o 5,aby som sa osprchovala.

mamartinka
27. jan 2012

@sue226 Kolkeho decembra sa Emmka narodila?Lebo moja sesternica tiez 20.12 rodila a to mala az 10.01.2012 termin.Len zacala zevraj krvacat tak musel ist maly von.Chlapceka maju.A ty si priam zo Senice?Si bola na nadstandard ci z babami na izbe.

helenka2
28. jan 2012

@beeruska1 mne pit nedovolili, povedali mi ze radsej nie lebo by som mohla vracat

helenka2
28. jan 2012

@mimmi77 ja som rodila pred 9 mesiacmi a tiez mi malu priniesli uz zabalenu v perinke...ale ja som ju stihla zahliadnut este kym ju odniesli na merania...

sue226
28. jan 2012

@mamartinka Ja som rodila 12.12. a 16.12. sme isli domov,takze sme sa nestretli.Bola som na nadstandarte 🙂 Mala som tam este obed,ale cez tie kontrakcie som si dala dve lyzicky a pit ma vobec nenapadlo.Aj tak mi nakoniec doslo nevolno,ked som uz bola zasita a lezala som este na sale.Ale tak telo sa potrebovalo asi uz uvolnit po tom vsetkom 🙂

mamartinka
29. jan 2012

@sue226 No tiez pekny datum ste mali.Este keby to bolo 12.12 2012 tak mamte same dvojky.Si normal rodila ci cisarsky?

beeruska1
5. feb 2012

@jakani ano, bolo to na poliklinike. prepac, ze odpisujem tak neskoro, ale dlho som tu nebola 😔

drucillka
5. feb 2012

ahojte baby, viete m i niekto povedat, kolko lozok je na standardnej izbe? A na nadstandarde?

p.j.jacky
5. feb 2012

@drucillka ja som lezala na IS-ke a tam boli 3 a myslim ze v ostatnych bolo 2-3. 😉

mamartinka
5. feb 2012

@drucillka som ti poslala spravu hore taka obalka.

elienka
5. feb 2012

@drucillka na štandardnej izbe sú 3 lôžka na nadštandarde je 1 lôžko

jakani
5. feb 2012

@beeruska1 dakujem 😉 ...uz som si tam volala, prekvapilo ma, ze 3D robia az v 25-26tt...

beeruska1
5. feb 2012

@jakani no, aj mna to vtedy prekvapilo, bala som sa aby to nebolo neskoro, ale zjavne nebolo 🙂 to, ze mala sa vsemozne zakryvala je uz ina vec 😀 no a navyse mi potom moj doktor stanovil o dva tyzdne skorsi termin porodu, takze ja som na tom 3D-cku bola vlastne s o 2 tyzdne vacsim babom este a bolo to v pohode... a doktor moooc mily 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre