Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

lencita
19. máj 2011

@tereza123123 ja myslim ze to zvladneme aj bez pripravy 😉 neboj sa, ved ti povedia ako mas dychat a ine ani nepotrebujes vediet..aj partnera budes mat pri porode?

luba142
19. máj 2011

@tereza123123
@lencita ahojte nestresujte,pripravu nepotrebujete to co mate robit vam povedia a aj to budete sami vediet ja uz mam 2 porody v SI uspesne bez problemov za sebou 😉

tereza123123
20. máj 2011

He he zvladli ine zvladneme aj my nie ? 😀 Este stale sa rozhodujeme lebo baby tu na nete pisu ze manzel isiel napriklad len na pripravnu cast a zasa neviem ako to funguje tu v SI.A ty si beries partnera?

lencita
20. máj 2011

@tereza123123 ja beriem partnera 😉 ved uz sa nemoze dockat 🙂

zuveru
19. jún 2011

@tereza123123 ahoj, v Ba nieje povinna priprava, ked to na teba pride skor tak ta nezoberu???? ja som tam bola na predporodnom kurze a nic take sa nespominalo, nakoniec asi pojdem aj tak do SI 😀

zuveru
19. jún 2011

@zuveru ci si myslela ohladom otecka pri porode?

lencita
4. júl 2011

Hodim sem moje dojmy zo Skalickej porodnice, mozno to pomoze pri rozhodovani kam ist rodit buducim mamickam 😉 Mala som dlhy porod (34hod) celu dobu sa o mna vzorne starli, na vzdycharni ma chodili kontrolovat kazdu hodinku, aj maleho pocuvat ci je ok. Stale mi robili ctg a vysetrovali ma. Pri porode boli sestricky uzasne, mile a pomahali mi ako sa dalo, este aj srandovali 🙂 Rodila ma lekarka, bohuzial si uz nepamatam meno 😕 , taka blondynka, s nou som tiez bola velmi spokojna, hlavne sa mi pacilo ako precizne ma zasila. Cely personal porodnice bol super, aj novorodenecke sestricky, teda az na dve 😝 ale to sa dalo zvladnut 😉 Bola som na nadstandardnej izbe a az na milion holubou na parapetoch bola izba super! Takze ak raz pojdem zase rodit, som pevne rozhodnuta pre Skalicu 😉

rainbow1
29. júl 2011

Podobne ak lencita aj ja sem hodím svoje dojmy zo skalickej pôrodnice 😉
Na príjem som prišla okolo polnoci nakoľko mi odišla voda, dostala som čípok na vyvolanie kontrakcií nakoľko som žiadne memala a umiestnili ma na vzdycháreň. Bola tam taká drobná sestrička, veľmi zlatá, chodila ma každú polhodinku kontrolovať a počúvať bábo. Porodila som ráno o 6:33 už s inou sestričkou, tiež však veľmi milou. U porodu bol Dr. Budinský, mám z neho len tie najlepšie pocity, bola som uňho 2x na poradni aj ma prijímal aj rodil a je to veľmi milý človek. Takže dojmy z porodnice len tie najlepšie. Čo sa týka novorodeneckého oddelenia, až na 2 sestričky, ktorých chovanie nechcem rozoberať, bolo tiež super. Čo sa mne páčilo a čo bola zmena oproti minulosti (rodila som tam aj pred 12 rokmi) bolo to, že ak niektorá mamina nemala dostatok mliečka na zasýtenie bábatka, sestričky automaticky poskytli mliečko vo flaši na zasýtenie, kedysi som dostala lyžičku a mlieko v pohári a to sa skutočne s tým bábo nakrmiť nedá. Ja som nadštandard nemala, lebo porodnica bola plná do prasknutia, ale na izbe, kde sme boli po tri, boli vždy fajn maminy, tak sme sa aspoň porozprávali, vymenili názory, skúsenosti, radosti aj starosti. Aj taká klasická izba má svoje výhody 🙂 . Takže celkovo môžem skalickú pôrodnicu len a len doporučiť. 😉

evavox001
8. aug 2011

Ja som rodila v SI takmer pred 4 rokmi. Bola som prvorodicka a nevedela som, do coho idem. Prijali ma 2 dni pred porodom. Byvala som na vzdycharni a vypocula som si cca 8 porodov. Nechela som epidural, no po tom vypocuti porodov som sa pren rozhodla. Bolesti mi zacali rano okolo7 hodiny, dali mi cipok a oxitocin. Malo som sa otvarala. Sestricky ma kontrolovali, lekar sa ukazal len sporadicky. Muz prisiel po 14hodine a bol pri mne az do porodu. Stale monitorovali male aj mna. Rodil ma Budinsky a uz by som ho viac nechcela. Maleho som nemohla vytlacit. Sestricky po mne skakali. Dva dni som sa poriadne nemohla nadychnut ani zakaslat a mala som modriny. Lekar uz chcel robit vakuovy porod, ked sa maly nakoniec narodil prirodzene. Budinsky bol neprijemny, len precedil, ze sa mam naucit nabuduce tlacit. Bola som riadne dotrhana, aspon ze ma dobre zasil. Po porode ma nechali na sale len s muzom a prisli sa na mna pozriet az takmer za 1 hodinu. Inak sestricky boli super. Vadili mi len upratovacky, ktore kazde rano prisli, boli neprijemne, otvarali okna do prievanu.

pippi84
12. aug 2011

Ahojte, ja som rodila tiez v Skalici a nemozem povedat nic zle. Ani neviem preco, ale ma to tam tak akosi tahalo viac ako do Bratislavy... porodila som asi za 4,5hod od prijmu. sestricky boli strasne super, stale ma chvalili (aj ked si myslim, ze nebolo za co, to len aby som si asi myslela, ze aka som statocna 😕 ) 😕 nikdy som nechcela zazmluvneneho lekara, nechavala som to na nahodu, ale ja mam vzdy taku smolu, tak som nemala ani Vavru, ani Budinskeho. najlepsie sestricky boli na novorodeneckom, krasne sa staraju o babatka, s laskou 😉 izby sa mi zdali dobre, kazdy den ciste vsetko, takze ani nelutujem, ze som nebola na nadstand.izbe. aj tak som bola poslednu noc sama na izbe, ked mamicky pustili domov, tak sme si uzili aj samotu s malym na izbe. aj sestricky, ktore sa o mna starali po porode, ci uz s okupanim, starostlivostou, bolo vsetko na jednotku. dve hod po porode mi nastali komplikacie, no ja neviem, ci pochybil lekar, alebo reakcia mojho tela, tak nemozem povedat nic zle na nikoho, vsetko nakoniec dopadlo dobre, aj ked som sa dlhsie hojila, no dnes som stastna a velmi rada, ze mam krasneho a zdraveho syna a urcite si tam pojdeme niekedy pre bratceka ci sestricku.

elienka
12. aug 2011

Ja som bola v Skalici spokojná, všetci lekári úplne super, najmä obe mladé lekárky sú veľmi milé. A o tom že sa na novorodeneckom starajú o detičky s láskou to je pravda, lebo ja som sa tam nachodila a úplne hocikedy, všetky detičky boli spokojné.

jauska2903
19. aug 2011

baby,komu a kedy mam hlasit,ze chcem nadstandart?????poradte,ktora ma s tym skusenosti,lebo ja idem prvy krat ://

zuzmor002
21. aug 2011

Až keď prídeš rodiť, tak vtedy to povedať sestričkám, ale závisí to od toho, či bude voľný! Aspoň tak to bolo povedané mne, keď som chcela, len bohužiaľ bolo vtedy obsadené! ☹

kokorunecka
23. aug 2011

Ahojte baby..
Aj ja budem prvorodička a pravdepodobne v Skalici..
Ale nejako sa už teraz strašne pôrodu bojím...
A na nejakej stránke som čítala, že skalická pôrodnica poskytuje epidurál len v prac.dňoch?
Nie je potom lepšie kúpiť si ten pôrodnícky gél Dianatal či jak sa volá a prísť hneď s ním?

pippi84
23. aug 2011

@kokorunecka v tejto porodnici velmi neoblubuju epidural, mna odradzali od neho ze naco??? a pri porode som aj slova toho lekara pochopila, lebo ked rodis, je ti vo finale uplne jedno, ze ci ho mas alebo nie. porod neboli, len kontrakcie pred ... moj nazor ... a co sa tyka toho gelu, tak ho nemaju radi, myslim tu na slovensku nasi lekari ... hrozi vysmyknutie babatka, ktore sa neda ovladat nakolko je velmi klzky ...

p.j.jacky
24. aug 2011

Ahojte,tiez som rodila v skalici a mala som zaplateneho primara.Primar bol v pohodicke.Ale sestricky a hlavne na novorodeneckom 😠 😠 ...Doporucujem urcite si zaplate izbu.Ja som tak neurobila a ani som nemala sancu,vsetko bolo obsadene.
o tej starostlivost na novorodeneckom...cest (par sestriciek)vynimiek, co som ja videla stacilo mi.Babatka tam umyvali v dresoch pod tekucou vodou a v prievanie.Jedna sestricka smrdela cigaretami ako keby prizla z baru Mne ako prvorodicke sa len vysmiali,ze som este nekupala babatko a ked mi mala 4noce prerevala mi povedali ze babatka placu a mam si na to zvyknut!Pritom mala problem s kakanim a refluxom 😢 az den pred odchodom sa nasla jedna ochotna sestricka,ktora nam pomohla.....Ja na sestricky dobru vspomienku nemam....asi by som to zhrnula tak ,ze ak nemate nejaky problem,vsetci su tam ok,ale ak problem je...otravujete!!!

elienka
24. aug 2011

@p.j.jacky ako som napísala vyššie ja som bola spokojná, ale to je asi tým, že som pomerne nenáročná. S tými sestričkami som to ja vnímala tak, že väčšinou OK, ale našli sa asi 2 na pôrodnici a cca 2 na novorodeneckom čo mi to dokázali znepríjemniť. Najviac mi vadilo, že človek sa tam stane akoby nesvojprávna bytosť, s ktorou zaobchádzajú akoby ani neskončila tretiu triedu základnej školy. To som sa cítila tak bezmocná. Ale tento prístum mali len sestričky - teda tie pre mňa nepríjemné, všetci lekári boli super, hlavne s tými mladými doktorkami som si veľmi rozumela.
Izbu som mala štandardnú, stretli sme sa tam super baby, ani som neľutovala že som nebola na nadštandarde, práveže mi štandard vyhovoval, pretože som mala spolubývajúcu vďaka ktorej kojím. bola už druhorodičkam jej dcéra sa narodila tiež o 3 týždne skorej, tiež CS a mala 2600 g podobne ako moja. Ona pekne kojila, tak mne to prišlo akosi samozrejmé, že po CS sa kojí, tak som aj ja začala, ako spolubývajúca odišla, tak začalo aj moje mlieko odchádzať a rozbehlo sa až doma.
S tým kúpaním práveže mne všetko trpezlivo vysvetlovali, boli milé, asi fakt záleží akú sestričku človek schytá na to kúpanie, alebo neviem, či boli k nám milšie, že sme po CS.
Dokonca po CS sme mali "nárok" aby sa nám o detičky starali v noci a my sme mohli sa vyspať. Keď som vôbec nespala prvú noc, čo som mala malú pri sebe a to ona ešte bola dobrá, len stále híkala a vydávala rôzne zvuky, tak som nemohla spať, na ďalšiu noc som sa normálne psychicky zložila, prišla taká milá sestrička z novorodeneckého a že vy nám ju kľudne na noc nechajte a radšej sa vyspite. Keď som tam niesla v noci moje mliečko, zrovna ju tá dobrá sestrička mala na rukách na odgrgnutie, že zrovna papkala. Tak som bola spokojná.
Negatívnu spomienku mám keď som sa pokúšala kojiť, vážila som, všetko som si písala, ani sa neunúvali na ten papier pozrieť, stále len že veď vám to ide, ale keď malá schudla 10 gramov tak začali stvárať s dokrmom. Mne papala 20 ml a oni velice že už má 6 dní, musí jesť 60 ml, tak ma nútili aby som ju cpala na tých 60, z čoho ona strašne grckala. Povedala som si že vydržím všetko,len nech idem domov, rýchlo som pochopila, akého nesvojprávneho z človeka urobia. doma som si urobila po svojom, úspešne kojím a tých naordinovaných 60 mi jedla cca v 4 týždňoch veku.
Týmto si na skalickú pôrodnicu vôbec nechcem sťažovať, myslím že by to bolo obdobné všade. napr. kamoška rodila na Myjave v novembri, pokazilo sa kúrenie a oni tam boli takto 3 dni! Na posteliach sedeli v budnách a o tých miminkách ani nehovorím

terezka023
25. aug 2011

keby boli vsetci lekari v porodnici a vobec na vsetkych oddeleniach zodpovedny,nestalo by sa mojmu synovi v Skalici porodnici to co sa stalo pred 9 a pol rokmi. 10 dni po termine,vyše 1 hodinu kyslik z hadiciek v nose som mala a dve infuzky v rukach, nestacilo,..stale mali cas a prestali pôrodne ozvy,zoslabla pôrodna činost a vtedy mi dali vypit akysi slany roztok a povedali rychlo,cisarak,dieta je ohrozene...no to mi uz aj tak nepomohlo.aj ked som ten roztok vypila syn sa narodil normalne ,naskocil, bol priduseny,kriesili ho a dnes ? ma 9 a pol roka, učí sa na same 1 ,chodi do normalnej školy,je najmudrejsi z celej triedy,je nadherny chlapec ,no chodi len pomocou mojej ruky,za ruku,lebo tie 3 nozky barle sa mu nepacia....ale samozrejme ze neprejde kilometer...na to ma slabe svalstvo,sono ako babábetku nic nezistilo, no v roku a pol CT mozgu na kramaroch zistili ,male disfuzialne poškodenie mozgu z nedostatocneho okyslicenia pri porode, alebo tesne pred nim.najhorsie je vediet ze vam dieta poseru lekari,ktory mali cas,no moj syn prave ten cas nemal a mali robit cisarak hned a nie cakat ! viac sme boli na kramaroch v nemocnici ako doma do 3 rokov.stale cvicili a cvicime dodnes,ale chcem vam povedat ze aj ked to tak dopadlo,bez svojho syna by som zit nemohla ani sekundu po porode,ani teraz.nadovšetko ho lubim a je pre mna na 1 mieste v srdiečku.syna mi rodil MUDr. čermak a potom tam prisiel aj primar,ked uz bol problem.keby nebolo MUDr. Košíka ktory sa ujal mojho syna na novorodeneckej JIS-ke, tak neviem ako by to dopadlo.a radsej na to nechcem ani mysliet ! myslela som ze netreba si vybavovat lekara pri porode,ze ved oni vedia,co robia,ale vtedy ma presvedčili,ze nevedia co robia,lebo dokazu pokazit dietatu zdravie na cely život. musela som to napisat,lebo je to pravda a ked je niekto spokojny v Skalici porodnici,nech je...neni problem ked maju zdrave dieta a vsetko ide tak ako ma, no ja som sa neotvarala,a porod dopadol tak ako dopadlol,keby mi urobili hned cisarak,nedopadlo by to takto a syn by chodil sam a behal po ulici,ihrisku a nie len v mojom sprievode.ale bol by uz takmer v 10 rokoch samostatnejsi,ako jeho rovesnici.no bohuzial neda sa vsetko. dnes by som uz rodit neisla,bez toho aby som si nevybavila pôrodnika a radsej mu poviem co si myslim a na co maju davat pozor ako drzat pusu a naivne si mysliet ze oni vedia co robia ! a gynekolog tiez nestal za nic,nic nevydel,vsetko bolo ok...az ked sa syn narodil sme zistili ze vela veci mal vydiet aj gynekolog,nastastie som ho davno zmenila a teraz chodim radsej do Senice ako do Moravskeho Sv. Janu.radsej si zaplatim pôrodnika pri porode ,ako by som zasa mala davat stotisice ako za tych 9 a pol rokov ,co som chodila so synom po kupeloch,rehabilitacnych pobytoch,po nemocniciac,po operaciach,...po špecializovanych lekaroch po Bratislave, žiline,Skalici,...ja uz Skalici neverim,teda aspon nie MUDr.čermakovi,ktory tam pred tymi 9 a pol rokom bol a mal cas ale moj syn cas nemal !!!! a sestricky niektore boli fajn,snazili sa poradit aj co sa tykalo materskeho mlieka,nechcela som vtedy jest,ked som vydela ako syn na tom je zle,mal sice 2990 a 48 cm. ale s tym ze ho pridusili chrcal ked sa hneval,ked spinkal bol pokojny a nechrcal,tak ho museli dat do inkubatora na jiske.vtedy som povedala ze ked prestane dychat moj syn, prestanem dychat aj ja.a myslela som to vazne. nikdy by som nechcela zažit aby mi zomrelo moje dieta.a tak som štastna ze syn prežil a ze je taky krasny,mudry,sikovny a ze ho mam.a velka vdaka patri MURd. Košíkovi a DFNsP kramare. syn sa narodil s tolkymi deformitami - nohy mal šlapy otočene do vnutra,hrudnik mal vyvaleny,z pridusenia mal slabe svaly,diafragmaticku herniu-roztrhnutu branicu dve dierky v branici -to je ten sval medzi hrudnym kosom a strevami...nikto nic cele tehotenstvo nevydel a este aj pri porode mali cas az ho pridusili a z toho ma dmo.slabe svaly,..tak potom ako? ked neni ziadny problem ,je vsetko ok, ale ked uz nejaky problem je tak ho nevedia rychlo riesit ???a davaju si nacas ? viem,ze ked sa ma daco stat -stane sa- ale aspon keby sme to vedeli,mohli sme sa pripravit na to a nie byt v šoku po porode a plakat a teprv sa z tym zmierit a vyrovnat ! je lepsie vediet ,co vas caka....a lekari by mali byt pohotovejsi,pomahat detom na svet a nie cakat 10 dni po termine s kyslikom vyse hodinu v nose z hadiciek...ved v dnesnej dobe su uz tak super ultrazvuky,..ale samozrejme ked ma gynekolog ultrazvuk z roku 5 ako mal pred 9 rokmi v Moravskom Sv.Jane tak mozno ani nemal ako vydiet tie deformity noziciek...a pritom v rodine sme v živote nic take nemali,vsetci sme boli zdraví .do Skalice rodit uz nikdy nepôjdem ! vyvolava vo mne velku zlost,ako dokazu posrat dietatu cely zivot .zdravie mame len jedno a treba ho chranit a nie s nim hazardovat !

sniperka
25. aug 2011

@terezka023 Je mi smutno z tvojho príbehu.Ja mám so Skalickou nemocnicou tiež len zlé skúsennosti.Čo sa týka pôrodnice, pred 11 rokmi sa mi nečakane rozbehol pôrod v 28 tt, manžel mňa tam rýchlo zaviezol.Dávali mi infúzie na zastavenie pôrodu a keďže to nepomáhalo, transportovali mňa do BA na Antolskú.A to bolo šťastie, lebo dcérka mala tiež veľa komplikácií- krvácanie do mozgu, zápal pľúc,problémy s trávením,nedýchala, museli ju oživovať a čo bolo najhoršie,mala silnú infekciu, na ktorú mi mal môj bývalý gynekolog prísť a neprišiel a kvôli tejto infekcii sa mi spustil pôrod.V BA dcérke zachránili život, vtedy mi povedali, že keby sa narodila v Skalici, neprežije.
Čo sa týka ostatných oddelení, po zlých skúsennostiach chodím do Malaciek, ale pôrodnica tam ešte nie je.Teraz som v 26 tt a riešim kam pôjdem rodiť....

terezka023
25. aug 2011

ja som v 35 tyzdni a chcem ist rodit na Myjavu,do Skalice uz radsej nie.stacilo mi pred 9 a pol rokom.cakame chlapceka. a bola som aj na odbere plodovej vody aj na morfologickom ultrazvuku v Bratislave,aby som si bola ista,ze je vsetko ok. a tesime sa,Romanko chcel mat bračeka a nemu sa to splnilo. babky chceli dievcatko,ale to snad vyde nabuduce za rok,dva 🙂 myslim ze Bratislava je dost daleko,ak by sa nieco zle vyskytlo,tak aj tak prevazaju do Bratislavy ako mojho prvorodeneho syna Romanka na kramare na 3 den po porode.a myslim ze si radsej vybavim lekara,alebo primara na Myjave,je to od nas blyzsie, do Bratislavy by sme to mali dalej a nemuseli stihnut nacas.Romanko mal tiez zapal pluc,aj dve dierky v srdiecku,ktore sa mu zacelili jedna do roka ,druha do 3 rokov.nemal ziadny novorodenecky reflex-chytaci-rucicky nezovieral,ked som mu dala prst do jeho dlane, ani saci,ani cumlaci,..doteraz odpoveda neurologicky na reflexy ked mu skusa v nohach,na riúkach slabo,alebo vobec. materske mlieko som si odsavala odsavackou a krmila ho flasou ,ktora mala taku dierku,ze nemusel ani tahat,a mieko mi vydrzalo 8 mesiacou a to uz mal 2 operacie za sebou,teraz ich ma uz 9 za sebou.

zuzmor002
26. aug 2011

Nechcem si zastávať Skalickú pôrodnicu, hoci som tam rodila, ale nemala som problémy a tak bolo všetko OK. Ale skôr si myslím, že všade je to tak ako napísala terezka023 - ak nie sú problémy je to OK, ale ak sú nie je to dobré nikde. Sestra rodila v Bratislave na Kramároch a nerada spomína, tiež ju nechali dosť dlho prenášať, nemali čas, ešte sa nič nedeje, dokonca keď konečne dostala bolesti, muža jej poslali preč, že ešte je času dosť, keď už cítila veľké tlaky, zrazu boli fofre a že ešte nech vydrží a netlačí!!! Muž samozrejme pôrod nestihol! "Malý" bol dosť veľký - mal 4,5 kg, zatiaľčo ona je veľmi útla, takže si pri porode si zlomil kľúčnu kosť a tiež tam muselo prísť k nejakým komplikáciám, keďže teraz v 5. rokoch stále veľmi zle rozpráva, dlho cvičili Vojtovku, jednoducho kopec problémov - pretože všetci mali čas!!!!! A bolo to v Bratislave, nie v Skalici! ☹

weronika646
29. aug 2011

Ahojte baby rodila som v Skalickej nemocnici 3.3.2010 a mozem povedat ze mam s nou dobre skusenosti,rodila som tam spolu so svojou maminou v ten isty den🙂Lekari aj sestricky boli super🙂Rada sa tam vratim aj pri druhom babetku

tereza123123
6. sep 2011

Ahojte baby aj ja chcem prispiet skusenostou so skalickou porodnicou.Prisli sme tam okolo 2 v noci bola tam starsia sestricka (svokra hovorila ze bola pri porode mojho muza😀 ) bola super dali mi klistir a poslali na vzdycharen potom ku mne pustili manzela.Sestricka pravidelne chodila kontrolovat mna aj maleho.Den pred porodom som spala 3hodiny takze som bola totalne vycerpana a nad ranom som uz zacinala byt aj hystericka.Zdalo sa mi ze to proste nezvladnem ☹ sestricka ma upokojovala takze bola aj s manzelom psichycka podpora.Od 5 sme tlacili hlavicku.Po leziacky to neslo a tak mi kazali postojacky tlacit. Okolo 6 rano sa dosuchtal primar Kvaltin (som strasne rada ze som nedala 150eur za lekara lebo to ajtak odmakali sestricky.) Prisla aj nova zmena sestriciek.Sestricky lietali povzbudzovali ma jedna mi pichala injekciu a drzala ma za ruku a primar sa mi oprel o nohu a pozeral sa z okna 😀 nakoniec s blbymi pripomienkami sestricke kazal skocit na brucho a na dve zatlacenia bol maly vonku 😀 zasivanie som uz ani necitila len mi bola totalna zima.Nemala som nadstandard ale boli sme 3 na porodnici takze kazda sama na izbe.Sestricky totalne super a z novorodeneckeho tiez az na dve.Zvlast taka malinka ciernovlasa ma zobrala na kupanie vsetko mi ako prvorodicke vysvetlila a ukazala.Maly strasne plakaval hlavne v noci.(neskor zistili tazky reflux) velmi mi pomohli ked mi ho na 4 hodky vzali aby som sa vyspala.Prve dni som nemala mliecko a tiez ma hodne povzbudzovali ze nech to nevzdavam ze to bude v pohode.Proste ked rozdycham porod a za x rokov bude dalsie mimi urcite pojdeme zasa do SI 😀

lencita
6. sep 2011

@patomaja poučí ho tvoj gynekolog, a to poucenie su vlastne asi dve vety 😀 ze nema dojst v kratasoch alebo ked bude chory 🙂 mojho poucil asi v 30tt...

patomaja
6. sep 2011

@lencita hehe, dakujem za odpoved, ale my sme rodili dnes to je presne 5mesiacov a poučenie sa ani v podstate nekonalo, pretože nebolo kedy.... ale dakujem ua odpoved 😅 milé

patomaja
6. sep 2011

Ja sa na Skalicku porodnicu tiež nemožem sťažovať, sestričky velmi fajn, až na dve na porodnici /jedna taka mala staršia a jedna uplne mladunka/, ale našťastie som ich tam stihla len raz, lekari velmi dobry, vobec som sa nebala, pretože som verila, že to čo robia, nerobia po prvy krat a že si určite žiadnu chybu nemožu dovoliť, lebo by sa im zase pripisalo zle meno...Ja som mala problemy v tehotenstve, takmer cele som ho musela preležať, krvacala som v 9tt, v 14tt a 15tt... ☹ to bolo pre mňa velmi strašne, vtedy som sa o maleho velmi bala.
Mňa rodil dr. Nečas, týmto sa mu chcem velmi podakovať, pretože bol uplne skvely, čim ma prekvapil, lebo som na neho počula nič-moc hodnotenie...No a sestričky, ktore nam boli pri porode, tiež velmi skvele, velmi pomahali, treba počuvať, čo radia, potom to ide,,,mne sice nešla vytlačiť hlavička a maly ju mal potom taku prevalenu, nepeknu a po porode prišiel za mnou detsky lekar, taky mlady velmi chudy a ten mi povedal, že "tú hlavičku má brutalnu" hotovo- celu noc som vdaka nemu nespala, rano mi maleho priniesli a bol krasny, vobec ju nemal prevalenu ani nič, všetko sa za noc vstrebalo...a potom mi ešte ten isty lekar povedal, že sa mu zda maly žlty a že na druhy den je 102 dost /to meraju tu žltku/ tak som bola zase cela vystrašena, vdaka nemu, maly žltku ani nemal, išli sme domov na 4den 🙂 a to dakujem panovi doktorovi Riškovi, ktoremu som verila od prvej chvile čo vstupil do našej izby, je to ozaj odbornik 🙂
A ešte mi cely pobyt v porodnici velmi nesprijemnila jedna spolubyvajuca, vdaka nej som preplakala 3dni,,,bola velmi velmi neprijemna, zavistliva a hlupa osoba...na nadštandart sa nedalo, lebo bola preplnena cela porodka.....
takže skalicka porodnica, SUPER...aj nabuduce sa budeme tešiť 😅

lencita
6. sep 2011

@patomaja 😀 som si nevsimla ze to je uz taka stara sprava 😀

zuzmor002
6. sep 2011

@patomaja Tak to si asi prvá, od ktorej počujem na Dr. Nečasa niečo dobré, zatiaľ som sa s tým nestretla!

patomaja
6. sep 2011

@zuzmor002 Ja som z neho tiež mala strach, ale ked som s krvacanim ležala na gynekologii, tak ako jediny lekar mi vysvetlil čo so mnou je a ake lieky mi davaju 🙂 a potom pri porode, bol tiež uplne skvely, aj srandoval, no uplne v pohode .... samozrejme prevažnu časť porodu urobili sestričky, vlastne prišiel už ked som bola uplne otvorena a rodila sa hlavička, ale to je asi v každej nemocnici, pretože som praxovala v trnavskej porodnici a tam sestričky dokonca aj bez lekara odrodili, prišiel až k šitiu.....
A ked som rozmyšlala nad tym, či si mam zajednať lekara alebo nie, tak som sa rozhodla, že nie, predsa volakedy porodny lekari neobli, boli len porodne babice, ktore všetko zvladli same a teraz je doba velmi pokročila a pripadov s tragickym koncom je prevažne menej.......
Proste netreba sa báť a vôbec nedavať na nejake reči, ktore su prehnane a ani zdaleko možno nie su pravda 😵

weverka11
6. sep 2011

tak ja mozem skalicku porodnicu pochvalit, mala som strasne blby porod 28 hodin bolesti a potom este 4h s epiduralom... ale: dr. Vávra - naj naj lekar, prisiel dokonca za mnou z domu o jedenastej večer v riflach aby ma pozrel, navrhol a prediskutoval so mnou aj moznost sekcie, co som potom odmietla.. dr. Šefčikova naj naj - chodila sa stale pytat ako sa mam, doniesla mi fit loptu a predvidavo zobrala krv, kedze som nemala vybavenu epi.. primar naj naj naj - bez neho by som rodila este furt asi, vybavil mi epiduralku, kedze som uz zobronila.... sestričky super, stale chodili, celu noc ma mali na monitore, aj polutovali aj podporili, mohla som byt stale v sprche, kolko som chcela... akurat dr. Budinskym som nebola extra nadšena... Len mi bolo luto, že sestričky nespravili nic pre to, aby mamičky kojili, hned pichli deckam do huby flašku a dudel, nasadili zenam klobučiky na bradavky a bolo vystaráno... strasne slaba podpora dojčenia tam bola, ziadne rady.... to velmi velmi podcenuju, ale to asi všade....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre