Pôrodnica v Skalici. Vaše skúsenosti

majka221
7. máj 2009

dufam ze si tu vymenite medzi sebou pozitive aj egativne skusenosti 🙂

alika_
27. nov 2011

@tomaskovamaminka no ja som platila u svojho lekara za 3D-4D UZV 60 eur. Myslim ze by tam nemal byt rozdiel v cene lebo aj pred dvomi rokmi, ked sme cakali maleho som platila tu istu sumu.Teraz mam vyhodu ze pocas celeho tehotenstva ak budu nejake pekne zabery tak mi ich doktor vytlaci alebo da na DVD aj video.A fotky to ma kazdy doktor ine ci spravi v cene alebo nie...ale daju sa urcite spravit dodatocne.

zuzmor002
27. nov 2011

@tomaskovamaminka Ten 4D myslím stojí v Holíči 40 € a malo by v tom byť DVD, suseda mala tiež asi 15 min. Ale fotky v tom asi niesú, fotka stojí 3€.

tomaskovamaminka
28. nov 2011

Ahoj Vdaka, som si nebola ista, ci 40E alebo 70E:( lebo uz tu na nete som vela citala, vsade je to ine:( Jednu fotku uz mam,platila som 3E🙂 Ale ked sa narodi pofotime:D A mozno aj z toho DVD to pojde, a mozno este nejaku si aj tam nechame spravit, ak sa male ukaze🙂 A co to tvoje? Poslucha? Uz by malo byt hlavickou dolu;)

tomaskovamaminka
28. nov 2011

@alika_ Ahoj tie ceny su vsade ine, tak preto som sa pytala. Asi chodis v SE k doktorovi, ze? Inak aj my sme povodne zo SE🙂

alika_
28. nov 2011

@tomaskovamaminka ahoj, no ja chodim k doktorovi do BA a tam ma to vyslo tych 60 eur. ale ked som cakala prve babo tak som si dvala robit 3D, 4D v SE pred dvomi rokmi a vyslo ma to tak isto. Len teraz u lekara v BA mam ultrazvuk v jednej cene hocikedy, takze to je ta vyhoda. V SE som doktorov radsej neriesila kedze mam problemi a tu to chceli vsetci riesit iba operacne.... 😒 ...inak tvoje babo uz je dobre otocene? A ty si povodne zo SE? Tak to sa mozno aj pozname 🙂

alika_
28. nov 2011

@tomaskovamaminka inak uz som objednana na ten cukrovkovy test v piatok, takze sa asi robi od 24 tt do 28tt...takze sa tesim 😒

tomaskovamaminka
28. nov 2011

@alika_ Ahoj mozno sa pozname, my tu byvame len 2roky, pred tym v SE neviem kolko mas rokov. Ale aj tak tam poznam malo ludi, na SŠ som chdila v Trnave. Male sa vrti stale, takze asi este nie je otocene, a ak by aj bolo isto by sa este pretocilo🙂 Inak ultazvuk mi robi pokazde a neplatim nic, ale platila som ho na zaciatku a teraz v 20tt. Tak sa drz na tom teste🙂 nech to zvladnes, a nech to nie je az tak protivne, niektore malicky hovorili, ze im dovolili dat si do toho citron🙂

alika_
28. nov 2011

@tomaskovamaminka dakujem za povzbudenie 🙂 aj ja mam dovolene dat si citron, ale da sa to zvladnut 🙂 len pri prvom babe mi vysli testy hranicne tak s toho robili zbytocny rozruch ale vsetko bolo ok. Aj nas maly sa stale vrti, ale vraj je stale v polohe KP-koncom panvovym dolu...aj prve babo som tak mala a uz sa mi neotocilo, tak mi robili cisarak. Ale som rada ze skalica vraj zasa normalne funguje 🙂 inak ty by si chcela ist kam do porodnice?

zuzmor002
28. nov 2011

@alika_ Inak pred tým testom je dobré, ak už od večera nič neješ, vraj 12 hodín pred odberom, takže ak ideš ráno na siedmu, tak vlastne od 19. hod. večer nejesť a nepiť, len čistú vodu, lebo aj to môže skresliť! A kam ideš na ten test (ku ktorej diabetologičke?)?

tomaskovamaminka
28. nov 2011

@alika_ no snad sa ti este otoci, teda cisarsky by som nerada:( ten cukrovkovy test ked mi minule robili, tak som pri nom vracala:( tak tento krat asi budem znovu, ako sa poznam. No aj ja som rada, ze v Skalici uz funguju, a aj vsade inde dufam, ze budu, lebo toto bolo hrozne:( Samozrejme, ze pojdem do Skalice, ved to mam za rohom a este aj aby mohol za mnou moj chodit a aj o starsieho sa starat🙂 Ten sa narodil v Topolcanoch:D sme si odskocili🙂 pre vodnicka.

alika_
28. nov 2011

@zuzmor002 dakujem za radu 🙂, mozno preto sa mi prvy krat skreslili vysledky. No ja chodim k doktorovi v BA a tie testy tam robia priamo na klinike v laboratoriu. Tak skusim dodrzat tvoje rady a snad mi vyjdu testy dobre 🙂

zuzmor002
28. nov 2011

@alika_ Držím palce, nech Ti to dobre dopadne, uvidíš! A inak ja som mala pri prvom tehu malú tiež dole hlavičkou a otočila sa až v 35.! týždni, takže ešte máš čas, neboj, to bude dobré! 🙂

alika_
28. nov 2011

@tomaskovamaminka ja by som mala asi radsej aj druhy cisarak, sice aj pri prvom som chcela normalny porod. Ale ked uz to nevyslo pri prvom, tak teraz uz mam s toho strach...moze sa stat ze pri normalnom porode moze prasknut maternica :( a ja mam este problem s tym ze mam na maternici priecku...tak ak ma bude mat dr. Budinsky tak asi zvoli zasa cisarak...ale s nim som bola maximalne spokojna pri cisaraku. A skusala si si davat do toho cukru citron, ja som to pila pomaly a dala som si tam ten citron...ale bolo to hnusne...uvidim ako to zvladnem teraz :/ no ja to budem mat tak isto...moj sa bude starat o starsieho a tiez to bude mat blizko do skalice. A lekari by sa mohli znormalizovat vsade...dufam ze to nepotrva dlho a vsade to pobezi ako pred strajkom

alika_
28. nov 2011

@zuzmor002 dakujem 🙂 snad sa otoci, ale myslim si ze aj tak bude pri druhom tiez cisarsky...ale to je jedno, len nech vsetko dobre dopadne a sme obaja v poriadku 🙂. Ty uz to mas za chvilocku za sebou, potom musis dat vediet ako to v tej skalici vyzera a funguje 🙂. Drzim palceky aby ti to dobre dopadlo 🙂

tomaskovamaminka
30. nov 2011

@alika_ Ahoj nechces sa prisat medzi marcovcatka2012 tu na MK? su tu fajn baby🙂

alika_
30. nov 2011

@tomaskovamaminka ahoj, no skusim 🙂

zuzan2
30. nov 2011

@tomaskovamaminka ahojky, no casto sem nechodim..tak pisem neskôr🙂 jeej to je parada s tym terminom🙂 no som zo pochadzam zo Štefanova ale už bývame v Skalici. Ty si odkiaľ?

zuzan2
30. nov 2011

@alika_ hej ehj..tiez do Skalice chcem ist, ked tu byvam tak mi to mame naskok 🙂 a asi sme mysleli pozitivne, lebo vraj je už vsetko v poriadku🙂

zuzan2
30. nov 2011

@alika_ no veru ani sa nedivim, ze sa netesis..na to sa asi nik netesi🙂

alika_
30. nov 2011

@zuzan2 no ved, to som rada ze sa to tam dalo vsetko zasa do normalu...dufam ze to tak aj zostane. Teraz tam budu mat dost velky naval, lebo im tam vraj posielaju aj mamicky z Trnavskej porodnice. Ale myslim ze do marca by sa to malo ukludnit a dat do poriadku uplne 🙂

tomaskovamaminka
30. nov 2011

@zuzan2 Ahoj , nevadi, aj ja my byvame v Skalici, aj ked len 2roky🙂 pred tym sme byvali v SE, no parada🙂 by sme sa aj mohli nakoniec v tej porodnici stretnut🙂 a potom spolu kocikovat🙂 ak teda nebyvas na druhej strane🙂 My byvame pri Tescu🙂

tomaskovamaminka
1. dec 2011

@zuzan2 a chodis na nejaky iny pokec? Aj uz vies co to bude? Nechces sa pridat na marcovcatka20012? Ale ty asi este chodis do prace, ze? Ked nemas casu:(

zuzan2
2. dec 2011

@tomaskovamaminka ahojky, no veru chodim este do prace a som tu sporadicky, vecer ked si zapne notebook, ale niekedy toho mam dost po celom dni v praci ☹ . no to by bola parada keby sme sa stretli v porodnici, no kludne sa mozme stretnut aj skorej 😉 a po pravde byvvam uplne na druhom konci, byvame na SNP. ale to neni problem ved v ramci kocikovania🙂...a skusim sa pridat do tej skupiny.)

zuzan2
2. dec 2011

@alika_ no dufajme ze to tak bude, nic ine ako cakat nam neostava 🙂

sue226
10. dec 2011

Viete mi poradit?Treba si brat pri nastupe do skalickej porodnice svoju zavinovacku alebo deku pre babatko?

monulicka
10. dec 2011

@sue226 nie....babo mas v erarnej perinke, zavinovacku len na cestu domov....deku podla uvazenia ak by si chcela babo este prikryvat

sue226
10. dec 2011

@monulicka Ďakujem...pytam sa preto,lebo v papieroch co mi tam dali bolo napisane,ze aj deku a preto som sa cudovala a aj tak by som ju nemala kam dat

elienka
10. dec 2011

@sue226 teraz tam kúria, ale v máji sa náhle ochladilo a veru bola tam riadna kosa tak mne by sa deka hodila, prikrývali sme deti županom. ale veď ak ti niečo bude chýbať, tak ti príbuzní donesú. Mne napr. chýbala masť na zadoček, tá ani nie je v ich zozname napísaná, tak mi sestričky dali vzorku akúsi, tak s tým som natierala. No by som si nabudúce zobrala - zopár bodyniek, nech mimi nemusí byť v erárnej košielke, lebo tá sa všade vyhŕňala, bodynko som mala jedno a to hneď ogrckala

monulicka
11. dec 2011

@sue226 ozaj a ja si este beriem aj par teplacikov, bo babo je len v kosielke a nohy ma obalene v plienke
@elienka vidis, este tie bodynka asi vezmem...a nebala si sa, ze ked ti vezmu malu na kupanie a prezlecu, za sa ti tvoje oblecko strati?? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre