Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

slniecko06
13. dec 2010

tak ja to už mám za sebou v SNV a bolo to úplne super, od pôrodu až po ukončenie "pobytu" v nemocnici. Všetko nadštandardné síce zdraželo, a myslím, že dosť, ale čo už... Pôrod som mala absolútne krátky, rýchly a bezbolestný, aj keď bol epidurál (pri druhom bábu som mala tiež epidurál, ale tie bolesti sa nedajú porovnať). Celý personál od prijatia cez všetkých lekárov bol veľmi milý, príjemný. Sestričky v kuse kontrolovali bábo aj mňa.
Takže pre mňa opäť pozitívna skúsenosť 🙂 A milo ma prekvapilo pripojenie na internet na nadštandardných izbách 😕

mykka
18. dec 2010

@slniecko06 ...ahoj, chcem sa ťa opýtať, čo ten nadštandard presne stál, totiž uvažujem, či by som si ho nakoniec aj nepriplatila eheheee 😎 ...aaaa keďže termín pôrodu sa blíži, čo je 31.12.2010, tak čo fakt budem potrebovať a aj využijem v tej pôrodnici, všade píšu ináč, nebaví ma to furt kontrolovať 😀 ...tašku už mám síce zbalenú, ale kľudne ju ešte raz "preorganizujem" 😉 (trebárs či mi na pôrod dajú niečo na seba alebo potrebujem vlastnú nočnú košeľu, alebo čo všetko mi treba pre bábo...) vďaka 😵

slniecko06
15. jan 2011

mykka, tak som Ťa asi nestihla a už to máš určite za sebou, verím , že šťastne a aj ne/skúsenosť s nadštandardom🙂 Mne vyhovoval hlavne kľud pre mňa a pre malú, nerušili sme sa s ďalším bábom, možnosť návštev kedykoľvek atď.
Aký bol pôrod, na prelome rokov to mohlo byť celkom hektické, nie? Alebo prvonarodené dieťa v SNV?

lienkasnv
18. sep 2011

Ahojte, nemate niektora nejake aktualne skusenosti s porodnicou v SNV (vybavenie, pristup personalu a pod.)? Dakujem.

manila421
30. dec 2011

Ahojte mate niektora termin zac fevruar a idete rodit v spisskej?

mb
8. máj 2012

ahojte baby.Je tu niektora z Vas co rodila v SNV?Ako to tam funguje?Maju mamicky deti hned pri sebe?A ako je to s cisarskym?Kedy ma potom matka pri sebe male?A to sa cely cas o neho stara?aj ho kupe atd...? 😉 Vdaka za info

ika84
12. sep 2012

@mb ak na tieto otazky zistis odpoved, prosim napis....baby zo snv tu nejak neprispievaju =)

mb
12. sep 2012

@ika84 ahoj ja som tam teraz v lete rodila,ale asi ti velmi nepomozem lebo ja som maleho pri sebe nemala.Mali sme nejake zdravotne problemy ale uz sme ok 🙂 Ale nosili mamickam babatka po 24 hoh na izbu.Potom ich mali pri sebe aj v noci.Sestricky v pohode aj kupanie ukazu.Kym sa ti nerozbehne mliecko tak ti daju flasu s umelym.Keby ze mas nejaky problem,tak su ochotne.

ika84
12. sep 2012

@mb som rada ze sa drzite 🙂 a dakujem, pri kom si rodila? pocula som ze je tam jedna mlada lekarka, co nerobi nastihy automaticky a jeden masiar ale neviem mená ☹

henky
12. nov 2012

@ika84..... mna by to tiez zaujimalo-ako je to teraz v SN. Prve som rodila v LE-a nemala som ziadne namietky/skoda ze to tam zavreli/-a teraz budem musiet asi v SN...hadam to bude v pohode..

noelle7
13. nov 2012

@henky nuž ja som tam nerodila, ale bola som párkrát na oddelení, keď som stážovala v nemocnici, lebo tam robí moja mamina... a sestričky mi prišli milé a veselé, priestory sú pekné, deti dávali na rooming, akurát tie Rómky ich tam občas vytáčajú a niekedy je z toho aj krik... nejaké info je aj tu: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... alebo príp. na stránke NsP SNV, spýtaj sa prípadne gynekológa na také organizačné a zdravotnícke veci... a skúsenosti na prístup a pocity asi mamičiek, čo to tam zažili 🙂 bude ale dobre 🙂

jarjanulka
19. nov 2012

@henky my sme rodili v SNV v septembri, babatka davaju k maminkám na izbu po 24hodinách od pôrodu, niekedy aj skôr,podľa zdravotného stavu maminky... Keď som tam bola, tak bol riadny baby boom akurát, tak na nadštandardnú izbu nebolo šance sa dostať. Čo sa týka poplatkov za nadštandard, otecka pri pôrode atď tak cenovo pošli riadne hore, odkedy ich prevzala Penta... Pôrodné sály majú veľmi pekné, s prístupom sestričiek a lekárov som bola maximálne spokojná, poradili, ak trebalo a sestričky ochotne ukážu všetko,o čo ich poprosíš...od kúpania cez prebaľovanie a kojenie...

majuskacechova
19. nov 2012

@henky ja som rodila v snv v juni. mali sme nadstandardnu izbu. malu mi priniesli na izbu po 24 hod. sestry a lekari prijemni, mili az na to ze k porodu nebolo koho privolat. tak sme to zvladli spolu s dvomi porodnymi asistentkami 😀 😀 mali nejaku komplikovanu operaciu. a to sa lekar dusoval ze ma pride odrodit, len to este nevedel ze sa tak skomplikuje operacia. ale chvala Bohu sme to zvladli 😉 😉
a presne ako pise jarjanulka je tam niekedy hlucno kvoli cigankam, ale na nich nic ine neplati 😝 😝

henky
20. nov 2012

@jarjanulka
@majuskacechova
@noelle7
Baby-dakujem pekne za infosku. Nas to caka zaciatkom marca- tak hadam to bude aj vtedy v pohode-a nenastane ziadna komplikacia...../potom na mna myslite/... 🙂 ..pekny den

liliana0000000000000
10. dec 2012

Ahojte, nevedeli by ste mi odporucit lekara k pôrodu v snv? chcem si niekoho vybrat ale nepoznam ich. budem moc vdacna.

henky
29. dec 2012

@liliana0000000000000 viem, ze si mamicky zajednavaju Novysedlaka. vraj je najlepsi

liliana0000000000000
15. jan 2013

@henky dakujem aj jedna znama mi ho odporuca vraj je tam nalepsi, ale trosku sa bojim ze ked je primar ako bude reagovat na moje poziadavky. potom je vraj velmi dobra aj dr. Habasova, ju nahodou nepoznas?

lucka2101
25. jan 2013

ja som mala tazky porod kliescovy takze som rodila pri dvoch lekaroch a to Lichvar tahal kliestami maleho von a Zeleny tlacil mi brucho a som bola maximalne spokojna ze tam boli lebo bolo to dost narocne, neviem si predstavit zeby som mala rodit pri tych novych mladych doktoroch. klobuk dole pred nimi vrelo odporucam Lichvara aj Zeleneho, so Zelenym sa dalo super porozpravat ked ma zasival velmi prijemny lekar, on ma chodil stale kontrolovat

any395
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
9981
28. feb 2013

Neviete mi niekto poradiť ako to je to je s tým zajednanim doktora a koľko to dnes stojí?Ďakujem.

karinka01
3. mar 2013

Ahojte, prosim poradte mi co vsetko vyzaduju v SNV v porodnici aby som priniesla - teda mam na mysli veci pre mna aj pre dieta. Dakujem

jarjanulka
13. mar 2013

@karinka01 nočná košeľa, ponožky, nohavičky (ja som mala jednorazové popôrodné), minerálka, príbor, popôrodné vložky, hygienické veci (kefa, zubná pasta, zubná kefka, sprchový toaletný),osuška, uterák, župan, jednorazové podložky,
pre bábätko vecičky na kúpanie - olejček, kefa na vlásky, detol a gáza na ošetrenie pupčeka, plienky, krémik na riťku, osušku alebo plienku na utretie po okupkaní, cumlík..myslím, že asi všetko....a odporúčam vlastné oblečenie...moja sa z nemocničných košieľok tak vysypala, že sme museli kupkať v hypermangáne a v repíku....potom keď budeš mať ísť domov, tak mať nachystané vecipre seba a babätko na cestu domov, čo ti manžel donesie... a ešte samozrejme občiansky, tehotenský preukaz, sobášny list

karinka01
13. mar 2013

dakujem a prosim ta ten detol je co?
gazu ti nedaju v nemocnici musis si ju priniest?
a dovolia ti obliect babo do vlastneho oblecenia?

lydia22
14. mar 2013

Ahojte ja som rodila v novembri zajednala som si habasovu stalo to 100eur ona je taká tichučká celkom fajn otecko pri porode stojí 20eur a nadstandard na jeden den 10eur prvý a posledný den sa berie ako jeden den
@karinka01 detol je na čistenie pupčeka je to taký sprej antiseptický a používa sa aj na rany hlavne pre deti aby ich to nestípalo gazu si radšej dones predávaju ju v lekárni aj v takom balení kde máš pekne nastrihané štvorčeky a jasné že bábo si možes obliecť do vlastného lebo aj tie košielky a plienky erárne už majú za sebou čo to a tak aj vyzeraju sivé vyťahané. vložky ti odporučam kupiť v lekárni Bella mama su fajne dlhé lepšie ako samu tie su kratke ja som mala v porodnici 3 balenia tak si ich nakup viac aj na doma. ak budes mat otázky kludne napis rada odpoviem 🙂

@9981 ako som písala zajednanie dr stojí 100eur

katuska028
26. mar 2013

Ahojte milé mamičky, ja som bola v auguste 2012 na gyn. odd pre potrat a nasledne cistenie len jeden den a noc takze neviem ani ako to tam presne chodi...ale chvala Bohu teraz cakame dalsie drobatko a termin mame koncom juna...citam ze celkom ste spokojne... lebo nemam sa ani koho opýtať, že ako to tam chodí a ako to treba....zaujimalo by ma napr., ze ak ste si niektora zajednavali dr. ku porodu kedy asi, teda v akom casovom predstihu?
A ešte Jarjanulka pisala, ze si si brala aj podložky jednorázové, je ich fakt treba? Využila si ich ? Ďakujem

lydia22
26. mar 2013

@katuska028 ja som sa s dr. Prvykrat skontaktovala asi mesiac a pol pred termimom. A jednorazove podlozky som si aj ja brala vlastne zial nedostala som v nemocnici .

jarjanulka
27. mar 2013

@katuska028 hej podložky treba, kedže po pôrode viac krvácaš a často sa stane, že pretečie a posteľné prádlo ti vymenia, až keď odchádzaš domov 🙂 a od nemocnice nedostaneš pre vlastnú potrebu nič, ak tam nemáš nejakú známu sestričku, že ťa trošku tajne zásobuje 😉 ja podložky často využívam aj teraz pri malej, keď ju na hoľaka rozbalím na posteli, tak nech mi necikne na matrac 🙂

jarjanulka
27. mar 2013

@karinka01 detol kúpiš klasicky v lekárni ako píše lydia, niektorí lekárnici odporúčajú lieh na čistenie pupčeka, takže už je to na tebe, čo si vyberieš... gázu, ak nemáš ti sestričky samozrejme dajú, ale hneď upozorňujú, že nech manžel donesie, aby si mala vlastné 🙂 oblečenie takisto dovolia vlastné 🙂

karinka01
28. mar 2013

A co sa kupania tyka dovolia kupat mamicke alebo to robia sestricky? Alebo aspon ukazu prvorodicke ako postupovat pri kupani?
Je potrebna aj odsavacka mlieka a kojenecka flasa?

katuska028
28. mar 2013

Dakujem za odpovede, tiez by ma zaujimalo, ci sa matka moze zucastnovat na kupani a osetrovani dietatka a treba dietatku doniest flasu? a neviete nahodou mi povedat ci dokrmuju dietatko alebo podporuju dojcenie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre