Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anett1
15. feb 2007

ahoj snežienka tak ta sklamem ja som stále na pnke vychádzky mám ale do mesta nechcem ísť nechcem sa tam ukazovať lebo keby som stretla niekoho z roboty tak to by boli reči takže až po pnke sa môžeme stretnuť. ja idem na kontrolu v pondelok ale na pnke ešte budem tak ja ti dám vedieť. zatial pa pa

eko
15. feb 2007

Ahoj Snežienka33
Pre pôrodnicu stačí keď sa rozhodneš mesiac pred pôrodom, keď pôjdeš posledný
krát ku svojmu gynekológovi, tak sa ťa asi bude pýtať kde chceš rodiť,
aspoň mňa sa pýtal, a potom posledný mesiac budeš chodiť do poradne do pôrodnice
ktorú si vyberieš. A tam si zisti ifo o epi a myslím, že také 2-3 týždne
pred pôrodom si to dohodni, aby nebolo neskoro, keby si náhodou rodila skôr.
Ty si priamo zo SNV alebo nie? A medzi, ktorými pôrodnicami sa rozhoduješ?
Už nastupuješ na materskú dovolenku?
Pekný deň.

anett1
16. feb 2007

ahoj snežienka. práve som si dočítala porodnica v KK alebo PP. neboj sa tak toho pôrodu však každá to musí prežiť a musíš myslieť aj na to drobca. ty sa asi fakt toho bojíš. vy ste plánovali bábo? prepáč že sa pýtam ale je my to také ked všade píšeš aký maš strach tak preto si myslím že bábo prišlo nečakane. fakt sa neboj aj ja mám strach ako to prežijeme ale ked si spomeniem že po tej bolesti konečne po 9 mesiacov uvidím drobca tak tá bolesť stojí zato. a každá pôrodnica je niečim dobrá niečim zlá nevyhovieš každému a či budeš rodiť tu alebo inde všade sa niečo nájde sčím nebudem spokojná. takže hlavu hore myslí na drobca a nie na seba resp. na tu bolest. pa pa

viktoria
autor
16. feb 2007

ahojte, tak ja som rodila v Spišskej a bola som velmi spokojna, rodila som pri doktorovi Zelenom, je to mlady doktor, ale je super, aj porodne asistentky su perfektne, tak vám držím palce,
no bola som aj s tým spokojna, že som mala zápal z mlieka, mala som strašné bolesti, tak som si pytala injekciu proti tvorbe mlieka, takže som nekojila, a tu injekciu mi dali bezproblémov,

anett1
16. feb 2007

ahoj Viktoria chcem sa ta opýtat na niekolko vecí. ako to je s kojením kedy dávajú bábo ku matke? to kojenie my niekto ukáže majú trpezlivosť sestričky? o Zelenom som počula že je fajn aj Novysedlák tak dúfam že aj ja budem mat nanich šťastie. dakujem pa pa

viktoria
autor
16. feb 2007

no babatko budeš mať na izbe nonstop, a kojiť ho budeš každé 2-3 hodiny, ale budú chodiť sestričky k tebe a určite ti budú pomáhať, a ked neprídu kludne chod po nu aby ti pomohla a ona príde, so mnou sa bavili celý den, lebo malý mi nevedel chytiť bradavku, no sestrička mu ju strčila ale ked odišla jemu sa vyšmykla a ja už som mu ju nevedela dať spať, a to už mám druhé dieťa,
dieťa by si mala mať aj cez noc pri sebe ale ja som odmieťla, na noc som ho odniesla k sestričke, lebo ešte doma si ho užiješ.......

anett1
16. feb 2007

tak to si ma potešila lebo toho kojenia sa velmi bojím viem že u každej to je iné možno stým nebudem mať problémy a možno budem mať neskutočné problémy. a počula som že sestričky sa s prvorodičkami nejako nechcú zapodievať ale som rada že si my to napísala. ja bábo tiež v noci nebudem chcieť mať pri sebe tak ako ty vravíš doma si ho užijeme až až. a aký si mala pôrod? mala si aj epiduralku? neviem sa rozhodnúť. kedy ťa púšťajú domov ked je samozrejme všetko v poriadku. po kolkých dnoch? a ešte jedna vec kolké ste boli na izbe?

eko
16. feb 2007

Ahoj Anett1
Tak ako píše Viktoria sestričky ti určite pomôžu s kojením, mne sa syn-prvé
bábätko vôbec nevedel prisať, sestričky sa snažili ja som sa snažila a
nejak to nešlo, domov som odchádzala s tým, že neviem čo budem robiť
bez pomoci sestričiek a nakoniec sme to zvládli a kojila som 13 mesiacov.
Dcéra - druhá sa prisala v pohode, asi som aj ja lepšie vedela čo ako a kojila
som 22 mesiacov. obidvoch som mala pri sebe po 2 dňoch od pôrodu aj v noci,
sestričky sa pýtali, či mi malú nemajú vziať na noc, ale ja som nechcela,
ona bola taká dobručká. Domov púšťajú pri prvom pôrode na 5 deň, deň pôrodu
sa nepočíta. Pri druhom pôrode na 4 deň.
Maj sa pekne.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eko
18. feb 2007

Ahoj snežienka33
Zdá sa mi, že si nejaká veselšia a tvoj strach sa trošku zmenšil. Chápem ťa, že
ti je SNV cudzia, keď rodinu a kamošky máš v Košiciach. Ja si tiež neviem predstaviť, že by som bývala niekde ide ako v SNV. ALe kámošky mamičky si určite
najdeš, ja som si tiež našla veľa kamarátok, ktoré majú deti tak staré ako ja,
tu u nás na sídlisku je veľa mamičiek s deťmi. Čítam, že budeš mať dievčatko
a vyberáte mená, už máte niečo vybraté? Nebude ti lepšie, keď budeš rodiť v Košiciach a na začiatku tam ostaneš s maličkou, že ti pomôže rodina? Alebo
si rozhodnutá,že to s manželom budete zvládať sami?
Príjemnú dovolenku, veľa oddychuj a užívaj si tehotenstvo.

anett1
18. feb 2007

ahojte ženušky snežienka ozvem sa ti už by som najradšje išla do robotky lebo my doma rastu rohy a neskutočne priberám už mám 15 kg naviac 😖 ide ma stoho poraziť. inač my zatial na 90 perc. budeme mať dievčatko tak to nám super vyšlo ked budeme kočikovať babenky. Eko kde bývaš v SNV? zatial sa majte pa pa

dasena
18. feb 2007

Ahoj snezienka.
Pochadzam so SNV a mojim gynekologom je Dr.Osif o ktorom si pisala.Neprecitala som si vsetko ale ak pri tvojom porode bude on mozes byt pokojna.Je jeden z najlepsich v SNV a aj v okruhu 30km.Je velmi nezny citlivy a nerobi urcite zakroky ak nemusi.
Hovorim to preto lebo moja mama ho dost dobre pozna a pracovala s nim dlhe roky.
Inac aj keby ta nastrihovali nemusis sa bat pretoze pri tych bolestiach to ani nebudes citit.Budes rada ked to budes mat za sebou co najskor.
Dufam ze som ti aspon trosku pomohla.

Hore hlavu bude dobre pa 🙂

eko
19. feb 2007

Ahoj Annet1
Tak aj ty budeš mať dievčatko, takže už vyberáš mená? Ja bývam na síl. Mier.
A ty kde v SNV bývaš?

anett1
19. feb 2007

ahoj eko ja teraz bývam na tarči no dlhé roky som bývala na mieri a kde tam byvaš ked smiem vedieť možno sa poznáme. no my nad menami nejako nerozmýšlame uvidíme čo ma napadne ale asi bude po mne annetta stále som chcela mať dcéru pomenovanú po mne. baby ktoré už máte pôrod zasebou a detičky doma chcem sa opýtať dosť takú chúlostivu vec ktorú teraz preberame v júnovkach. ako je to u nás v pôrodnici po pôrode s vložkami a nohavičkami niektoré baby písali že u nich v pôrodnici sa nesmu používať nohavičky len samotná vložka premna je to dosť také divné a nepochopitelne tak preto sa pýtam ako je to unás či sa môžu používať vložky aj s nohavičkami alebo iba bez. a dalšia otázka či to žena až tak nehorázne krváca dakujem vám pekne zatial sa majte pa pa

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eko
20. feb 2007

Ahoj Anett
ja bývam hneď na začiatku sídliska za školou Komenského.
V pôrodnici som stále nosila nohavičky. Iba pred vizitou som ich dávala dolu.
Krváca sa prvé dni viac, potom menej. Nie je to nič hrozné. Ak chceš ešte niečo
vedieť kľudne sa ma opýtaj, ak budem vedieť poradím ti rada.

eko
20. feb 2007

Ahoj snežienka
Verím ti, že keď si tu sama tak máš depku. Mne stačí keď sú deti choré a som
s nimi celé dni zavretá doma tak mi z toho tiež šibe. Kde v SNV bývaš?
Keď budem mať kde nechať deti rada sa s tebou stretnem.

anett1
20. feb 2007

ahojte ženy. snežienka neboj ja ti dám vedieť kedy sa stretneme 28 idem na kontrolu a predpokladám že už ma vypíše do roboty tak sa môžme stretnuť. a budem rada ked budeš chodiť na tie prípravy však to sa dohodneme. inač my ked budeme mať dievčatko tak sa bude volat po mne annetta. eko dakujem ti za správu nepotešila si ma neviem si to predstaviť ako budem tam šaškovať cez vizitu bez nohavičiek budem stoho normálne hotová. no nejako to asi zvládanem. ale vdaka.

dasena
21. feb 2007

anett,eko-Ej ci paaana.Baby kto vie ci sa fakt nepozname.Ja som tiez z Mieru.No ale uz nejaky ten rok byvam v Poprade uý priatela.V juny sa ideme brat,tak sa tesim.O dietatko sa snazime ale zatial to neprichadza.Nechavam tomu uz volny priebeh.Co ma prist tak pride.Nijako prirodu neoklamem.
Tak pa baby
Este na akej ulici si anett byvala,eko na akej byvas? 😝 🙂

anett1
21. feb 2007

ahoj dasena tak ja som bývala na konci mieru Jilemnického škoda že tu nemáte foto možno sa fakt poznáme. kolko máte rokov?ja budem mať 29 toho roku. tak zatial sa mate a dasena držím palčeky pri snažení my sme sa tak snažili rok a presne po roku sa nám podarilo bábo. 😅

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eko
23. feb 2007

Ahojte anett, snežieka, dasena
Anett, ja budem mať tohto roku 32.To je náhoda, že aj ty,aj Dasena a ja sme
z Mieru, aká je ta SNV malá.Čo robíš v práci?
Snežienka, rada sa s tebou stretnem, alebo aj na prechádzku s deťmi môžme ísť,
len musím počkať, kým vyzdravejú, od stredy sú obidvaja na antibiotikách,
strašne kašlú, soplia. Syn priniesol nejaký vírus zo škôlky. Dúfam, že neochoriem aj ja.Snežienka a ty máš koľko rokov, ak sa môžem opýtať?
Dievčatá tá vizita sa dá zvládnuť to je len chvíľka.
Annet, keď sa stretneme so snežienkou pridáš sa k nám?
Pekný deň.

anett1
23. feb 2007

ahojte babenky. velmi rada sa svami stretnem budem len a len rada konečne niečo nové inač snežienka tak ty bývas nedaleko mna ja som si myslela že ked si písala že bývas v meste tak na východe a ty bývaš pod tarčou a ja na tarči natom kopci za športovou halou a bývali sme aj my pod tarčou ked sme boli v podnájme. joj snežienka potešila si ma tak tu karimatku ja zoberiem mame ta ju aj tak nepotrebuje no cvičit neviem kedy pôjdem mám stale salmonelu dnes my prišli výsledky ale nieje to nákazlivé a 28 idem na kontrolu a gynekologička povedala že môžem chodiť do roboty že nikoho nenakazím tak sa môžme aj stretnúť. a 5.3 idem do poradne tak sa opýtam či môžem chodiť na tu prípravu. dobre? ale dovtedy dúfam že sa stretneme. velmi sa na vás teším eko my sa ešte budeme aj poznať 😀 to by bolo srandy. to kde robím nechcem tu písať potom vám poviem je to šťátna služba potom pokecáme. Eko nech sa ti čím skôr uzdravia detičky. pa pa a snežienka uži si víkend.

lenocka_2685
25. feb 2007

Ahojte!Som šťastná,že som toto tu našla!V SNV nepoznám nikoho a dúfam,že sa dozviem o pôrode a všetkom okolo toho aspoň tu.Pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre