Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anett1
4. máj 2007

ahojte tak to ja musím pokrstiť v kostole lebo svokra by to neprezila ona skoro neprezila že sme nemali svadbu v kostole takže krst musí byť ale zase ked my ho nepokrstia tak ja si stoho velku hlavu nebudem robiť.snežienka v ktorom týždni si ty rodila? mne dnes strašne stvrdlo bruško tak dufam že ta moja krpana tam vydrží ešte najmenej 2 týždne ide ma stoho poraziť inač sa cítim fajn ale tak to vyzera že sa zajtra pre istotu ani spostele nepostavím pre istotu lebo bruško mam ako skalu.

eko
5. máj 2007

Ahoj snežienka
Tak to že sa bojíš,aby ti mala nevypadla pri kúpaní ti verím, my sme Dankatiež
kúpali spolu s manželom asi tak 3 týždne, potom som to zvládla aj sama a tobol
o 1kg väčší ako tvoja Lucka. Ale neboj o chvíľu budeš mať takú prax, že ti
to pôjde aj samej. Zelená vojenská momentálne letí a hodí sa aj pre dievčatko. Veď nemusí mať všetko ružové. Kávu musíš skúšiť, možno nebude Lucke vadiť,keď
si dáš takú slabšiu. Natálka bola strašne nervózna, ke´d som vypila kávu, ale
Dankovi nevadilo. Veru dnes je ale upršaný deň. Ale aspoň sa vonku lepšie
dýcha, veď všade bol iba prach. Maj sa krásne.

Ahoj anett
Veď to je vaše dieťa a ty s manželom rozhodujete ako ho budete vychovávať či
v kresťanskom duchu alebo nie. Ale chápem, že je to ťažké keď tlačí svokra.
hlavne oddychuj, aby maličká ešte vydržala v brušku. Pekný deň-

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eko
7. máj 2007

Ahoj snežienka
Dúfam že všetko bude v poriadku. Radšej choď k lekárke, nech ti malú odváži,
keď sestričke sa zdá, že nepribrala, vieš predsa ona má lepší odhad, ako ty
s manželom. Tebe sa zdá, že ti dosť mliečka vyťahá? Nalievajú sa ti prsníky
dostatočne? Moje deti priberali 1kg za mesiac, takže dosť. Natálka mi schudla
v pôrodnici len 10dkg, čo sa sestričky čudovali, že iné deti schudnú oveľa
viac. Ale mám známe a švagrinu, ktorým deti nepriberali a chodili vážiť deti,
každý týždeň, a jedna známa musela prejsť na umelé mlieko, čo malá jej tak plakala a nevedeli z čoho a nakoniec to bolo od hladu. To ti verím, že máštoho
dosť, keď ti stále plače a v noci sa nevyspíš ani ty ani manžel. Keď chodí
autom asi fakt, by bolo lepšie, keby spal v inej izbe, aby nebol unavený.
Ale neboj na vstávanie v noci si zvykneš, a ono sa to časom upraví a bude lepšie. Daj vedieť ako ste dopadli u lekárky.

anett1
9. máj 2007

ahojte babenky ako sa my máte snežienka vidím že to máš dost pestre s Luckou az my naskakuje husia koža ked si pomyslím čo ma čaká a ja som taký spachtosko no uvidíme aka bude moja princezná bola si u ten doktorky ako si dopadla? inač sa nemám najlepšie strašne my začali puchnut nuhy aj ruky už som mala včera takýá pocit že vzlietnem taká som bola spuchnutá no des ešte musím vydržať mesiac len dufam že malička my začne znova priberať lebo nejako prestala pekne rásť za dva týždne nabrala len 200g a má len zatial 2500 g tak dufam že do pôrodu bude mat takých 3000g. pekný den vám prajem papa

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emicka
14. máj 2007

Ahoj snezienka...

Nebud smutna z toho,ze musis malu dokrmovat.Neviem aky je nutrilon.Nemam s nim skusenost.Moja mala papa BEBU premium a dokonca od narodenia.Materske mliecko vôbec nepapala,lebo som nemala.Uz z pôrodnice sme cestou domov kupovali mlieko.Nemame ziadne problemy,brusko ju nebolievalo,vahu ma dobru.Je spokojne ,zdrave,stastne dieta.Takze nemusis mat obavy.Niekedy sa tomu proste nevihnes.A nejaky zvlastny negativny vplyv umele mlieko nema.Ved uvidis sama ako to tvoja malinka prijme.Vela som o tom citala.BEBU vyraba NESTLE a patri medzi prvu umelu dojcensku vyzivu pre matky,ktore z rôznych dôvodov nemohli kojit.Je prispôsobena
materskemu mlieku.Takze zatial som spokojna.Drzim ti palce.A malicka nech pekne papka a rastie.papa.

eko
15. máj 2007

Ahoj snežienka
Radšej dávať umelé mlieko a nech je malá zdravá a spokojná ako len kojiť a nebude priberať. Ja som čítala a aj detské lekárky /nie jedna ale viacero/
mi vraveli, že nutrilon sa najviac podobá materskému mlieku. A že nemá nejakú
dobrú chuť, nevadí, hlavne, že malá papa. Keď Lucku kojíš, tak ti pekne ťahá
mliečko alebo slabo? Tebe sa dosť nalievajú prsníky, či máš málo mlieka.
Len sa snaž čo najviac kojiť a tvorba mlieka sa zvyšujú tým, že dieťatko pije
mliečko. Skús ešte piť aj ty nejaké čaje pre dojčiace matky, dostať ich
v lekárni. Hlavne sa nestresuj, oddychuj, aby sa ti tvorilo dostatok mliečka
a keď to nepôjde tak nič si z toho nerob, keď sa nedá tak sa nedá, aj keď viem,že si chcela kojiť. Ozvi sa keď niekedy pôjdete von, budem rada keď sa stretneme. My sme zatiaľ ako tak držíme, deti majú trochu soplíky. Dnes idem
na do škôlky na Deň matiek. Pekný deň.

anett1
16. máj 2007

ahojte babenky snežienka som rada že ste uz doma a že mala ti priberá to smojou krpatou v brušku sa asi nedohodnem nejako fakt nechce priberať ja len dufam že ked sa narodí bude mať aspon tých 2800g ako tvoja lebo neviem neviem. chodím vonku síce minulý týžden som nebola lebo my tak spuchli nohy že som si nemala čo obuť ale teraz je to uz v pohode nohy my trošku odpuchli. posielam malej lucke pusinku. pa pa

eko
17. máj 2007

Ahoj anett
Len sa nestresuj pre váhu bábetka, veď hranica je 2500gr a určite ti ešte
do pôrodu niečo priberie. Keď sa narodí aj menšie bábetko, a je zdravučké,
ono to potom dobehne. Už ti neostáva veľa času do pôrodu, tak ako sa cítiš?
Dávaš si epi? A manžel ide k pôrodu? A čo si zistila ohľadom krstu?
A lekárku si vybrala nejakú? Končím, lebo som ti tu popísala nejak veľa otázok.
Maj sa krásne.

Snežienka
Prečo sa neozývaš? Dúfam, že je všetko v poriadku?

lika1975
17. máj 2007

ahoj anett1 hcem sa opitat ci si rozhodnuta porodit v SNV ci si nerozmislala v Levoci ...ja som porodila sice este v starej nemocnici pred 7r.ale pametam si to do dnes ten pocit ako sa ku mne spravali ako k prvorodicke nechcem ta nastrasit.teraz cakam druhe a rozmyslam o Levoci tam po porode ti ho nosia len na kojenie tak sa mozes spametat po porode.a personal je tam ustretovi nie ako v SNV.

anett1
17. máj 2007

ahoj lika ja som rozhodutá rodiť v SNV ležala som tu v pôrodnici 11 dní a som velmi spokojná so sestričkami, sanitárkami, deckými sestričkami a doktormi klobuk dole fakt starajú sa jedna radosť o teba a pomôžu vo všetkom a su velmi milý a to nielen k tým ženám ktoré už malý druhý či tretí pôrod ale aj ku prvorodičkám maju cit aj ti ukážu ako kojiť, prebalovať kupať. Viem že ti tu bábo nechávaju na izbe ale ked poprosiš sestričku tak ti dieťa na noc zoberie a donesie ked bude hladné no ale to zase nie každú noc. ja som velmi spokojná bola a myslím že my to potvrdí aj snežienka ktora tam teraz rodila. su fakt super.

anett1
17. máj 2007

ahoj eko. Idem v pondelok znova do poradne tak dufam že ta moja krpatá pribrala ja viem že je to dobra váha ale priberala my viac a to ma štve. Inač stým krstom som nevybavila nič a vraj sa v SNV ani nemám usilovať sa ist pýtať lebo to že nemám šancu. tak neviem čo a ako. Doktorku tiež neviem ktoru si mám zborať či ist na mier alebo na detsku polikliniku. Na detskej viem že chodí strašne vela cigánov tak asi pôjdem na mier ku štefanikovej tak sa tuším vola. no uvidím musím im ale zavolať tak neviem. Epi si nedávam nejako to zvládnem ked to zvládla snežienka zvládnem to aj ja aspon dufam 😉 manžel no to je problem lebo on jeden týžden je natom že ide a druhý že nejde. tak neviem ako sa rozhodne ale zásadne ho nutiť nebudem ked to namna príde tak sa ho opýtam či ide ked povie nie tak smola ale sama to asi zvládnem no hrozne by som ho chcela mať pri sebe už som sa stým pôrodom zmierila aj kvôli tomu lebo my povedal že pri pôrode bude a teraz no uvidíme však ja vám dam vedieť, inač sa mám fajn zatial je to v pohode nohy my už nepuchnu len sem tam ale to sa dá zvládnuť a dufam že krpatá my v brušku pobudne aspon 2 týždne. SNežienka malej LUcke posielam boštek pa pa babenky keby niečo dám vedieť.

lika1975
18. máj 2007

ahoj anett vies ja som mala inu skusenost pri prvom tak aa spravali ako keby si ako prvorodicka mala vediet co mas a nemas robit zo svojim dietatom vsak je tvoje...sestricka sa ma napriklad drzo spitala vi ste necitali knizku len je ine si to nastudovat a ine prebalit pokakane zive dieta!!!neviem zmenili tam personal to asi nie tak neviem,mam z toho zmiesani pocit.syn zaspaval pri kojeni preto ze mal zltacku a od sestricky som dostala krik ci som to nespoznala ze ma zltacku ja??? ved som nemala ani sajnu, ked to nevidela ona co sa v tom vizna co ma deti kazdi den na ociach...nechce sa mi verit ze su take ochotne a mile. 😒 som zvedava na tvoj nazor ked budes mat po drzim ti palce zelam ti aby si to mala prijemnejsie.ked tam budes mat manzela budu sa spravat lepsie nedovolia si k tebe tak ako ked si tam bezbranna ubolena sama. 😅 mozes mi potom napisat tvoje pociti a skusenost mejlom na azet prosim a drz sa ...maj sa zatial pekne pa.

anett1
18. máj 2007

ahoj lika no verím tomu že sa to nezmení lebo ja som lezala so žanami čo už mali bábetka a boli medzi nimi aj prvorodičky a správali sa kunim super no proste super. všetko im ukázali bábetka im prebalovali ked niečo nevedeli išli im zazvonit a oni ochotné prišli ukázali poradili ako sa starať čo treba robiť jednej tam aj maleho kazdý den kupali lebo ona sa sama bála a nerobili jej stým problém proste prišli okupali prebalili porozprávali sa este poradili. tak verím ze ked ja tam pridem tak sa nezmenia. fakt lika môžeš my veriť su zlate a to všetci. viem ze ked bola stara pôrodnica ze boli o nicom ja som sa tiez bala hlavne tých sestričiek ale videla som na vlastne oči ze ti pomôžu a vo všetkom však sa súýtaj snežienky ona je tiez prvorodička a bola spokojná s personálom. Stým pôrodom más pravdu ked tam je manžel tak sa správaju ku tebe ovela milšie no ja neviem čo bude. ja som si zvolila ku pôrodu Novysedláka uz chodím aj ku nemu do poradní tak som zvedavá on je super doktor no a manžela nutiť nebudem pojde pojde nepojde nepojde nejako t o prezijem. ale fakt personál je super a to som ležala na izbe s rodičkami a mamičkami. Len to že tu mas bábo pri sebe v Levoči je to dobre ze ti bábo beru na noc a neviem či aj cez den ale zase ked som videla tie ženy čo sa umna na izbe vystriedali tak sa to dá zvládnuť oni ti bábo donesu az ked je hladné a ked sinapr. ráno rodila tak ti ho doniesli len nakojit a vzali ti ho aby si si mohla odýchnut. moja ja ti napíšem mailom ale neviem tvoju celu adresu tak ju napís a potom sa ti ozvem a kedy más termín?

eko
18. máj 2007

Ahoj anett1
To čo písala Lika je jej názor, ale ja som prvé rodila pred 4a pol rokom a ani
vtedy som sa nemohla sťažovať na personál a pre 2 rokmi keď som rodila druhýkrát tak bol personál ešte lepší, takže určite máš pravdu že v SNV je dobrá pôrodnica.Manžela určite nemôžeš nútiť, keď nebude chcieť ísť, tak to budeš musieť zvládnuť sama. Možno má z toho obavy a tak radšej nechce ísť, ale skús ešte s nim porozprávať, že aj pre teba to bude ťažké keď tam budeš sama. Držím prsty, aby nakoniec sa rozhodol a išiel. Na Mieri asi myslíš dr. Šefčíkovú,s tou mám dobré skúsenosti, ešte keď bola na detskom oddelení v nemocnici,keď som tam ležala s malou tak nás príjmala a bola veľmi milá a ochotná.Ale s tým cigánmi to máš aj na Mieri. Ja chodím na Mier ale k dr. Behárkovej a vidím, že aj tu je ich dosť. Snežienka sa nejak neozýva tak dúfam,že sú v poriadku. Nejak sa nám doposiaľ nepodarilo stretnúť, tak možno
keď už budeš mať bábo tak sa to podarí. Pekný deň.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lika1975
21. máj 2007

awoj anett dakujem za povzbudenie ja mam este cas sa rozhodnut,termin mam az na decembr.popitam sa este ako to chodi v levoci a uvidim...lika1975@ azet.sk ja som tiez chcela manzela pri porode ale nechce ani pocut co uz...maj sa pekne potom mi napis na azet ahoj. 🙂

anett1
21. máj 2007

lika jasne ze ti napísem a pozisťuj si to v LE no uvidíš kde sa rozhodneš maj sa

eko
21. máj 2007

Ahoj snežienka
To je dobre, že ste v poriadku a mala papa. Len nech papa, aby dobre priberala.
Verím, že keď ti veľa plače, tak máš toho dosť. Len vdrž, ono sa to časom
upraví a pospí ti viac. Danko je chorý, má angínu, v sobotu som bola na pohotovosti mal 40 teplotu. Čakám kedy to chytí Natálka. Takže neviem kedy
sa nám podarí stretnúť. Ale bola by som rada, keby sme konečne spolu pokecali.
Maj sa krásne.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eko
21. máj 2007

Ahoj snežienka
Ako ste zvládli prechádzku? Ja viem, že keď je dieťa iba kojené, tak nemusí mať
stolicu aj týždeň, ale keď dokrmuješ tak by asi mala mať stolicu pravidelne.
Neviem ti v tom poradiť, skús niekde nájsť nejaké info ohľadom toho. Prípadne
zavolaj lekárke a opýtaj sa.
Danko mal dnes zatiaľ teplotu iba 38,8!!!, ale mne sa zdá, že hrdlo má ešte
horšie ako v sobotu.
Snežienka nemali by sme prejsť do nejakej inej témy. Veď to sa už netýka
pôrodnice v SNV?

anett1
22. máj 2007

ahojte no kludne odíte a mna tu nechajte 😢 samu. Babenky ako vám zavidím ze uz mate detičky somnou to uz je na nevydrzanie celá som spuchnutá nevládzem nič a dnes je to najhoršie ani chodit nemôžem taka som spuchnutá a to celé telo. este musím vydrzat 3 týždne. to budu asi najhoršie týzdne no musím to zvládnut. Eko ako to vyzerá s Dankom? polepšilo sa mu alebo nie? pa pa a nikde my neodchádzajte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre