Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi

viktoria
31. aug 2006

Ahojte. je tu niektorá, čo ide rodit do Spišskej novej vsi, Ja by som tam mala isť...

jakubik
27. máj 2013

Ahojte kočky, neviem či tu ešte niekto chodí, ale chcem vás poprosiť tie čo ste chodili cvičiť v tehotenstve viete poradiť kde? kludne aj pilates, jogu, alebo tie špeci cviky počas tehotenstva

aurora88
27. máj 2013

https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...

@jakubik tam som chodila ja, je to fyzicka aj psychicka priprava na porod a materstvo....robia aj rozne kurzy: kojenia, nosenia satiek, komunikacnej metody....🙂

jakubik
27. máj 2013

@aurora88 ďakujem ti veľmi pekne idem to hneď preklikať

mandicka0
29. máj 2013

ahojte v snv je hnus fejsttt ja osm v 5 tyzdni tehotenstva a ostala osm v snv v nemocnici na pozorovane ale jak som videla jak sa tam chovaju a te sstricki jak nechavali trpet devcata ktori boli perd porodom racj immm robili cisarski jak im pomoct abo dat im daco......hnus je tam mne tak chceli zobrat na potra povedala mi pani doktorka ze plod sa mi zmensilo ale ja osm tomu neverila isla som do Popradu a tam mi urobili utrazvuk a vsetko mi povedali ze je v poratku TAM V SNV NENI NEMOCNICA ALE MARNICAAAAA ,,,,V SETCI SA TAM STAZUJU TA NEMOCNICA JE LEN PRE TAKICH ROMOV KTORI ZIJU V HROZNICH PODMENKACH JE TAM HNUSSS FEJST 😢

janulana
31. máj 2013

to fakt? Ja som zase počula na ňu chvály, preto sa tam chystám rodiť. No ale teraz som v rozpakoch.

lydia22
31. máj 2013

@janulana ja som rodila v spiskej 2x v 2009 a minuly rok a bola som spokojna sestricky mile aj dr. Ciganky su na oddelenych izbach da sa dat aj nadstandard ved si precitaj troska diskusiu alebo sa pytaj odpoviem

katuska028
2. júl 2013

@lydia22 Idem sa pochváliť, takže porod mam uspesne za sebou, Mám maličkého Lukáška, narodila sa ozaj maličký mal 2880g a 46cm 🙂) ale vsetko rýchlo dobehneme, starostlivost sestier bola super, aj lekarov, bola som na nadstandarde a mala som aj manzela pri porode a bolo to ako porod bolestive, ale nezabudnutelna chvila v zivote. Dakujem Ti za vsetky rady a odpovede 🙂

ivanat
3. júl 2013

@katuska028 Ahoj, chcem sa opýtať v akom časovom predstihu pred pôrodom a kde, resp. u koho si si objednávala nadštandard. Ak sa ešte môžem opýtať bola si pred termínom u primára na nejakej konzultácii ako budeš rodiť alebo podobne. Ďakujem.

lydia22
3. júl 2013

@katuska028 jeeej blahozelam k syncekovi som rada ze si bola spokojna a u koho si rodila?

katuska028
3. júl 2013

@ivanat Ahoj, tak nadstandard sa neobjednava dopredu, ked prides na prijem a maju volne tak ides hned a ak nie je volne, treba povedat ze mas zaujem a ak sa uvolni, ta prelozia. Pred terminom som nebola na ziadnej konzultacii. V den terminu som bola u svojho gyn. ten ma poslal do nemocnice na pasy a nechali ma tam, na druhy den som sa pytala primara ci by sa na mna pozrel pri porode a on nemal s tym problem, prave mu aj vysla sluzba vtedy. Takze nahodicka a vsetko do seba ako puzzle zapadlo 🙂

katuska028
3. júl 2013

@lydia22 Dakujem, aj aj som rada, hlavne ze to uz mam za sebou. Rodila som u primara. Mal v ten den sluzbu takze paradicka. Bolo tomu dopomohnute vyvolavackou, ale ta velmi nezabrala, az ked mi praskli plod. vodu. Bolo to rychle. Ale uz je dobre 🙂 Vychutnavame si chvilky 🙂

lydia22
3. júl 2013

@katuska028 no tak hlavne ze uz mas po jasne ze porod boli ale ked uz drzime to male čudo uz je dobre. Tak vela zdravicka

majca1581
14. júl 2013

@katuska028 katka si hvezda 🙂 a sikovna 🙂 trim mi palce ..caw maja s 🙂

katuska028
15. júl 2013

@majca1581 ej tak si ma nasla ty si sikovnica 🙂)) Drzim Ti paluchy velmi silno Maji, neboj sa zvladnes to aj ty, ked som to uz ja zvladla...tak potom uz kazdy 🙂))

majca1581
15. júl 2013

@katuska028 dufam ze hej že to zvladneme bez ťažkosti a samozrejme s Božou pomocou 🙂

katuska028
17. júl 2013

@majca1581 želám Ti zo srdca lahky porod, bez komplikacii a zdrave decuľko. Len musis spravne pocuvat co ti rozpravaju a riadit sa podla toho 🙂

zudorka
2. aug 2013

Ahojte, neviem či už to tu niekto písal,. ale chcela by som sa opýtať, či rešpektujú v pôrodnici pôrodný plán, za odpoveď ďakujem 🙂

any395
8. aug 2013

Dobrý deň žienky, tehulky 🙂 ... môžem vám poskytnúť okrem cvičení, príprav (aj oteckov) k pôrodu, masáž, aj nejaké užitočné veci počas teh a k pôrodu, potreby pre vás a pre bábätko (kúpa aj požičanie)... Pôrodná asistentka s licenciou, bližšie info: www.porodnaasistencia.sk,
na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Pôrodná-asistenc...
Môžete sa kľudne ozvať, mailom, telefónom 0907025298.

duanwefe
21. aug 2013

Ahojte mate niekto skusenosti s porodnicou v Spisskej Novej Vsi?

antonia16
8. sep 2013

Ahojte. Vie niektorá zoznam vecí čo si mám zbaliť do pôrodnice v Spišskej Nove Vsi?

majca1581
18. sep 2013

@antonia16 ja neviem tiez ale beriem si zakladne hygienicke potreby ...nasla som si na nete zozonam nejaky a tak som sa pobalila

deniska08
18. sep 2013

My budeme rodit vo februari v spisskej..Ktoru tam stretnem??A ked chcete niake info,tak ja som nasla toto..Tak skuste popozerat..

janulana
4. okt 2013

Ja som rodila v septembri v SNV. Musím povedať, že som bola maximálne spokojná z každej stránky. Pre bábätko ti stačia plienky aspoň 24 ks, mastičku na riťuľku, nejaký šampónik alebo mydlo, olejček, jednorázové obrúsky. Všetko ostatné ti dajú. Môžeš si zobrať vlastné košieľky, ja som ich tiež mala, ale som ich vôbec nevyužila. No a samozrejme hygienické potreby pre seba. Môžeš si zobrať ešte jednorázové podložky pod seba.

jarjanulka
8. okt 2013

@deniska08 ja som síce rodila pred rokom, ale myslím, že ten zoznam potrebných vecí sa moc nemení 🙂 tu je môj: nočná košeľa, ponožky, nohavičky (ja som mala jednorazové popôrodné), minerálka, príbor, popôrodné vložky, hygienické veci (kefa, zubná pasta, zubná kefka, sprchový toaletný),osuška, uterák, župan, jednorazové podložky,
pre bábätko vecičky na kúpanie - olejček, kefa na vlásky, detol a gáza na ošetrenie pupčeka, plienky, krémik na riťku, osušku alebo plienku na utretie po okupkaní, cumlík..myslím, že asi všetko....a odporúčam vlastné oblečenie...moja sa z nemocničných košieľok tak vysypala, že sme museli kupkať v hypermangáne a v repíku....potom keď budeš mať ísť domov, tak mať nachystané vecipre seba a babätko na cestu domov, čo ti manžel donesie... a ešte samozrejme občiansky, tehotenský preukaz, sobášny list

miselasmejata
19. okt 2013

Humus otras som sklamana co som si tam prezila zavriet to tam cele!!!!

majca1581
14. nov 2013

@miselasmejata a preco si tak sklamana zo snv ??

miselasmejata
19. nov 2013

4.10 som prisla na prijem z bolestami a 3dni ma tam doslova mucili vyvolavacku mi dali 4 nic som nejedla nakoniec pozastavili vecer lebo ze nemam kontrakcie na druhy den pokracovanie to iste a nic a 6.10 mi dali rano. O 7h znova tie bolestilesti a ten pristup to bolo strasne takto som sa trápila od 7rana do 6zacalo to klasický porod nastrihnuta tlacila som ako o zivot uplne bezvladna ale dalasom do toho vsetko nakoniec mi musel primár pomoct kliestamy kdemi doslova dokatovali bábätko a kedze nemohol ani klieste vibrat to bol horor zelena plodova voda a nakoniec bolanutna rychla sekcia islo tam o vsetko takze pozasivana zdola aj hore trauma na cely zivot bábätko malo znicenu tvar ocka podliate krvov proste fuj to nieje nemocnica hambit sa mozu pride tam podzubana ciganka a tej sekciu urobia ziaden problem a ty biela sa trap to musi ist orirodzene a este podotknúť musim 3 tyzdne má mal nastarosti dr v nemocnici a nakoniec povedal ze to uzka panva proste zle cele zle na patológiu by mal ist robit dr anie na gynekologické oddelenie!!preto humusa vela som tam pozazivala no pisat o tom mi je až zle moj drobcek ma teraz mesiac a pol je krasny ale nasledky tam su chodime po dr kam sa len da:(

monik32
24. nov 2013

Ahojte,ja som v spišskonovoveskej pôrodnici rodila 17.11.2013.prišla som už v piatok 15.11.na konzultácie za priárom ohľadom pôrodu,už ma tam nechali.v nedeľu ráno o 9.30h sa mi narodil synček Dominik.Pri pôrode som mala príjemnú p.dr.Gurovú.nakoľko som mala slabé bolesti a otvorená som bola už na 7cm,tak mi prepichla plodovú obal,aby vytiekla plodová voda,tiež bola zelená.Pichli mi oxytocin,ktorý zabral okamžite.za pár minút bol malý na svete.Čo sa týka lekárov,sestričiek,personálu nemôžem sa sťažovať.Bola som maximálne spokojná.

minique
27. nov 2013

@monik32 Ahoj ja mam ist rodit do SNV tiez a lamem si hlavu co si tam treba vziat pre mna a aj pre babo. kedze som si vsimla ze si tam nedávno rodila velmi pekne by som ta chcela poprosit, ci mi vies poradit co si tam mam zbalit, dakujem veeeelmi pekne vopred.

monik32
27. nov 2013

Ahoj,no pre seba potrebuješ spodné prádlo,vložky najlepšie popôrodné,hygienické potreby,papuče,župan,osušku,uterák,ak máš zakúpenú odsávačku na mlieko,nejakú vodu,príbor,hrnček.,podprsenku na kojenie,toaletný papier.Pre bábatko olejček stačí aviril,mastičku na zadoček bud sudocrem alebo babypanthen,plienky aspon 30ks /ak sa ti zvýšia,vezmeš si ich domov/.kefku na vlasy,vlhčené obrúsky,ak máš kúpený cumlík,vatové tyčinky do nosa,no a aj tvarované tyčinky do uška.Pre bábo domov košielku,svetrík,2 čiapočky jednu hrubšiu,dupačky,zavinovačku,deku,ak máš zakúpený fusak alebo vak.Veľa šťastia nech všetko dobre dopadne a nech ste v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre